if/ Moeder Suikerpatiënten A. J. BURGER maandag 15 oktober 1962 publiek verkopen: het woonhuis en schuurtje 't ^Wlqdelxuió bruidscollectie is uniek in Zeeland W. J. Dominicns winterstoffen Sportjacks Regenjassen ff. Yerbnrg een net winkelmeisje rr6ABYDERMSg?2S 1 corset en B.H. Fa. ffed. P. Bonwense Zn. Pracht handen T"**95" Hamea-Gelei ^fritóje werd niet geholpen D. Rietveld van Eysden Zondagdienst artsen Dit weekend doen dienst dok ter 'tHart, tel. (01107) 3 38 en dokter Maas, tel. (01199) 3 04. PREDIKBEURTEN voor zondag 7 oktober Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Koole, bed. H. Doop en 2.30 uur ds. Postma. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. Postma en 2.30 uur ds. Koole. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes en 2.30 uur ds. Reijenga. Ned. Herv. Kerk Ceersdijk 10 en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kats 10 en 2 uur ds. Visbeek. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Dijkmeijer en 2.30 uur ds. Dijkmeijer, aanvangsdienst. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Van der Hei den. Geref. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Geref. Kerk Golijnsplaat 10 en 5 uur ds. Donner uit Sche- veningen. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. Radder. Geref. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Gem. Kamperland Donderdag 11 oktober 7.15 uur ds._W. Suijker van Krabbendijke. R.-Katholieke Kerk R.-K H.-Mis om 9 uur in „De Banjaard", bungalow 63. COLLECTEN De collecte voor de Nationale Reclassering heeft in het dorp Kortgene 108.21 opgebracht. BURGERLIJKE STAND Kortgene Geboren: 1 sept.: Marina Chris tina, d.v. Marinus A. Wisse en Sara de Fouw. 12 sept. Jeannette Karina, d.v. Willem J. Bosman en Nellie H. Klaassen. 26 sept.: Jan na Elisabeth M. D., d.v. Jacobus Blok en Jannie M. Dek. Ondertrouwd: 13 sept.: Mat- thijs Govert Otte, 21 jaar te 's- Heer Arendskerke en Pieternella C. Dingemanse, 20 jaar. Getrouwd: 28 sept.: Matthijs G. Otte, 21 jaar te 's-Heer Arends kerke en Pieternella C. Dinge manse, 20 jaar. Overleden: 9 sept.: Levina M. Willemsen, 75 jaar, wed. van Gommert van Maldegem. 19 sept.:, Adriaan Bakker, 43 jaar, onge huwd. Tweede dinsdag in oktober: KINDERZEGELDAG! Ook dat is een dag met een miljoenen-nota. Maar 'tis een vreemde nota. De uitgaven en de behoeften staan wèl vast, maar over inkomsten valt nog niets te zeggen. Daarover wordt pas op die dins dag, 9 oktober, beslist. Door u. De opbrengst van de vorige ac tie 2.900.000.gulden is helemaal verdeeld en de kinderze- gelkas is leeg. Maar honderden kindertehuizen rekenen toch weer op een bijdrage, waardoor ze wat meer kleur kunnen brengen in het vaak zo grauwe leven van „hun" kinderen. En dan zijn er de grote plan nen. Daarvoor zijn nog vele mil joenen guldens nodig. "Uit de kin- derzegelkas gingen ook dit jaar flinke geldinjecties (van honderd duizend gulden en méér) naar de meest bedreigde punten van kin- aerbeschermingsland. En die in jecties deden wonderen. Maar nog steeds zijn er in Nederland kin deren die niet op tijd of niet op de juiste manier geholpen kun nen worden. Daar kan wat aan gedaan worden. Door u. Hoe u dat kunt doen? Door veel kinderzegels en prentbrief kaarten te bestellen op kinderze- geldag, dinsdag 9 oktober. U kunt er vast op rekenen: ook bij u staat er dan een hijgende jongen of een wat verlegen meisje op de stoep. Ze bellen bij u aan dat mag op kinderzegeldag. Als u o- pendoet kunnen ze misschien niet zo goed uit hun woorden ko men. Het is „voor het kind", dat weten ze wel en ze willen graag iets voor die „andere" kinderen doen. Daarom laten ze u een en veloppe, met plaatjes aan de ach terkant, zien en stoppen ze u ge dienstig een balpunt of potlood in de hand. U mag zélf uw bestel ling invullen, maar zij willen u ook graag daarbij helpen. Ligt uw bestelling eenmaal vast, dan ge ven ze u een zegeltje „om op uw' deur te plakken". Dat zegeltje hèlpt meestal, want het betekent: „hier is al besteld, niet weer aan bellen". 