WAAR U HET NIEUWSTE HET EERSTE ZIET WAGENVOORT Lijdensliederen Opstandingsliederen Mattheus-Passion enz. RUIMTEVAART... Lange Vorst 85, GOES. MAISON AUBERT MUZIEK- EN GRAMMOF00NHANDEL Chic en up to date voor onze teenagers Ook in moccasins J. M. van der Wouw Is uw kampeer uitrusting al in orde? Sport- en Rijwielhuis P. PIETERSE 't Gouddoppertje GOES Zeeuwse Muziekschool voor het cursusjaar 1965/1966 (begrotingsjaar 1966) te bepalen op 4300.—. Wethouder Breure zegt, dat hij uit prin cipe tegen het voorstel is. De voorzitter zegt, dat de maximumbijdrage eerder vastgesteld is op 3750.Zou geen rekening worden gehouden met inmiddels gestegen perso neelslasten, dan zou dit neerkomen op een verlaging van het bedrag der subsidie. Wethouder Breure zegt, dat hij uit prin cipe tegen is, mede omdat de balletschool in de kosten is verwerkt. Spreker heeft waardering voor de leraar van de Muziekschool ter plaatse en sprekers kinderen hebben muziekonderwijs genoten zonder dat voor de kosten een beroep is ge daan op een bijdrage uit openbare kassen. Het is erg, dat iemand, die zelf de kosten kan betalen, een bijdrage geniet voor de kosten van muziekonderricht. De heer Welleman zegt, dat de kosten voor de Muziekschool hoger zouden zijn indien uitgezocht zou moeten worden wat iemand, gerekend naar zijn inkomen, zou moeten betalen. Wethouder Breure zegt, dat hij het er mee eens kan zijn als er subsidie gegeven wordt ten behoeve van minder draagkrach- tigen. Het is echter niet juist, dat vele jaren wordt betaald voor minder goede leerlingen, wier ouders zelf kunnen betalen. Indien er een wettelijke regeling is, kan men er niets aan doen. Hier zijn wij zelf in staat beperkingen op te leggen. De heer Welleman zegt, dat een en ander niet alleen geldt voor het terrein, waarop de Muziekschool zich beweegt. Overigens zijn de hogere kosten niet alleen te wijten aaji loonstijgingen, doch ook aan hogere reis kosten. Wethouder Breure zegt dat in eerste instantie zijn principieel bezwaar geldt maar bovendien is het geld beter te gebrui ken. De voorzitter vindt het merkwaardig, dat wethouder Breure niet over ander onder wijs speekt. Alleen de Muziekschool sluit hij van overheidssteun uit. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming, met de stem van wethouder Breu re tegen, aangenomen. Burgemeester en wethouders stellen voor de subsidie aan de afdeling Noord-Beve land van de VVV met ingang van1965 te bepalen op 7Va °/o van de contributieop brengst, de bijdragen der beide gemeentes niet meegerekend en dit met een minimum van 250.per jaar. De voorzitter zegt, dat wethouder Breure tegen het voorstel is. Door de VVV is ver zocht de subsidie te verhogen. De gemeente Wissenkerke subsidieert al enige jaren met 250.Burgemeester en wethouders me nen, dat de gemeente Kortgene thans ook meer gaat meespelen op het gebied van de recreatie. Een verhoging van de subsidie is dus billijk. Door dit op een percentage van de contributie te stellen, wordt een hogere contributie gestimuleerd. Wethouder Breure zegt tegen het voorstel te zijn omdat de VVV des zondags diensten verleent. De zondagsheiliging komt daarmee in het gedrang. Overigens waardeert de spre ker het werk van de vereniging wel. Spreker is van mening, dat de VVV-leden/verhuur- ders te weinig contributie betalen. De voorzitter zegt, dat wethouder Breure zich niet moet vergissen. De contributie is afhankelijk van de grootte van het bedrijf. Spreker wijst er op, dat er momenteel vol doende aandacht wordt besteed aan leden werving. Onder andere is de gehele midden stand van Kortgene lid van de VVV gewor den. Te Colijnsplaat is dit nog niet het geval. De heer Welleman informeert of de llk °/o een maatstaf is voor de toekomst. Indien de contributie omhoog zou gaan, zouden wij aanzienlijk meer dan 250.moeten gaan betalen. De voorzitter zegt, dat de contributie o- ver 1964 2800.bedraagt. Zou de VVV dit bedrag op 6000.kunnen brengen, dan betaalt de gemeente nog maar 45Ó. Spreker acht dit laatste bedrag nog niet te veel. Bovendien is het mogelijk de subsidie tussentijds te herzien, respectievelijk het sub sidiebesluit intrekken. De heer Van der Weele vraagt waarom aan een percentage wordt vastgehouden. Het is even eenvoudig thans 250.