NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD y GEBR. KUNST heeft DE schoenen HOOVER Autgmotoc Wasdag, wat een daaag... ZANUSSI WASAUTOMATEN Prijs f 995.-- Raadsvergadering Wissenkerke DIT IS UW LEVERANCIER: YIÏIIII VRAAG OM DEMONSTRATIE rasechte wasautomaat nn_ nü voor betaalbare prijs 9957 vol^/automaat No. 3135 Zaterdag 23 maart 1963 66e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs t 2.50 per jaar Franco per post f 5.25 Advertenties 6 cent per mm Ondanks de te verwachten grotere stroom van vakantiegan gers en toeristen een verplichte winkelsluiting op dinsdagmid dag en een koopavond op vrijdag te Wissenkerke en Geersdijk Met enige welkomstwoorden en het gebruikelijke gebed opende burgemeester Wisse j.l. maandag middag de'voltallige raadsverga dering, waarna de notulen van de vorige vergadering onveranderd werden vastgesteld. Een aantal ingekomen stukken, meest goedkeuringen van reeds eerder genomen besluiten, werden voor kennisgeving aangenomen. ..Aan de gemeentewerklieden werd een koudetoeslag en aan de laagst bezoldigden een duurtetoe- slag toegekend. Deze toeslagen zijn gelijkluidend als in vele an dere gemeenten, n.l. 50.en 35.b 15.—. Een adhesieverzoek van Finster. wolde op een raadsbesluit van die gemeente om aan de minister van sociale zaken en de vakverenigin gen te verzoeken een toelage toe te kennen op de werkeloosheids uitkeringen in verband met de strenge winter, werd afwijzend be schikt. B. en w. zijn van mening dat dit verzoek meer op de weg van de vakverenigingen ligt. Een adhesieverzoek van hetzelf de gemeentebestuur om de minis ter van binnenlandse zaken te ver zoeken om voor het jaar 1963 een buitengewone uitkering uit het ge meentefonds te verlenen, werd e- veneens terzijde gelegd. De raad van gemeentefinanciën besteedt reeds aandacht aan deze kwestie.' Een nieuwe bezoldigingsveror dening voor het gemeenteperso- neel werd vastgesteld, dit in ver band met de per 1 januari 1963 ten behoeve van het burgerlijk rijkspersoneel getroffen nieuwe salarismaatregelen Het voorstel van b. en w. om de speelplaats achter „Renata" te Kamperland aan P. van de Vreug de te verhuren voor 10 cent per m2 of 43.70 per jaar werd z.h.s. aangenomen in die zin, dat op voorstel van het lid Sandee de huursom werd bepaald op 25. per jaar. De definitieve vergoedingen o- ver 1962 voor de verschillende kleuterscholen werden vastgesteld op 1666.20 voor de Chr. Kleu terschool te Wissenkerke, een be drag van 3196.60 voor eenzelf de school te Kamperland en een bedrag van 1088.40 voor de school te Geersdijk. De voorschot ten voor het jaar 1963 werden voor die scholen op dezelfde be dragen vastgesteld. Hierna werden de voorschotten voor 1963 voor de bijzondere scho len vastgesteld en wel 6069. voor de Ned. Herv. school te Kam perland, 5565.voor de Chr. Nat. school te Wissenkerke, een bedrag van 2541.voor de Ger. school te Geersdijk, 7644.voor de Ger. school te Kamperland en 8796.voor de Chr. Ulo te Wissenkerke. Het voorschot aan de Chr. Uloschool te Wissenkerke voor het vakonderwijs in hand werken, gymnastiek en tekenen werd bepaald op 4292. Het subsidieverzoek van de Stichting Katholiek Militair Vor mingscentrum werd evenals voor gaande jaren, afgewezen, omdat er in deze gemeente geen R.K-mi litairen wonen. Nu de heer J. D. M. Smits, hoofd van de O.L.S. te Wissenker ke in tijdelijke dienst, de leeftijd van 25 jaar heeft bereikt, werd hij met ingang van 1 maart 1963 in vaste dienst aangesteld. - Voor het bouwen van een wo ning werd aan de heer A. J. Hen- drikse te Geersdijk een perceel bouwgrond, gelegen aan de Dorpsweg tussen de woningen van de heren J. van Halst en C. de Kam, groot 446 m2 verkocht voor de som van 