NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD een nieuwe handtas? Plonvier heeft DE schoenen Zoekt u VAK ANTI ER UIL Zi- No. 3154 Zaterdag 17*juli 1965 68e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 206882 Abonnementsprijs 3.00 per jaar Franco per post f 7.50 Advertenties 8 cent per mm Voor fouten in advertenties, per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen Ganzepoorfstraat 21, Tel. 6585 - GOES Plotselinge hoofdpijn Opkomende verkoudheid?' Laat uw vakantie niet bederven Neem 'ASPRO' mee Want u weet 't: 2ASPRO5 -ètzItfèrttiueet fit.' boodschappentas, resp. een sportief stoffen model. Recht toe, recht aan, rechthoekig komt geregeld weer terug, dus echt een degelijk model voor vrouwen die iets „blijvends" verkiezen. Hebt u vlekken Dan nog enkele tips voor de dames die vlekken kregen op hun tas, die overigens nog goed is. In bepaalde gevallen kan het wel eens lukken die vlekken er uit te krij gen. Plastic tassen van kunstleer kunnen we gerust afboenen met een sopje van een syn thetisch wasmiddel. Onthoud dus: kunst leer - kunstzeep! Beschadigde tassen kunnen we zelfs op nieuw verven, als we maar een goede plas- ticverf gebruiken en een verfspuit, teneinde de verf er egaal op te krijgen en geen ver schil in lichte en donkere delen veroorzaken. Als uw man tot de handige „doe-het-zel- vers" behoort, kan hij een stoffen tas van een prachtige plastic laag voorzien door ge bruik te maken van polyesterhars. Hij moet de kunsthars in de juiste verhouding en di rect voor het gebruik mengen met de bijbe horende verharder en dan met de kwast op brengen. Het resultaat is verrassend. Had geworden leer moet soepel worden gekneed tussen de handen, of over een stompe hoek heen en weer worden gewre ven. Onuitwisbare vlekken kunt u eens te lijf gaan met was in de kleur van de vlek en dan de hele tas er mee behandelen. Daardoor wordt de lelijke plek minder zichtbaar. Een marokkaans leren tasje is moeilijk schoon te maken, omdat het vuil er dieper in doordringt. Bij lederhandels is evenwel een preparaat verkrijgbaar om zulke tasjes toch zover mogelijk te reinigen. Deze vloei stof geeft het leer tegelijk een beschermend laagje, zodat het verstandig is nieuwe tas sen van dit materiaal er na aankoop direct mee te behandelen. dellen. We zagen een „middagtasje", dat ons zo aan moeders bakvissentijd herinner de, zo stijf en hoekig, dun en fantasieloos zag het er uit tussen al die andere gezellige nieuwe vormen. En toch komt de rechthoek telkens weer terug. Wie een „beschaafd" visitetasje zoekt, kan eigenlijk het best tot zo'n keurig en toch wel kleurig exemplaar besluiten. Ze zijn er in diverse contrastrijke tinten en de enige versiering vinden we in het model van de metalen sluiting. Bij deze hoekige handtassen hoort natuur lijk een even rechthoekige portemonnee, liefst van hetzelfde materiaal en in dezelfde kleur, of juist (en dat is dan weer origineel) fel contrasterend. Wie méér moet meenemen, bijvoorbeeld heen en terug naar haar werk, moet een heerlijk ruim harmonikamodelletje uitzoe ken, zoals onze laatste foto toont. Dit kan, (Nadruk verboden) Jolanda „Vakantie is ook maar een ziekte!" zegt opoe met bevende mond; Ze is het nog heel niet vergeten dat vroeger zoiets bij haar weten alléén voor de rijken bestond. Nou trekken we in eikaars huizen en slapen we in eikaars bed; We rommelen vreemd in de keuken, we stoten de pannen vol deuken, en morsen soms op het karpet. De spulletjes zijn van een ander, dus hou asjeblieft je fatsoen; Stel voor dat die andere mensen, dat zou je toch zeker niet wensen, bij ons in het huis ook zo doen? Moe loopt alle dagen patrouille, ze gonst als een zomerse mug; Betitelt de kinderen met apen en heeft het, wanneer ze gaat slapen, nog erger dan thuis in d'r rug dank zij de metalen scharnier, in geopende stand blijven staan zonder dat het steeds dichtklapt, bezit diverse vakken (dus voor mee te nemen werk en privé spulletjes) plus nog kleine vakjes voor het kleingoed en het dijt uit naarmate wij er meer in proppen. Ideaal voor collega's die liefst met een af geladen rugzak naar hun werk stappen en er toch nog keurig opgedirkt bij willen lo pen Natuurlijk zijn dergelijke modellen, vooral als wij ze in soepel leer willen aan schaffen, wat