N.V. DE VITRITE FABRIEK enige meisjes waterdicht Commissaris De Casembroot EEN BOEKENBOM 't Gouddoppertje Voorlichtingsavond over bestrijdingsmiddelen - Zeeuw onder de Zeeuwen - plotseling overleden Met ontstentenis ontvingen wij het bericht van de Provinciale Griffie, dat mededeling deed van het plotseling overlijden van Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, commissaris der Koningin in onze provin cie. Temeer werden wij door dit bericht geschokt, waar eerder inge wonnen berichten spraken van een langzaam maar zeker herstel. Doch een hartinfarct maakte plotseling j.l. woensdag te omstreeks 13.45 uur een einde aan het leven van deze markante Zeeuwse figuur. Mevrouw De Casembroot, die voor het eerst sinds de ziekte van haar man, juist toen te Middelburg vertoefde voor het regelen van enige zaken, vertrok onmiddellijk per snelle wagen naar Utrecht, doch heeft haar man helaas niet meer levend aangetroffen. Haar wensen wij in het bijzonder kracht en sterkte toe dit zware ver lies te dragen. Auguste Francois Charles de Casembroot werd op 17 december 1906 te Middelburg geboren. Na aldaar het gymnasium te hebben doorlo pen, studeerde hij aan de Utrechtse Universiteit, waar hij in 1931 doctoraal examen deed in de rechten. Op 27 mei 1932 werd hij benoemd tot burgemeester van Westkapelle. Hij was toen 25 jaar oud en daarmee de jongste burgemeester van Nederland. 6 mei 1943 werd burgemeester De Casembroot door de Duitse bezetter van deze post ontheven, doch op 15 januari 1946 keerde hij weer als burgervader terug. Vanaf 1 februari 1948 was hij onze commissaris. Als Zeeuw onder de Zeeuwen kon aan niemand beter de taak opgedragen worden Zeeland uit de diepste oorlogsellende te voeren naar een schoon her stel. Nooit of te nimmer spaarde hij zich wanneer het ging om zijn geliefde provincie. Vooral stond hij op de bres om het zo specifieke Zeeuwse volkskarakter waar mogelijk te handhaven. Toen Zeeland daarop door de februari-ramp getroffen werd, was ook hij weer paraat om door zijn persoonlijk aanwezig zijn op de bedreig de punten de bevolking, de dijkwerkers, de vrijwilligers en de mili tairen moed in te spreken en hun kracht te geven vol te houden en het bovenmenselijke te presteren. Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot is niet meer. Hij heeft zijn geliefde provincie geruild voor het „onbekende land", waarover hij het altijd met vol vertrouwen had. Moge hem daar de rust geschonken worden, die hij zich hier nimmer gegund heeft. Rinus de Regt en Nelly Beenhakker geven hierbij kennis van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de voltrek king plaats vindt op vrij dag 26 februari a.s. Colijnsplaat, Noordlangeweg 27. Goes, Patijnweg 82. Algemene kennisgeving Heden overleed plot seling onze geliefde en zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, de heer Gerard Verburg (echtgenoot van Klazina Priester), in de ouderdom van ruim 78 jaar. Wissenkerke: K. Verburg- Priester. J. J. J. Karstanje- Verburg. N. J. Karstanje. Kortgene: J. R. Verburg- Verburg. P. J. Verburg. Terneuzen: J. P. Verburg. M. T. Verburg- van Pagee. Wissenkerke: Nellie Verburg en kleinkinderen. Wissenkerke, 5 februari 1965. De begrafenis vond plaats maandag 8 februari j.l., des na middags om 2 uur te Wissenkerke. Wij maken onze lezers er opmerkzaam, op, dat dege nen, die deelneming willen betuigen bij het overlij den van Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, dit kunnen doen door het tekenen van het condoleantieregister, dat daarvoor op alle gemeentesecretarieën open ligt. Algemene kennisgeving Heden overleed, zacht en kalm, in de zekerheid des ge- loofs, onze geliefde en zorgzame vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder Elizabeth de Smit (geboren Van de Velde, echtgenote van P. de Smit Jz.), in de ouderdom van ruim 83 jaar. De familie De Smit. Colijnsplaat, 7 febr. 1965. De begrafenis heeft plaats gehad op woensdag 10 febr. j.l., des nam. om 2 uur. Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond na het overlijden van on ze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader Cornelis Arie Meulenberg, betuigen wij onze op rechte dank. Fam. Meulenberg. Wissenkerke, febr. 1965. Kortgene febr. 1965. Algemene kennisgeving Heden werd van ons weggenomen, tot on ze diepe droefheid, in het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes, onze geliefde en zorgzame man, broer, zwager en oom Marinus Cornelis Heijblom (echtgenoot van Johanna Catharina van den Hoek), in de ouderdom van bijna 70 jaar. Uit aller naam, J. C. Heijblom- van den Hoek. Geersdijk, 7 februari 1965. De begrafenis heeft plaats gehad op don derdag 11 februari j.l., des namiddags om 2 uur te Wissen kerke. Hiermede danken wij al len, die ons hun mede leven betoonden na het overlijden van onze zus ter, schoonzuster en tante Anna Augustijn te Kats. Familie Augustijn. Tot mijn diepe droefheid is in grote vrede van ons heengegaan, mijn lieve Auguste Francis Charles de Casembroot, (Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland) S. C. de Casembroot- van der Feltz. Middelburg, 10 februari 1965. Er wordt een rouwdienst gehouden op maan dag 15 februari a.s. te 12.00 uur in de Nieuwe Kerk te Middelburg, waarna de teraardebe stelling plaats vindt in intieme kring. Men wordt verzocht om 11.30 uur in de kerk aanwezig te zijn. Heden is, na een langdurig, maar geduldig gedragen lijden, in volle vrede, van mij heen gegaan, mijn innig geliefde man Aart J. van der Maas, op de leeftijd van 63 jaar. Zij diep bedroefde vrouw, T. van der Maas-Smit. Wissenkerke, 12 februari 1965. Condolatie-adres: Voorstraat 36. Zaterdag van 3 tot 5 uur en van 6 tot 8 uur. De begrafenis zal plaats hebben D.V. op maan dag 15 februari a.s., om 2 uur vanuit het ver enigingsgebouw. Geen bloemen. Heden is na een langdurig, maar geduldig ge dragen lijden van ons heengegaan, onze zeer geliefde broer, zwager en oom A. J. van der Maas, in de ouderdom van 63 jaar. Familie van der Maas. Familie Smit. Wissenkerke, 12 februari 1965. Geef als geschenk van Boekhandel Markusse verkrijgbaar bij: Juwelier - Horloger J. VAN DER HAVE - GOES, telefoon (01100) 50 94. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting „Noord-Beveland" organiseert in samenwer king met de Landbouwjongerenorganisaties op Noord-Beveland een voorlichtingsavond op donderdag 18 februari a.s., des avonds om 7 uur in hotel „De Korenbeurs" te Kortgene. Spreker de heer J. Hertgers. Onderwerpen: ade nieuwe bestrijdingsmid delenwet; b. gas- en rookbehandeling bij aardappelen. (beide toegelicht met kleuren dia's). Ook de werknemers in de landbouw die be langstelling hebben voor deze onderwerpen zijn welkom. Nog -steeds kunt u profiteren van ons couponboekje-aanbieding MAARLIEFST f8.50 VOORDEEL en.,keurig werk envlugge aflevering CHEMISCHE WASSERIJ „DE ZOOM" n.v. Zierikzee, telefoon 26 73 MAISBAAI 6 MIDDELBURG POSTBUS 1 Lampvoeten voor elektrische gloei- en gasontladingslampen Metaalwaren VRAAGT TELEFOON (01180) 31 43 voor TECHNISCH-ADMINISTRATIEF WERK Vereisten: M.U.L.O.-diploma of daarmee overeenkomende opleiding voor ARCHIEF- en DOCUMENTATIE werkzaamheden in de bedrijfsbibliotheek Vereisten: M.U.L.O.-diploma of daarmee overeerfkomende opleiding Mondelinge en schriftelijke sollicitaties te richten aan: Het Hoofd van de Afdeling Personeelszaken N.V. De Vitrite Fabriek, Maisbaai 6, Middelburg. Telefoon (01180) 31 43, toestel 71.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 2