5371. Verschillende percelen grond, gelegen in het uitbreidingsplan in onderdelen te Wissenkerke zul len worden aangekocht voor een bedrag van bijna 20.000.In dit bedrag zijn ook de diverse schadevergoedingen begrepen. Deze grond ligt ten oosten van het scholencomplex, richting Dorpsweg en is bestemd voor wo ningbouw en stratenaanleg. Mocht om een of andere reden deze ver koop niet kunnen doorgaan dan zal in een volgende vergadering dit koopbesluit worden ingetrok ken. De leden De Lange en Zuid- weg konden zich met de gestelde grondprijs best verenigen en hoop ten op spoedige realisatie van dit plan. Wegens periodieke aftreding werd de heer G. P. Leendertse met 9 stemmen herkozen als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Bij deze stemming verkreeg de heer G. J. de Moor 2 stemmen. De begroting 1962 onderging hierop enige wijziging. Ook in de begroting 1963 werden enkele wijzigingen aangebracht. Bij de behandeling van de begroting voor 1963 was het belangrijkste punt wel het maken van een aan legplaats voor jachten in het on rendabele westelijke deel van de landbouwhaven te Kamperland. Door de heer Warren is hiervan een schets en begroting gemaakt; de A.N.W.B. is hierover nader advies gevraagd en heeft hierop medegedeeld dat hieraan zeker be hoefte bestaat en de begroting, 14.000.reëel te noemen is. Volgens de A.N.W.B. heeft tot nu toe de capaciteit van de nieuwe jachthavens in de overige gemeen ten langs het Veerse Meer geen gelijke tred gehouden met de be hoefte aan vaste ligplaatsen. De twee jachthavens te Wolfaartsdijk bleken slechts een druppel op de gloeiende plaat te zijn en met die te Veere zal dat volgens de A.N. W.B. in nog sterkere mate het ge val zijn, terwijl voorlopig in het westelijke deel van het meer geen andere jachthavens te verwachten zijn. Voor concurrentie hoeft dus niet gevreesd te worden. Wat de inkomsten betreft, deelde de A. N.W.B. mede, dat deze aan de hand van diverse gegevens, ze ker gesteld kunnen worden op rond 1500.per jaar. Rekening houdende met een afschrijving van de aanlegkosten in 10 jaar, zullen de uitgaven dus gedekt worden door de inkomsten. Be reids kon de voorzitter medede len dat hij voor dit steigerplan reeds door een Internationale Yachtclub is benaderd. Het lid Bustraan drong bij de behandeling van dit plan aan op het bevorderen van de zondag- rust. De voorzitter deed toezeg ging van bereidheid daartoe, maar merkte daarbij tevens op dat de recreatie ia deze gemeente pas in ontwikkeling komt en dat men moet oppassen dit niet te beknot ten door belemmerende bepalin gen. Verscheidene leden betuig den hun instemming met dit plan en spraken de hoop uit naar nog meerdere van dergelijke begro tingen. Z.h.s. werd hierna een eri ander goedgekeurd. Aan de orde kwam thans het verzoek van de Middenstandsver eniging te Wissenkerke om over te gaan tot een verplichte mid dagsluiting van de winkels op dinsdagen en het instellen van een koopavond op de vrijdagen. Het verzoek betreft alleen de kommen Wissenkerke en Geersdijk en niet de kom Kamperland. Bij een door b. en w. ingesteld onderzoek is gebleken dat de middenstanders van Kamperland in het geheel niets voelen voor dat verzoek; de middenstanders van Wissenkerke en Geersdijk hadden in hun verga dering hiervoor 17 voorstemmers, 2 blanco en een tegenstemmer. Het lid Bustraan kon bovenstaand verzoek allerminst toejuichen. Hij noemde het stuitend tegen zijn principe om op een normale werk dag de winkel te gaan sluiten met alle narigheid van dien, ook die voor recreatie en toerisme. Hij wilde dan ook geacht worden te hebben tegengestemd en noemde het besluit van de Kamperlandse middenstanders gelukkiger dan het besluit van de Wissenkerkse