— subsidie te geven en dan later het bedrag zo nodig te herzien. De voorzitter zegt, dat uitdruk kelijk voor dit systeem is gekozen om leden werving en daardoor hogere contributies te stimuleren. De heer Welleman zegt, dat de gemeente het werk van de VVV moet steu nen. De vereniging werkt niet alleen in het belang van de verhuurders, doch evenzeer in het belang van alle ingezetenen. Wethouder Breure vergelijkt de VVV met de ZLM en de CBTB. Zij is een belangen gemeenschap. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming, met de stem van wet houder Breure tegen, aangenomen. De heer Welleman zegt, dat de Raad graag zou zien, dat met uitvoering van plannen voor de recreatie, sneller voortgang wordt gemaakt. De Raad betreurt het, dat alles zo lang duurt. Namens alle leden van de Raad leest spreker de volgende verklaring voor: „De leden van de Raad der gemeente Kortgene zijn unaniem van mening, dat hei voor de gehele gemeente noodzakelijk is. al le stappen te ondernemen, die kunnen leiden tot voldoende uitbreiding van de mogelijk heden ten behoeve van de recreatie. Indien de gemeente op dit punt niet alles op alles zet, moet worden gevreesd, dat wij in de nabije toekomst achter de feiten aanlopen. In verband daarmede dringen zij er bij het college van burgemeester en wethouders met de meeste klem op aan alles in het werk te stellen om de vervolmaking van het re creatiepakket in deze gemeente te bevor deren. Daarbij spreken zij de hoop uit. dat op de nodige medewerking van de Rijks- en Provinciale overheid mag worden gerekend". De voorzitter zegt, dat burgemeester en wethouders deze steun in de rug bijzonder waardeert. De heer Kramer zegt, dat wethouder Breu re in de raadsvergadering van september en van december 1964 op zijn vraag tot het plaatsen van lichtmasten in de noordelijke helft van de Kerkstraat en in de Noordlan- geweg heeft gezegd, dat de P.Z.E.M. door drukke werkzaamheden niet snel aan alle ver zoeken kan voldoen. Daar er echter geen en kele autobus 's avonds Kats aandoet en de mensen steeds van de hoofdweg moeten ko men lopen, dringt spreker er op aan dat zo spoedig mogelijk in deze behoefte wordt voorzien. Wethouder Breure zegt, dat het in be handeling is. Verwacht kan worden dat de lichtmasten voor de komende winter zijn geplaatst. De heer Kramer vraagt welke stappen het gemeentebestuur denkt te ondernemen nu de pacht van de sportvelden te Kortgene en te Kats is opgezegd, of is er een mogelijk heid dat deze terreinen opnieuw gepacht worden. De voorzitter zegt, dat dit een moeilijke kwestie is, waarmee burgemeester en wet houders op 't ogenblik nog geen raad weten. Het ligt in de bedoeling deze zaak op korte termijn nader te bekijken. De heer Kramer zegt dat er met name te Kats vorig jaar nog al een en ander aan het terrein is gedaan. Bij de besturen van de verenigingen bestaat nu de vrees dat ze zonder speelveld zullen komen te zitten. De voorzitter zegt dat nu nog niet gesproken kan worden over de consequenties van de opzegging van de huur. Dit zal eerst nog ééns grondig door het college bestudeerd moeten worden. De heer Welleman. vraagt of er al een bestemming is voor de gedempte oude ha ven te Kortgene. De voorzitter zegt dat dit terrein bestemd is als parkeerterrein. Aan de technische diens1 is opdracht gegeven het terrein vrij te ma ken en te egaliseren. Met het opruimen van materialen op dit terrein is intussen een aanvang gemaakt. De heer Verburg zegt dat van midden standszijde nog steeds gewag wordt gemaakt van de z.g. nonconcurrentie-clausule opgenomen in de verkoopovereenkomst jachthaven, ten gunste van de „Delta Mari na". Bedoeld wordt 'n nonconcurrentie-clau sule voor buiten het jachüiavencomplex ge legen terreinen (o.a. landbouwhaven en ver dere uitbreidingsplannen). Een dergelijk nonconcurrentiebeding is volgens spreker de Raad onbekend en hij neemt aan dat deze clausule ook niet opgenomen kan en mag zijn in de koopovereenkomst jachthaven. Ten einde de plaatselijke middenstand dan ook voorgoed gerust te stellen dienaangaande en ook om verdere tendentieuze berichten definitief de kop in te drukken lijkt spreker een verklaring hieromtrent van burgemeester en wethouders in een openbare vergadeing ten zeerste dienstig en gewenst. De voorzitter zegt, dat in de koopover eenkomst niet wordt gesproken over een non concurrentiebeding. Wel wordt hierover ge sproken in een brief. Het gaat volgens spre ker niet zo zeer om de plaats waar over dit beding wordt gesproken, doch om de inter pretatie van het beding. De heer Becht moet een groot bedrag investeren voor een be paald doel, in dit geval de jachthaven, en vraagt aan de gemeente medewerking bij zijn