NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Raaèveifaderiii Plouviee heeft DE sell oenen Wat zal de herfst ons brengen H°e k°mt men aan de No» 3156 Zaterdag 31 juli 1965 68e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs f 3.00 per jaar Franco per post f 7.50 Advertenties 8 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen if JVCy dubbeltjes voor de jachthaven? Vrijdagavond 23 juli j.l., te 6 uur, kwam de raad in openbare vergadering bijeen. Met kennisgeving afwezig de heer Zuijdweg. In deze, nog geen half uur durende ver gadering, werden allereerst de notulen van de vorige vergadering onveranderd goed gekeurd en enige ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. Het voornaamste punt van de agenda kwam hierna aan de beurt: het aangaan van een kasgeldlening van 100.000.tegen een rente van 5l/a °/o en een looptijd van drie maanden bij de N.V, Bank voor Neder landse Gemeenten. Na een korte uiteenzet ting van de burgemeester werd z.h.s. tot het aangaan van deze lening besloten. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel van b. en w. aanvaard om de heer P. G. A. de Lange te benoemen als lid van het algemeen bestuur van de gemeenschap pelijke regeling „Het Veerse Meer". Hierna deed de voorzitter mededeling van een ontvangen schrijven, dat voor de Jacht haven Kamperland een eerste sulbsidie is toe gezegd van 250.000.en dat later nog een bedrag van 261.000.zal volgen. In de hierna volgende rondvraagd vroeg het lid Stokman wanneer met de uitvoering van deze werken zal worden aangevangen. Uit het door de voorzitter gegeven antwoord bleek overduidelijk dat, wat de plannen be treft, op papier reeds alles kant en klaar is en dat alle vergunningen binnen zijn, doch ^eólaacfd 1 Wij hebben een aardige sortering CAMERA'S in alle prijzen Foto Verschoore Vlissingen - Goes - Kruiningen dat alles nu afhangt van de mogelijkheid om voor de uitvoering van dit plan een geldlening te kunnen aangaan. Verder werden in deze rondvraag nog vragen gesteld door de heer De Smit over onkruid op een open plek op de Dorpsdijk, over wateroverlast en over de stilstaande klok op de raadszaal. Wat de wateroverlast betreft, gaf de voorzitter te verstaan dat bij een wolkbreuk (48 mm regen binnen het uur in „De Banjaard" en 28 mm te Wissen kerke) van overmacht gesproken dient te worden. Bij het doorspuiten van de riole ring te Wissenkerke was slechts op enige plaatsen behoorlijk wat slib gevonden, maar of zonder dat slib het hemelwater stoornis vrij afgevoerd zou zijn, was moeilijk te zeg gen. Het lid De Moor wees op een half uur te vroeg slaan van de klok te Kamperland. Na een toelichting van wethouders Leen- dertse, aangevuld met kennis van De Moor zelf, wordt verandering toegezegd. Het lid Bustraan wees er op, dat het bordje „Gevaarlijke hoek" aan de muur van Pit-Beton verdwenen is. Gezien het feit, dat zo'n bordje volgens het verkeersreglement geen geldigheid bezit, zal daar een andere waarschuwing geplaatst worden. Sandee vroeg aandacht voor het liggen van een woonark aan het steiger van de vroegere Veerdam. Dit is juist de plaats waar door de jeugd van Kamperland wordt gezwommen. De voorzitter beloofde de havenmeester opdracht te geven te zien of deze woonark wat verlegd kan worden, zo dat toch nog van een gedeelte steiger ge bruik kan worden gemaakt om te duiken. Het lid Bakker vroeg om een inhaalver- bod voor de Dorpsweg. Het is soms angst wekkend om te zien hoe auto's daar elkaar inhalen en passeren. De voorzitter vond dat daar weinig aan te doen is. Bovendien is daar een 50 km beperking van kracht. Het SJheer in verkeer" wordt niet altijd toegepast. Na het nuttigen van een kop koffie werd door bijna alle aanwezigen gebruik gemaakt teraad de bevolking vertegenwoordigt, dat deze kerk geen uitzonderingspositie