lna Bondier Bakker 90 T T Predikbeorten Systeemkaarten Systeemkastjes Ruiters Alfabetten Tabkaarten Boekhandel MARKUSSE Wissenkerke. Gesprek met een hoogbejaarde romancière „Ik hoop nog een boek te schrijven" „Af en toe lees ik nog wel eens een modern gedicht of een stuk uit een he dendaagse roman. Ach en dan denk ik maar: „misschien schrijft hij ook nog 's een keer iets goedsDat zegt lna Boudier-Bakker ons in haar stille woning aan de Oude Gracht te Utrecht. Daar hoopt deze eens zo gevierde ro mancière, die vooral in de harten van de oudere lezers zulk een belangrijke plaats heeft ingenomen, 15 april haar negentigste verjaardag te vieren. Toon Hermans en songfestival gezien. Wanneer wij de woonkamer van mevrouw Boudier-Bakker binnentreden, volgt zij met een levendige belangstelling het N.T.S.- journaal. „Ik kijk ontzettend graag naar de tele visie", zegt zij met een duidelijke stem. „De afgelopen zaterdag heb ik het songfestival nog gezien en ik ben tot het einde toe op gebleven. Ook Toon Hermans heb ik hele maal gezien en ik heb ontzettend genoten. Ook kijk ik bijzonder graag naar politieke uitzendingen en voor een goede film blijf ik beslist op. Het journaal sla ik nooit over. Het meest interesseren me de uitzendingen, waar ik mensen op het scherm krijg te zien. Mensen interesseren me altijd". De lichtblauwe ogen van de 90-jarige kijken ons lachend en helder aan. Deze ten gere, broze vrouw, die vorig jaar door een ongelukkige val nog vijf maanden in een zie kenhuis heeft vertoefd, beschikt nog steeds over een ongekende vitaliteit. „Op het o- genblik ben ik niet aan een boek bezig, maar het kan best zijn, dat ik er nog weer aan begin". -N Zelfs Jan Cremer Wie deze bekende schrijfster opzoekt in haar huis, komt in een omgeving waar het verleden spreekt in de mooie antieke meu belen. Hoewel zij natuurlijk veel meer inner lijke verwantschap heeft met de oudere schrijversgeneratie, heeft zij ook de jonge literatuuruitingen niet onaangeroerd laten liggen. „Maar aan boeken, die de laatste jaren ver schijnen, kom ik niet meer toe" zegt zij. Edoch„Ik, Jan Cremer" heeft ze toch doorgebladerd. „Hoe vond u het?" vragen wij. „Ergzegt mevrouw Boudier. Af en toe speelt haar geheugen haar even parten, doch met zuster Van der Wal (zus ter Annie), die nu al twaalf jaar haar trouwe levensgezellin is, vat zij de draad onmiddel lijk weer op. Zijn klop op de deur. „Mijn man had altijd veel belangstelling voor mijn werk" vertelt ze. „Toen ik mijn roman „De klop op de deur" had voltooid, wist ik niet welke titel ik het boek moest geven. Toen ik een keer de deur uitging en iets vergat kwam mijn man me achterna en klopte enkele keren op de deur om mij op hem opmerkzaam te maken. Toen zei hij nu weet ik meteen de titel!" Mevrouw Boudier vertelt dat „Klop op de deur" het boek is, dat haar het naast aan het hart ligt. „Ik wilde, dat ik nog zo'n boek zou kunnen schrijven Haar contacten met de literaire wereld zijn spaarzaam geworden. Maar Clara Len- nart en professor Donkersloot (Anthonie Donker) bezoeken haar nog en zij corres pondeert met de 80-jarige Annie Salomons. Af en toe leest zij zuster Annie nog voor uit eigen werk. Trots toon zij ons de omnibus die haar uigever deze maand van haar werk zal uitgeven. 