RAP Van Damme JOH. 1 JIJLUIS Tweede blad van Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 21 juli 1962 no. 3101 Raadsvergadering Kortgene meesterlijk Bedrijfspand te Colijnsplaat Het pakstation aan de zeedijk te Colijnsplaat, groot 3.50 aren (B VIIH1I Algemene ledenvergadering De al maandenlang onbe kende koper van het bun galow- en jachthaventerrein is op de j.l. maandagavond gehouden openbare raads vergadering een tikkeltje tevoorschijn gekomen. Hij draagt nu de naam van „de bekende onbekende". Het lid Contant Was wegens va kantie op deze vergadering afwe zig. In verband met een serenade bij de jarige directeur Smits wa ren ook de leden Marcusse en Welleman afwezig; zij kwamen echter later ter vergadering. Na een kort openingswoord van voorzitter Schuit werden de ge loofsbrieven van de leden van de raad onderzocht en werden de nieuwe leden C. Kramer en M. van der Weele benoemd verklaard De notulen van de vorige ver gadering en een 20-tal ingekomen stukken, meest goedkeuringen op reeds eerder genomen besluiten, werden voor kennisgeving aange nomen. Hierna deelde de voorzitter mee, dat in verband met de min der goede drinkwatervoorziening te Kortgene en Kats, de Waterlei dingmaatschappij een nieuwe dui ker door de Zandkreek zal leg gen en een hydrofoorinstallatie (opjaagstation) te Kortgene zal plaatsen. Van de Prov. Griffie was bericht ontvangen dat alle beslui ten uit de vorige vergadering wa ren goedgekeurd, behalve het be sluit tot overdracht van de jacht haven (hierin moesten enkele ad ministratieve wijzigingen worden aangebracht). Een wijziging in de begroting 1961 van Maatschappelijk Hulp betoon werd goedgekeurd, ter wijl voor het houden van een schoolsportdag óp Noord-Beve land een bijdrage van f 100.be schikbaar werd gesteld. Alleen wethouder Breure was tegen deze bijdrage. In de Bezoldigingsverordening 1958 werd een wijziging goedge keurd. Eveneens werd goedge vonden een wijziging van de ge wone dienst en een wijziging van de kapitaaldienst 1961. Het elfde agendapunt: voorstel van b. en w. tot het in eeuwigdu rende erfpacht nemen van de N.V. Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen Rhoon, Pen cil echt en Cortgene, van de'Veer- dam, werd door '.b. en w. inge trokken, de N.V. kon zich niet met deze overdracht verenigen. Aan b. en w. werd machtiging verleend het erfpachtsrecht van de kop van de steigerdam, met de houten steigers, zo mogelijk over te dragen voor de som van f 2500. Zou deze overdracht niet door kunnen gaan, dan werden b. en w. gemachtigd een en ander voor 25 jaar te verhuren voor f 125'. per jaar. In beide gevallen zal de stalen brug in eigendom van de gemeente blijven. Blijkens een uiteenzetting van de voorzitter zou de toekomstige eigenaar denken aan een theehuis. Mevrouw Janssen zou gaarne zien dat deze overdracht aan de beken de onbekende koper nog een 2-tal jaren kon wachten in verband met de vage plannen van de toekom stige koper. Het steiger-complex kon dan in 1962 en 1963 nog ge bruikt worden bij het zwemmen en duiken van de Kortgeense kin deren. Mocht die overdracht niet uitgesteld kunnen worden, dan zou zij dit gaarne als voorwaarde zien opgenomen. Ook het lid Ver burg pleitte voor een permanente toegankelijkheid voor de kinde- ren. Wethouder Bom zeide toe dat de kinderen vrije toegang tot de steigers zullen krijgen zolang aan die steigers niets veranderd wordt De voorzitter wees nog op het ge vaar dat de kinderen lopen bij het gebruik van die steigers door het ontbreken van ieder toezicht. Mevrouw Janssen verklaarde zich hiermede accoord en noemde dit een reden te meer zo vlug moge lijk voor een behoorlijk zwembad in deze gemeente te zorgen. De