't Helpt niet altijd, maar neemt u het de kinderen niet al te kwalijk. Ze doen geweldig hun best, ze kunnen met al hun ge loop zelf niets „verdienen" en zijn toch wel eens tè ijverig. Ook deze keer kunt u zakjes kinderzegels van twee gulden be stellen. Daar zitten 4 zegels van 4 4 ct. en 8 zegels van 12 9 ct. in. U krijgt dus voor 1.12 postzegels en doet daar 88 ct. „voor het kind" bij. De mapjes prentbriefkaarten kosten ook nu weer een gulden. En denk erom: T gaat nu alléén om bestellen. U betaalt pas wanneer de kinderen u kort na 12 november het bestelde komen brengen. Bestel zoveel u kunt. Die tweede-dinsdag-in-oktober wordt dan een feestdag „voor het kind aan uw deur" en dat „an dere kind". DOOR U. Voor de vele blijken van belangstelling, ons betoond na het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder mevr. L. M. van Maldegem - Willemsen, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, J. P. van Maldegem. Kortgene, oktober 1962. Bij hoofdmaaltijd of koffietafel is uw dis rij ker voorzien met: Cream crackers, Neo-vruchten op sap, „Ry King" knackebröd en „Melissa" vloeibaar zoet. Chocolaterie Korte Delft 16 Pottenmarkt 24 Middelburg V e r k a d e specialiteiten DINSDAG GESLOTEN J. P. Schippers, Colijnsplaat r Toilelgarniluren L KEBK5TR.5O60ES JUWELIERS SINDS 1634 SLAGERIJ VERBURG biedt u a.s. dinsdag 750 gram runderlappen 500 gram mager spek samen voor de zeer lage prijs van 4.60 Profiteert hiervan UITSLUITEND DINSDAG Iedere donderdag gehaktdag f 1.25 per 500 gram Onze vleeswarenreclame voor zaterdag 100 gram ham 100 gram jachtworst samen 1.05 A. A. VERBURG Kaaistraat 19 - Kortgene Telefoon 3 04 Notaris J. J. W. KLOP te Kortgene zal op 's avonds 7 uur in café „Nim rod" te Kamperland voor de erven van de heer A. Cle ment aan de Veer weg 64 te Kam perland, met het erfpachts- recht van de grond, groot 4,53 are. Ontruimd te aanvaarden bij de betaling vóór of op 15 november a.s. Bezichtiging: zaterdag 13 oktober van 23 uur. Op de Grote Markt Onze en biedt u o.a. Brocaat, Jacquard, Lurex, Fluweel, Kant, Tule, Satijn, Bruids-Sets, Sluiers, Handschoenen, Tasjes enz., in een grote sortering waar voor iederéén ruim keus in is. GOES Grote Markt 6 Telef. (01100) 60 15 Een bijzondere collectie voor dames en teenagers. Wij hebben een mooie sortering en zowel in de heren als jongensmaten. Gaarne komen wij hiermee op zicht. Sport - Camping Textiel. Kaaistraat 11, Kortgene Telefoon 2 25. Gevraagd: leeftijd 1518 jaar. SPAR ZELFBEDIENING, H. J. Mol, Colijnsplaat. EEN BOEKENBON? Boekh. Markusse Voor een naar een zaak met reputatie Deskundige voorlichting. Hoofdstraat 32 - Telefoon 417 - Kortgene Het Ie de Hememells die 't 'm doet Bent U ook zo in de winkel? „Nu moet je goed opletten. Je vraagt aan de slager vier ons ma gere varkenslapjes en hier is het geld. Doe het maar in het mand je. En denk er om, niets verliezen boor! Weet je nog wat je moet hebben?" vraagt moeder aan haar kleine jongen, die even voor haar een boodschap zal doen. „Vier ons magere varkenslap jes!" herhaalt het kereltje lachend „En het geld zit in het mandje!" „En voorzichtig zijn met over steken hoor!" waarschuwt moeder als hij met zijn mandje aan de arm de deur uit rent. Fritsje is een kereltje van zes jaar. Hij zit in de eerste klas van de lagere school en wanneer hij om twaalf uur thuis komt, dan doet hij altijd gewillig wat bood schappen voor moeder, die het toch al zo druk heeft. En mam is wat blij met zo'n hulpje. Ze gaat inmiddels door met haar werk. Maar wanneer er ruim een kwartier verstreken is, kijkt ze bezorgd op de klok. Waar blijft Fritsje toen? Er zal toch niets zijn gebeurd? Het drama. Plotseling schrikt ze op