70 jaar schrijverschap. Ina Bakker in Amsterdam geboren en aan vankelijk onderwijzeres, trok na het publi ceren van verhalen in 1905 met haar koste lijke boek „Kinderen" de algemene aandacht. In 1909 verscheen „Armoede", in 1924 haar meesterwerk „De Straat". In 1930 voltooide zij de bijna duizend bladzijden tellende familieroman „De klop op de deur", waar de sfeer van het 19e- eeuwse Amsterdam in wordt getekend. Dit boek werd een enorm succes. Het is onlangs wéér herdrukt. Kort voor de oorlog publi ceerde zij de familieroman „Aan de grote weg". Na de oorlog zou 'het schrijverschap van Ina Boudier-Bakker opnieuw de volle aan dacht opeisen. Op hoogbejaarde leeftijd vloeien haar geesteskinderen nog gestaag van de. persen. „Goud en Stroo", „Kleine Kruis vaart", „Finale", „De eeuwige andere" en „Honger" vonden hun weg naar een dui zendkoppig lezerspubliek. Glans der aanvaarding. Deze romans van de schrijfster zijn geen fel bewogen drama's, waar hartstochten hoog in opvlammen. Haar oeuvre bestaat uit akwa- rellen; de sfeer, die zij oproepen is in wezen belangrijker, dan de gebeurtenissen die er in beschrevén worden. De bittere wanhoop, waarvan zoveel mo derne romans doordrenkt zijn, is haar vreemd Ook zij zoekt de mens in zijn jacht op het geluk, ook zij pijlt de menselijke eenzaam heid, maar er is bij haar altijd uitzicht. Haar romans worden gekleurd door de gouden glans der aanvaarding, die schoner is dan het brons der weemoed. „Ik heb altijd in het goede van de mens geloofd", zegt zij. En inderdaad zag Ina Boudier-Bakker voor alles de kleinste kor reltjes gouderts, die in de rotsige bodem van elk mensenhart te vinden zijn. Als wij afscheid nemen van haar, geeft zij ons een stevige hand. En ze roept ons nog na: „Ik hoop, dat u er iets wijzer van bent geworden". (Nadruk verboden) H. T. Manrho. 90 jaar en toch nog schrijven WISSENKERKE Geboren: 1 mrt. Nelis A- driaan, z.v. B. J. Wilderom en J. S. van Eenennaam. 8 mrt. Pieter Cornelis, z.v. M. A. Geel hoed en A. J. Flipse. 8 mrt. Jozina, d.v. A. M. Heijboer en J. Buijze. 23 mrt. Dina Catha- lina, d.v. P. W. Goudswaard en L. N. Versluijs. 26 mrt. Jan na Francina, d.v. D. de Looff en L. de Jager. Ondertrouwd: 16 mrt. M. J. van de Zande, oud 25 jaar, te Goes en C. T. Filiu's, oud 19 jaar. Getrouwd: 12 mrt. C. I. de Visser, oud 27 jaar en J. M. Tange, oud 27 jaar. 26 mrt. M. L. Karelse, oud 23 jaar, te Kortgene en Z. Zwemer, oud 22 jaar. Overleden: 12 mrt. M. C. S. Leunis, oud 90 jaar. 29 mrt. A. Minnaart, oud 94 jaar, weduwe van A. van der Weele. KORTGENE Geboren: 3 mrt. Rudolf Charles Harold, z.v. H. C. R. Warren en E. P. Koole. 10 mrt. Adriaan Pieter, z.v. G. van Gilst en P. W. van de Kreeke. 20 mrt. Peter Corne lis Jacobus, z.v. H. J. Huige en J. Nieuwdorp. 21 mrt. Corne lis Johan, z.v. C. Korshuize en S. de Vos. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: 5 mrt. M. W. Hoogerheide, 23 jaar, te Wis senkerke en G. Geelhoed, 21 jaar. 10 mrt. A. J. de Zwarte 23 jaar en W. Kristalijn, 21 jaar. Overleden: 1 mrt, G. Korte- knie, 70 jaar, echtgenoot van M. Markusse. 8 mrt. J. B. Mar- kusse, 69 jaar, weduwe van P. H. Noordhoek. 12 mrt. G. Bou- wense, 76 jaar, echtgenoot van C. P. van Goudswaard. 21 mrt. J. de Moor, 80 jaar, weduw naar van J. Tazelaar. 