Haal de laatste stukken er uit! Supp-hose steunkouseu woensdag 8 februari '65 het woonhuis met erf en tniu bouwland combinatie van de percelen Wij ruimen op dus koopjes halen. STRIJKPLANKEN f7.50 W.J. Dingemanse 0H ze opruiming duurt nog óteedó voort <~\YlodsUuió iSlabbekoorn - J^Cortgene „DE SCHELDE" metaalbewerkers in de scheepsbouw plaatconstructie- werkers lichtmetaalb e werker s pijpenbe werkers lassers draaiers transporteurs kraandrijvers aanslaanders dekpersoneel gieterijper soneel electromonteurs Snuif en wrijf a -txziïZ- „VULCAAN-DIRKSLAND' n.v. Alle soorten kunstmest uit voorraad leverbaar Vakantieduur in Europa loopt zeer sterk uiteen De vakanties zijn voorbij. Realiseert men zich wel eens dat het aantal vakantiedagen en het aantal „overige" feest dagen in tal van Europese landen zeer uiteenloopt? In het algemeen is de arbei der in Groot-Brittannië in een minder gunstige positie dan zijn continentale collega. Hij krijgt in de regel twee weken vakan tie met volle betaling, maar meestal geen vakantietoeslag. Hij heeft daarenboven zes feest dagen vrij, ongerekend de zon dagen natuurlijk. In Duitsland zijn de vakanties bij de wet vastgesteld en om vatten tenminste 15 werkdagen, welk aantal stijgt tot 18 voor personeel boven de 35 jaar: beneden de 21 is de vakantie 24 werkdagen. Het aantal feest dagen is groter dan in Groot- Brittannië maar wisselt in ver schillende staten van de Bonds republiek nogal. Gedurende de vakantie wordt het loon door betaald. Bovendien is het vrij alge meen gebruikelijk ofschoon niet verplicht, daarenboven een va kantietoeslag toe te kennen. In de meeste landen ligt de vakan tieduur ergens tussen de nogal sobere Britse en de nogal royale Duitse regeling in. Het aantal feestdagen verschilt sterk: het is in de Katholieke landen in het algemeen groter dan in de niet-Katholieke. De arbeider in Portugal heeft als minimum vier werkdagen vakantie (plus een groot aantal feestdagen), de Zweden en de Polen hebben officieel 24 werkdagen. Het in stituut van de snipperdagen, dat men hier te lande kent, komt nergens anders voor. (DIA) Doe-het-zelf mode grijpt nog verder om zich heen De door de stijgende arbeids lonen en de verkorting van de werktijd sterk gestimuleerde doe - het - zelf mode vindt steeds meer aanhangers. In de Vere nigde Staten lag de omzet van werktuigen, gereedschap en ma terialen voor „de eigen bouw" in 1963 reeds rond de 36 mil jard gulden. In Europa kan natuurlijk geen land dit cijfer halen, maar Groot Brittannië met 3.1 miljard en de Duitse Bondsrepubliek met 2.7 miljard gulden blazen toch hun partij tje mee. Deze cijfers voor 1963 lagen rond 50% boven die van 1963, en het eind van deze ont wikkeling is nog niet te zien. Wel zijn de deskundigen tot de conclusie gekomen dat, wil men deze groei handhaven, het nodig is om de voorlichting op dit gebied belangrijk uit te brei den. Meestal beperkt de man die in zijn vrije tijd iets bouwt, een apparaatje construeert of zijn ra dio repareert zich tot die zaken, waarvan hij verstand heeft om dat zij in de lijn van zijn be roep liggen. Hij gaat niet of slechts aarzelend over tot het maken van dingen, die letterlijk buiten zijn boekje liggen, omdat hij nu eenmaal meent dat het hem toch niet lukken zal. Volgens de deskundigen kan het terrein van de doe - het - zei ver nog belangrijk groeien, tot heil van hemzelf, maar ook van de fabrikant van apparaten en materialen. (DIA) Veel Nederlanders werken in Duitsland In Westduitse bedrijven wa ren eind 1963 48.557 vreemde lingen werkzaam die hun domi cilie hadden in het land van herkomst, en waarvan er trou wens niet minder dan 39.338 dagelijks de grens overstaken om in de Bondsrepubliek te gaan werken. Van dit totaal waren niet minder dan 27.043 Neder landers. In 1962 was het aantal arbei ders, dat dagelijks of eens in de week de grens passeerde 45.888, het aantal Nederlandse grensar beiders bedroeg toen 25.285. De aantrekkelijkheid van het werken in de Bondsrepubliek nam dus in 1963 niet af, al thans, wat de Nederlanders be treft. Het is duidelijk, dat tegen