NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Pion vier heeft DE schoenen Jaap de Jonge Raadsvergadering Kortgene CITY - tel. 2281 - Middelburg De Noormannen komen mm ELECTRO - Middelburg mm De spookrijders Je bent verloren, vreemdeling De ijzeren Gustaaf No. 3128 Zaterdag 2 februari 1963 66e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post f 5.25 Advertenties 6 cent per mm Op woensdag 23 januari 1963 kwam de raad der gemeente Kort gene in openbare vergadering bij een, onder leiding van wethou der Breure. De voorzitter opent de verga dering met enige woorden van welkom. Hij deelt mede dat de burgemeester door ziekte verhin derd is deze spoedeisende verga dering van de raad voor te zitten en stelt voor namens dit college de burgemeester door middel van een brief beterschap te wensen. De vergadering gaat hier unaniem mee accoord. Spreker roept de medewerking van de leden in, nu hij de lei ding van de vergadering heeft. De spoedeisende vergadering is belegd omdat de zaken, die ter behandeling komen geen uitstel kunnen gedogen. Het ligt niet in de bedoeling een nieuwjaarsrede te houden, daar spreker hoopt dat de burge meester zich daarmede zal belas ten in de vergadering, die voor 31 januari a.s. op het programma staat. Aan de orde van behandeling komen de notulen van de ver gaderingen van 27 november 1962 en 15 december 1962. Naar aanleiding van de eerst genoemde notulen merkt de heer Welleman op dat de voorzitter bij de beantwoording van de algeme ne beschoüwing zegt dat hij niet iri wil gaan op de zaken, de lands- politiek betreffende, in de be schouwing van de heer Welleman. Spreker heeft het niet over lands- politiek gehad. Zijn de notulen op dit punt juist? De voorzitter zegt dat de bur gemeester inderdaad de woorden, die in de notulen gebezigd zijn, heeft gebruikt, ondanks het feit dat de heer Welleman geen lands- politiek heeft aangeroerd. Hierna worden de notulen van 27 november en 15 december 1962 zonder hoofdelijke stemming on gewijzigd vastgesteld. De voorzitter deelt mede dat burgemeester en wethouders heb ben besloten aan degenen, die daarvoor in aanmerking komen, alsnog een bon voor 3 mud eier kolen te verstrekken. Dit gezien de koude en langdurige winter. De heer Welleman zegt dat hij deze mededeling van burgemees ter en wethouders heeft verwacht. Zij doet hem veel genoegen. Burgemeester en wethouders stellen voor een crediet tot een bedrag van 100.000.beschik baar te stellen voor het bouwrijp maken van dé oostelijke uitbrei ding van het bungalowterrein en het werk onderhands op te dra gen aan de Maatschappij tot uit voering van rijs-, zink- en stort- werken West-Nederland N.V. te Leiden. De voorzitter verwijst naar de stukken, die de raadsleden hebben ontvangen. Hieruit blijkt dat de oostelijke uitbreiding van het bungalowter rein nog zandaanvulling behoeft en dat het dringend noodzakelijk is dat de oever van het terrein wordt beschermd. Op een vraag van de heer Ver burg zegt de voorzitter dat het oorspronkelijke crediet 75.200. was. Het ligt vooralsnog niet in de bedoeling het terrein verder bouwrijp te maken. Zo zullen voorlopig geen straten en riool buizen worden gelegd. Mevrouw Janssen heeft uit de toelichting bij het voorstel gele zen dat de kwaliteit en de kwanti teit van het uit de jachthaven komende zand is tegengevallen. Heeft een en ander niet tot ge volg dat de kosten van de jacht haven relatief naar boven gaan? De voorzitter zegt dat op de jachthaven geen hogere kosten ko men te drukken. De specie uit het bassin van de jachthaven zou aan vankelijk in de Zandkreek worden geklapt. Later is het plan opgeko men het bungalowterrein uit te breiden. De heer Verburg zegt dat het laatste stuk van het terrein geen schor was. Door opspuiting is het terrein ontstaan. De voorzitter zegt dat de raad indertijd besloten heeft tot deze opspuiting. Men moet nu verder. De prijs van de grond blijft ge handhaafd op 25.per m2. De heer Van der Weele zegt dat hij de ontwikkeling van de plan nen niet van dichtbij heeft mee gemaakt. Er rijzen bij hem ver schillende vragen. Een daarvan is of de jachthaven reeds verkocht is. Spreker stelt deze