Bezoek ran Sint Nicolaas aan Geersdijk en Wissenkerke als het om sparen gaat Raadsvergadering Kortgene FiUJrMI Verkouden? MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht Door ontstentenis van burgemeester Schuit werd de openbare raadsvergadering j.l. maandagmiddag voorgezeten door wethou der P. J. Bom. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Een groot aantal ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangenomen. Bij deze stukken waren o.m. berichten van de woon ruimtecommissies te Kats en Colijnsplaat, dat alle leden als lid van die commissies ontslag nemen. Het Koninklijk besluit be treffende goedkeuring van de gewijzigde verordening huisvuilrechten ontlokte het lid Van van der Weele de vraag naar een uni forme tariefregeling voor alle aangesloten gemeenten. Wethouder Breure antwoordde hierop, dat dit in de naaste toekomst ook de bedoeling is. Het invoeren van het vak godsdienston derwijs aan de Ulo-school te Kortgene werd met aller instemming göedgevonden. Als gemachtigde van de gemeente in de vergadering van aandeelhouders van de n.v. Waterleiding Mij. werd burgemeester Schuit aangewezen, met als plaats vervanger wet houder Breure. Wethouder Breure werd aangewezen tot vertegenwoordiger in het algemeen bestuur van de Centrale Werkplaats met ais plaats vervanger de burgemeester. Als vertegen woordiger van de gemeente in het alge- Riljerig? Onprettig? Pas dan op! Neem bijtijds 'ASPRO'. 'ASPRO' bevat alles om Uw verkoudheid snel en.doel treffend te bestrijden. meen bestuur van de Zeeuwse Bestuurs- school werd gemeente-secretaris Goossen aangewezen, met als plaatsvervanger wet houder Breure. Het onderhands opdragen van de bouw van 6 woningwetwoningen aan C. J. Ane- maet te Colijnsplaat en liet beschikbaar stel len van gelden voor die bouw, alsmede het aanvragen en aanvaarden van rijksvoorschot ten en een rijksbijdrage ontlokte enige dis- Allereerst vroeg mevrouw Janssen hoe of het mogelijk is, dat door middel van adver tenties nog te bouwen woningen te Colijns plaat te koop worden aangeboden. De voor zitter antwoordde haar, dat dit ook het col lege van b. en w. totaal onbekend is. Hij opperde het denkbeeld van een mogelijke belangstelling-peiling. Het lid Marcusse wees op het feit dat er te Colijnsplaat 3 aanne mers wonen, het lid Vap der Weele vroeg om in het vervolg rekening met die meer dere aannemers te willen houden en het lid Welleman zeide deze gang van zaken ook niet goed te kunnen keuren en vroeg naar een openhartige oplossing. De voorzitter be loofde in het vervolg extra aandacht voor dergelijke gevallen en het geven van een uitgebreid verslag daarover. In verband met de toegestane prijs per woning is het moeilijk een aannemer te vinden. Het ligt daarom voor de hand, dat van een openbare aanbesteding geen sprake kon zijn. Z.h.s. werd besloten tot de bouw van die 6 woningen (3 bestemd voor het personeel van de firma J. Verburg Zonen en de 3 overige voor andere bedrijven) en de uit voering onderhands op te dragen aan de heer C. J. Anemaet voor 91.800.Met bijkomende kosten wordt de totale bouw som begroot op 98.632.waarbij boven dien nog 25.200.aan grondkosten bere kend moet worden. Met de stem van wethouder Breure tegen, die het nut van een concertvleugel niet in ziet, werd besloten een bijdrage van één cent per inwoner te verlenen ten behoeve van een geschenk voor de Zeeuwse Volksuniversiteit, die 20 jaar geleden werd opgericht. Voor dit geschenk is gedacht aan een concert vleugel waarvan de kosten zijn begroot op 25000.en van het Anjerfonds een zeer belangrijke bijdrage kan worden verwacht. De verordening op de heffing en invor dering van haven- en liggeld in de gemeente Kortgene werd gewijzigd en wel in die zin, dat ten aanzien van woonschepen een af zonderlijk tarief in rekening wordt gebracht van 5.per ma. Voor de som van 4000.werd van de provincie afgekocht het onderhoud van een 360 m lang gedeelte „Oude Dijk" in de pro vinciale weg Zandkreekbrug/Veerhaven bij Kats-Oosterscheldebrug. Op voorstel van Gedeputeerde Staten werd goedgekeurd een herziening per 1 ja nuari 1964 van de jaarwedden van de wet houders en deze vast te stellen op 1980. per jaar. Het lid Welleman suggereerde deze bedragen waardevast te maken. De controle van de kassen van de haven meester werd op wens van het Verificatie bureau van de vereniging van Nederlandse Gemeenten opgedragen aan de gemeente secretaris, dit voorkomt tijdverlies voor een verificateur en hoge kosten voor de gemeen te. Van de provincie zal'voor de som van 1 een op het voormalige aanlegsteiger te Kort gene bevindende tramwagon en houten wachtlokaal worden gekocht. Deze voorwer pen moeten dan van de Veerdam worden verwijderd. In verband met het feit dat des zaterdags middags de alannsirenes moeten worden be proefd werden de beloningen voor de brand meesters per 1 januari 1964 vastgesteld op 150.per jaar en voor de onderbrand- meesters op 100.per jaar. Voor het aankopen van een tweedehands naaimachine ten behoeve van de o.l.s. te Kats werd een krediet verleend van 100.