NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD A.C.van der«sR EST Plouvier heeft DE schoenen ZANUSSI INTRODUCEERT GENEESMIDDELEN BANDAGES PARFUMERIE rasechte wasautomaat nn_ nü voor betaalbare prijs UUDr vol^/automaat Raadsvergadering Wissenkerke Sparta snelbrommer Automatic DIT IS UW LEVERANCIER: YIIIII 1 Voor goed verzorgd kapsel en al uw toiletartikelen No. 3158 Zaterdag 31 augustus 1963 66e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs 2.50 per jaar Franco per post i 5.25 Advertenties 6 cent per mm Demonstraties en inlichtingen bij M. A. Wisse, Kortgene, telefoon (01108) 2 21 P. J. de Wild, Kats, telefoon (01109) 2 61 ZANUSSI I. M. de Moor, Wissenkerke, telefoon (01107) 210 E. van der Heijde, Geersdijk, telefoon (01108) 210 In de maandagavond gehouden openbare raadsvergadering waren de leden Zuijdweg en De Lange met kennisgeving afwezig. Met een kort welkomstwoord en voorlezing van het gebed opende burgemeester Wisse deze bijeenkomst, waarna de notulen van de vorige vergadering onver anderd werden vastgesteld. Bij de ingekomen stukken wa ren enige brandweerrapporten. De voorzitter deelde mede, dat binnenkort een proef zal worden genomen met het gezamenlijk oe fenen door de korpsen van Wis senkerke en Kamperland. Volgens de voorzitter was de blussing van een begin van brand op de hofste de van de heer A. Leendertse te Kamperland te danken geweest aan de gelukkige omstandigheid dat bij die hofstede een brandput aanwezig was. De noodzaak van een brandput werd hier danig be wezen, ware er geen brandput geweest, die hofstede was zeker een prooi der vlammen geworden. Verder waren binnengekomen enige goedkeuringen van Ged. Staten op reeds eerder genomen besluiten, alsmede een bericht van de Minister van O. K. en W. be treffende niet inwilliging van het verzoek om rijksvergoeding voor het wettelijk salaris van een twee de leerkracht aan de o. 1. school te Wissenkerke. De voorzitter gaf als zijn mening te kennen, dat een eenmansschool nimmer in het be lang van het onderwijs kan zijn, reden waarom over deze zaak op nieuw besprekingen worden ge voerd en reeds een nieuw ver zoek aan de Minister is gedaan, waarop hopenlijk binnen enkele dagen een antwoord zal worden ontvangen. Op de vraag van de heer Bus- traan wat er gaat gebeuren als de tweede leerkracht weg zou moeten en of die openbare school dan nog reden van bestaan zou hebben, antwoordde de voorzitter, dat die school dan een eenmansschool zal worden, een tussenweg is er in deze niet. Wat een opheffing be treft, zo lang er in deze gemeente kinderen zijn waarvoor openbaar onderwijs wordt gewenst, zolang moet daar ook gelegenheid voor worden gegeven. Het lid Filius wees er op, dat destijds de ingezetenen waren verzocht geen brandputten te dempen. De voorzitter zeide hier op, dat enkel met toestemming van b. en w. dergelijke putten gedempt mochten worden, maar dat hierop weinig of geen toezicht was uitgeoefend. Het lid Sandee zou gaarne zien, dat de betref fende regels in acht werden ge nomen en opperde het denkbeeld om bij demping het plaatsen van een brandkraan als eis te stellen. Met nadruk wees wethouder Leen. dertse er op, dat een brandkraan enkel zin heeft als die rechtstreeks is aangesloten op de grote leiding die dwars door Noord-Beveland loopt. Aansluiting op de gewone leidingen heeft geen zin, daar deze daarvoor totaal onvoldoende druk hebben. Open water bij een hof stede is enkel nuttig voor de brandweer. B. en w. zullen zich nader beraden op controlemaat regelen. Het voorstel van b. en w. tot vaststelling van een wijziging van het algemeen ambtenaren regle ment, de arbeidsovereenkomsten verordening en de-wachtgeldrege ling alsmede het vaststellen van een verordening, regelende het toekennen van een tegemoetko ming in bovenmatige ziektekosten aan enkele groepen van I. Z. A.