Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 13 februari 1965 no. 3132 Lezers schrijven Burgerlijke stand Predikbeurten Leden vergadering Geachte uitgever. Als bewoner van een ge meentewoning moet mij toch eindelijk een vraag uit de pen. De vraag is: „Waarom kan in de gemeentewoningen nooit eens een kamer of keuken ge schilderd worden, een zolder gewit of een vochtige muur in orde gemaakt?" Mocht men eindelijk slagen, dan heeft men als huurder-bewoner reeds vele malen tevergeefs de betreffende instanties aange klampt. Toch wordt door ons ge meentebestuur met twee ma ten gemeten inzake gemeente woningen. Ik noem als voorbeeld de gemeentewoning in de Voor straat, waar voor de nieuwe huurder een klein kapitaaltje uitgegeven werd om het die huurder naar de zin te maken. Met dank voor de plaatsing. Een huurder. KORTGENE Geboren: 9 jan. Cathalina Neeltje Adriana, d.v. J. M. Goulooze en A. de Kubber; 18 jan. Joost Maarten, z.v. G. Breas en E. N. Riemens; 20 jan. Cornelis Anthonie Adri- aan, z.v. P. van der Maas en A. van Liere. Ondertrouwd: C. J. Heijns- dijk, 18 jaar te 's Heer Arends- kerke en J. C. Kramer, 20 jaar; 13 jan. L. C. van Oeveren, 48 jaar en T.P.Noordhoek,37 jaar te Goes; 25 jan. M. W. Hoo- gerheide, 23 jaar te Wissen kerke ên G. Geelhoed, 21 jaar. Getrouwd: 15 jan. A. L. Goeree, 23 jaar te Goes en P. C. Snoodijk, 21 jaar; 27 jan. L. C. van Oeveren, 48 jaar en T. P. Noordhoek, 38 jaar te Goes; 29 jan. C. J. Heijnsdijk, 18 jaar te 's Heer Arendskerke en J. C. Kramer, 20 jaar. Overleden: 17 jan. A. Augu stijn, 66 jaar, ongehuwd. WISSENKERKE Geboren: 2 jan. Jozina He lena, d.v. L. L. Lous en P. T. de Wit; 2 jan. Pieter, z.v. D. van de Vreugde en A. de Bruin. Ondertrouwd: 7 jan. J. J. Marteijn, oud 22 jaar te Arne- muiden en M. M. Schrier, 21 jaar. Getrouwd: 14 jan. J. M. van der Maas, 24 jaar en M. G. van de Ree, 21 jaar. 29 jan. M. T. van den Avoort, 27 jaar te Breda en J. Priester, 18 jaar; 29 jan. J. J. Marteijn, 22 jaar te Arnemuiden en M. M. Schrier, 21 jaar. Overleden: geen. Zondagdienst artsen Dit weekend doen dienst dok ter Van Arkel, tel. (01107) 3 18 en dokter Klein Wassink, tel. (01199) 304, b.g.g. 008 bood schappendienst. voor zondag 14 januari 1964 Ncd. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. B. C. de Gelder en 2.30 uur ds. Visbeek. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Alb. van den Ban en 2.30 uur ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. B. C. de Gelder. Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur ds. Visbeek en 2 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes en 2.30 uur ds. Van den Ban. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Visbeek Sr. Geref. Kerk Wissenkerke 10.30 uur ds. Van der Heiden en 2.30 uur ds. Hoogkamer van Wemeldinge. Geref. Kerk Geersdijk 9.00 uur ds. Van der Heiden en 2.30 uur ds. Slingenberg van Goes. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 en 5.30 uur ds. Van Rhee- nen. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Radder. Geref. Gem. Kamperland 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Woensdag 17 februari. 