NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD In ^de roos! VII1I I 4 Plouvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene SCHOLTUS s p r i vulpen No. 3114 Zaterdag 20 oktober 1962 66e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.50 per jaar Franco per post f 5.25 Advertenties 6 cent per mm Na een kort welkomstwoord o- pende burgemeester Schuit j.l. maandagavond de voltallige raadsvergadering. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld, waarna een achttal ingekomen stukken voor kennis geving werden aangenomen. De voorzitter deelde hierop mede, dat de heer Korteknie te Kats tijdelijk belast is met het waarnemen van het havenmees terschap te Kats; dat in de recht zaak Smit een voor de gemeente gunstige uitspraak is gedaan, de vordering is toegewezen; dat de heer M. Markusse te Kortgene als leerling-ambtenaar ter secretarie werd toegelaten en dat die mor gen van Ged. Staten de machti ging was ontvangen om de wer ken aan en om de jachthaven tot uitvoering te brengen. De door de gemeente gedane onderhandse aanbesteding van die werken Besloten werd om de geldig heidsduur van de gemeenschap pelijke regeling „Het Veerse Meer" te verlengen tot het tijd stip waarop een nieuwe regeling in werking treedt. In de afgelopen winter werd te Wissenkerke een tuinbouwcur- sus gehouden, uitgaande van de samenwerkende land- en tuin bouworganisaties. Besloten werd om hiervoor een subsidie te ver lenen van f 192.zijnde f 24. voor iedere te Kortgene woonach tige leerling. Z.h.s. werden b. en w. gemach- Ligd de grenzen van verschillen de erfpachtspercelen op het ha venterrein te Kortgene recht te trekken. Aan de vereniging „De Hol landse Molen" werd een subsidie verleend van f 25.per jaar. Aan het rijk werd een perceel grond, gelegen in het uitbreidings plan te Kortgene, verkocht voor Uw japon zeil gemaakt op een éfrvkbiw- naaimachine van Bierkade 3, Goes Tel. (01100) 75 94 Let op de nieuwe ver laagde prijzen Zig-Zag nu 1489.-- werd eveneens door Ged. Staten goedgekeurd. Ook was de defini tieve goedkeuring ontvangen van een door het rijk verleende sub sidie van f 275.000.wat met een reeds eerder verleende sub sidie van f 80.000.een totaal bedrag van f 355.000.maakt. Tot slot deelde de voorzitter nog mede, dat een aantal nieuwe woningen te Colijnsplaat zijn ge reedgekomen en aan vissers zijn toegewezen. In verband met een circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken werden de compensatie maatregelen in verband met de huurverhoging per 1 september 1962 van overeenkomstige toepas sing verklaard op het gemeente- personeel. De tijdelijke administrateur van het vismijnbedrijf te Colijnsplaat, de heer J. Karman, werd in vaste dienst benoemd op een bezoldi ging gelijk aan die van klerk ter secretarie, dit in verband met de onregelmatige werkuren en de fi nanciële verantwoordelijkheid. De omzet van het vismijnbedrijf over schrijdt dit jaar aanzienlijk het bedrag van f 1.000.000. Het voorstel van b. en w. om een crediet beschikbaar te stellen voor de verbetering van het brandspuithuis te Colijnsplaat werd z.h.s. goedgekeurd. De kos ten zijn geraamd op f 4600. Wel vond het lid Welleman het wat vreemd aandoen, dat men, in het bezit zijnde van een goede garage, overging tot het groter maken van een te kleine garage te Colijnsplaat. De voorzitter zeide hierop, dat de garage te Colijns plaat voorzien is van centrale ver warming, waardoor men voor de nieuwe spuit, die half november afgeleverd zal worden, gevrij waard is van het bevriezen van de daarin aanwezige 1500 liter vloei stof. Alle aftredende leden van de Commissie Woonruimtewet te Kortgene, Colijnsplaat en Kats werden met 11 stemmen herbe noemd, terwijl zuster J. van Exel te Colijnsplaat met 11 stemmen werd benoemd. Het lid Van der Weele zegt, zon der iets te kort te willen doen aan de schenking van de familie Po lak, dat het geluid van die klok het best te vergelijken is bij een fluitje van een cent. Misschien is de familie Polak nog bereid een grotere of betere klok te schen ken. De voorzitter zet uiteen, dat buiten de schuld van de familie Polak, bedoelde klok niet groter kon zijn, er was niet meer ruim te in de toren. Wethouder Breure herinnert zich nog zijn jeugdja ren te Colijnsplaat, toen had de, later door de bezetters geroofde klok, een betere klank. Na nog enige vragen en antwoorden wer den b. en w. het gevraagde cre diet verleend, waarop het lid Con tant zijn dank betuigt voor deze reeds zo lang gehoopte verbete ring. In de gewone dienst en de ka- pitaaldienst van het jaar 1962 werden enige wijzigingen goed gekeurd. Hierbij werd door het lid Welleman gesproken over de sportvelden te Kortgene. De voor zitter zeide hierop, dat in ver band met de aanleg van de nieu we weg in deze zaak nog geen beslissing genomen kan worden. Bij de rondvraag vroeg het lid Welleman hoe of het komt dat personen, die in aanmerking ko men voor kolentoeslag, toch een aanslag hebben gekregen van rei nigingsrechten, terwijl in de ver gadering van 28 