Ideaal - Persil verzorgt uw was ideaal op 2 dubbelgrote pakken Verwarmings apparaten bijverwarming Jac. de Bruijn f EN BOVENDIEN... Raadsvergadaring Kortgene Verdien 36 cent waardevolle verrassingen! Wat denkt U b.v. van een prachtige reiswekker of een paar Phillips rolschaatsen? Zo goedkoop krijgt U ze nooit! Vraag een Persil-spaarkaart bij Uw winkelier en ga kostbare spaaremmertjes sparen. Koop direct 2 van die voordelige pakken! Wanneer Ged. Staten van Zee land in hun vergadering van vrij dag 28 september 1962 aan de gemeente Kortgene de gevraagde machtiging verlenen, kan reeds met ingang van 1 oktober a.s. de 3e en laatste phase van het jacht havencomplex te Kortgene in uit voering genomen worden. Dit was de conclusie van burge meester Schuit bij de behande ling van punt 3 van de agenda voor de spoedeisende vergadering op vrijdag 21 september j.l., des avonds 7 uur. Op deze vergadering was met kennisgeving afwezig de heer M. K. Verburg. Na een openingswoord van de oorzitter werd het nieuwe lid M. van der Weele beëdigd. De voorzitter feliciteerde het nieuwe lid met deze benoeming, noem de hem geen nieuweling in dit bestuurscollege en sprak de ver wachting uit, dat Van der Weele op de bekende vriendschappelijke samenwerking weer de belangen van deze gemeente kan helpen dienen. Het lid Van der Weele dankte de voorzitter voor diens prettige woorden. De vrienschappelijke samenwerking zal hij ten zeerste op prijs stellen, maar toch hoop te hij dat de belangen van de ge meente boven dit alles zullen gaan. De nbtulen van de vorige ver gadering werden met een kleine administratieve wijziging goed gekeurd. Hierna kwam in behandeling het enige punt van de agenda: voorstel van b. en w. Ie Ged. Staten machtiging te vra gen tot het doen van een uit gaaf van 424.000.voor de technische inrichting van de jachthaven; 2c het uitvoeren van werken ten behoeve van de technische inrichting tot een bedrag van f 371.000.op te dragen aan de Maatschappij tot uit voering van rijs-, zink- en stortwerken West-Nederland N.V. te Leiden. Uit de toelichting op dat agen dapunt noemen wij het volgende: De besprekingen met betrek king tot de technische inrichting van de jachthaven zijn thans zo ver gevorderd dat verdere voor stellen kunnen worden gedaan. In verband met de intussen in uitvoering zijnde verlaging van de waterstand tot 75 cm - N.A.P., bij welke waterstand dit werk al leen kan worden uitgevoerd, is het hoogst noodzakelijk dat zo spoedig mogelijk een beslissing inzake de verdere ontwikkeling en de gunning van het werk wordt genomen, teneinde althans per 1 april 1963, de haven voor gebruik op te kunnen leveren. Laatstge noemde datum is namelijk ook die waarop de waterstand in het Veerse Meer weer tot zomerpeil, dit is N.A.P., zal worden ver hoogd. Ten aanzien van de financie ring kan het volgende worden op gemerkt. Het is bekend dat van het Mi nisterie van Economische Zaken een subsidie van 255.000. werd toegezegd. Bij ons leeft de verwachting dat de subsidie met 20.000.zal worden verhoogd tol 275.000. Wij stellen thans voor de tech nische inrichting van de jachtha ven te gunnen aan de Maatschap pij tot uitvoering van rijs-, zink en stortwerken West-Nederland N.V., die het werk wil maken voor 371.000.—. Noch van de zijde van het Mi nisterie van Economische Zaken, noch van de zijde van het Dis trict Zuid van de Dienst Aanvul lende Civieltechnische Werken worden bezwaren verwacht tegen een onderhandse aanbesteding. De voorzitter zeide hierop, dat de thans in uitvoering zijnde ver laagde waterstand, deze spoed eisende vergadering nopdzakelijk maakt. Op de vraag van mevr. Janssen of deze investeringscijfers overeenkomen met de exploitatie- cijfers antwoordde de voorzitter bevestigend. Wethouder Breure vond een en ander wat aan de late kant. De voorzitter zeide hierop, dat in ver band met de hoge investeringen dit project ten spoedigste in ex ploitatie dient te komen. Voor de ze laatste phase is de gemeente reeds 255.000.toegezegd, met aan zekerheid grenzende zeker heid wordt dit bedrag wel ver hoogd tot 275.000.