lira Voetbal wedstrijd Tweede blad van bet Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 21 maart 1964 no. 3178 Raadsvergadering Wissenkerke Met enige begroetingswoorden en het ge bruikelijke gebed opende burgemeester Wisse j.l. maandag de openbare raadsverga dering waarin met kennisgeving het lid Stokman afwezig was. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld en een groot aantal ingekomen stukken (17) voor kennisgeving aangenomen. Uit een schrijven van Ced. Staten bleek dat de gemeente een toewijzing van 4 woningwetwoningen had verkregen (het 2de blok van 4 woningen in de Beatrixslraat) alsmede nog 4 premiewo ningen (Kamperland) en 1 woning in de vrije sector (De Kater). Voor de commandanten en plaatsvervan gende commandanten en de chauffeurs machinisten van de vrijwillige brandweer werd het uurloon bij dagdienst vastgesteld op 3.50, bij nachtdienst op 5.50, voor de overige manschappen bij dagdienst 3. en bij nachtdienst 5. Op de meest eervolle wijze werd per 15 januari 1964 op zijn verzoek ontslag ver leend aan de heer J. L. J. Bruynzeel, belast met de armenpraktijk en de doodschouw. Met ingang van gelijke datum werd de heer J. A. van Arkel, arts te Wissenkerke, be noemd tot gemeente-geneesheer. Aan de Chr. Kleuterschool te Geersdijk werd op haar verzoek medewerking verleend voor de aanschaf van meubilair en ontwik kelingsmateriaal tot een bedrag van 2200.95 en voor de bouw van een toiletgelegenheid op het speelterrein der school tot een be drag van 748.44. Op voorstel van b. en w. werd adhesie be tuigd aan een raadsbesluit van de gemeente Utingeradeel tot afschaffing van de ge meenteclassificatie. Op de vraag van een der leden of deze gemeente minder aange name gevolgen van die classificatie heeft ondervonden antwoordde de voorzitter dat een dergelijke regeling vooral remmend werkt bij het aantrekken van ambtenaren en onderwijzend personeel. In verband met het asfalteren van de we gen in het Tuindorp te Wissenkerke werd de Molenweg voor de symbolische som van 1.in eigendom overgenomen van de N.V. Kustbouw te Domburg. Over de over name van de andere weg, eigendom van de erven E. van der Maas en consorten, kon nog geen overeenstemming worden bereikt. Z.h.s. werd besloten deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling „Het Veerse Meer". Vele bezwaren die aan de eerste re geling kleefden, zijn, mede door toedoen van deze gemeente, opgeheven. Ook de pro vincie is als deelnemer tot deze regeling toegetreden en zal als haar aandeel 25 in de kosten bijdragen. De bijdrage voor deze gemeente is van 25 tot 17 verlaagd. Het lid Filius was zeker wel de tolk van de raad toen hij b. en w. dank bracht voor hun onvermoeid werken in deze materie. De ingestelde poging om ook na 15 maart 1964 nog rijksvergoeding te verkrijgen voor het salaris van een tweede leerkracht aan de openbare lagere school te Wissenkerke is mislukt. Hiermede zijn volgens de voor zitter alle mogelijkheden uitgeput en wordt per genoemde datum aan mej. S. L. van Splunter eervol ontslag verleend. Eind maart zal van deze onderwijzeres afscheid worden genomen. Op de vraag van een der leden naar voortzetting van het handwerkonderwijs kon de voorzitter mede delen dat hiervoor reeds een oplossing in zicht is. Ten behoeve van de bijz.'scholen in deze gemeente stelde de raad de volgende voor schotten vast: Ned. Herv. School te Kam perland 6622.Chr. Nat. School te Wis senkerke 6718.Ger. School te Geersdijk 3160.Ger. School te Kamperland 8676.Chr. Ulo School te Wissenkerke 9094.Het voorschot voor nuttige hand werken aan deze school werd vastgesteld op 9.25.voor lichamelijke oefening op 2277.en voor het vaktekenen op 2605.—. Voor het jaar 1963 werden de vergoedin gen ten behoeve van de verschillende Chr. kleuterscholen vastgesteld op 1863.11 voor Wissenkerke, 3781.35 voor Kamperland en 1254.49 voor Geersdijk. De voorschotten voor 1964 werden vastgesteld op 1762.61 voor Wissenkerke, 8580.35 voor Kamper land en 1187.49 voor Geersdijk. Ter voorziening in de vacature, ontstaan wegens periodieke aftreding van de heer J. van Halst, werd bij acclamatie tot lid van het Burgerlijk Armbestuur herbenoemd de heer J. van Halst. Z.h.s. werd besloten deel te nemen aan de nieuwe gemeenschappelijke regeling voor de ambulancedienst op Zuid- en Noord-Beve land. De voornaamste verbetering van deze dienst is wel de uitbreiding van het wagen park. De kosten voor deze gemeente zullen van 20 cent tot 27 cent per inwoner worden verhoogd. Besloten werd het bedrag der verzekerde gemeentegelden van 15.000.te verhogen tot 25.000.