NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plonvier heeft DE schoenen Raadsvergadering Kortgene Raadsvergadering Wissenkerke SCHOLTUS een kelderwind Wie heeSt het meeste plezier? Wildebras-pop 't Jantje van Alles Medicinale bloedwijn Fa. Denevers HAARDEN EN KACHELS JAC. DE BRUIJN eejdtoef No. 3108 Zaterdag 8 september 1962 66e jaargang Dinsdagmorgen 4 september j.l. opende voorzitter Schuit de openbare vergadering en heette de tien aanwezige leden hartelijk welkom. Het nieuwe lid M. van der Weele was bij deze eerste zit ting in de nieuwe periode niet aanwezig. Tot het nieuwe lid C. Kramer van Kats (P.v.d.A.) richtte hij een bijzonder woord van wel kom. Hierna legden 8 leden de eed en 2 leden de belofte af. De heer P. J. Bom werd met 7 stemmen benoemd tot wethouder. Mevrouw Janssen verkreeg 1 stem en de heer J. Breure 2 stemmen. Hierna werd de heer J. Breure wederom tot wethouder benoemd. Deze verkreeg eveneens 7 stem men. Mevrouw Janssen 2 en A. Marcusse 1 stem. Beide heren namen hun benoe ming aan. De voorzitter sprak enige felici tatiewoorden daarbij wijzende op de nabije toekomst. Veel is er de laatste jaren op Noord-Beveland veranderd door het ingebruikne- men van'de beide verbindings- dammen, veel zal er nog veran deren na het ingebruiknemen van de brug naar Schouwen. Recreatie en leefbaarheid van ons voorma lig eiland is daaraan ten nauwste verbonden. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld. Tot lid van de commissie ge meenschappelijke regeling „Het Veerse Meer" werd met S stem men wederom aangewezen de heer Welleman. Mevrouw Janssen verkreeg hierbij 2 stemmen. Bij de bespreking over het nut en de v aarde van een lid in bedoelde commissie noemt mevrouw Jans sen zulk een lid een paskwil, de notulen van die vergaderingen worden ons wel toegezonden, maar zijn voorzien van het woord „vertrouwelijk", zodat zij niet in het openbaar besproken kunnen worden. Hierop zette de voorzit ter het waarom van deze vertrou welijkheid duidelijk uiteen. De commissies tot het nazien van de rekeningen 1960, 1961, 1962 en 1963 werden hierna aan gewezen. Bij de rondvraag informeerde het lid Welleman naar de oorzaak van het slecht afkomen van de vergunningen voor w.c.-verbete- nng. Sommige mensen hebben volgens hem reeds drie maal een aanvraag ingediend. Het lid Mar cusse wees op enige gevaarlijke weggedeelten die zullen ontstaan wanneer de werkzaamheden aan de nieuwe weg bij de molen zijn aangevangen. Het lid Wolse at tendeerde op een hoopje steen en zand, dat tot ongenoegen van de voetgangers op een trottoir had gelegen. De voorzitter beloofde hen zijn volle aandacht. Tot slot sprak het nieuwe lid Kramer enige dankwoorden, Hij noemde zich een jong broekje en een eenling van Kats. Hij zeide bewondering te hebben voor zijn voorganger Korteknie en sprak de hoop uit, de eerstvolgende jaren zijn plicht te kunnen doen. De gevaarlijke bocht bij de mu ziektent van Kats zou hij gaarne verbeterd zien voor en aleer er daar ongelukken gebeuren. Ook dat kreeg de volle aandacht van de voorzitter. Na een kort welkomstwoord en oorlezing van het gebed werden de 10 aanwezige leden van de nieuwe raad door burgemeester Wisse beëdigd. Hierna werden de geloofsbrieven van het nieuw be noemde lid G. J. de Moor'onder zocht en goed bevonden, waarna deze ook beëdigd werd. De voorzitter feliciteerde hier op de leden, speciaal de 3 nieuwe raadsleden. Zij kunnen hun werk als raadslid beginnen. De eerste tijd zal het voor hen inwerken en aanpassen zijn. De raad is het die de beslissingen neemt, b. en w. zijn belast met de uitvoering. De periode die nu voor ons ligt zal er een zijn van belangrijke beslissin gen. Spreker hoopte op de besten diging van de steeds heersende goede verstandhouding en dat het gemeentebelang mag prevaleren boven het politieke belang. Het lid Bustraan dankte de voorzitter voor diens hartelijke woorden, er op wijzende dat de leden gekozen zijn door het volk, maar dat de macht alleen van God komt. Alleen door zo te handelen kan er iets goeds gewrocht wor den. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld, waarna een aantal in gekomen stukken voor kennisge ving werden aangenomen. Bij de benoeming van 2 wet houders bleek dat het lid G. P. Leendertse 10 stemmen op zich verenigd had. Het lid Filius ver kreeg 1 stem. Het lid Scheele ver kreeg 9 stemmen, het lid Zuijd- weg 1, terwijl 1 blanco briefje was ingeleverd. De herbenoemde wethouders Leendertse en Scheele namen hun herbenoeming aan en dankten voor het in hen gestelde vertrouwen. De voorzitter felici teerde beide wethouders, o.m. zeggende dat beiden het vertrou wen van hun kiezers hebben en ook van de raadsleden. Spreker wees op de prettige samenwer king en goede sfeer die er steeds tussen allen heeft geheerst en hoopte dat dit in de toekomst be stendigd zal mogen blijven. Op haar verzoek werd aan de Z.L.M. een subsidie van f 35. \erleend voor het bezoeken van 1 leerling aan de Lagere Tuinbouw school te Kapelle. Afwijzend werd beschikt op het subsidieverzoek van de r.k. Stich ting voor Geestelijke Volksgezond heid van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis. De gemeenterekening 1960 werd voorlopig vastgesteld voor wat de gewone dienst betreft op een ontvang van f 557419.47, een ELEKTRISCH, QQQ KOMPLEET CüOi" NAAIMACHINEHANDEL Bierkade 3, Goes Telefoon (01100) 75 94 uitgaaf van f 532977.51 en een batig slot van f 24441.96. Voor de kapitaaldien st bedragen de inkom sten f 1419014.72, de uitgaven f 1764693.68 en het nadelig slot f 345678.96. Op grond van de familie Van der Maas te Wissenkprke werd gevestigd een recht van erfdienst baarheid en een recht van over pad ten behoeve van een aan te brengen persleiding. De leden en plaatsvervangende leden van de woonruimtecommis sie werden allen bij acclamatie herbenoemd. Voor de betrokken leden is deze functie niet erg tijd rovend geweest, de commissie be hoefde de laatste 9 jaar niet op te treden. Een nieuwe verordening op de heffing van een havengeld, een los- en Iaadgeld en een liggeld voor de haven te Kamperland werd vastgesteld, terwijl het ver leende eervol ontslag dan mej. S. L. van Splunter als onderwijzeres aan de o.l. school te Wissenkerke, evenals voorgaande jaren, werd ingetrokken. Enige administratieve wijzigin gen werden goedgekeurd in de verordening op het aanleggen en bevaren van het havenkanaal in de haven van Kamperland. Op voorstel van b. en w. werd de aanlegsteiger met toebehoren en het stenen wachtgebouwtje van de voormalige provinciale veer dienst Veere - Kamperland van de provincie overgenomen voor de som van f 1,B. en w. zullen zich nader beraden over de be stemming van deze steigers e.d. Z.h.s. werd hierop de begroting 1962 gewijzigd, waarbij het lid Sandee voor de toekomst vroeg de bedragen van dergelijke wijzi gingen in de toelichting te ver melden. De voorzitter kon hier op geen directe toezegging doen; het lid Sandee zei hierop nader terug te zullen komen bij de be grotingsbehandeling. Aan de Zeeuwse C.B.T.B. werd op haar verzoek een subsidie ver leend van f 24.per leerling aan de afgelopen winter te Wissen kerke gehouden algemene tuin- bouwcursus. Elf leerlingen uit de ze gemeente hebben die cursus gevolgd, zodat het totaalbedrag de gemeente op f 264.