- terwijl voor de aanschaf van een aantal nieuwe boeken ten behoeve van de Ulo school te Kortgene een krediet van 392. werd geopend. Ingaande 1 januari 1964 werd de subsidie aan het Economisch Technologisch Insti tuut voor Zeeland van 5 cent op 10 cent per inwoner per jaar gebracht. Het krediet in rekening-courant bij de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd voor het jaar 1965 vastgesteld op 150000.-. De gemeente Kortgene is belanghebbende bij de ruilverkaveling „Noord-Beveland" en daarom werd besloten op de op 4 december a.s. te houden vergadering vóór de ruilver kaveling te stemmen. Op de vraag van het lid Verburg of dit voor de gemeente financiële konsek wen ties. Ruilverkaveling Noord-Beveland Op vrijdag 4 december a.s. van 9 tot 1 uur in „De Stadswijnkelder" te Kortgene, zijn de stembevoegden opgeroepen hun stem uit te brengen omtrent de beslissing of de ruilverkaveling van Noord-Beveland al dan niet zal doorgaan. Stemgerechtigden, bedenkt dat, wanneer u een thuisblijver bent, als een voorstemmer van dit miljoenen object wordt aangemerkt. Komt dus, stemgerechtigden, allen als één man op om uw stem overeenkomstig uw persoonlijke overtuiging uit te brengen, hetzij persoonlijk, dan wel via een schrifte lijk, op ongezegeld papier aangewezen ge machtigde, van welke machtiging minstens twee dagen vóór de stemming bericht moet worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland te Middelburg. Het zal u allen bekend zijn, dat de uit te voeren werkzaamheden ongeveer zeven mil joen zullen gaan kosten, doch gezien de hui dige loonpolitiek en de onzekere kosten stijging over het gehele bedrijfsleven, kan men in aanmerking nemen dat deze voorge stelde verkaveling het bedrag van zeven miljoen wel met enige miljoenen zal over schreden worden, hetgeen betekent dat de eigenaren in het vcrkavelingsobject, hier boven een flinke duit in het zakje zullen hebben bij te dragen, wie kan 't voorspellen? Stemgerechtigden, begrijpt uw eigen be lang, en komt dus als één man ter stembus op 4 december a.s. Laat u niet door zoet gefluit door de vogelaar verschalken opdat u later niet de schuld op eigen schouders zult moeten te rugwerpen. Namens enige stemplichtigen, G. Heijboer, 's Gravenpolderseweg 8, Goes. Oranje-comité Wissenkerke Op de laatstgehouden ledenvergadering van de Oranjevereniging werd op voorstel van het bestuur en na gehouden samenspre- king met de bestaande buurtverenigingen besloten de Oranjevereniging om te zetten in een buurtvereniging „Centrum". Tot deze buurtvereniging behoort voorlo pig dit gedeelte van het dorp Wissenkerke, hetwelk niet ressorteert onder de reeds be staande buurtverenigingen „Dorpsdijk" en „Dorpsweg". Teneinde een nauwere samenwerking te verkrijgen tussen de buurtverenigingen werd op 23 november j.l. ingesteld een Oranje comité. Jn dit comité hebben zitting 2 be stuursleden van elke buurtvereniging, met aan het hoofd een voorzitter, welke geheel buiten de besturen van de verenigingen staat. Dit comité heeft tot taak de voorberei ding en uitvoering van te organiseren fes tiviteiten en dergelijke. Besloten werd de contributie van de di verse buurtverenigingen gelijk te trekken, terwijl met een gezamenlijke contributie- kaart zal worden gewerkt. Getracht zal worden in de toekomst een betere verdeling van de buurten te verkrij gen en zo mogelijk nieuwe buurtvereni gingen te slichten. Voorts is besloten op 5 mei 1965 ter ge legenheid van de herdenking der bevrijding een feest te organiseren. kan hebben, antwoordde de voorzitter dat dit wel zeer minimaal zal zijn. De elektri ficatie van de onrendabele gebieden wordt er ten zeerste mee gebaat. Zou men tegen stemmen, dan zouden deze aansluitingen de gemeente meer kosten. Voor de aanschaf van leerboeken ten be hoeve van de o.l.s. te Colijnsplaat werd een crediet geopend van 1075. Het college van b. en w. werd gemach tigd enige strookjes grond nabij de Toren- dijk te verkopen tegen de prijs