BIJZONDERE AANBIEDING Walter Graebner MY DEAR MR. CHURCHILL TweedQIad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 30 januari 1965 no. 3130 Predikbeurten 't Jantje van Alles VOOR Fa. P. Bouwense Zn. gaat de verkoping van het bouwland niet door Telmachine- rollen Kies nu uw nieuwe servies „DE KLEINE BAZAR" „VULCAAN-DIRKSLAND" n.v. Alle soorten kunstmest uit voorraad leverbaar Gekoelde onderkleding voor autocoureurs Ruimtevaart en sport reiken elkaar de hand, nu de Good year Tire Ruber Company in overleg met ruimtevaartex perts een soort onderkleding heeft vervaardigd en getest, die de lichaamstemperatuur van autocoureurs op (normaal) peil houdt. Een van de grootste geva ren van de autocoureur is o- ververmoeidheid en 'een te groot verlies aan lichaamsvocht door de hitte van de motor, die soms, in combinatie met de buitentemperatuur, tot grote hoogte kan stijgen. In het weefsel van de onder kleding zijn plastic buizen aan gebracht waar koud water doorheen wordt gepompt. Een kleine koeltank, voorzien van een door een accu aangedre ven pompje, zorgt voor de cir culatie en garandeert op deze wijze een constante en aange name temperatuur. Bovendien wordt de coureur met deze cnderkleding in staat gesteld zich verder te beschermen met vuurbestendige kleding die an ders de lichaamstemperatuur ondragelijk zou hebben ge maakt. De eerste proeven met de ze onderkleding, waarvoor een aantal bekende Amerikaanse rijders zich beschikbaar stel den, waren een groot succes. (DIA) Vergadering van de Vereniging tot Bevordering van de Bijenteelt in Nederland De afdeling Noord- en Zuid- Beveland van de Ver. tot Be vordering van de Bijenteelt in Nederland hield op 26 januari j.l. haar algemene ledenverga dering in de filmzaal van het Landbouwcentrum te Goes. De heer W. Griep te Kapel- Ie opende te 2 uur de verga dering met een welkomstwoord en dankte daarna het scheiden de bestuurslid W. J. Meeuwse voor het werk dat deze gedu rende vele jaren op zo pretti ge wijze voor de vereniging had verricht. Hem werd daar- by een blijk van waardering ter hand gesteld. Na de jaarverslagen van de secretaris-penningmeester werd vrij vlot in de vacature Meeuw- se voorzien en kon de rond vraag goed tot haar recht ko men. Vele vragen werden aan bestuur en bijenteeltconsulent, de heer Van Willegen, voorge legd en zo ontstond een zeer geanimeerd vraag- en ant- woordpatroon, waarbij voor ieder veel te leren viel. De heer Van Willegen ver toonde na de pauze twee kleu renfilms die een prachtig beeld gaven van het leven der bijen. Ook de techniek van het leren kennen van het bijen leven kwam daarin overdui delijk tot haar recht zodat de aandachtige toeschouwer zich kon wanen in het volle bijen seizoen. Onwillekeurig rees in mij de vraag: „Wat is toch wel de oorzaak, dat blijkbaar al leen de oudere mensen de vreugde van het bijenhouden nog kunnen beleven?" en kwamen woorden van de Vlaamse priester-dichter mij voor de geest als hij ergens zegt: „Mij spreekt de blomme een tale. Mij is het kruid beleefd!" en elders waar hij over „de Vliege" aldus schrijft: „O, gij aardig dierken, 'k wou dat ik zowel als alle mensch, Zo gij schijnt te heb ben, had mijn herte en wille en wensch, Dat ge ons, al ron ken in den mooien zonneschijn. Wist den weg te wijzen naar 't gestadig blijde zijn!" De „vergrijzing" van de bij enhouders is echter niet een specifiek Zeeuws verschijnsel. Onze generatie let helaas meer op het vermeende nut van een zaak, dan op de ideële zijde daarvan. Toch is dit naar mijn mening onjuist. Bijenhouden is zinvol, óók om het nut dat ze af werpt. De voorlichtingsdiens ten van Land- en tuinbouw spannen zich in, de nuttig heidsgedachte van het houden van bijen ingang te doen vin den en wijzen in woord en ge schrift op de door deskundigen bewezen voordelen die het bij enhouden oplevert. Desondanks zijn er nog tal van kwekers, óók in Noord- Beveland, waar de laatste ja ren toch veel boomgaarden worden aangeplant, die hun sëhouders op halen voor het belang van een goede bestui ving. Geestelijke verworvenheden komen slechts langzaam tot stand en hebben een lang groeiproces. Eenmaal op gang zijn ze echter onstuitbaar en kan men zich achteraf verwon deren dat