wil gaan innemen, doch contact zoekt met de bevoking. Door voor de bouw van deze kerk toestemming te verlenen bewees spreker dat voorafgaande weigeringen slechts door pla nologische redenen werden ingegeven. Me de namens de raad bood hij zijn felicitaties aan en hoopte dat het doel verwezenlijkt kon worden. Na nog enige woorden van de heer K. Schippers over de prettige samenwerking, sloot de heer Van 'tWestende deze gezelli ge bijeenkomst. van de uitnodiging van de Stichting Katho lieke Toeristenzielzorg in Zeeland, om de pas in gebruik zijnde Semi-permanente kerk te Kamperland te komen bezoeken. In het kerkgebouw werd men begroet door Deken Holtkamp, die in zijn welkomst woord iets van de geschiedenis van het ont staan van deze kerk vertelde. Hij memo reerde voorts,* dat dit niet zijn eerste con tact met de Noordbevelanders was, daar hij in zijn jeugd godsdienst onderwijs genoten had van kapelaan Gerrit Moerland, die een Noord-Bevelander was. Hij bracht dank voor de ontvangen me dewerking van het gemeentebestuur en de familie Schippers en dankte voorts in har telijke bewoordingen de fam. Heijs en Fl. Leendcrtse, voor de door hun geschonken mogelijkheid kerk te houden in de door hun geboden gelegenheid. Voorts hoopte hij op een aangenaam contact met de bevolking. Wij moeten oecumenisch leven, als christe nen met en tussen christenen. Hierna bracht men nog enige tijd door in de restauratie van de camping „De Molen hoek". Onder de talrijke aanwezigen merk ten wij o.a. op de voorzitter van de Stich ting, de heer L. J. van 'tWesteiride, de se cretaris, de heer Dusarduijn, mr. dr. A. J. J. M. Mes, ds. Van den Ban, de secretaris van de V.V.V. Noord-Bevland, de familie C. J. Schippers en Fl. Leendertse. En natuurlijk niet te vergeten de pionier voor Noord-Be veland: kapelaan Kempers. In dit samenzijn werd nog het woord ge voerd door de heer Dusarduijn, die memo reerde dat 1 augustus a.s. de Stichting haar 5-jarig bestaan in stilte hoopt te vieren. Aan de hand van cijfermateriaal bewees hij de noodzaak van het stichten van toeristenker ken. Dit juist in de kuststreek, waar slechts 4 °/o van de bevolking van huisuit katholiek is. Burgemeester Wisse stelde het zeer op prijs dat de gehele gemeenteraad werd uitgeno digd. Voor hem het bewijs, daar de gemeen- Deze ribfluwelen regenmantel is uitgevoerd in beige en u kunt er beige handschoenen en hoge laarsjes bij dragen. Gehaakte kousen komen deze herfst ook weer in de mode. Bruine accessoires zullen het er eveneens uitstekend bij doen. Foto links: Foto rechts De wat gekledere en toch sportieve najaarsmantel. Grover geribd, maar even waterdicht. Wat kan de plaats van een knoop of de nonchalante strik in een ceintuur toch veel doen De nieuwste „cocktail-dress" in de vorm van een ribfluwelen mantelpakje met zeer gezellige, bloemvormige uitsnijdingen, zowel in het jasje als in de rok. Nauwelijk zitten we midden in de zomer, of we denken alweer met wat zorg aan de herfst. Lopend langs de etalages op ons dag je uit of gezellig schuifelend door drukke winkelstraten in ons vakantieverblijf trekt het oog van de vrouw immers onwillekeurig naar de etalagepoppen die gehuld zijn in de nieuwe wintermode? We kunnen er echt niets aan doen. Dat ligt niet alleen aan ons karakter, maar ook aan onze vooruitziende blik. We weten, dat er wat afgedankt moet worden, dat de kin deren met het nieuwe schooljaar wat nieuws moeten hebben, maar ook, dat we zelf „nog niets" hebben om aan te trekken als het kou der mocht worden. En het kijken kost voorlopig nog niets We troosten ons met de gedachte, dat we vergelijkenderwijs het voordeligste modelletje kunnen gaan uit zoeken, zodat we straks, als het zover is, pre cies weten wat we willen en kunnen be talen. Regenmantels. We zullen aan een nieuwe