van 2.50 per m2 Na ampele bespreking, waarin de woor den recreatie, speculatie en ambtswoning domineerden werd besloten om onder be paalde voorwaarden de woning Havelaar- straat 95 aan de heer P. J. Kampman te Co lijnsplaat te verkopen voor de som van 15.500.Een in een vorige vergadering verleend krediet van 3660.voor de bouw van een schuur bij die woning, werd ingetrokken. Het voorstel van b. en w. de woning Hoofdstraat 13 te Kortgene openbaar te ver kopen werd ter nadere bestudering terug genomen. Het verkopen van die woning ontmoette vooral tegenstand bij het lid Wel leman omdat, volgens hem, men die woning beter verhuren kon aan een bewoner van een der gemeentewoningen, waardoor uit eindelijk 2 woningzoekenden geholpen zou den zijn. Het college van b. en w. werd gemachtigd tot het verkopen van het eeuwigdurend erf- pachtsrecht van het per 1 december a.s. ge reed te komen tweede bungalowterrein. De uit te geven percelen zullen ongeveer 400, 600 of 750 m2 groot zijn en worden uitge geven tegen betaling van 25.per m2 Bij de rondvraag attendeerde het lid Wol- se, zonder een garagebedrijf te willen kwet sen, op het euvel van geparkeerde auto's op het trottoir. Volgens de voorzitter is de po litie hierover reeds ingelicht. Op de vraag van het lid Welleman naar de oorzaak van het zonder opgaaf van re den passeren van de klokkenist te Kortgene, antwoordde de voorzitter dat hierop nadere toelichting zal volgen en deze zaak in on derzoek is. Op de vraag van Welleman naar het in orde brengen van enige gedeel ten trottoir door eigen gemeentepersoneel antwoordde de voorzitter dat dit, voor zo ver mensen beschikbaar, in de toekomst ook zal geschieden. Het lid Van der Weele merkte op dat indertijd besloten is de kermissen des zater dagsavonds, in verband met de zondag, 12 uur te sluiten. Nu wordt er gelegenheid ge geven des zaterdagsavonds bij kaarslicht te dansen tot 2 uur. Dit geeft een onprettig ge voel en hij weet dat vele mensen daarvan tegenstander zijn. Volgens de voorzitter is dit een aangelegenheid van de burgemeester. Het lid Welleman bleek voorstander te zijn hierover de mening van de leden te laten horen. Het lid Marcusse had vernomen dat het op die balavonden reuze gezellig en al tijd druk is. Veel jongelui uit Goes, Vlis- singen en Middelburg komen er op af, om dat het overal elders veel eerder gesloten is. Bij de dorpsbewoners stuit dit alles ech ter op tegenstand en ook hij was voor het t.z.t. uitspreken van de gevoelens van de raad. Hierop bepleitte het lid Marcusse het door de gehele gemeente grootscheeps aan pakken van de heersende rattenplaag. Het lid Kramer informeerde naar het be schikbaar zijn van bouwgrond voor aspi rant-woningbouwers te Kats. De voorzitter antwoordde, dat begin december grond be schikbaar zal zijn. Het lid Verburg vroeg tenslotte naar be stemmingsplannen in de door de gemeente geplande recreatiegebieden. Volgens de voorzitter worden door b. en w. zeer ernstige pogingen ondernomen om op korte termijn aanwijzingen te verkrijgen. In het kader van de winkelactie van de Wissenkerkse en Geersdijkse Middenstand brengt Sint Nicolaas met Zwarte Piet hedenmiddag een bezoek aan deze dorpen. Bent u ook aanwezig om de Goed Heilig man te verwelkomen Voor de goede gang van zaken laten wij hieronder nog even het programma van vanmiddag volgen. 2.00 uur Ontvangst van Sint Nicolaas in hel Drenthehuis te Geersdijk. Tractatie van de kinderen. Uitdeling lotjes. 3.00 uur Aankomst van Sint Nicolaas aan de Dorpsweg te Wissenkerke. Ont vangst en intocht met „Nicoleen". 3.15 uur Officiële ontvangst van Sint Nicolaas door de burgemeester op het gemeentehuis. 3.30 uur Rondgang door het dorp met Sint Nicolaas en „Nicoleen". 4.15 uur Bezoek van Sint Nicolaas aan „Vredestein" met tractatie van de in woners. 6.30 uur Prijsuitreiking van de kinderloterij op de muziektent, met medewer king van „Apollo". Volgende week zaterdag, Sinterklaasdag dus, maakt „Apollo" te plm. 3.30 uur nog een rondgang door Wissenkerke. Hebt u al een kijkje genomen in één der etalages van de deelnemende winkels, zowel te Wissenkerke als Geersdijk? Het is beslist de moeite waard. Er is keus in overvloed. En hoe vindt u de prijzen in de etalage van de heer Kleppe? Er wordt allerwege vol waardering over gesproken. Bewaar dus uw bonnetjes zorgvuldig. Wie weet, behoort u tot de gelukkige winnaars. 't Is en blijft goed en gezellig winkelen te Wissenkerke en Geersdijk

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1964 | | pagina 4