pogingen om dit plan tot ontwikkeling te brengen. De medewerking kan dan hier uit bestaan, dat de gemeente hem zo weinig mogelijk moeilijkheden in de weg legt en b.v. niet zelf een j ach dia ven gaat exploite ren in het bungalowterrein of in de handels haven. Burgemeester en wethouders hebben gemeend dat een dergelijke handelswijze onelegant en onzakelijk zou zijn en niet zou stroken met het belang van een ordelijke ontwikkeling van datgene, wat wij met dit gebied op het oog hebben. Deze medewer king moet dus worden gezien als een non concurrentiebeding. Wat men er van maakt gaat veel te ver en is bepaald onjuist. Over dit beding wordt in de koopovereenkomst niet gepraat. Slechts is in een brief mede gedeeld dat burgemeester en wethouders op dit punt attent zullen zijn. De heer Verburg vraagt of de plannen van de familie Van Damme onder het beding vallen. Heeft de gemeente overigens het recht een dergelijk beding met de heer Becht aan te gaan. In dat geval kan de pas worden afgesneden voor elke andere zakenman. Spreker meent te kunnen stellen dat het ge meentebestuur dit recht niet heeft. Wel is het juist aan Becht medewerking te verle nen, doch dan in een beperkt gebied. De voorzitter zegt, dat het beding inder daad voor een beperkt gebied kan gelden. De gemeente kan zelf bepalen waar de grens is. Men kan niet stellen dat de plannen in de Adriaanpolder te maken hebben met het nonconcurrentiebeding. Op een vraag van de voorzitter zegt de heer Verburg het billijk te vinden dat aan Becht medewerking is toegezegd. Deze me dewerking moet niet te ver gaan. De voorzitter zegt, dat het verhuren van bootjes een onderdeel van het jachthavenbe- drijf is. Indien de gemeente aan een ander toestemming gaat geven ook in de handels haven bootjes te verhuren, dan verhindert zij de ontplooiing van het bedrijf. Mevrouw Janssen zegt, dat het bezit van een jachthaven niet impliceert de verhuur van boten. Dat de heer Becht boten verhuurt behoeft niet te betekenen, dat deze moge lijkheid aan een ander moet worden onthou den. De voorzitter zegt, dat de verhuur van bo ten in dit geval als een onderdeel van het bedrijf moet worden gezien. Het is nood zakelijk de recreatie planmatig tot ontplooi ing te brengen. Spreker hoopt met zijn be toog een goede uiteenzetting te hebben ge geven over het zogenaamde „concurrentie beding". Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Zxumse Jè&fiMe/i Van Galenstraat 14a (zijstraat, v.d. Goudse Rijweg) Rotterdam, tel. (010) 13 02 35 50 jaar gevestigd Patent-Geneesmiddelen Gummiwarrn Vr. gratis inl.: toez. on der blanco couvert. Gratis spreekuur dag. van 10 8 uur. Lange Delft 8, tel. 3131, Middelburg Als altijd de best gesorteerde grammofoonplatenzaak, dus ook voor platen rond de paastijd Garrard platenspelers-wisselaars met en zonder versterkers in prijzen vanaf f 79.- tot f 498.- en hoger zijn deze nieuwe openhiel schoenen Wij brengen deze in verschillende variaties en hakhoogtes. hebben wij leuke en vlotte modellen hierin. voor sportief en weekenders om bij broek of rok te dragen. hobby Voor de betere kwaliteiten naar SCHOENMAGAZIJN Lange Vorststraat 71, Goes, telef. 5067. BLOEMENHUIS^^ö fOOt ST. ADRIAAN STRAAT 23 GOES - Telefoon 55 56 is uw adres voor alle voorkomende bloem werken en bloemstukken bruidsboeketten tafelversieringen grafbloemstukken enz. Tevens verzorgen wij uw bloemengroet in het binnenland, maar ook over de gehele wereld. Wij hebben weer een prachtige collectie SLAAPZAKKEN in fraaie dessins LUCHTBEDDEN KEUKENKASTJES VELDBEDDEN VOUWSTOELTJES KOOKTOESTELLEN MEPAL artikelen Camping Gaz - Vapa en Jet Gaz Keizerstraat 7, Goes Tico eliuió Lange Delft 32 Speciaalzaak voor Trix en Telefoon (01180) 40 34 Marklin elektrische treinen Middelburg Uw adres voort Dink Toys - Meccano Wildebraspoppen - Jumbo-spelen Over het algemeen hebben we meer belang stelling voor de tarwe-prijs, zaaiplan, mode of snelbrommer Het indirecte gevolg van de ruimtevaart is echter de ontwikkeling van klokken. Elektrische klokken, zonder snoeren. (stelt u voor, een sateliet aan een snoertje) Voor uw huiskamer hebben wij andere klokjes waarin deze moderne vindingen zijn verwerkt: 0 Kosten evenveel als elke andere klok Zijn mooi van uiterlijk, een sieraad in uw kamer 0 Lopen minstens een jaar precies ge lijk, niet op zonnebatterijen, maar op een eenvoudig te verwisselen batterijtje 0 Kan u hierover meer vertellen

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 2