NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HOOVER Plonvier heeft DE schoenen Jaap de Jonge Antgmotic VERBUR,© een flinke chauffeur voor DAF-diesel Raadsvergadering Kortgene DIT IS UW LEVERANCIER: k Voorjaars- tijd! Wandelwagen- tijd! Fa. J. F. CASTELEYN ZOON CITY - tel. 2281 - Middelburg Hercules verovert Atlantis ELECTRO - Middelburg Het spook van de Opera Trottoirmeisjes van Parijs Een tijd van leven en van sterven No. 3134 Zaterdag 16 maart 1963 66e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post f 5.25 Advertenties 6 cent per mm Donderdag 25 april j.l. kwam de voltallige raad bijeen, onder leiding van burgemeester A. A. Schuit. Met enkele hartelijke woorden opende de voorzitter deze verga dering. Hij sprak woorden van dank voor de belangstelling bij zijn ziekte en feliciteerde het lid Welleman met zijn verjaardag. De notulen werden onveranderd vastgesteld en een flink aantal in gekomen stukken voor kennisge ving aangenomen. Bij deze stuk ken was ook een vergunning van Gedeputeerde Staten tot verbre ding van een gedeelte weg, ge naamd Torendijk (langs de Spui- kom). Het lid Welleman betuigde hierover zijn erkentelijkheid en in formeerde naar de mogelijkheid van uitvoering in 1963. De voor zitter zeide, dat definitieve plan nen en cijfers in de volgende ver gadering (25 april) ter tafel zullen komen en dat dit werk nog dit jaar in uitvoering zal komen. Hierop deelde de voorzitter me de dat het pertinent niet waar is dat de nieuwe brandspuit te Co- lijnsplaat kapot is. Bij het ledigen van de tank waren enige water druppels in de kraantjes achterge bleven die bij de strenge vors! bevroren. De klachten over het onvoldoende sneeuwruimen waren betrekkelijk ongegrond, de mas sale sneeuwval en de zeer strenge vorst maakte het onmogelijk stra ten en trottoirs behoorlijk schoon te maken en te houden. Dit euvel deed zich niet alleen te Kortgene voor, ons gehele land leed eronder. De werkers die de hoofdverkeers- wegen op Noord-Beveland hebben schoongemaakt hebben ons aller lof verdiend. Het klassestelsel in de begrafenisrechten zou hij gaar ne gehandhaafd zien, bij het ver anderen of gelijkschakelen daar van wordt het voor de lagere klas sen zeker duurder. Bij de dienst bouw- en woningtoezicht is een ambtenaar aangesteld afkomstig uit Grijpskerke. Wat de jachthaven betreft, de langdurige en strenge vorst heeft de werkzaamheden vele weken lamgelegd, maar de voorzitter hoopte toch dat deze haven 1 au gustus in bedrijf zal kunnen wor den genomen. In het jaar 1963 valt er z.i. geen bouw van bunga lows te verwachten. Hij was ten aanzien van deze projecten niet somber gestemd en is nog steeds de overtuiging toegedaan dat een en ander binnen afzienbare tijd tot ieders genoegen kan worden afgewikkeld. Het lid Van der Weele merkte op, dat in bijna el ke raadsvergadering geld wordt geleend, hij zou gaarne willen ho ren waarvoor dit alles nodig is ge weest. Van de voorzitter kreeg hij daarop ten antwoord, dat deze een gegrond vermoeden heeft voor de volgende vergadering met concre te plannen een afgerond voor stel ter tafel te kunnen komen. Mevrouw Janssen vroeg naar de mogelijkheid om vóór 1 augus tus door middel van vlondertjes of drijvende steigertjes reeds ge bruik van de jachthaven te kun nen maken. De voorzitter merkte op dat dit mogelijk belemmerend zou zijn bij de uitvoering van de werken. Misschien dat de aan staande eigenaar zulks zelf ter hand zal nemen om zodoende reeds enige revenuen te ontvan gen. Hierna gaf de voorzitter een uitvoerige uiteenzetting over wo ningtoewijzing en woningvorde ring. De oorzaak hiervan was een gevraagde, toegewezen en weer afgezegde woning te Kortgene. O- ver en weer werd hierover van ge dachten gewisseld, waarna men uiteindelijk tot de slotsom kwam, dat er in deze kwestie zeer vele moeilijkheden voor het college van b. en w. zijn en dat er bij het ge ring aantal woningzoekenden te Kortgene meer een hang is naar een bétere woning dan naar zo maar een woning. Op voorstel van b. en w. werd van de heren A. D. Markusse en M. de Looff ongeveer 160 m2 grond, tegenover het gemeente huis gekocht voor 1.per m2. Deze strook grond wordt bestemd tot het parkeren van auto's van welke de chauffeurs op het ge meentehuis moeten zijn. Van de heer J. A. Kallewaard zal ongeveer 5000 m2 grond wor den gekocht voor de prijs van 2.50 per m-\ Deze grond is nodig voor de te bouwen rioolwater-zui veringsinstallatie. Op de vraag van het lid Welleman of er al teke ning in deze zaak komt, antwoord de de voorzitter dat alles reeds klaar is, het wachten is enkel nog op de goedkeuring van diverse in stanties. Aan de N.V. Waterleiding Maatschappij „Zuid-Beveland" werd een perceel bouwterrein, groot ongeveer 345 m2, liggende achter de parkeerplaats „Kaai- vaat", verkocht voor 1.om daarop een opjaagstation te bou wen. Voor hetzelfde bedrag van 1.koopt de gemeente van ge noemde Maatschappij een golfpla ten loods met als bijbqjioren alle vloertegels, de