december 1961 was besloten die personen vrij stelling te verlenen. De voorzitter zette uiteen dat bedoelde veror dening geen vrijstelling kent, de gemeente kan wel ontheffing ver lenen. Om dit te bereiken kunnen betrokkenen een verzoek indienen. Om de riolering beter te laten functioneren vraagt Welleman naar het gebruik van een kolken- reiniger. De voorzitter zal dit na der bekijken en zich hierover des kundig laten voorlichten. Bij deze bespreking bracht het lid Markus se naar voren, dat de buizen van deze riolering op sommige plaat sen niet aansluiten en soms wel 10 en meer centimeter uit elkaar lig gen. De voorzitter was over dit euvel, wat volgens enkele leden een publiek geheim was, ten zeer ste ontstemd, wat de aannemer en de opzichter een geduchte veeg uit de pan kostte. Op de laatste vraag van Welleman, waarom er een andere regeling is ingevoerd ten aanzien van de vergoeding aan leden van stembureaus, gaf de voorzitter een bevredigende uitleg. Het lid Van der Weele vroeg een bordje aan de Oosthavenstraat dat duidelijk de richting naar de haven aangeeft. Het bordje zal er komen beloofde de voorzitter. Het lid Geelhoed vroeg een straatverlichting voor de bewoners van de Deltastraat. Zodra het werk daar klaar zal zijn, is ook de verlichting in orde, was het antwoord van de voorzitter. Mevrouw Janssen deed haar be klag over bromfietsers, die op be paalde avonden tot diep in de nacht een ontzettend rumoer met hun brommers maken. De voorzit ter zal zien wat hiertegen te doen is. Het lid Markusse had het over het parkeren en niet-parkeren op een weggedeelte tegenover het gemeentehuis. De voorzitter ant woordde hem naar genoegen. Tenslotte wees het lid Kramer cp het rottingsproces dat gaande is aan de woningwet-/gemeente- woningen te. Kats. Hem werd de nodige aandacht toegezegd. NEDERLANDSE JEUGD RODE KRUIS Het Nederlandse Jeugd Rode Kruis wil gaarne uw medewerking opwekken om iets te doen voor zieken, ouden van dagen en hulp behoevenden. Wat u kunt doen? Zaterdagmiddag 20 oktober zijn verschillende mogelijkheden hier van te zien in het verenigingsge bouw te Wissenkerke, tussen 2 en 4 uur. f 9.65 per m2. Het rijk heeft deze grond, 833 m2, nodig voor de bouw van een politiepost met 2 woningen. Het leerlingental van de o.l.s. te Kats bedroeg over 3 teldata in 1962 minder dan 50. Ingevolge een artikel van de lager onder wijswet werd nu, z.h.s., besloten dat de instandhouding van die school wordt gevorderd en zal de minister verzocht worden onthef fing te verlenen van een bepaald artikel in de l.o.-wet. De per 1 januari 1963 haar j kracht verliezende havengeldver ordening werd opnieuw verlengd. Bij de behandeling van dit agen dapunt noemde het lid Welleman de nieuwe haven te Kortgene een prachthaven, maar noemde het een jammer, dat daar geen aan sluiting op de waterleiding aan wezig was. Het lid Van der Wee le had eenzelfde opmerking over de haven te Colijnsplaat. De voor zitter stemde hiermee in en noem de het een tekortkoming in de dienstverlening. Ook de haven verlichting te Kortgene werd door Welleman becritiseerd. B. en w. zullen een en ander nader onder zoeken en zo nodig maatregelen ti effen. Voor de vernieuwing van het torenuurwerk te Colijnsplaat, het aanbrengen van een elektrische luid-installatie en het herstel van die toren vragen b. en w. een cre diet van f 11.000.Bij de bespre king van de diverse onkosten en baten noemde de voorzitter o.m. een reservebedrag van f 1300.- waarop het lid Welleman direct inhaakte en wees op de klok te Kats. De voorzitter noemde die klok een kostbare geschiedenis, die vermoedelijk een veelvoud zal kosten van die te Colijnsplaat. Over een eenvoudige verlichting van die klok te Kats kan de raad binnenkort een voorstel verwach ten. Het lid Verburg verwees naar de wankele toestand op sommige plaatsen aan de toren te Kort gene. Voor een gewoon herstel hoopt de voorzitter op enige ruim te op de begroting, een restaura tie zou vele duizenden kosten. Boekhandel fl Zoeklieht nieuwe burg 14 16 middelburg Pockets Geschenkboeken voor elck E wat wils Bijbels A en Jeugdlectuur A kerkboeken L de zaak waar u welkom bent zonder enige verplichting Beslist, zo'n kostuum is een schot in de roos! U bent er korrekt mee gekleed voor elke gelegenheid: een aanwinst voor Uw garderobe! Zo wel in het modieuze als in het meer klassieke genre een grote keuze met of zonder bont,in prijzen van 98,50 tot 189,50. LID SYNDIC*; INTERNATIONAL ha wijst U een nieuwe weg Uw tapijten moeten geklopt worden! Dat doet de Hoover-allrounder voor U. hij klopt hij borstelthij zuigtDe volmaakte stof zuiger met een groot bereik, dank zij de dubbel- rekbare slang, de handige hulpstukken en de krachtige motor. hoover- allrounder tapijt-dieptereiniger volmaakte stofzuiger Dealer voor Noord-Beveland Colijnsplaat, Tel. (01199) 2 94 - 343 I N I 1 6 LAN 0„ F N t f R WERELD Een nieuwe van Gimborn. Probeer deze en koop ze bij Wed. Joh. Verburg Kamperland Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1962 | | pagina 1