overdracht-machtiging werd hierop aan b. en w. ^verleend met als voorwaarde de vrije toegang voor kinderen, zolang het steiger nog geen andere bestemming heeft. Het voorstel b. en w. te mach tigen het erfpachtsrecht over te dragen van hetterrein, gelegen aan de noordkant van de jacht haven, voor de prijs van f 40. per m2 voor een terrein ongeveer 2400 m2 en voor de prijs van 25 gulden per m2 voor een terrein ongeveer 1600 m2 groot ontlokte het lid Verburg de vraag: is er kans op een koper? Waarop de voorzitter antwoordde: we raken deze percelen kwijt. Mevr. Jans sen lanceerde hierop: zeker aan de grote onbekende. Zij voegde hier aan toe, dat het nu toch hoog tijd werd om aan de raad en daar door aan de gehele gemeente be kend te maken wie toch eigenlijk de gegadigde is. Zij vond het vreemd dat niemand dit weet of zeggen wil. De voorzitter gaf haar ten antwoord, dat er nog niets wordt overgedragen, er wordt en kel maar machtiging tot verkoop gevraagd. Volgens spreker doet het er weinig toe wie het koopt voor b.v. een ton, de gemeente moet die ton hebben. Het mag haar geen geld kosten. Op de vraag van de voorzitter of mevr. Janssen er om geeft, wie de ko per zal zijn, antwoordde deze be vestigend; er aan toevoegend, de gehele raad zou het willen weten. Wethouder Bom zeide hierop, dal mevr. Janssèn als raadslid ge lijk heeft, maar haar vraag kan niet beantwoord worden, omdat de toekomstige koper dit als eis gesteld heeft. Hierop vertelde mevr. Janssen dat zij die toekomstige koper ge sproken had en cfat deze er ver stomd'van was, dat niemand de naam van de koper weet. Het is nu zo, ieder weet officieus de naam, doch officieel mag die niet genoemd worden. Het lid Ver burg en mevr. Janssen zouden daarom graag zien dat er in deze vreemde zaak nu toch eindelijk eens spijkers met koppen werden geslagen. De voorzitter gaf hier op ten antwoord, dat het niets geeft wie de koper zal zijn, dit in liet belang van de koper zelf en ook in het belang van de gemeen te. Zonder verdere discussie werd liierop b. en w. de gevraagde machtiging verleend. Aan b. en w. werd hierna een ciediet toegéstaan van f 40.000. voor het bouwrijp maken van het terrein, gelegen ten westen van de Veerdam en dit werk onder hands op te dragen aan de West- Nederland N.V. Op de vraag van hel lid Welleman of er voor dat terrein reeds een koper is, ant woordde de voorzitter de grote onbekende en de firma's Boot en Meeuwsen voor een totaal-bedrag van f 57.000.-. Tenslotte werden b. en w. ge machtigd om 2 ha slikken en ll-i ha schorre ten westen van de vaar geul van de haven te Kortgene eeuwigdurend in pacht te nemen. B. en w. zijn'voornemens op dat terrein een speelgelegenheid voor de jeugd te creëren en door afgra ven van een gedeelte terrein een ongevaarlijk zwembad te verkrij gen, dit alles ten gerieve van de eigen jeugd. Het lid Welleman kon zich met de gedachtengaiig van b. en w. accoord verklaren, maar wees er tevens op, dat de ze gemeente de laatste tijd diverse percelen grond eeuwigdurend in erfpacht had, die dan 14 dagen later weer werden overgedragen. Hij was b. en w. dankbaar voor dit te scheppen recreatiegebied, daarbij uitdrukkelijk verklarend er nimmer aan mee te zullen werken dit terrein aan anderen over te doen. De voorzitter dankte de leden voor hun medewerking. Ook ir. Bruining werden woorden van lof toegezwaaid. Als laatste punt van de agen da werd een wijziging van de Kin dertoelageverordening, de Wacht geldverordening en het Ambtena renreglement van de gemeente goedgevonden. Bij de rondvraag informeerde het lid Korteknie naar kleedhokjes op het sportterrein te Kats. Vol gens de voorzitter zullen deze een week na de vakantie geplaatst