toiletzeep bij elk voordelig vierSiiigpak NIE raadsvergadering kortgene een Ivoslelijkslii k Assuranties M. J. VAN HEE Kortgene OCTERNO Ook reis-, bagage- en 1 reisongevallenverzekering HYPOTHEKEN HUURKOOPFINANCIERING ONROERENDE GOEDEREN Telefoon (01108) 244 Contact-adres VVV Noord-Beveland MAISON Al! III! UT Van Galenstraat 14a (zijstraat, v.d. Goudse Rijweg) Rotterdam, tel. (010) 13 02 35 50 jaar gevestigd Patcnt-Geneesmidclelen Gummiwaren Vr. gratis inl.: toez. on der blanco couvert. Gratis spreekuur dag. van 10 Onder voorzitterschap van burgemeester Schuit kwam j.l. maandag de raad in open bare vergadering bijeen. Het lid Verburg was met kennisgeving afwezig. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn blijdschap over uit dat de leden Van der Weele en Kramer na hun ziekte weer aanwezig konden zijn. Verder noemde spre ker deze dag een bijzondere dag, n.l. de jaardag van Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bemhard. Op sprekers voorstel werd aan de Prins een telegrafische gelukwens gezonden. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld en een aan tal ingekomen stukken voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelde mede, dat de aanleg van een zwembad te Colijnsplaat zijn intresse niet meer had en er voor dit seizoen geen kans meer was deze zwemgele- genheid te creëren. De oorzaak van deze animo-daling bij de voorzitter komt, volgens hem, voort uit het zich gepasseerd gevoelen van een waterschapbestuurder. Dit zat hem niet lekker, temeer daar hij in de vorige ver gadering nog toegezegd had met verscheide ne instanties nog contact te moeten opne- Het lid Markusse drong aan op een vreed zame oplossing, het lid Van der Weele was het daarmee eens, volgens hem is er een nijpend gebrek aan zo een zwembad. Een wijziging in de gemeeschappelijke regeling voor de centrale werkplaats „De Bevelanden" werd goedgevonden. Besloten werd toe te treden tot de gemeenschappelij ke regeling inzake een bestuursschool Zee land, waarvan de kosten voor deze gemeen te voorhands kunnen worden gesteld op 10 cent per inwoner. Als bestuurslid werd aan gewezen burgemeester Schuit, met als plaatsvervanger wethouder Breure. Op eigen verzoek, wegens haar benoe ming te Bergen op Zoom, werd aan mej. A. van der Hage eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de o.l.s. te Kortgene. Zondere enige bespreking en z.h.s. werden de bezoldigingsverordening, het ambtena renreglement, het arbeidsovereenkomsten- besluit en de verplaatsingskostenregeling gewijzigd. Aan de Ver. Coöp. Suikerfabrieken G.A. te Dinteloord werd toestemming verleend voor het plaatsen van een losinrichling voor suikerbieten in netten aan de landbouwha- veri te Kortgene, tegen een recht van 50. per jaar. Medewerking werd toegezegd aan de Ver. voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te Colijns plaat voor een aan te leggen speelplaats, dit in verband met de steeds toenemende druk te in de Voorstraat. Deze speelplaats kan verkregen worden door het betegelen van de achter de school gelegfen tuin. Omdat vol gens rapporten van de schoolarts de school als zodanig langzamerhand als onvoldoende wordt aangemerkt, heeft het bestuur het plan opgevat om tot nieuwbouw over te gaan. Dit plan zal binnen 5 tot 8 jaar te ver wezenlijken zijn. Tot onderwijzeres aan de o.l.s. te Kortgene werd mej. A. de Voogt te Oostkapelle be noemd en aan dezelfde school werd de heer J. Boucherie uit Vlissingen als onderwijzer ljenoemd, mits deze vrijstelling van militaire dienst kan verkrijgen. Tot onderwijzeres aan de o.l.s. te Kats werd benoemd mej. J. A. de Boe uit Kattendijke. In verband met de elec- trificatie van de luidinrichting te Colijns plaat werd eervol 'ontslag verleend aan de klokluider J. W. Alebreglse. De rekening over 1962 van de Dienst voor Sociale zaken werd vastgesteld, terwijl een eerste wijziging van de begroting 1963 van die dienst werd goedgekeurd. Een