21 mrt. P. de Smit, 91 jaar, weduwe van E. van de Velde. 22 mrt. C. Slimmen, 64 jaar, ongehuwd 28 mrt. P. Wolse, 83 jaar, echtgenoot van J. Flipse. Zondagdienst artsen Dit weekend doen dienst dok ter Janssen, tel. (01108) 319 en dokter Van Arkel, telefoon (01107) 318. WATERSTANDEN geldig voor de noordkust van Noord-Beveland APRIL 1965 17 Zaterdag 18 Zondag 19 Maandag 20 Dinsdag 21 Woensdag 22 Donderdag 23 Vrijdag Hoog 3.50 16.16 4.25 16.48 4.56 17.23 5.30 17.55 6.06 18.28 6.42 19.05 7.28 19.53 9.15 21.27 9.55 22.03 10.33 22.37 10.59 23.00 11.10 23.38 11.54 0.25 12.42 1.15 voor zondag 18 april 1965 Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. De Gelder en 10 uur (in het verenigings gebouw) Paasviering van de zondagschool. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds.Van den Ban. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur ds. Visbeek en 2 uur ds. Visbeek (viering H. Avond maal). Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Strating en 2.30 uur ds. Willekes. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Dijkmeijer en 4 uur Kinderdienst. Geref. Gem. Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Van der Heiden. Geref. Kerk Geersdijk 10 uur ds. Wielenga te Wasse naar en 2.30 uur ds. Kats te Goes. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 en 5.30 uur ds. Van Rhee- nen. Geref. Kerk Kamperland 10 uur ds. Radder en 6 uur li- thurgische Paasdienst ds. Rad der. Geref. Gem. Kamperland 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Dinsdagavond, 7.15 uur ds. A. F. Honkoop van Goes. Geref. Gem, Colijnsplaat 10, 2 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Maandag, 2e Paasdag, 7uur ds. A. F. Honkoop van Goes. W. J. Parlevliet en M. W. den Engelse geven u kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op vrij dag 23 april, om 2 uur nam., in het stadhuis te Klundert. Kerkelijke bevestiging om 2.30 uur in de Ned. Herv. Kerk. Receptie: vrijdag 23 april van 4.155.45 uur in ho tel „De Beurs" te Klun dert. Haarlemmermeer, Aalsmeerderdijk 170, Klundert, Zevenbergseweg 11, april 1965. Toekomstig adres: Aalsmeerderdijk 170, post Aalsmeer. Woensdag 21 april a.s. hopen onze ou ders en grootouders J. S. Versprille en L. M. Versprille- van Damme hun 45-jarige echtvereniging te herdenken. Kloetinge: T. M. Duijnhouwer- Versprille. F. Duijnhouwer en kinderen, •j* Vlissingen: M. J. Castel- Versprille. C. F. Castel en kinderen. i Kats: I A. A. Versprille. ji Dordrecht: A. J. Versprille. Ij* A. Versprille- Ijl Versteeg. Gelegenheid tot feli- Ijl citeren van 4.30 tot 6.00 uur in café „De Vriendschap". Kats, april 1965. *t* Dijkstraat 41. Algemene kennisgeving Heden nam de Heere tot Zich, onze geliefde vader, be huwd- en grootvader Marinus Kouwcr (weduwnaar van Blazina Maria Barclolf), op de leeftijd van ruim 84 jaar. Kortgene: J. P. Kouwer. M. Kouwer - de Lange. Kamperland: P. M. Kouwer. D. S. Kouwer- van der Heijde. Kortgene: M. P. Kouwer. Wissenkerke: J. M. Versluys - Kouwer. A. Versluys. J. W. Kouwer. C. Kouwer - van Goudswaard en kleinkinderen. Wissenkerke, 9 april 1965. De begrafenis heeft plaats gehad op maandag 12 april 1965. Daar het mij onmogelijk is alle blijken van medele ven, na het overlijden van mijn geliefde man Simon