worden. Op de eerste vraag van het lid Welleman: wordt er nog gewerkt aan de voorbereiding tot het plaatsen van een rioolzuiverings installatie te Kortgene, de stank is ondragelijk in de omgeving van de riooluitmonding, antwoordde de voorzitter, dat hij het volkomen met hem eens is. In het voorjaar van 1963 zal de nieuwe installatie in gebruik komen. Nog enkele vragen van Welle man werden door de voorzitter naar genoegen beantwoord. .Naar aanleiding van een opmer king door het lid Wolse over een rijksregeling en -vergoeding van gehandicapten en of hieraan door b en w. bekendheid is gegeven, antwoordde de voorzitter dat dit z.i. een taak voor de vakorganisa ties e.d. is. Hierna wees mevr. Janssen nog op de noodzaak om de omgeving van de zwemgelegenheid bij het steiger van scherpe- voorwerpen Ie zuiveren. Het lid Geelhoed had klachten over vuilstorting te Co- lijnsplaat en over een gevaarlijke toestand bij een woning aan de Ringweg. Het lid Korteknie infor meerde naar een verbetering aan de Kerkstraat te Kats, die volgens antwoord van de voorzitter op de begroting van 1963 geplaatst is. Tot slot dankte het lid Korte knie, ook namens zijn vrouw, de raad voor de door haar betoonde belangstelling bij zijn huwelijks jubileum, waarna de voorzitter de vergadering met enkele woorden sloot. zij zijn het eens Zij kozen een fantastische tweepersoons bromfiets, die zich door de felste stormwind boort en over steile hellingen triomfeert. Daar staat hij: met, zijn vitale, turbo-gekoelde motor en zijn onwrikbaar, stalen frame! Hen klasse apart. Door en door betrouwbaar. Twee of drie versnellingen naar wens. Drie verfijnde kleu rencombinaties. Volledig uitgerust met alle acces soires Nu de prijzen omlaag! Tengevolge van het slechte voorjaarsweer nu te grote voorraad Profiteert dus nu! RAP - 3 V van f 775.voor f 715. RAP - 2 V van f 745.voor 689. RAP - ster van f 645.— voor f 599.— Wissenkerke Notaris VAN DISSEL te Goes zal ten verzoeke van de Vei lingsvereniging „ZUID-BEVELAND" te GOES, bij inschrijving verkopen: Bezichtiging op werkdagen, behalve zaterdags, van 8 tot 12 en van 13 tot 17 uur. Het perceel komt vrij op gebruik 1 augustus 1962. Biljetten in te leveren uiterlijk 4 augustus a.s. ten kantore van genoemde notaris, alwaar nadere inlichtingen te ver krijgen zijn. Grote sortering ELEKTRISCHE GITAREN Muziekhandel Fa. GEBR. VAN DAMME Middelburg, L. Noordstr. 16. Tel. 30 97 Vlissingen, P. Krugerstr. 16. Tel. 25 46 wijst U een nieuwe weg Uw tapijten moeten geklopt worden! Dat doet de Hoover-allrounder voor U. hij klopt hij borstelthij zuigtDe volmaakte stof zuiger met een groot'bereik, dank zij de dubbel- rekbare slang, de handige hulpstukken en de krachtige motor. HOOVER- allroundor tapijt-dieptereiniger volmaakte stofzuiger Dealer voor Noord-Beveland Colijnsplaat, Tel. (01199) 2 94 - 3 43 IN 116 LANDEN TER WERELI Vereniging ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Noord - Beveland" te Wissenkerke. te houden op woensdag 25 juli 1962, des namiddags 7.30 uur, in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. Punten van behandeling: Opening. Notulen.. Ingekomen stukken. Rekening en verantwoor ding penningmeester. Vaststellen jaarverslag. Machtiging aanvrage geld lening. Verkiezing bestuursleden. Rondvraag. Sluiting. Namens het bestuur, S. J. Dees, voorzitter. N. Houterman, secr.-penn. Ontvangen i mooie karpetten, laag in prijs Tafel- en divankleden Bergmeubels, theemeubels Eetkamertafels en -stoelen Heren- en damesfauteuils Kloostertafels, kapstokken, kapstokkleden enz. enz. LANGEVIELE 42 (over de Lange Gere) Telef. 29 28, Middelburg

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1962 | | pagina 3