en Geersdijkse middenstanders. Ver scheidene leden spraken hun ver wondering over dit verzoek uit, maar nadat de voorzitter had uit eengezet dat dit verzoek leeft bij de genoemde middenstanders en niet door de gemeente werd op gedrongen werd het z.h.s. aange nomen. Het volgende agendapunt: vast stelling van het uitbreidingsplan in hoofdzaak verkreeg ieders in tense belangstelling. Aan de hand van een duidelijke en in kleuren uitgevoerde kaart lichtte de voor zitter dit plan toe. Uit deze toe lichting bleek ons, dat, zijn deze plannen eenmaal verwezenlijkt, de westelijke helft van Noord-Be veland onherkenbaar veranderd zal zijn en er al het mogelijke is geschied een waar recreatielust oord te scheppen. Het plan had dan ook aller instemming en werd z.h.s. aanvaard, alleen tegen een in noordwestelijke richting dwars door de Jacoba- en Onrustpolder lopende nieuwe provinciale weg ageerde het lid De Lange. Om de bouw van 4 woningwet woningen te Wissenkerke en 4 te Kamperland zoveel mogelijk te be spoedigen nam de raad nu reeds het besluit deze woningen te bou wen en' hiervoor de rijksvoorschot ten en bijdragen aan te vragen en te aanvaarden. Op voorstel van hst lid De Lange zal b. en w. be kijken of de 4 woningen te Wis senkerke iets verderop gebouwd kunnen worden, dit ter voorko ming een mogelijke uitbreiding van Vredestein onmogelijk te ma ken. Op de huisvuilvraag van de heer De Smit antwoordde de voorzit ter dat de weg naar de stortplaats onberijdbaar is, het huisvuil wordt nu naar 's Heer Arendskerke mee genomen en vandaar nu de een- maal-per-week dienst. Het lid Bakker verkreeg de aan dacht voor een door de vorst om hoog gekomen goot aan de Dorps weg. Het lid Stokman kwam op voor een verhoogde duurtetoeslag voor de minder draagkrachtigen. Dat zo een verhoging in sommige an dere gemeenten, w.o. Kortgene, wel verstrekt kon worden was vol gens het lid Stokman het óök in deze gemeente mogelijk. B. en w. hadden zich hierop ook reeds be raden, maar konden, gezien ook de finaciële positie van de gemeente, met geen voorstel komen. De ko len toeslag was reeds van 3 mud op 6 mud gebracht en om een sluitende begroting te verkrijgen was men er schoorvoetend toe o- vergegaan de straatbelasting te verhogen. Het lid Filius voelt ook veel voor een verhoging maar ziet tevens de moeilijkheid daarvan. Volgens het lid Bustraan heeft de gemeente reeds meer gedaan dan in andere jaren, ook de kerken hebben gedaan wat zij konden. Ook de leden Zuidweg en De Smit drongen aan op een mogelijke verhoging, wat door b. en w. nog maals nader bekeken zal worden. Het lid Zuidweg informeerde wederom naar het grote verschil in zaalhuur tussen het verenigings gebouw te Geersdijk en Wissen kerke. Een accordeonclub te Geersdijk kan volgens hem die ho ge huur niet betalen en of daar om al eens bekeken is die club subsidie te verlenen. De voorzit ter zegde toe hierop in de eerst volgende vergadering terug te zul len komen. Met enige vriendelijke woorden en het gebruikelijke dankgebed sloot de voorzitter hierop deze vergadering. VOL AUTOMATISCHE WASMACHINE Technisch Bureau Col^jnsplaat, Tel. (01199) 294, 343, 395 Dealer voor Noord- en Zuid - Beveland ZANUSSI I MM doen u op slag wasdag vergeten Solide, elegant en praktisch. Volautomatisch, snel en geruisloos. Alleen met de knop inschakelen, de machine doet de rest. Er zijn 15 goede redenen om een Zanussi automatische wasmachine te nemen Vraagt de folder. Wij leveren nog veel meer apparaten, die u gemak en plezier in uw leven geven: o.a. radio, televisie, grammofoons, koelkasten, stofzuigers, mixers enz. enz. LANGE DELFT I MIDDELBURG - TELEFOON 24 71 Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1963 | | pagina 1