elektrische instal latie, waterleiding-aansluiting en afrastering. Op de vraag van het lid Wolse of dit opjaagstation hin derlijk leven voor de omwonenden veroorzaakt antwoordde de voor zitter dat dit minimaal is te noe men. Voor de bouw van een haven kantoortje en twee loodsen aan de vissershaven te Colijnsplaat, ten dienste voor de .rijkshavenmeester i en als opslagruimte voor materi alen van de vissers werd een be drag van 30.000.gevoteerd terwijl b. en w. tevens gemachtigd werden om van het Rijk in erf pacht te nemen de voor die bouw benodigde grond. Aan het gemeentepersoneel, met een jaarwedde niet hoger dan een bedrag van 6.500.zal een koudetoeslag worden verleend van 35.en voor lien die in de bui tenlucht hebben gewerkt een toe slag van 50.Wethouder Breu- re vond het regeringsbeleid in de ze kwestie falikant fout. Het ver schil van 15.voor hen die in de kou hebben gewerkt noemde hij voor hen een aanfluiting. Hij was vóór de toeslag aan buitenwerkers maar tegen de toe slag aan hen die in een verwarmd vertrek hadden gewerkt. Het lid Van der Weele was het in hoofd zaak met wethouder Breure eens, maar omdat het hier een landelijke regeling betrof, stemde hij ook voor. Het lid Wolse zeide ver heugd te zijn met deze netto toe- slag. Aan minderdraagkrachtigen, ge zinnen van 2 of meer personen met een inkomen van 3120. per jaar en alleenstaanden met een. inkomen van "2400.per jaar zal een duurtetoeslag worden ver leend over het tijdvak van 18 ja nuari tot en met 28 februari 1963 tot een bedrag van 30.in eens voor een gezin van 2 perso nen, vermeerderd met 6.in eens voor elk gezinslid boven die 2 personen en 21.voor alleen staanden. Deze uitkering zal de gemeente op een uitgaaf van on geveer 2000.komen te staan. Het lid Wolse betuigde hierover zijn erkentelijkheid. Op het verzoek van de Stich ting Centrum voor Kraamzorg voor Zuid- en Noord-Beveland en Tholen om de gemeentelijke sub sidie van 0.25 per interne ver zorgingsdag te willen verhogen tot 2.per dag werd in die zin gunstig geschikt, dat de subsidie zal worden verhoogd tot 1. Aan de muziekvereniging „Wil- helmina" te Colijnsplaat werd op haar verzoek een eenmalige sub sidie verleend van 100.in de kosten van aanschaf van unifor men voor de leden van de drum band. Uit billijkheidsoverwegin gen werd aan E.M.M. te Kortge ne ook een subsidie van 100. verleend. Wethouder Breure stem de tegen het verlenen van beide subsidies. Bij de rondvraag vroeg mevr. Janssen meer aandacht voor het gymnastieklokaal, vooral na het gebruik door verscheidene vereni gingen. De voorzitter zal aandrin gen op verbetering in deze toe stand terwijl het lid Wolse wees op de verantwoordelijkheid in de ze van de betreffende leiders. Het lid Kramer had enige klach ten over de werking van de huis vuilophaaldienst te Kats, waar vol gens hem verscheidene malen een hele wijk werd overgeslagen. De voorzitter dacht aan een misver stand, temeer omdat juist deze dienst een van de diensten is die voortreffelijk werkt. Woorden van lof had spreker voor die dienst in de barre wintertijd, ze liet nimmer verstek gaan. Hij vroeg Kramer om een schriftelijk rapport, ten einde een nader onderzoek te kun nen instellen. Een regeling voor wat betreft het ophalen van be- drijfsvuil e.d. zal nader onderzocht worden. Het lid Markusse vroeg de aandacht voor de grindpaden naar de gemeentewoningen. Wet houder Breure meende dat men grind niet te dik moet verwerken. Markusse vond dat het ook wel eens te mager kan zijn. Het lid Welleman vroeg of het al bekend is wanneer de alarme ring bij de brandweer kan worden geregeld. De voorzitter antwoord de hierop, dat de sirenes zijn be steld en dat een en ander binnen kort met de brandweer geregeld zal worden. is onbetwist uw/ bedden- en dekenspecialist Voor een zuiver wollen deken St.i Aclriaanetraat Telefoon 572^.. .Goes VOLAUTOMATISCHE WASMACHINE Technisch Bureau Colijnsplaat, Tel. (01199) 294, 343, 395 Dealer voor Noord- en Zuid - Beveland B 4 *1* 4* *1* U wensl een T.V., f radio of stofzuiger ,!j. Wij bieden u een zeer grote collectie en op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. A Informeert er eens naar. ELECTRA Lange Vorststraat hoek Klokstraat, Goes MODEL P 5 met verstelbare rug en voetsteun met tuigje, met rem en met rugzakje f43.75 47.50, 53.75, f 55.—) KOELSTRA'S model CARLA geheel verchroomd f 59.75 RIEMERSMA'S model SASKIA geheel verchroomd extra hoge wielen f 73.75 Lange Vorststraat 26 - GOES - Telefoon 76 23 Zaterdag en maandag 8 uur, zondag 2.30 en 8 uur, 14 jaar: Reg Park - Fay Spain Zaterdag 7 en 9.15 uur, zondag 3.30 en 7.30 uur, maandag 7.30 uur, 14 jaar: Herbert Lom - Heather Sears Dinsdag en donderdag 7.30 uur, 18 jaar: Nadia Gray - Daniele Gaubert Woensdag-cyclus 7.30 uur, 14 jaar: Erich Maria Remarque's Voor direct gevraagd: Geen nachtwerk Firma Joh. Gunst Zonen Nieuwstraat 57 - 59, Goes, telef. (01100) 53 51 Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1963 | | pagina 1