over dit overweldigend aantal onzer landgenoten de contin genten van de andere grensge bieden ver achterblijven Frankrijk met 9.363 en Oosten rijk met 8.470 leverden in 1963 nog een vrij belangrijk aantal grensarbeiders, maar bijvoor beeld de Belgen bleven ver ach ter en hun aantal vertoonde ten opzichte van 1962 zelfs een te ruggang van 3.097 tot 2.918. Ongeveer de helft van deze grensarbeiders is in de bouwvak ken werkzaam en ongeveer een derde in fabrieken (DIA) voor zondag 24 januari 1965 Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. De Gelder (voorbe reiding H. Avondmaal) en 2.30 uur ds. Willekes. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Van den Ban en 2.30 uur ds. Visbeek. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes (voorbe reiding H. Avondmaal) en 2.30 uur ds. De Gelder. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Dijkmeijer (viering H. Avondmaal) en 2.30 uur ds. Dijkmeijer (voortzetting en dankzegging). Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur ds. Visbeek (bediening H. Doop) en 2 uur ds. Van den Ban. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Van der Heiden. Geref. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Moolhuy- zen van Leiden. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Van Rhee- nen. Geref. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur cand. J. D. Ubels te Amsterdam. Geref. Gem. Kamperland 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Donderdag 28 jan. 7.15 uur ds. A. F. Honkoop uit Goes. Zondagdienst artsen Dit weekend doen dienst dok ter 't Hart, tel. (01107) 338 en dokter Janssen, tel. (01108) 319 In plaats van kaarten De heer en mevrouw MIJNARENDS- BRUYNZEEL geven met blijdschap ken nis van de geboorte van hun zoon RODERICK JAAP EDGAR 11 januari 1965. Johnstreet, Clifton Queensland, Australia. Algemene kennisgeving Heden overleed onverwacht, onze ge liefde zuster, schoon zuster en tante Anna Augustijn, in de ouderdom van bijna 67 jaar. Namens de fam., C. M. Augustijn. Kats, 17 jan. 1965. De begrafenis heeft plaats gehad op don derdag 21 jan. j.l., op de algemene be graafplaats te Kats. Getroffen door de grote belangstelling, medele- ving en deelneming, ons betoond na het overlijden van onze innig geliefde vader, behuwdvader en opa Cornelis Arie Geluk, betuigen wij langs deze weg onze welgemeende dank. Uit aller naam, L. Geluk-Wisse. Wissenkerke, januari 1965. Notaris J. J. W. Klop te Kortgene zal op des middags 3 uur in café „Havenzicht" te Kamper land, ten verzoeke van de erven van de heer Th. Verburg aan de Veerweg 95 te Kamperland, groot 4.40 are. Ontruimd te aanvaar den 15 maart a.s. Bezichtiging zaterdag 30 jan., des middags van 2—4 uur. 2. een perceel onder Wissenkerke, in de Thoornpolder aan de Groeneweg, groot 1.30.10 ha. 3. een perceel aldaar in Longroom, groot 2.12.20 ha. 4. onder 2 en 3, samen groot 3.42.30 ha. Beide percelen bouw land zijn verpacht tot roven oogst 1969 aan de heer D. Verburg te Kamperland voor 620.de hoop. Betaling vóór of op 3 maart a.s. Zie onze etalage, het is de moeite waard. Wij hebben o.a. voor u nog enige restanten Wij ruimen ze op voor slechts Ooststraat 38, Telefoon (01108) 223 Kortgene N.V. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ SCHEEPSWERF EN MACHINEFABRIEK VLISSINGEN Zowel voor de nieuwbouw- als voor de reparatieafdelingen vragen wij: Woningen beschikbaar. Busvervoer over geheel Walcheren en een groot gedeelte van Noord- en Zuid-Beveland. Aanmelden bij de afdeling personeelszaken, Glacisstraat 165, Vlissingen. Tel. 01184 - 5555 toestel 386. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met Steeds in voorraad Modehuis Slabbekoorn Kortgene HANDELMAATSCHAPPIJ Opslag van kunstmest bij agent: firma A. Snoep Zoon, Graanhandel, Colijnsplaat, tel. (01199) 259 en 387 Verdere opslagplaatsen: Loods Wilderom, Kamperland, tel. (01107) 348 en 231 en Loods Haven Goes, telefoon (01100) 64 39 Vertegenwoordiger: S. van der Weele te Kloetinge Telefoon (01100) 72 56

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1965 | | pagina 4