Cornelis Klap, persoonlijk te beantwoor den, wjl ik allen langs de ze weg hartelijk dank zeg gen. Mede namens de kinderen, L. Klap-Breel. Goes, april 1965. Oostwal 31. Husqvarna naaimachines bestaan reeds 275 jaren, 'n Zweedse, dus prima staal. Alleenverkoop DE KRAMER, GOES Lange Vorststraat 6, Telefoon 73 30. Algemene kennisgeving Heden werd plotse ling van ons wegge nomen, onze gelief de en zorgzame va der, groot- en over grootvader Jacobus Gerrit Bakker (weduwnaar van Maria Dirkje de Lange), in de ouderdom van ruim 83 jaar. Namens de fam. Bakker. Colijnsplaat, 9 april 1965. Ringweg 7. De begrafenis heeft plaats gehad op 13 april j.L, des namid dags om 2 uur. Hiermede betuigen wij onze oprechte dank voor de vele blijken van mede leven, die wij mochten ontvangen voor en na het overlijden van onze ge liefde vader Pieter de Smit Jz. (weduwnaar van Elizabeth van der Velde). Inzonderheid aan dokter Klein Wassink en zuster Van Exel voor de liefde rijke hulp aan hem bewe zen en de heer en me vrouw Dek, Huize „Rust oord" voor de goede zor gen hem betoond. Kinderen P. de Smit Jz. Colijnsplaat, april 1965. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangstelling, die wij bij ons 55-jarig huwelijk mochten ontvangen. M. H. Noordhoek. J. A. Noordhoek- van der Maas. Kortgene, 13 april 1965. Ooststraat 9. d'Eenvoudigen wil God steeds gadeslaan Heden heeft de Hee re, op Zijn tijd uit ons midden wegge nomen, onze gelief de vader, groot- en overgrootvader Johannes Heuseveïdt (weduwnaar van Engeltje Jannetje de Jonge), op de leeftijd van 81 jaar. Bruinisse: J. M. Abrahamse- Heuseveldt. L. S. Abrahamse. Kampen: J. H. Abrahamse- Heuseveldt. Wissenkerke: W. Heuseveïdt. D. B. Heuseveldt- de Looff. W. den Boer- Pleuseveldt. Driewegen: D. Heuseveïdt. M. M. Heuseveldt- Breure. Klein- en achter kleinkinderen. Wissenkerke,' 15 april 1965. De begrafenis zal D.V. plaats hebben- op heden, zaterdag 17 april, des namid dags om 4 uur, vanaf het verenigingsge bouw. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvan gen na het overlijden van onze geliefde broeder, zwager en oom Cornelis Slimmen, zeggen wij hartelijk dank. In het bijzonder aan dok ter Klein Wassink, de heer en mevrouw Dek, het personeel en de verdere huisgenoten voor de hulp aan hem bewezen. Uit aller naam, Familie Slimmen. Goes, april 1965. Algemene kennisgeving Heden werd plotse ling van ons wegge nomen, onze geliefde en zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader Adriaan Dingemanse (echtgenoot van Janna Bosselaar), in de ouderdom van bijna 72 jaar. Kortgene: J. Dingemanse- Bosselaar. Rotterdam: P. J. Lobé- Dingemanse. G. C. Lobé. Goes: H. W. Dingemanse. S. Dingemanse- Moenen. Kortgene: J. P. Versluis- Dingemanse. J. Versluis en kleinkinderen. Kortgene, 15 april 1965. Snellenstraat 17. De begrafenis zal plaats hebben D.V. op dinsdag 20 april a.s., des namiddags om 2 uur, vanaf het verenigingsgebouw. Heden overleed in het ziekenhuis te Goes, de heer J. Heuseveïdt. Vanaf de oprichting der Chr. Ulo-school te Wissenkerke, be heerde hij de finan ciën der vereniging. Zijn grote zorg en toewijding gedenken wij in dankbaarheid. Namens het bestuur, V. 'tHart, voorz. S. Meulenberg,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 4