7.15 uur ds. W. Suyker van Krab- bendijke. Geref. Gem. Colijnsplaat 10, 2 en 6 uur leesdienst. Motoren verdringen paarden meer en meer Het paard wordt in het beeld van alle dag steeds schaarser. De ruitersport bloeit, en hier en daar vertoont zich ook het werkpaard nog wel, maar de laatste 20 jaar heeft de ben zine- of dieselmotor de haver- motor vrijwel verdreven. Sedert 1950, toen de techni sche en dierlijke paardekrach- ten vrijwel in evenwicht waren is de balans steeds verder naar de zijde van de machine door geslagen. In Nederland waren in 1963 nog 35 „levende" paardekrach- ten aanwezig tegen 65 moto rische en in Frankrijk zelfs nog 40 tegen 60, maar in de Bonds republiek was toen reeds de verhouding 21 levende paar- dekrachten tegen 79 motori sche en in België en Luxem burg zelfs 15 tegen 85. (DIA) Macbeth inspiratie voor antivlekmiddel Ofschoon Shakespeare's dra ma Macbeth nu niet bepaald populaire lectuur is, weet ie der toch wel in grote lijnen, hoe zioh dit drama van eer zucht en moord in grote lijnen afspeelt. Blijkbaar ter gelegen heid van de Shakespeareher- denking dit jaar brengt nu een Amerikaanse firma een middel tje om vlekken te verwijderen in de handel onder de naam: Lady Macbeth spot remover. Als u dus na een geweld daad het bloed niet spoedig genoeg kunt verwijderen, weet u nu waar u terecht kunt. OW Pilsje is binnen een uur uitgewerkt Men is in het algemeen vol doende op de hoogte met de gevaren van alcohol bij snel verkeer maar niet met de pe riode, gedurende welke de in vloed van alcohol zich doet ge voelen. Om daarvan een idee te krij gen, moet men er van uitgaan, dat een man van 75 kg per uur 9.5. cc alcohol verbrandt, d.w.z. 9.5. cc alcohol is na een uur uit het lichaam verdwenen. Door het percentage te verme nigvuldigen met het aantal ge noten cc drank, kan men zelf dus ruw weg de hoeveelheid alcohol bepalen die op zeker tijdstip in het lichaam aanwe zig is. Bij voorbeeld: een glas pils van 250 cc ad 3.5 °/o komt neer op 8.75 cc alcohol. Het alcoholeffect van zo'n glas is dus in ongeveer 50 minuten verdwenen. Voor een gewone borrel is die periode ongeveer lVt uur. (DIA). Tinnen soldaatjes niet meer taboe in Rusland In Rusland mag dan de keus in dagelijkse levensbehoeften, en zeker luxeartikelen, niet groot zijn, aan kinderspeelgoed ontbreekt het niet en heeft het ook, behalve in de allereerste jaren van de revolutie, niet ontbroken. Dat de kwaliteit vaak te wensen overliet en laat, blijkt uit reeksen klachten. Dit heeft er ten slotte, toe geleid, dat van overheidswege eind van het vorig jaar een onderzoek is in gesteld naar de speelgoedindu strie en in een honderdtal be drijven nauwkeurig is nage gaan, wat er schortte en hoe dit op te heffen. Tekort aan grondstoffen bleek in vele gevallen de pro- duktie nadelig te beïnvloeden, evenals het ontbreken van de nodige machinerieën. Kunst stoffen en verf behoren tot de schaarse materialen. In de aard van het speel goed is na de val van Chroest- jof weer een belangrijke ver andering gekomen. Tijdens zijn bewind namelijk was vrijwel een einde gemaakt aan het ver vaardigen van tinnen soldaat jes, krijgstuig en dergelijke. Dit onder het motto: „Wij zijn een vreedzaam land en „mili taristisch" speelgoed is in strijd met de coexistentie-gedachte". Met de val van Chroestjof is het wachtwoord veranderd. Nu zijn er weer tinnen soldaat jes in overvloed, onder de zin spreuk: „Wij moeten onze kin deren tot dappere mensen op voeden." (DIA) Tentoonstelling van Britse herenconfectie in Amsterdam In het Hilton Hotel, Am sterdam werd op 9 en 10 fe bruari j.l. een expositie van Britse herenkleding gehouden. Hierop waren costuums, overjassen, regenjassen en weekendkleding, de nieuwste blazers en zeilkleding te zien. Alle