derde wijziging in de gemeente be- gioting 1963 werd vastgesteld voor de ge wone dienst en de kapitaalsdienst. De voor zitter noemde de financiële positie van de gemeente gunstig. Per 1 januari 1965 zal in werking treden de Algemene Bijstandswet, die in de plaats komt van de armenwet, militaire overbrug gingsregeling, sociale voorzieningsregeling, gehandicaptenregeling, zelfstandigen rege ling, blindenregeling, regeling oorlogsslacht offers en gerepatrieerden, rijksgroeprogeling ambtenaren en tijdelijke bijstandsregeling voor minder validen. Ingevolge de nieuwe wet zullen alle bovengenoemde voorzienin gen door b. en w. moeten worden uitge voerd, zij kan dit ook laten doen door een commissie van bijstand, waarin dan be noemd dienen te worden de leden van het bestuur van de Gem. Dienst voor Soc. Za ken die tot op heden hun taak voortreffelijk hebben uitgevoerd en die voortkomen uit de verschillende maatschappelijke stromingen in deze gemeente. Z.h.s. werd hiertoe beslo ten. Als voorzitter van deze commissie zal fungeren wethouder Breure, terwijl het lid WeJleman als waarnemend voorzitter/lid zal optreden. De overige leden zijn A. Markus- se, mej. C. M. Krello, J. C. Huissoon, M. de Smit, Th. J. Wiskerke, G. J. Goudzwaard en M. Breas. De verordeningen voor het behan delen van aanvragen om bijstand en de be handeling van bezwaarschriften werden eveneens z.h.s. vastgesteld. Hierna bracht de voorzitter het uitbrei dingsplan in hoofdzaak ter sprake. Van ho gerhand, de P.P.D., Prov. Planologische Dienst, waren enige bezwaren tegen dit plan ter berde gebracht, enige waartegen b. en w., namens de raad, krachtig zou willen protesteren. De P.P.D. vond het camping- en zomerwoningenterrein, geprojecteerd in de Adriaanpolder, tegenover het bungalow- en jachthaventerrein) te ver van het Veerse Meer af. Tegen deze motivering zou een .ernstig protest van de gemeente moeten uit gaan. Bedoeld terrein, omgeven door een groenstrook ligt niet te ver van het Veerse Meer en wat deert het de toekomstige va kantieganger (veelal afkomstig uit een druk ke stad of industriecentrum) enige minuten te moeten wandelen door een bossagelaan. Hij'- is dan immers toch in de vrije natuur. Dit terrein is volgens de voorzitter brood- en broodnodig. De P.P.D. had ook bezwaar tegen de ge plande cainpingterreiiien bij Colijnsplaat en bij Kats, deze zijn volgens haar pas nodig tegen de tijd dat de dam door de Ooster- sehelde klaar zal zijn. Ook hiertegen wil de raad krachtig protesteren. Behoorlijke op vangcentra achten zij reeds noodzakelijk te gen de tijd, dat de Oosterscheldebrug voor het verkeer opengesteld zal worden, dit is eind 1965, begin 1966. Het uitbreidingsplan voor Colijnsplaat acht die commissie ook veel te groot. Ze had daarvoor een nieuwe gedachte gelanceerd, n.l. dit grootse plan terug te brengen tot een uitbreiding van ongeveer 4 ha. Het daar geplande kerkgebouw en een nieuw pen sion tehuis zouden o.m. komen te vervallen. Het nieuwe plan voorzag wel in de bouw van 100 woningen. Met deze gedachtengang kon b. en w. en de raad zich verenigen. Bij deze behandeling drong het lid Welle- man er met klem op aan dat de gemeente speciaal haar aandacht vestigt op de bouw van z.g.n. zomerwoningen, een vakantiehuis voor de kleine man. Hij noemde het klink klare onzin met dit alles te moeten wachten tot het jaar 1978. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat men voor Colijnsplaat zes woningwetwo ningen, industriewoningen, was toegewezen. Op de vraag van het lid Welleman of daar voor reeds grond beschikbaar is en of er grond is voor een mogelijke toewijzing voor Kortgene, antwoordde de voorzitter dat daarover reeds besprekingen zijn gevoerd en dat er gegronde hoop is dat spoedig Te kun nen realiseren. Bij de rondvraag vroeg het lid Contant aandacht voor de gemeentewoningen in de Beatrix- en Weststraat. Deze woningen zien er, wat verf betreft, verschrikkelijk uit, ze staan al jaren in de eerste grondverf. Wet houder Breure zal deze zaak nader bekijken. Mevrouw Janssen informeerde naar de mogelijkheid van de aardgasvoorziening voor Noord-Beveland. De voorzitter was te dien aanzien maar sceptisch gestemd. Eni ge heren hadden de afzetmogelijkheden van gas nauwkeurig onderzocht. Dit onderzoek geschiedde op een zeer zakelijke basis. Mocht nu blijken dat er geen winst met die gasvoorziening in het vooruitzicht is, dan krijgen wij geen gas, tenzij Noord-Beveland lot een onrendabel gebied wordt verklaard en er een rijkssubsidie komt. Het lid Kramer wees op de ondoelmatig en gelijkvloers gelegen toiletgelegenheid in de Kleuterschool te Kats. De voorzitter zal dat nader bekijken en dacht aan een boven aan te brengen eenvoudig toiletgelegenheid. Hierop sloot de voorzitter deze vergade ring en begaf de raad zich naar het bunga lowterrein waar een zeewaardige, of juister gezegd, een vaarwaardige bungalow werd bezichtigd. Deze bungalow wordt bewoond door het gezin Van der Have, hoofd van de Rotterdamsche Bouwmaatschappij die een optie heeft op een groot gedeelte van het bungalowterrein. Het was met smaak en grote zorg ingericht en gaf een rijke en ruime aapblik. Bereids zijn 2 van de 5 bun galows verkocht. Of deze woningen er blijven staan en of er nog meerdere zullen komen hangt geheel van de beslissingen af die er op hoog niveau genomen zullen worden. VOETBAL Wie a.s. week wil genieten van een spor tieve strijd krijgt daartoe de gelegenheid. Op vrijdag, 10 juli a.s. wordt om 7 uur op het sportveld te Wissenkerke weer een voet balwedstrijd gespeeld tussen de ambtena ren-elftallen van de gemeenten Kortgene en Wissenkerke. De opbrengst van de entree-gelden zal, evenals vorige malen, weer worden bestemd voor een goed doel. Houdt deze avond daarom vrij en gaat dit zien. Amerikanen: veel huizen maar weinig aandelen Zeven van de tien Amerikanen in de mid denklasse hebben een auto; zes van de tien hebben een eigen huis en twee van de tien zijn in liet bezit van aandelen, naar blijkt uit een enquête van het bevolkingsbureau van de Amerikaanse Federal Research Board. Het gemiddelde bezit van elk van deze Amerika nen was rond 75.000.maar naar beide zijden waren er belangrijke afwijkingen. Acht op de honderd hadden minder dan geen bezit, dat wil zeggen dat het totaal van hun schulden en verplichtingen de waarde van hun bezittingen overtrof; 25 van de honderd bezaten minder dan 1.000 3.600.maar daartegenover stonden zeven huisvaders die elk 50.000 of meer bezaten. (DIA). gebruikt aItijd gebruikt VOOR MENSEN MET RHE^MA EN HERNIA KLACHTEN hebben wij zo'n 2-pers. bed, met zware kapok vulling in voorraad. Ook in 1-pers., maat 80 of 90 breed te leveren. Komt u eens kijken. Joh. A. JULIANUS Langeviele 42, over de Lange Geere, tel. 29 28 Middelburg. uw MAATCORSET :r Zitting te KORTGENE dins dag 7 juli tussen 2 5 uur hotel „De Korenbeurs" LAGE PRIJZEN BIJ 't Jantje van Alles moderne diepe en platte borden, 3 stuks 1.49, ontbijtbordjes 3 stuks 0.98, kop en schotels 0.79, lim. glazen 0.20, hertshoornpotten vanaf 1.98, bloemenvaasjes vanaf 0.65. Korte Noordstraat 1115 Middelburg, tel. 37 33. Een kostelijk stuk toiletzeep, speci aal voor u geïmporteerd. Heerlijk schuimend en met een heel bijzon dere geur M. A. WISSE, Kortgene, tel. (01108) 221 I. M. DE MOOR, Wissenkerke, tel. (01107) 210 P. J. DE WILD, Kats, tel. (01109) 261 E. W. VAN DER HEIJDE, Geersdijk, tel. (01108) 210 Colijnsplaat, tel. (01199) 271 Koop de nieuwe Siwa om de hele gezinswassnel en op de eenvoudigste manier schoon te krijgen. Zonder ge sleep, zonder natte boel... en zuinig! Siwa wast, spoelt, pompt en droogt! Dit model van bovenstaand merk is steeds bij ons in voorraad en wordt gaarne geheel vrijblijvend gedemonstreerd. Vraagt eens inlichtingen of komt rustig op uw gemak kijken U BENT ALTIJD WELKOM

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1964 | | pagina 2