men niet eerder tot inzicht kwam. Echter met te besluiten bii- en te gaan houden heeft dit laatste ogenschijnlijk weinig te maken. Toch zou ik de jongere kwekers, die nog openstaan voor nieuwe gedaditen en fris se aanpak, in overweging wil len geven hierover na te den ken. Spreek er over met de voorlichtingsdiensten die ter zake kundig zijn, want ook hier maakt onbekend, onbemind. Ik weet uit ervaring, dat het genoegen van bijenhouden het nut evenaart. Er zijn goede en veilige wegen om een goede imker te worden. Voor de ge ringe prijs van 10.totaal ontvangt u een volledige cur sus van 4 theoretische lessen en 12 praktische lessen, res- péctievelijk in het le kwartaal en in de zomermaanden, door een bevoegde bijenteeltconsu- lent gegeven. Alle gewenste inlichtingen zul len u zeker gaarne verstrekt worden door de voorlichtings diensten. De Vereniging van Bijen houders in Nederland wenst u besluitvaardigheid toe. B. Uitvoering Ulo-school Kortgene Donderdag 21 januari j.l. hield de openbare ULO-school „Prinses Beatrix" te Kortgene in hotel „De Stadswijnkelder" haar jaarlijkse uitvoering. De voorzitter van de ouder commissie, de heer M. J. van de Boomgaard, heette de ou ders, belangstellenden en oud leerlingen hartelijk welkom en wees erop, dat elk jaar een groot percentage der leerlin gen dezer school het einddi ploma behaalt. In 1964 slaagden 11 van de 12 leerlingen. Hierna volgde een verslag over het afgelopen schooljaar, door het hoofd der school, de heer W. P. van de Bogaardt. Toen kwamen de leerlingen op het toneel met Oriëntal Mystics, een aantal liedjes met Oosterse muziekbegeleiding. De heer H. Stam, die het ge heel had ingestudeerd, oogstte veel succes met zijn als harem verklede groep. Na de pauze volgde het to neelstuk „De Huistiran", een klucht in twee bedrijven, door Godfried Bomans. Dit toneel stuk werd door zes leerlingen onder leiding en regie van de heer L. A. C. Soeters, leraar Nederlands, met verve en vaart op de planken gezet. Leen Janse was een pracht van een brommerige kolonel, Ineke Coomans speelde de rol van echtgenote, Adrie Blok was hun verliefde dochter, Jos Vos en René Luijk waren po tentiële huwelijks-candidaten en Hans Janssen, was een ide ale en onverstoorbare butler. De volle zaal dankte met een ovationeel applaus voor het ge- bodene. Luchtverontreiniging kost miljarden Het vraagstuk van de lucht verontreiniging is ook in Ne derland zeer urgent. In Enge land hebben experts van een laboratorium, dat zich met luchtverontreinigingsvraag- s tukken bezighoudt, de Natio nale Vereniging voor Zuivere Lucht een rapport voorgelegd, waarin wordt uiteengezet, dat een stad van 100.000 inwoners gemiddeld per jaar 15.000 ton afvalstoffen de lucht inzendt en dat deze, gerekend over heel Engeland, een schade aan richten die kan worden gesteld op 2,5 miljard gulden per jaar. (DIA) voor zondag 31 januari 1965 Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. De Gelder (viering H. Avondmaal). Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Van den Ban. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Dijkmeijer. Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur ds. Visbeek en 2 uur viering H. Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes (H. Avond maal) en 2.30 uur ds. Willekes (voortzetting en dankzegging). Ned. Herv. Kerk Golijnsplaat 2.30 uur de heer Kraak en 6.30 uur ds. Dijkmeijer. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Van der Heiden. Geref. Kerk Geersdijk 10 uur ds. Janssen uit Goes en 2.30 uur ds. Kats uit Goes. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 en 5.30 uur ds. Van Rhee- nen. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Radder. Geref. Gem. Kamperland 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Dinsdagavond, 2 februari, 7.15 uur ds. W. Suijker van Krab- bendijke. Geref. Gem. Golijnsplaat 10, 2 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Algemene kennisgeving Heden overleed, in het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes, onze geliefde vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Cornelis Arie Meulenberg (weduwnaar van Anna de Ridder), op de leeftijd van 86 jaar. Wissenkerke: A. P. Meulenberg. P. Meulenberg- Leendertse. P. A. Meulenberg. M. C. Meulen- berg-Kouwer. Goes: E. H. Meulenberg. J. J. Meulenberg- Leenhouts. Wissenkerke: M. Meulenberg. G. Meulenberg- Kempe. Klein- en achter kleinkinderen. Wissenkerke, 26 januari 1965. Dorpsdijk 20. De begrafenis zal plaats vinden heden middag om 2 uur, vanaf het vereni gingsgebouw. Onze hartelijke dank voor het medeleven en de be wijzen van deelneming, betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Marinus van Goudswaard. Inzonderheid dokter Van Arkel en zuster Koster voor de goede hulp aan hem bewezen. Uit aller naam, Wed. J. C. van Goudswaard-Schrier. Wissenkerke, januari 1965. Voor de vele blijken van medeleven, die wij na het overlijden van onze gelief de vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Johannes van der Maas, ontvingen, betuigen wij onze welgemeende dank. Fam. Van der Maas. Wissenkerke, jan. 1965. KOOPJES HALEN bij theepotten v.a. 1.75, losse oorkoppen 0.49, ontbijtbordjes, 3 voor 1.15, fotolijstjes v.a. 0.98, kunstfruit 1.75 per zak. Denk om uw ZILVERZEGELS Korte Noordstraat 1115 Middelburg, telef. 37 33 dan naar Hoofdstraat 32, telef. 417, Kortgene Dinsdags na 1 uur gesloten Van de door Notaris Klop te Kortgene aangekon digde veiling op woens dag 3 februari 1965 om 3 uur in café „Havenzicht" te Kamperland, De verkoping van het woonhuis en tuin vindt wel op bovengenoemd tijdstip plaats. in breedten van 58, 64 en 70 mm Per stuk 58 mm 22 ct 64 mm 25 ct 70 mm 28 ct Per 25 58 mm 20 ct 64 mm 23 ct 70 mm 26 ct Per 100 58 mm 17.50 64 mm 19.00 70 mm 20.85 Boekhandel MARKUSSE Kindje verkouden dan net als bij p.* M13A Vaderen Moeder irP/*Ir«r|Ir" V Prachtige opbouw-serviezen, waarvan alle onderdelen los verkrijgbaar Een geheel nieuwe serie kop en schotels Glazen stop-flessen en koekdozen Nieuwe stenen schalen en leuke bonbon- en kaasschaaltjes ZIE ONZE ETALAGE L. Tange Wissenkerke HANDELMAATSCHAPPIJ Opslag van kunstmest bij agent: firma A. Snoep Zoon, Graanhandel, Colijnsplaat, Tel. (01199) 259 en 378. Verdere opslagplaatsen: Loods Wilderom, Kamperland, tel. (01107) 348 en 231 en Loods Haven Goes, telefoon (01100) 64 39 Vertegenwoordiger: S. van der Weele te Kloetinge Telefoon (01100) 72 56 De schrijver van dit sympathieke boek over de onlangs overleden staatsman, maakte kort na ^e tweede wereldoorlog beroepshalve ken nis met Sir Winston, die toen nog Mr. Churchill heette én zo is hij hem blijven noemen. Wat heel goed een bezoek voor slechts één keer had kunnen zijn, werd door de vriendschap die Churchill voor de Amerikaan Graebner opvatte, de eerste van een lange reeks ont moetingen, in Londen, op Churchill's buitenverblijf in Kent en tijdens vakanties in Marokko. Iedere keer wanneer Graebner de oceaan over stak werd een deel van zijn Europese verblijf in beslag genomen door de uitnodigingen van Churchill. Om van zijn bewondering blijk te geven en zijn talrijke unieke her inneringen niet verloren te laten gaan, schreef hij met medeweten van Churchill reeds een aantal jaren geleden dit boek, maar hij be sloot dat het niet tijdens Churchill's leven het licht zou zien. Zonder de lezer te vermoeien met overbekende historische feiten schetste hij van zeer nabij het beeld van de mens Churchill, zoals hij hem heeft gekend. De schrijver wijst erop dat zijn beschrijving van het dagelijkse leven van Churchill, van zijn werkwijze, zijn liefhebberijen, zijn dieren, zijn vrienden, zijn tafelgewoonten, de indruk kan wekken als zou hij Churchill's grootheid terug willen brengen tot huiselijke propor ties, terwijl het juist zijn bedoeling is uit te laten komen, dat het ge heim van die grootheid voor een deel is gelegen in de karakteristieke wijze waarop Churchill zichzelf en zijn leven zo wist te organiseren dat hij zijn talrijke talenten ten volle kon ontplooien en daarbij nog tijd overhouden voor zijn genoegens. Dit Zwarte Beertje is rijkelijk geïllustreerd met bekende en minder bekende foto's. Verschijningsdatum: 3 februari. Ondergetekende wenst bij verschijning van Boekhandel Markusse, Wissen kerke te ontvangen: ex. Walter Graebner. My dear Mr. Churchill Een Zwarte Beertje van 1.75 Handtekening,

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 3