vragen ech ter liever als de burgemeester aan wezig is. Zouden de wethouders het daarheen willen leiden dat de burgemeester in de volgende ver gadering de leden van de raad op de hoogte stelt van de laatste ont wikkelingen? De voorzitter zegt dat definitie ve mededelingen nog niet kunnen worden gedaan. De gehele zaak verkeert nog in een staat van on derhandeling. De heer Van der Weele zegt dat deze onderhandelingen ruim een jaar geleden zijn geopend. Als men iets in handen heeft gekre gen, dan gaat het niet aan om dit eeuwigdurend zo te houden. Er moeten eens besluiten vallen. De raad weet niet hoeveel de jachthaven zal gaan kosten vooi een overnemer. De voorzitter zegt dat de jacht haven moet opbrengen het bedrag, dat zij heeft gekost. Wethouder Bom merkt op dat de gemeente aan niemand ver plichtingen heeft. Dat een en an der zo lang duurt is niet onze schuld, noch die van de aspirant- koper. Als men op een gegeven moment denkt dat er zaken kun- -nen-worden gedaan, -doemen- er steeds moeilijkheden op, hetzij van technische, hetzij van juridische aard. De heer Welleman zegt dat verschillende geruchten willen dat de zaken niet opschieten. Het zou nuttig zijn te weten waar wij op het ogenblik aan toe zijn. De voorzitter zegt dat de bur gemeester de aangewezen man is om nadere toelichting te geven. Hij zal de burgemeester verzoe ken in de volgende vergadering nadere toelichtingen te geven. Mevrouw Janssen zegt dat ge gadigden voor terreinen ontwij kende antwoorden krijgen op vra gen die zij stellen. De voorzitter zegt dat het rijksgoedkeuringsbe- leid een grote streep door de re kening is. Burgemeester en wet houders doen hun uiterste best om wegen te zoeken, die een oplos sing bieden. De heer Van der Weele vraagt of de gemeente dan voor bouw volume moet zorgen. De voorzitter antwoordt ont kennend. Als het binnen zijn mo gelijkheden ligt, zal het gemeen tebestuur wel alle medewerking moeten verlenen. Wethouder Bom zegt dat het voorstel van burge meester en wethouders eigenlijk in twee delen uiteenvalt. Een ge deelte van het crediet, ongeveer f 50.000.is voor verdere zand aanvulling van het terrein en de rest van dit bedrag is voor be scherming van de oever. Spreker zegt dit om duidelijk te maken dat de 50.000.voor de bescherming een logisch ge volg is van de uitvoering van de werken. Beschermt men deze niet, dan gaan zij op de duur verlo ren. De heer Van der Weele zegt dit volkomen te begrijpen. Het gaat niet aan werken, die onbe schermd zijn, te laten liggen. Het voorstel wordt zonder hoof delijke stemming aangenomen. Burgemeester en wethouders stellen voor een geldlening, groot 300.000 aan te gaan met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te 's-Gravenhage. De koers is 993/i bij een rente van 4V° °/o 's jaars en een looptijd van 30 jaar. De heer Markusse zegt dat de lening voortvloeit uit de uitga ven, die zijn gedaan. Er kan dan ook geen bezwaar tegen zijn. De voorzitter zegt dat het een gelukkige omstandigheid is dat een lening kan worden aangetrok ken. Het voorstel wordt hierna zon der hoofdelijke stemming aange nomen. De voorzitter zegt dat hij in de ze spoedeisende vergadering de gelegenheid wil geven tot het stel len van vragen, welker oplossing spoedeisend is. De heer Geelhoed zegt dat bij de brand, die dezer dagen te Co- lijnsplaat heeft gewoed er een te genvaller geweest is. Het minste bezwaar was nog dat de tank van de spuit niet geheel gevuld was. Ernstiger was dat men de brand- kranen niet open kon krijgen. De babyspuit heeft echter goed werk verricht. De voorzitter zegt dat hij de commandant van de brandweer te Kortgene heeft zien lopen met zout om de brandputten vrij te houden. Dit is een zaak, die voor verantwoordelijkheid van de com mandant is. De heer Kramer zegt dat men te Kats van mening is dat de gemeentewerklieden het toezicht hebben op het functione ren van de brandkranen. De voorzitter zegt 'dat de reor ganisatie van de brandweer nog niet volledig haar beslag heeft ge kregen. Een instructie zal de ver antwoordelijkheden moeten vast leggen. De heer Welleman zegt dat het er niet zo zeer om gaat of er een instructie is, dan wel of