- deelnemers werd z.h.s. aangeno men. Aan het bestuur van de Geref. school te Kamperland werd een perceél grond voor de aanleg van een speelterrein overgedragen voor de prijs, ƒ1800.welke de gemeente voor die grond heeft betaald. Aan de heer H. C. de Kater werd ongeveer 450 m2 grond in het uitbreidingsplan te Wissen kerke verkocht voor 15 per m2. 0p deze grond, gelegen tegenover het scholencomplex, wil De Kater een woning laten bouwen. Aan de Provinciale Commissie voor huishoudelijke voorlichting ten Plattelande in Zeeland werd een subsidie van 120.verleend in de kosten van een gehouden kookcursus te Kamperland. Alle leden en plaatsvervangen de leden van de commissie van advies ingevolge de Woonruimte- wet werden op voorstel van b. en w. herbenomd. Het bedrag der overschrijding van de o. 1. school en de vaststel ling van de vijf-jaarlijkse afreke ning met de bijzondere scholen over de jaren 1958 t.e.m. 1962, werd z.h.s. vastgesteld. Verschllende percelen grond in de uitbreidingsplannen voor de kommen Wissenkerke en Kam perland werden voor de taxatie prijs aangekocht. Bij het voorstel tot vaststelling van een bouwverbod op het per ceel grond, gelegen aan de Veer- weg tussen de woningen no 95 en 101 te Kamperland merkte de voorzitter op, dat beslissingen die particulier bezit raken, altijd ver velende zaken zijn. Tegen het bouwverbod had de eigenaar, A. van Hee, bezwaren ingediend. De ze had die grond bestemd tot het bouwen van een woonhuis. Naar aanleiding van dit bezwaarschrift zei de voorzitter, dat het algemeen belang voor privé-belang dient te gaan. Z.h.s. werd hierop het voorstel van b. en w. aangenomen. De bouw van het gymnastiek lokaal te Wissenkerke is thans in een vergevorderd stadium geko men, daarom is het nodig een toe gangsweg te maken, die tevens kan dienen voor uitweg van ach terliggend bouwland. De kosten van aanleg van deze klinkerweg, alsmede afrastering e.d. zijn ge raamd op 4055.45. Z.h.s. werd de begroting 1963 in die zin ge wijzigd. Ten behoeve van de aanleg van het trottoir aan de Dorpsweg te Wissenkerke werd met de heer C. de Kam een ruiling van een stukje grond aangegaan onder be ding, dat De Kam aan de eige naars en gebruikers van achter liggende tuinen overpad zal ver lenen. Hierna deelde de voorzitter me de, dat de schoolbesturen te Kam perland gepolst waren om hun hoogste klassen gebruik te laten maken van het nieuwe gymnas tieklokaal. Dit voorstel werd gaar ne aanvaard, mits de gemeente voor busvervoer zou zorgen. Met de A. M. Z. is een overeenkomst aangegaan die dit vervoer, woens dag en donderdag, zal verzorgen voor 2800.Voor het meerdere gebruik van dit lokaal krijgt de gemeente een hogere uitkering, die ongeveer 3000.zal bedra gen. Bij de rondvraag informeerde het lid Sandee naar het schilderen van de gemeentewoningen. De voorzitter noemde het daarvoor beschikbare bedrag te klein, in middels is de opdracht verstrekt. Het lid Bakker vroeg naar een verkeersbord op de gevaarlijke hoek bij de boomgaard van M. van der Maas. De voorzitter zeide, dat dit een provinciale aangele genheid is. Het lid Sandee zag de veiligheid voor alles. De beste op lossing zou zijn die gevaarlijke hoek van de boomgaard weg te nemen. Hij noemde dit een ver velende zaak, maar men moet er eens mee beginnen. Op de opmerking van het lid Bustraan over een reeds geruime tijd leegstaande woning te Kamperland werd hem door wet houder Leendertse geantwoord, dat deze woning reeds eerder aan woningzoekenden was toegewezen maar niemand wil er in. Bustraan vestigde de aandacht op het slechte uitzicht in de S- bocht en bij de kruising in de Prov. weg bij het P.Z.E.M.