— komt te staan. In verband met de algemene huurverhoging van 1 september j.l. werden de huren van de wo ningen Voorstraat 28 en Veerweg 3 dienovereenkomstig verhoogd. Als laatste agendapunt kwam thans aan de orde het benoemen van een gemeentewerkman. Uit de 6 sollicitanten was door b. en w. de volgende aanbeveling opge maakt: G. J. den Bakker te Wis senkerke, P. Janse te Geersdijk en J Nelisse te Kamperland. Op voorstel van het lid De Lange zal hierover in besloten zitting een bespreking plaats vinden. Bij de rondvraag vroeg het lid Filius of er al iets naders bekend is over het bouwvallige huisje aan de Kamperlandse dijk. Volgens de voorzitter is hierover contact ge weest met de provincie en met de in Hulst woonachtige eigenaar, die beloofd heeft dat tot sloping zal worden overgegaan. Ook vroeg het lid Filius naar het reglement van orde voor raadsvergaderingen en zou dit gaarne aan ieder lid uitgereikt zien. De voorzitter zei toe, van het oude, denkelijk moei lijk leesbare exemplaar, nieuwe afschriften te laten maken. Het lid Stokman bracht het verhuren van een woonhuis in de Julianastraat ter sprake. Deze wo ning werd direct verhuurd aan de landbouwvoorlichtingsdienst, ter wijl een inwoner van Wissenkerke al maanden op toewijzing van een behoorlijke woning zit te wachten. De voorzitter antwoordde hem dat verdeling van woonruimte een taak is van b. en w. Dat de toe wijzing aan de Landbouwvoor lichtingsdienst een vervelende in druk gemaakt heeft, kon hij zich voorstellen, doch het afwegen van diverse belangen is steeds een moeilijke zaak. De nieuwe leden De Smit, San dee en De Moor dankten hierop voor de hen toegesproken vrien delijke woorden. Het lid Bakker vroeg om een toewijzing van een woning te Kamperland voor zijn zoon en vestigde bovendien de aandacht op een putje in het wegdek van de Dorpsweg. Na de besloten zitting werd de heer G. J. den Bakker met 10 stemmen tot gemeentewerkman benoemd, de heer Janse verkreeg hierbij 1 stem. Met ingang van 1 oktober a.s. werd de dierenarts C. J. Hoek te Kortgene tot waarnemend keu ringsveearts benoemd. Verloren Tegen beloning terug te be zorgen bij W. E. v.d. Heijde Loonsproeier, Kamperland Telefoon (01107) 395 Vader, omdat de auto straks weer blinkt? De kinderen, omdat de waterspuiterij een waar feest is? Maar misschien heeft moeder wel het meeste •lezier, als ze de gezichten ziet, waarmee haar :offie wordt verwelkomd. Lekkere koffie, dus Douwe Egberts Koffie. Het fijnste van de plantages, op speciale manier gebrand, en - door de grote vraag - altijd vers bij uw winkelier voorhanden Fijne Dessert Rood Merk De koffie voor fijnproevers, De kwaliteitskoffie werkelijk iets bijzonders. bij uitstek. Pak Pak van 250 g 1.80 van 250 g 1,48 lekkere koffie... Vervul de hartewens van uw dochter met zo'n échte onbreekbare Zie vooral onze sor tering met ingeplant, kambaar haar, reeds vanaf f 2.95, baby-pop- pen met stem f 14.95. Korte Noordstraat 1115, Middelburg, telefoon 3733 Aanbevolen door H.H. doktoren tegen bloedarmoe de, algemene zwakte, enz. Per fles f 4.25, per Vi fles f 2.20 Slijterij - wijnhandel Lange Delft 84, tel. 24 15 Middelburg DE GROOTSTE SORTERING (óók OLIESTOOK) in de beste merken staan in een der grootste zaken op dit gebied ter bezichtiging J» dc B« heeft *tt ook voor u een kachel Langeviele 30-34, Middelburg, tel. 36 54 Witte jongens- en meisjesblouses v.a. f 3.10 Terlenka jongensbroekjes v.a. f 10.50 Terlenka rokjes, 16 jrv.a. f 6.30 Winterjasjes voor baby en kleuter v.a. f 10.95 Langeviele 3, Middelburg Telefoon (01180) 41 08 Baby- en kleuterkleding van 0—4 jaar Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.50 per jaar Franco per post f 5.25 Advertenties 6 cent per mm

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1962 | | pagina 1