men in structies opvolgt. Spreker heeft gehoord dat de kra nen van de nieuwe spuit zijn ka- potgevroren. Zij zouden niet goed zijn afgetapt. Dit is zeer ernstig. Er zijn grote sommen uitgegeven aan nieuw materiaal en de be volking moet er op kunnen reke nen dat de spuit bedrijfsklaar is. Kortgene gestaan zonder water. Er waren stallingsmoeilijkheden door gebrek aan een verwarmde garage. Op een dag w$rd beloofd dat de spuit zou worden overge bracht naar Colijnsplaat. Een week later stond hij nog leeg te Kortgene. Waarom wordt er toch niet beter op een en ander gelet? De voorzitter zegt dat er over de ze kwestie in de vergadering van burgemeester en wethouders is gesproken in het bijzijn van de verantwoordelijke man. De spuit staat momenteel ge stald in de gang van een koelhuis te Colijnsplaat. Burgemeester en wethouders zullen overwegen wel ke maatregelen er kunnen worden genomen om een goede organisa tie te krijgen. Mevrouw Janssen informeert of er niets kan worden gedaan aan het sneeuwruimen in straten waar deze de meeste overlast bezorgt. Er schijnen enkele dagen met dooi te komen. De Kaaistraat is een eind onbegaanbaar. De voor zitter zegt dat ingevolge de Al gemene Politieverordening de mensen verplicht zijn de strook grond, die voor hun huis of erf ligt vrij te maken van sneeuw of zodanige maatregelen te nemen dat gladheid wordt voorkomen. Overigens is er op verschillende manieren getracht de grootste o- verlast uit de weg te ruimen. Het heeft niet meegezeten door de steeds veranderende weersomstan digheden. Het ruimen van de sneeuw zou grote sommen gelds vragen. Bur gemeester en wethouders zullen wel instructies uitvaardigen dat de goten en rioolputten tijdig wor den vrijgemaakt, opdat bij dooi het water vlug kan weglopen. Een woord van hulde zwaait spreker toe aan de bevolking van Kats, die vrijwillig bezig geweest is met het ruimen van sneeuw toen Kats afgesloten was. Mevrouw Janssen zegt dat de gemeente ten aanzien van het sneeuwruimen niet altijd zelf het goede voorbeeld geejt. Bij het verenigingsgebouw lag sneeuw. Waarom hebben de gemeente werklieden deze niet even mee geruimd. De voorzitter zegt dat de ge meentewerklieden hun best heb ben gedaan. Zij hebben het druk gehad. De heer Wolse zegt te kunnen getuigen dat van gemeentewege alles gedaan is wat mogelijk was. Zo waren er, toen men wilde o- vergaan tot sneeuwruimen, geen auto's. Dit kan men de gemeente niet verwijten. De heer Markusse zegt dat het in de Kaaistraat wel heel erg is. De voorzitter zegt dat men de sneeuw niet weg kan krijgen. Als men de bovenste laag heeft weg- geschept stuit men op een harde laag, die glad is of na verloop van enige tijd glad wordt. De heer Welleman zegt dat het van groot belang is de kolkjes in de goten vrij te maken, alsmede de goten zelf. De voorzitter zegt dat burge meester en wethouders eventueel te nemen maatregelen nog eens zullen overwegen. De heer Wel leman merkt op dat het trottoir voor het gemeentehuis niet schoongemaakt was. De voorzitter zegt dat maar heel weinig mensen op voorbeel dige wijze aan hun verplichting hebben voldaan. De voorzitter sluit de vergade ring met een woord van dank voor de ondervonden medewerking. BLOEMENHUIS ^root ST. ADRIAANSTRAAT 23 - GOES Telefoon 5556 is uw adres voor alle voorkomende bloemwerken bloemstukken bruidsboeketten tafelversieringen grafbloemstukken enz. Tevens verzorgen wij uw bloemengroet in het binnen land, maar ook over de gehele wereld is onbetwist uw bedden- en dekenspecialist Voor een zuiver wollen deken St. Adriaanstraat Telefoon 5729 Zaterdag en maandag 8 uur, zondag 2.30 en 8 uur, 14 jaar: Cameron Mitchell - Folco Lulli Zaterdag 7 en 9.15 uur, zondag 3.30 en 7.30 uur, maandag 7.30 uur, 14 jaar: Peter Cushing - Yvonne Romain Dinsdag en donderdag 7.30 uur, 18 jaar: Diana Dors - Stanley Baker Woensdag-cyclus 7.30 uur, alle leeftijden: Heinz Rühmann - Walter Ciller a co Speciaalzaak voor Trix en Mërklin elektrische treinen eJ-Cuió Lange Delft 32 Telefoon 01180-4034 Middelburg Uw adres voort Dinky Toys - Meccano Wildebraspoppen - Jumbo-spelen Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1963 | | pagina 1