NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HOOVER IS DE Antmotic "VTK,BUR,e Plouvier heeft DE schoenen DIT IS UW LEVERANCIER: n Bronchi letten zaterdag 16 maart I960 openbaar verkopen: het woonhuis met schuur en erf 1 I VOL-AUTOMATISCHE WASMACHINE dajuis CITY - tel. 2281 - Middelburg Verrader in opdracht ELECTRO - Middelburg mm Mysteries van Edgar Wallace Moordende handen De reis van onze kroonprinses naar het verre Oosten No. 3133 Zaterdag 9 maart 1963 66e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs i 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm Mijnheer de redacteur, Onderstaande regels schreef ik met de bedoeling deze te doen opnemen in het Hervormd Kerk blad voor Noord-Beveland. Bij in formatie bleek echter dat dit blad alleen en uitsluitend beschikbaar is voor mededelingen en berichten de Hervormde Kerk betreffende en niet voor uitingen van de ge meenteleden van die kerk. In overleg met ds. Willekes van Kortgene wend ik me nu tot u met het verzoek deze groet aan alle eilandbewoners in ons oud en vertrouwd Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad te willen opnemen. Het zal daardoor ook meer aan mijn bedoeling be antwoorden, omdat er uiteraard méér gezinnen geabonneerd zijn op uw blad dan op de Hervormde Kerkbode en het is juist mijn wens dat alle Noordbevelanders, óók de niet-kerkelijke mensen, hiervan kennis kunnen nemen. U mijnheer de redacteur dank ik bij voorbaat voor de plaatsing. DE RING WEER GESLOTEN. Als hernieuwde kennismaking met de Hervormde Gemeente van Kortgene zocht ik deze weg om allen, bekenden en, na zoveel ja ren van afwezigheid, ook onbe kenden, te groeten en dank te zeg gen voor de hartelijke ontvangst die wij bij onze vestiging in onze oude woonplaats mochten ervaren. Dat was niet van iedereen een handdruk of een schouderklop, maar ik zie in de ogen van hen die ik zo telkens ontmoet, een blik van herkenning en welwillendheid die mijn hart verwarmt. Ondanks mijn lange omzwervin gen ben ik me steeds blijven ge voelen als één van u en ik gevoel mij geheel opgenomen in uw ge meenschap. Wij Noordbevelanders gevoelen altijd een zekere schroom om onze emoties te tonen en er zullen er ook nu onder u zijn, die bij het le zen van het Kerkblad waarin ik voor deze groet gastvrijheid wil vragen zullen zeggen: „Waar is dat nu voor nodig?" Aan hen zou ik willen vragen: „Kom er eens over praten". We zullen dan zeker een goed gesprek kunnen hebben. De oorzaak van die schroom, waarmee wij allen min of meer behept zijn, heeft een aanleiding. De ouderen onder u weten wel hoe de sociale nood in de jaren rond de eeuwwisseling, een le venshouding in de hand werkte, die weinig vroeg naar het belang van de buurman. Als je het aller noodzakelijkste voor je levenson derhoud moet ontberen, dan vecht ieder alleen voor zichzelf en komt niet toe aan de aandacht voor het lot van de evenmens. Door de nimmer aflatende zorg van alledag werd de levensblijheid overwoekerd en konden wij niet meer verstaan de inhoud van de Blijde Boodschap; wij werden hard en ongevoelig en zochten slechts Heul en Toevlucht bij wat het Evangelie ons te bieden had in dagen van nood en dood. Natuurlijk is deze geestelijke in stelling nog niet overal verdwe nen, maar er is véél meer ruimte gekomen; ik heb dit duidelijk kun nen waarnemen en ben er zeer verheugd over. Het is hier niet een kwestie van meer of minder bedeeld zijn met aardse goederen, maar het sociale aspect van thans is voor deze gees- tesvernieuwing toch wel van groot belang geweest. Met grote belangstelling heb ik het geestelijk leven in onze ge meente gevolgd. Al sedert de tijd dat ds. Couvee hier predikant was, herinner ik me het wel en wee daarvan tot in bijzonderheden, en het is me bij het overdenken daar van dikwijls opgevallen, hoe moei lijk de opgave geweest moet zijn voor de betrokken predikanten, om enige richting te geven aan het geestelijk denken van de gemeen teleden, die zo vast zaten aan de traditie. Ik had het genoegen nu enige jaren terug een bezoekje af te leg gen bij ds. Van de Most van Speijk te Oegstgeest en uiteraard werd daar over zijn en mijn gemeente gesproken. Wat al remmingen be stonden er voor een blijmoedig Godsvertrouwen en hoe gingen de mensen dikwijls gebukt onder hun eenzaamheid. Men werkte veel en hard, men at en dronk, maar lééf de niet! Er was de vermanende vinger van de ouderen die niet leefden uit geloof, maar hun langere le ven en meerdere ervaring in de weegschaal wierpen bij het afwe gen van geestelijke uitingen van de jongere generatie. Dikwijls kwam dit in wezen neer op zelfhandhaving van deze personen, die mede betrokken