regenjas moe ten geloven. Die kunnen we nu eigenlijk al heel goed gebruiken. Wie weet stappen we op een verregende vakantiedag wel met een dat modemagazijn binnen, waar die ge zellige ribfluwelen mantel te kijk hing en waar we vier zakken op ontdekken boven en onder de brede ceintuur. Ribfluweel komt weer in de mode, zelfs voor regenmantels! Vóór de oorlog zijn er ook van die fluweelachtige regenjassen in de handel geweest, maar die moesten met een gummi voering waterdicht worden ge houden. Deze katoen is op vernuftige wijze geïmpregneerd en waterafstotend, zodat er geen gummivoering meer noodzakelijk is. Katoen kan nu op verscheidene wijzen voor damesmantels worden toegepast. De mantels voor de komende herfst kunnen daardoor lichter van gewicht blijven dan onze vroegere zware winterkleding. We be wegen ons er gemakkelijker in en een regen bui kan zelfs een zondagse jas niet meer deren. Oók geklede mantels. Ribfluweel zien we ook al toegepast voor de meer geklede mantels. Kijk eens naar die oergezellige najaarsmantel met opvallende, extra brede ribbels in gebroken wit en de brede revers aan de kraag. Deze jas is ook bijzonder geschikt voor de kille nazomeravonden en kreeg van de cou peur een sportief uiterlijk door de losjes om gehangen ceintuur, de opgenaaide zakken met grote kleppen en de weinige, maar zorg vuldig op de juiste plaats aangebrachte hol le knopen. Als u een wit hoedje kiest bij dit model, bent u op en top in de mode. Met een zwar te hoed, zwarte ceintuur, zwarte handtas en zwarte schoenen bereikt u weer een heel apart effect. Ook rode accessoires laten zich gezellig bij dit ribfluwelen manteltje combi neren. Voor het partijtje. In het najaar wachten ons ook weer de traditionele visites en partijtjes. Wilt u daar goed voor de dag komen in iets geheel aparts, dan raden wij u aan, bordeaux-rode of kobaltblauwe ribfluweel te kiezen voor een opvallend mantelpakje in deze nieuwe stijl. Zowel de rok als het jasje tonen aan de onderzijde een opengewerkt gedeelte als broderie-anglaise, dat hier een zeer verzorg de en originele indruk maakt. .Het jasje heeft driekwart mouwen en is kraagloos. Er kan een witte bloes onder worden gedragen. Hierbij passen lange handschoenen in de zelfde kleur, doch ook b.v. een witte hoed, witte (avond)tas en witte schoentjes. De onderjurk mag natuurlijk, net zoals bij splitten het geval is, niet door de brode rie te zien zijn. Het is daarom verstandig een korte voering in de rok aan te brengen, zodat u geen onderjurk of jupon behoeft in te korten voor de keren dat u dit gezellige ensemble draagt. Jolanda. Overvloed aan varkensvlees verlaagt de prijzen niet Rund- en kalfsvlees zijn in Nederland langzamerhand een luxe geworden, die on danks de gestegen welvaart de massa der be volking zich nauwelijks meer kan veroorlo ven. Met het varkensvlees gaat het niets be ter en er treden dan ook verschuivingen op in de eetgewoonten. Tekenend voor hetgeen zich afspeelt in de wereld van het vleesbedrijf is, hetgeen thans in Denemarken gebeurt. Denemarken pro duceerde in het jaar, dat 30 juni eindigde, een miljoen varkens meer dan in het daar aan voorafgaande jaar en men verwacht voor het thans aangebroken jaar een verdere stij ging. Maar het gevolg is, dat de Deense slachterijen nu met 22.000 ton varkensvlees zitten dat tegen de thans geldende prijzen onverkoopbaar is. En deze voorraad neemt wekelijks met 1.200 ton toe. Er zijn 50.000 varkens in koelhuizen opgeslagen en men is er zelfs toe moeten overgaan, koelruimte in naburige landen te huren. Maar de consu ment profiteert van deze overvloed niet tenzij dat men overgaat tot een drastische prijsverlaging. Maar zover is het nog niet. Vreemde wereldl (DIA) Ganzepoortstraat 21, Tel. 6585 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 1