—. De gemeenterekening over 1962 werd vooropig vastgesteld op een ontvang in de gewone dienst van 1.320.593.36, een uit gaaf van 1.284.766.27 en een batig saldo van 35.827.09. Voor de kapitaaldienst 1962 zijn deze bedragen respectievelijk 2.361.022.38 en 2.699.754.10 en een nade lig slot van 33S.731.72. In verband met de waardevermeerdering van de gronden aan de nieuwe haven te Kamperland en de realisering van de bestra ting van een gedeelte van het havenplateau aldaar werd de begroting voor 1964 ge wijzigd. Aan de firma Kok uit Spaarnedam werd voor haar palingbedrijf een terrein, groot 2.13.75 ha grond, gelegen tussen de haven geul en de dijk van de Jacobapolder, in erf pacht gegeven voor 12cent per m2. Deze firma zal op dat terrein de benodigde gebou wen laten zetten. Eventuele kademuren, be strating, elektriciteit, waterleiding, telefoon, riolering enz. komen voor haar rekening. Een nieuwe verordening bezoldigingsver ordening 1963 werd vastgesteld evenals een verordening houdende voorschriften betref fende de behandeling van aanvragen om bij stand ingevolge de algemene bijstandswet. Bij de rondvraag vroeg het lid Sandee naar de mogelijkheid een uit te schrijven vergadering zoveel mogelijk niet te laten sa menvallen met een andere belangrijke ver gadering. Hetzelfde lid informeerde naar aanleiding van een krantenbericht naar de bouw van een nieuwe toren te Wissen kerke. De voorzitter antwoordde hem, dat al jaren een post is uitgetrokken voor restau ratie van die toren bij mogelijke restauratie van die Ned. Herv. Kerk. Nu er kans is dat er een nieuwe kerk zal verrijzen, vervalt daarmee de restauratie van de toren, een luidinstallatie klokkenstoel met uur werk, gepland op het kerkplein, zou ook een oplossing zijn. Tenslotte vroeg Sandee om de raad in haar geheel zo nu en dan de ge hele gemeente te laten bekijken. Men moet nu soms beslissingen nemen zonder de situa tie ter plaatse te kennen. Het lid De Lange informeerde naar de werking van de nieuwe zuiveringsinstallatie te Wissenkerke. Volgens de voorzitter brengt de afvoerbuis nog slib mede. Door het ma ken van een slibbed hoopt men dit euvel te verhelpen, bovendien zal het gehele riole ringssysteem bijzondere aandacht verkrijgen. ITet lid Bakker wist te vertellen dat het strooien van zand met een kunstmeststrooier prima werkt. B. en w. zullen dit nader bekij ken. Het lid Filius informeerde naar de resul taten van het met de brandspuit doorspoelen van de zuiveringsinstallatie te Kamperland. Volgens wethouder Leendertse is de minder goede werking van zo een installatie geen euvel alleen in deze gemeente, vooral niet in een droge periode. Men zou thans de mensen moeten verzoeken meer te spoelen, het waterverbruik op Noord-Beveland is vol gens de Waterleiding Mij. zeer gering. Een woning aan de Veerweg te Kamper land (een vraag van Bustraan) kon volgens de voorzitter niet aan iedereen worden toe gewezen, toch is ze thans voor vaste bewo ning bestemd. Met het gebruikelijke gebed sloot de voor zitter hierop' de vergadering, waarna hij de raadsleden verzocht met hem het nieuwe gymnastieklokaal te bezichtigen. SLA UW VLEUGELS UIT: SPAAR Sla uw vleugels uit. Dat kunt u, als u spaart. Dat is alleen maar goed voor u. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. De spaarbanken met volledige bankservfce. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT Het ruime lokaal, ongeveer 250 m2 groot, was voor de meesten der aanwezigen een verrassing. De vloer, bedekt met een dub bele laag kurklinoleum en versierd met kleu rige sportaanduidingen, geeft een verend effect en mag om der wille van beschadi ging, niet met het gewone schoeisel belopen worden. De grote en zeer lichte zaal ont vangt haar licht door grote ramen voorzien van het z.g.n. hardglas, die door geen met kracht ertegen gelanceerde voetballen te ver nielen zijn. Kleed- en waslokalen, bergruim ten voor alle atributen, een hetelucht-vloer- verwarming en wat dies meer zij, complete ren dit grootse gebouw, al met al een gym- nastiekgebouw waarop vele gemeenten ja loers kunnen zijn en dat men zou kunnen aanduiden als een „gebouw inclusief". Een wethouder en een ambtenaar van de Technische Dienst demonstreerden, zij het op wat stijve manier, de aanwezigen het nut van gymnastiek beoefenen. PREDIKBEURTEN voor zondag 22 maart 1964 Ncd. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Dijkmeijer, bevesti ging nieuwe lidmaten en 2.30 uur ds. Lindeboom Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Alb. van den Ban, openbare belijdenis des geloofs en 2.30 uur ds. Alb. van den Ban. Goede Vrijdag, 7.30 uur ds. Alb. van den Ban. Ncd. Herv. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur de heer Kraak. Goede Vrijdag, 7 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur ds. Visbeek, openbare belijdenis van het geloof en 2.30 uur ds. Visbeek. Goede Vrijdag, 7 uur, ds. Vis beek. Ned. Ilerv. Kerk Kortgcne 10 uur de heer Allewijn en 2.30 uur ds. Willekes. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 2.30 uur ds. Dijkmeijer, beves tiging lidmaten en 6.30 uur ds. Dijkmeijer, viering H.A. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Van der Heiden. GereL Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Smit van Voorschoten. Geref. Kerk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Van Rhee- nen. Geref. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. A. J. Rad der. Geref. Gem. Kamperland 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gein. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur student Hak kenberg uit Veenendaal. 27 maart, 7.30 uur, student Honkoop uit Kloetinge. R.K. Kerk Banjaard H. Missen (op zondag) 8 uur in Duinlust en 9.30 uur in De Banjaard, Fazantenlaan 11. Zondagdienst artsen Dit weekend doen dienst dok ter Van Arkel, tel. (01107) 3 18 en dokter Klein Wassink, tel. (01199) 304, b.g.g. 008 bood schappendienst. Te koop: goed blauw kostuum maat 46 W. P. van den Bogaard*, Julianastraat 23, Kortgene Telefoon 300. Met grote dankbaarheid en blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon Cornells (Kees). M. van der Heiden. A. A. van der Heiden van Nes. Anneke. Wissenkerke, 13 maart 1964. Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van ons zoontje Adrianus Cornelis (Adje). S. J. Markusse. J. Markusse-de Kam. Middelburg. 14 maart 1964. Breestraat 26. In plaats van kaarten Philip V. Leendertse en Francien Kant geven u hierbij, mede na mens wederzijdse ouders, kennis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats heb ben op vrijdag 10 april 1964, te 15.30 uur ten ge meentehuize te Wissen kerke. Badpaviljoen „Duinlust", Kamperland. Stationsstraat 68, Rilland-Bath. Receptie van 17.30 tot 19.00 uur in het vereni gingsgebouw „Renata" te Kamperland. Voorlopig toekomstig adres: Jacobapolder 15, Kamperland. Heden werd van ons weggenomen na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, in volle vre de, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Gillis Willem de Fouw (echtgenote van Dina Visser), in de ouderdom van ruim 75 jaar. Colijnsplaat: D. de Fouw- Visser. J. H. de Fouw. P. de Fouw- Breas. Dien en Gerard. H. J. de Fouw. E. J. de Fouw- Fortuin. Gillis en Jozien. Eindhoven: A. J. Schuur de Fouw. G. F. Schuur. Colijnsplaat, 17 maart 1964. Ringweg 56. De begrafenis zal plaats hebben D.V. heden zaterdag 21 maart, om 2 uur te Colijnsplaat. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Maarten Huibregtse, betuigen wij u onze op rechte dank. Inzonderheid zuster Van Exel en dokter Klein Was sink. Namens de familie, W. Huibregtse. Colijnsplaat, maart 1964. Suikerpatiënten Naast onze uitbundige collectie Paasartikelen voor iedereen, brengen wij ook dit jaar weer speciaal voor u SUIKERVRIJE PAASEITJES Ringers chocolade, in zakjes van f 0.85 en 1.70. Ook u kunt voor de feestdagen gezellig winkelen bij Chocolaterie A. 3. BURGER Korte Delft 16, Pottenmarkt 24 Middelburg Verkade specialiteiten Met de Pasen iss liet nieuw? Wij hebben mooie voorjaars Terlenka japonnen Leuke damestruitjes met korte mouw Blouses Rokken te veel om op te noemen MODEHUIS SLABBEKOOM KORTGENE LAAT UW TRAP minder kostbaar Complete woninginrichting Firma J. van Halst Zn. Wissenkerke telefoon 262 Steeds gaarne tot uw dienst Notaris J. J. W. Klop te Kortgene zal op vrijdag lil april 1964 om 7 uur nam. in café „Havenzicht" te Kamper land, ten verzoeke van de erven van de heer P. G. Leendertse, publiek verkopen het woonhuis met stenen schuur en tuin aan de Molenweg 2 te Kamperland, groot 13.86 are. Ontruimd te aanvaarden bij de betaling op 15 mei a.s. Bezichtiging dinsdag 31 maart en zaterdag 4 april a.s., telkens van 25 uur. Zoëven ontvangent vele maten en soorten bloem- en bijzettafeltjes Televisie- en radiotafels Theemeubels, waarop ook de nieuwste smalle televisietoestellen passen. Bergmeubels, dressoirs. Vele soorten tafels, stoe len en fauteuils, lage prijzen. De 50-jarige woninginrichting van JOH. A. JULIANUS Langeviele 42 (tegenover de Lange Gere), tel. 29 28 Middelburg HEDENMIDDAG Bevelanders I - Wissenkerke I Aanvang 16.15 uur 28 MAART A.S. Bevelanders I - Leu Social F.C. Aanvang 16.00 uur

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1964 | | pagina 3