door het luide rammelen van de brieven bus en wanneer ze naar de voor deur holt, hoort ze haar jongen op straat staan huilen. „Wat is er vent?" informeert ze bezorgd. Hij kan niet uit zijn woorden komen en ze trekt hem naar binnen. Aan zijn arm bungelt het mandje met niets anders er in dan het geld dat ze hem heeft meegegeven. Hij heeft dus niets verloren. Maar wat kan het dan zijn? Met veel moeite en onder stro men tranen komt het verhaal er uit. Hij kwam bij de slager en er stonden drie dames voor hem. Hij had heus goed opgelet wanneer hij aan de beurt zou zijn en steeds bij zichzelf zijn boodschap her haald: vier ons magere varkens lapjes. Maar al spoedig kwamen er nog meer klanten in de winkel en die drongen zich naar voren zonder acht te slaan op het klei ne, schriele, een beetje verlegen jongetje, dat zo netjes stond te wachten. Nadat de drie dames waren ge holpen en hij eigenlijk aan de beurt was, drong een van de la ter gekomen dames zich naar vo ren en deed snel haar bestelling. Het kind geen blik waardig keu rend. Fritsje had niets gezegd. Het waren tenslotte grote men sen en die mevrouw had misschien Is dat brutaal? Een tweede dame zei snel: „Slager nu ben ik aan de beurt" en deed ook haar bestelling. Frits je voelde zich gegriefd. Zag nie mand hem dan? Hij begreep, dat wanneer hij verder zijn mond hield, al die dames die er nog stonden vóór hem zouden gaan. Dat was toch niet eerlijk. Hij was al lang aan de beurt. En alleen omdat ze grote mensen waren, dachten ze dat ze hem wel kon den passeren. Het kind wond zich op! Toen de volgende klant aan de beurt was, kwam er weer een vrouw naar voren en deed haar bestelling. Maar nauwelijks was ze uitgesproken of Fritsje riep: „U bent niet aan de beurt, ik ben al lang aan de beurt, er zijn al twéé andere mevrouwen ook voor mij gegaan!" Het was een noodsprong van een kind, dat zich niet vol doende kan laten gelden. Een be roep op het rechtvaardigheidsge voel van de grote mensen. De sla ger haalde zijn schouders op en keek hulpeloos van de dame naar het kind. Hij had er niet op ge let en wist het echt niet. Hij wil de zijn klant niet voor het hoofd stoten en liet haar de beslissing. „Je bent een brutaal jongetje", bitste de dame. „Ik heb je niet gezien toen ik binnenkwam en bovendien, kinderen moeten wachten, ouderen gaan voor". Ze glimlachte vriendelijk tegen de slager: „En dan wilde ik ook nog graag iets voor op de boterham", ging ze rustig verder. En wat doet u? Fritsje barstte in snikken uit. Hij was tot in het diepst van zijn rechtvaardigheidsgevoel gekwetst. Hij holde de winkel uit met zijn mandje aan de arm. Een klein jongetje, dat voortaan een hekel zou hebben aan boodschappen doen en beslist géén vertrouwen meer had in de rechtvaardigheid van grote mensen. Als die dames eens wisten wat ze in zo'n ogenblikje in een kin derziel kapot maken, ze zouden zich schamen! En dan maar mop peren op de jeugd, die brutaal is, die zich in winkels naar voren dringt, wanneer ze wat ouder zijn en dergelijke ervaringen hebben opgedaan, die proberen nog voor dat ze aan de beurt zijn hun be stelling te plaatsen. Mogen we daar eigenlijk iets van zeggen? Geven velen van ons zelf niet dat prachtige voorbeeld? Wat mogen we voor eerlijkheid en rechtvaardigheid verwachten van kinderen die zien hoe vol wassenen die eerlijkheid en recht vaardigheid zelfs met voeten tre den, misbruik maken van hun „groot" zijn en macht. Wanneer wij winkelend goed op onze beurt letten en de kinde ren op hun beurt hun boodschap laten doen, dragen wij bij tot hun opvoeding, dan zullen zij vertrou wen in ons hebben en zelf recht vaardig blijven. De elektrische HAARBORSTEL tegen roos en haaruitval en de stimulering van de bloedsomloop Kapper Lange Kerkstraat 40, Goes Telefoon 7988

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1962 | | pagina 4