wa ren in het bestuur van de kerk en, o wee, voor wie zo'n heilig huisje wilde aantasten! „Verzet de oude palen niet" heet het in de Bijbel, maar deze goede raad is vast niet bedoeld voor die palen die geen stut of steun meer kunnen verlenen, maar integendeel het uitzicht belemme ren op een zeer ruim vergezicht. Het was verheugend te zien en te horen met hoeveel overtuiging en bezieling gezongen werd tij dens de kerkdiensten die ik mocht meemaken en hoe de beklemming die ik zó goed gekend heb in mijn jeugdjaren, toen er alléén plaats was voor boete, berouw en oor deel, nu gemengd is met een ver trouwensvol belijden en dankbaar geloven. Het is voor Kortgene zeker een ongewoon verschijnsel dat een ge meentelid zich uit op de wijze als hierboven is afgedrukt. Beschouw het maar als een blijk van dank en waardering voor het geestelijk onderdak dat wij in uw midden mochten vinden. De ring is weer gesloten en wij zijn er zeer dankbaar voor. Zoals elk waarlijk levend mens ontvingen wij in ons leven het zoet én het zuur. Voor het zoet ziin we zeer dankbaar en hebben het ontvangen als onverdiende ze gen en voor het zuur hebben wij deemoedig het hoofd leren buigen, gelovende dat ook hier Gods hand in was. Wij houden ons aanbevolen in uw durende genegenheid en be grip, en danken de redactie recht hartelijk voor de opname. G. BOON. Bernhardstraat 2, Kortgene. IJSCLUB WISSENKERKE Uitslag van de op zaterdag 23 februari j.l. gehouden wedstrijden in het schoonrijden om het kam pioenschap van Noord-Beveland. Dames: 1 Lies van Elven, Wis senkerke (verg. med.); 2 Riek van Lieren, Wissenkerke (verz. med.); 3 Jannie Mol, Kamperland (bron zen med.); 4 Mattie Balkenende, Kamperland; 5 mevr. Huisson - Schilperoort, Kamperland; 6 mevr. Boudeling - Breure, Geersdijk; 7 Riek Tange, Wissenkerke; 8 Mat tie van Lieren, Wissenkerke; 9 I- neke Balkenende, Kamperjand; 10 Aartje van Elven, Wissenkerke. Heren: 1 Kees Wiskerke, Co- lijnsplaat (verg. med.); 2 Ant. de Haze, Kamperland (verz. med.); 3 Th. A. Boudeling, Geersdijk (br. med.); 4 J. C. van den Berg, Wis senkerke; 5 Jac. Dieleman, Wis senkerke; 6 Rinus Klaassen, Kats; 7 Ko Begthel, Wissenkerke; 8 Frans Mullié, Kamperland; 9 Kees Flipse, Wissenkerke. Paren: 1 de heer Kees Wisker ke en mej. Lies van Elven (verg. med.); 2 de heer Ant. de Haze en mevr. Huisson - Schilperoort (verz. med.); 3 de heer J. C. van den Berg en mej. Riek van Lieren (br. med.); 4 de heer en mevr. Th. A. Boudeling - Breure; 5 de heer Frans Mullié en mej. Jannie Mol; 6 de heer Kees Flipse en mej. Mattie van Lieren; 7 de heer en mevr. Jac. Dieleman - van Halst; 8 de heer Rinus Klaassen en mej. Nelly Slotema. Juryleden waren: mej. Tannie Noordhoek, Kortgene; de heer Jac. Augustijn, Wissenkerke; de heer J. Balkenende, Kamperland; de heer J. J. Jasperse, Colijnsplaat. De prijzen werden beschikbaar gesteld door de volgende organi saties en bedrijven: Middenstands vereniging te Wissenkerke; Kring Noord-Beveland der Z.L.M.; Boe renleenbank te Kamperland; Rot terdamse Bank te Kortgene; Coöp. landbouwvereniging „Nobeco", graanhandel Van Damme te Kort gene; Aannemersbedrijf Slotema te Wissenkerke; loonbedrijf G. P. Leendertse te Kamperland; sproei- bedrijf W. E. van der Heijde te Kamperland; sproeibedrijf P. J. Marcusse te Wissenkerke; schoen en reparatie-inrichting J. Kleppe tc Wissenkerke; fruit teeltbedrijf M. van der Maas te Wissenkerke. WOONHUIS en ERF te Kortgene W. P. de Nooijer, notaris, te Heinkenszand zal op des middags 2 uur in het café „De Graaf van Buren'' te Kortgene, ten verzoeke van de heer Jacobus de Looff en consorten, in het te Kortgene, Ooststraat 214, groot 2 aren en 46 centiaren. Onmiddellijk te aanvaarden, behoudens goedkeuring van b. en w. van Kortgene. Bezichtiging zaterdag 9 maart van 2-4 uur en op de ver koopdag van 10-12 uur. Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van ge noemde notaris. Technisch Bureau Colijnsplaat, Tel. (01199) 294, 343, 395 Dealer voor Noord- en Zuid-Beveland BI Hoestdrank in tabletvorm. 95ct UjyL jteWLicje onneu en leuke blouses en rokken die uw garderobe extra charme geven U moet beslist eens komen kijken naar de zeer gevarieerde collectie Lange Delft 72-74 Middelburg Zaterdag en maandag 8 uur, zondag 2.30 en 8 uur, 14 jaar: William Holden - Lilli Palmer Zaterdag 7 en 9.15 uur, zondag 3.30 en 7.30 uur, maandag 7.30 uur, 14 jaar: Dinsdag en donderdag 7.30 uur, 18 jaar: Mel Ferrer - Christopher Lee Woensdagmiddag 2.30 uur en woensdagavond 7.30 en 8.30 uur: Prachtige kleuren, 0.75 en 1. Een boekenbon haalt u bij Boekhandel Markusse Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1963 | | pagina 1