prijziger dan een rieten heng selmandje, een korfje of een modernere De harmonikatas die open kan blijven staan, een ideale oplossing voor werkende vrouwen, want de inhoud kan over veel vakken worden verdeeld schijnende „namaak". Alleen het feit al, dat er zoveel leren modellen worden nageboots* bewijst volgens hen reeds dat het publiek bij voorkeur iets koopt, dat van leer is of er zoveel mogelijk op lijkt, teneinde het voor leer te kunnen doen doorgaan. Daarom is het geld, besteed aan een echt leren handtasje, welbesteed. En daarom zul len er nog lange tijd veel echt-leren model len verkocht worden. Welk model? Overleg dus eerst eens, of u iets blijvends wenst, of liever nu en dan de grillen van de tassenmode volgt. Het is een kwestie van een bedrag ineens voor iets goeds, of in ter mijnen telkenmale het laatste model. Voor zover we dan van „laatste" model kunnen spreken. Een echte „gril" mogen we wel de gloed nieuwe „barbecue-tas" noemen, die geïntro duceerd wordt op de zomervakbeurs voor koffers en lederwaren. Deze zou geïnspi reerd zijn op de moderne hobby van kokke rellen in de open lucht in Noord-Amerika en dan bedoeld zijn om de ingrediënten naar de plek voor de pic-nic mee te nemen. Alsof er geen complete pic-nic-koffers en grotere reistassen bestaan! De waarheid is waarschijnlijk, dat de fabriek een mooie naam zocht voor het jongste ontwerp en die barbecue een aardige associatie opleverde. Het is ook een origineel Nederlands ont werp van Jolita Lederwaren, dus geen Ame rikaanse import. Voor de liefhebbers van een sportief ka- rabiesje is het nochthans een stevig en ge zellig stuk werk: er kan heel 'wat in, de „b.q.-tas" is bestand tegen stoten, ze is wa terdicht en ze heeft een afzonderlijk binnen- vakje voor onze kleinigheden die anders on herroepelijk naar de bodem van de bood schappentas zakken. En de prijs? Nog geen zestien gulden. Iets degelijker. Niet zo voordelig zijn de conservatieve mo 1- Toch heeft ze een fijne vakantie en schik van het huisruil-idee; Thuis vindt ze de scherven en plassen, de deuken en blutsen en krassen, dan zegt ze: het valt me nog mee (Nadruk verboden). Jaap Mijderwijk. Geen grilliger mode dan de tassenmode. Elke maand verschijnen er totaal nieuwe mo dellen in de etalages en een enthousiaste koopster, die vandaag denkt het laatste snuf je te hebben gevonden, waarmee ze seizoe nen lang haar vriendinnen de ogen van ja- louzie kan doen tintelen, moet morgen er varen dat er weer een heel andere rage is begonnen, waarmee ze juist niet mee kan doen omdat de pas gekochte aanwinst z'n geld nog moet opbrengen en te duur was, om zo maar aan de kant te worden gezet. Laat u dus niet verleiden tot ondoordachte aankopen van tassen, die er eventjes heel ge zellig of apart uitzien, maar straks extra zul len opvallen als er geen mens meer mee loopt, omdat de tassenmode totaal veran derde. Geloof ook niet meer in de noodzaak om een tas te-kopen die „levenslang" mee gaat. Wie niet achterop wil komen met haar accessoires, heelt zo nu en dan een nieuwe handtas nodig. We ontkomen daar niet meer aan Leer of plastic Is dat soms de reden, waarom er zoveel vraag is naar plastic modellen? Vanouds is het echte leer de grondstof geweest voor de fabricage van de oude buidel en onze voor oorlogse handbagage, van reiskoffer tot na- gelschaarétuitje. Maar met de komst van de kunststoffen kwamen de goedkopere tassen. Eerst alleen nog de glanzende exemplaren, waarmee tal van dames nog niet gezien wilden worden. Allengs wisten de fabrikan ten echter de synthetische looistoffen, de ne- opreen, de casseï, de acrylaten, de kunst harsen en de polystyreen (om maar enkele soorten te noemen) in zulke geraffineerde vormen te fabriceren, dat men van goede huize moet zijn, om op een afstand te be oordelen of een tas van onvervalst runder- of krokodillenleer, dan wel van een kunstig be werkte kunststof is vervaardigd. Toch zullen er nog genoeg dames zijn, die een echte leren tas prefereren boven de vrij wel gelijk van uiterlijk en bedriegelijk echt De vrouw heeft een hoop te verduren, ze springt elke keer weer in draf: Je mag het behang niet verscheuren, nou kras je de verf van de deuren en blijf van die radio af!

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 1