—. Plet lid Welleman betuigde hierop zijn bijzondere tevreden heid over het voorstel van b. en w. Bungalow- en jachthaventer reinen zijn reeds lang het onder werp van veel gepraat geweest, nu zal het dan eindelijk tot uit voering komen. Ook hij vond dit alles wel wat aan de late kant en daarom stelde hij voor dat b. en w. bij Ged. Staten op spoed zouden aandringen, zodat de wer ken op 1 april a.s. gereed zullen zijn. De voorzitter zeide hierop, dat bedoelde werken tot grote pro porties zijn uitgegroeid en deze een uitgaaf zullen vergen van bo ven het miljoen gulden. De laatste phase is nu aangebroken, we zijn bij voorbaat verzekerd van de goedkeuring door het Ministerie van Economische Zaken en van dé Dienst Aanvullende Civiel technische Werken, rest ons nog de goedkeuring van Ged. Sta ten die wij vermoedelijk in haar vergadering van a.s. vrijdag 28 september zullen verkrijgen. Het werk kan dan direct in uitvoe ring worden genomen, de aan nemer is reeds bezig het werk uit te zetten. Zonder hoofdelijke stemming werd hierop het voorstel van b. en w. aangenomen. Om onze lezers duidelijk voor te stellen laten we hierop het be treffende raadsbesluit in extenso volgen De raad der gemeente Kortge ne; overwegende dat de bagger- werkzaamheden voor het jacht havenbassin gereed zijn; dat thans kan worden overgegaan tot het doen inrichten van deze haven, onder welke inrichting ondermeer vallen het aanleggen van steigers en het bekleden van taluds; dat het in verband met de vlotte af wikkeling van het jaehthavenpro- jedt en ter voorkoming van scha de door afkabbeling van taluds, noodzakelijk is de werkzaamhe den ten behoeve van de inrichting zo spoedig mogelijk aan te vat ten; dat dit te meer dringt ge zien het feit dat de waterstand in het Veerse Meer dezer dagen zal zijn teruggebracht tot het winter- peil, zijnde 70 - N.A.P., bij welke waterstand het bovenbedoeld werk alleen kan worden uitge voerd; dat per 1 april 1963 de wa terstand tot het zomerpeil, zijn de N.A.P., zal zijn teruggebracht; dat voor de kosten van de tech nische inrichting van de jachtha ven in de kostenbegroting een be drag van 424.000.is ongeno- men; dat de baggerwerkzaamhe- den als boven bedoeld alsmede het maken van het naast de jacht haven liggende bungalowterrein uitgevoerd zijn respectievelijk in uitvoering zijn bij de Maatschap pij tot uitvoering van rijs-, zink en stortwerken West-Nederland N.V. te Leiden; dat deze Maat schappij blijk heeft gegeven solide te zijn en dat de uitvoering van de haar onderhands opgedragen werkzaamheden niets te wensen overlaat; dat zij de technische in richting van de jachthaven wil verzorgen voor een bedrag van 371.000.dat de begrote aan- neemsom is 358.737.87, zijnde 3% a 4°/o lager dan het inschrij vingsbedrag; dat tegen een ver schil van 3 a 4°/o geen bezwaren bestaan; dat noch van het Mini sterie van Economische Zaken, noch van de Dienst Aanvullende Civieltechnische Werken bezwa ren bestaan tegen onderhandse gunning tegen een bedrag van 371.000.aan bovengenoemde Maatschappij van bedoelde inrich ting; gelet op de Gementewet; gelezen het voorstel van burge meester en wethouders van 20 september 1962; besluit: le een crediet van 424.000. beschikbaar te stellen voor de technische inrichting van de jachthaven met bijkomen de werken en architectenho- norarium en Gedeputeerde Staten van Zeeland machti ging te vragen tot het doen van deze uitgave; 2e aan de Maatschappij tot uit voering van rijs-, zink- en stortwerken West-Nederland N.V. te Leiden onderhands op te dragen de technische inrichting van de jachthaven voor de som van 371.000. De voorzitter dankte hierop de raad voor de vlotte behandeling en sloot met enkele woorden deze belangrijke en ook kortste verga dering. Voor al uw zowel olie als kolen, ook in olie, elektrisch en gas Let op het juiste adres Langeviele .30-34 - Tel. 36 54 - Middelburg

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1962 | | pagina 2