-ge- bouwtje. De voorzitter noemde dit een bijzonder moeilijk geval, het lid Bustraan noemde het een bijzonder gevaarlijk geval. De voorzitter zal het nader bekijken en hierover contact opnemen met de provincie. Tenslotte merkte de heer Bus traan op, dat het haventerrein te Kamperland zo vol als een ei is. De voorzitter was medegedeeld dat dit vóór de bietencampagne zal zijn opgeruimd. Het lid Filius bracht de kabel breuk in het P.Z.E.M.-net te Kam perland ter sprake. Deze breuk was ontstaan bij gemeentelijke werkzaamheden ter plaatse. Hij wilde niemand beschuldigen, maar noemde dit ongeluk zeer gevaar lijk en bijzonder schadelijk voor het bedrijfsleven en vroeg daarom of er voldoende voorzorgsmaat regelen waren getroffen. De voor zitter antwoordde hierop, dat voor dit rioleringswerk contact was op genomen met de P.Z.E.M. Een hunner mensen heeft daar de lig ging der kabels aangegeven, maar juist die niet, die werd doorgesne den. Volgens hem waren de ge troffen voorzorgsmaatregelen vol doende. Het lid Filius vroeg speciale aandacht voor een gedeelte Mo lenweg te Kamperland. Om de andere dag staat dit gedeelte weg blank, eenden kunnen er in zwem men. Hem was verzocht hierop de aandacht te vestigen, je bent raadslid of je bent het niet, was er bij gezegd. Hij weet dat dit ge deelte weg bij het Waterschap behoort, maar vond dat de aan- wonenden stiefmoederlijk bedeeld werden. Volgens hem is er maar een oplossing: overnemen van het Waterschap en dan bestraten. De voorzitter antwoordde hierop, de voorgeschiedenis hiervan niet te kennen, maar beloofde Filius de ze opmerkingen tot onderwerp van bespreking te zullen maken. Tot slot vertelde het lid Filius, dat hij op mooie zomeravonden wel eens langs het bungalowdorp „De Banjaard" was gewandeld. Daarbij was hem steeds de ver zorgde indruk van dit dorp opge vallen, alleen de onogelijk lelijke tent, waarin de R.K. diensten wor den gehouden, verbrak het fraaie aanzien. Tegen deze diensten als zodanig heeft spreker niets, de ge meente dient zoiets te bevorderen, maar kan die tent volgend jaar niet op een andere plaats gezet worden, of laten de R.K. desnoods een kapel plaatsen. De voorzitter gaf hierop ten antwoord, dat be doelde tent thans is omgewaaid. Deze tent was ook hem tegenge vallen in tegenstelling met de keurig verzorgde tent te Vrouwen polder. Waarschijnlijk is zij vol gend jaar niet meer nodig, omdat die kerk voornemens is een bunga low voor haar diensten te laten bouwen. Met het gebruikelijke dankge bed sloot de voorzitter hierop deze vlotte vergadering. Te koop een in prima staat zijnde bouwjaar 1963 2000 km gelopen Te bevragen bij H. J. Mol, „De Spar", Voorstraat 39, Colijnsplaat, telefoon (01199) 3 39. LANGE KERICSTMlli 60ES SINDS 1922 VOL AUTOMATISCHE WASMACHINE Technisch Bureau Colynsplaat, Tel. (01199) 294, 343, 395 Dealer voor Noord- cn) Zuid - Beveland Dameskapsalon „Maison Berty" Parfumerie Lange Kerkstraat 40, Goes Telefoon (01100) 79 88 Ganzcpoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1963 | | pagina 1