kleding is speciaal aan de Europese smaak aan gepast zonder dat hierdoor het Britse karakter is aangetast. De firma, die deze uitstalling organiseerde, bestaat reeds zes tig jaar, maar dit is haar eer ste poging om ingang te vin den op de Nederlandse markt. Zij' heeft speciale studie ge maakt van de Europese kle dingindustrie en continentale stijlen. (LPS) Tijdschrift over bouwen en wonen Zij die zelf een woning la ten bouwen, kunnen dezer da gen het eerste nummer tege moet zien van het tijdschrift Onder Eigen Dak. Het nieuwe blad dat eenmaal per twee maanden zal verschijnen, wordt toegezonden aan parti culieren die een eigen woning gaan bouwen. Het tijdschrift geeft voor lichting over indeling en in richting van huis en tuin, over materialen, verwarmingsmo gelijkheden, meubilair, stoffe ring en alle andere onderwer pen die op het in- en exterieur van de nieuwe woning betrek king hebben. De redactieon der leiding van Th. C. Droog wil de „nieuwbouwers" nutti ge en waardevolle voorlichting verschaffen over zaken waarin zij juist dan bijzonder zijn ge- interesseerd. Onder Eigen Dak wordt be halve aan particuliere bouwers ook toegezonden aan bouw-, binnenhuis- en tuinarchitecten. Geïnteresseerden buiten deze kring kunnen ziclvop het blad abonneren. Bovendien is het tijdschrift verkrijgbaar in kios ken en tijdschriftenwinkels. Door middel van in het blad gehechte codekaarten kunnen lezers laten weten over welke redaktionele bijdrage of adver tentie zij nader geïnformeerd willen worden. De uitgever zorgt voor doorzending van de ze reactiés aan auteurs en ad verteerders. Onder Eigen Dak is een uit gave van Ten Hagen N.V. die o.a. het dagblad Cobouw uit geeft. Nieuw wapen in strijd tegen misdaad Een Italiaanse slotenfabrikant brengt een combinatieslot op de markt, dat de voordelen biedt van de ingewikkelde sloten die men in kluisdeuren aanbrengt, maar lang niet zo kostbaar is. Het slot vertoont, behalve de opening waarin de sleutel past, een eenvoudige kiesschijf. Ook de snoodaard, die met een valse sleutel of zelfs met een dupli caat van de echte tracht zich toegang te verschaffen slaagt daarin niet, wanneer hij het nummer van de combinatie niet kent. Het slot wordt geleverd met een alarmapparaat, dat reeds in werking treedt wanneer men, na de sleutel te hebben omgedraaid, niet aanstonds de juiste combi natie kiest. Wie zomaar aan het slot staat te morrelen, stelt het apparaat aanstonds in werking. Inbrekers krijgen het hoe lan ger hoe moeilijker! (DIA) Bij deze bericht ik u ont vangen te hebben de mooie solide SECRETAIRES eiken kleur met teak klep en deuren. In deze secretaires bergt u evenveel als in uw grote ouderwetse bureaus. Komt u eens kijken? Joh. A. Julianus Langeviele 42 (over de Lange Geere), tel. 29 28, Middelburg. GROENE KRUIS - KATS op maandag 15 februari a.s. bij J. S. Versprille Aanvang 7.30 uur Het bestuur Allen die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of borgtochten of roerende goederen on der zich hebben betrekke lijk de nalatenschap van wijlen mejuffrouw L. A. DEURWAARDER gewoond hebbende te Wissenkerke „Huize Vre- destein" en overleden 17 januari 196"5 worden ver zocht hiervan onder o- verlegging van beschei den opgave te doen ten kantore van Notaris A. A. Moggré, Sint Janstraat 9 te Middelburg of bij de heer J. M. Deurwaarder, Kanaalstraat 16 te Oost en West Souburg vóór 15 maart 1965.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 3