NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plouvier heeft DE schoenen op elk dubbelgroot pak Raadsvergadering Wissenkerke mt oöct SPAREN VOOR HET HUWELIJK „De Kleine Bazar" FOTO VERSCH00RE No. 3096 Zaterdag 16 juni 1962 65e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm Onder leiding van burgemees ter Wisse kwam j.l. maandagavond de raad in openbare vergadering bijeen. Het lid Stokman was met kennisgeving afwezig. Met een welkomstwoord en voorlezing van het gebed opende de voorzitter deze zitting waarna de notulen van de vorige verga dering werden vastgesteld. Enige ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangeno men. Het subsidieverzoek van de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen werd afgewezen met de motievering: in deze gemeente wonen geen katholieken. Een verzoek van de Europese bewe ging in Nederland om toetreding mogelijke stankverspreiding. Van de heer Cruys Voorburg te Rotterdam zal een stuk grond van minstens 700 m2 aangekocht worden voor de prijs van 7. per m2. Dit perceeltje grond ligt naast de woning van de heer P. Koster, Doipsweg te Wissenkerke en zal worden gebruikt voor een nieuwe ambtswoning voor burge meester Wisse. Dit agendapunt werd zeer soepel en in de beste verstandhouding behandeld. Een Kamperlands lid had nog over een ambtswoning te Kamperland ge dacht, het grootste dorp van de gemeente, een ander Kamperlands lid wist binnenkort een mooie be staande woning te Kamperland voor de burgemeester. De voor- ciale aandacht te schenken aan de zitter noemde Wissenkerke en Kamperland gelijkwaardige dor pen. Een Wissenkerks lid zag reeds het ledental van zijn buurt vereniging met een lid toenemen. De bouw van deze nieuwe wo ning kan nog wel even duren daar de goedkeuring van Ged. Staten en het Rijk daarvoor nodig is. Als tijdelijke woning voor de burgemeester werd de woning in de Voorstraat, bewoond tot 1 juni door de heer J. Everwijn, van de gemeente gehuurd. In verband met het verlengen van de Nieuwstraat te Kamper land en het egaliseren e.d. van de oever aan de haven te Kam perland aan de zijde van de Soe- lekerkepolder werd z.h.s. een wij ziging in de begroting 1961 en 1962 aangebracht. Verdien 24 Ondanks deze reductie op elk pak tóch de kostbare spaaremmertjes voor prach- tige gratis geschenken of artikelen met 1 enorme korting, zoals luxe reiswekker, i transistor radio, pedaalemmer en rol schaatsen. Vraag een spaarkaart bij Uw winkelier of vereniging. Ideaal-Persil verzorgt groot pak Uw was ideaal! aan de gemeente als begunstiger werd eveneens terzijde gelegd. Het voorstel van b. en w. aan Ged. Staten het verzoek te rich ten tot verhoging van het presen tiegeld van de raadsleden verwierf ieders instemming. Het presen tiegeld werd van 10 op 15 gulden gebracht, wat, gezien de verlet kosten alleszins billijk werd ge acht. De vergoedingen en de voor vergoeding in aanmerking komen de uitgaven voor de Chr. school te Wissenkerke werden vastge steld op 3915.en ƒ3895.15, voor de Geref. school te Kamper land op 5321.50 en 7868.05, voor de Geref. school te Geersdijk op 1638.50 en 1870.07, voor de Ned. Herv. school te Kamper land op 3886.— en 6401.77 en voor de Chr. Ulo school te Wissenkerke op 8120.en 8039.91. Na enige bespreking werd be sloten de woning van de heer A. Korshuize aan te kopen voor de geschatte som van 1000. Door Ged. Staten is gemeente 1 woningwetwoning toegewezen die cp de plaats van de eerste woning zal worden gebouwd. Naar aan leiding van de discussie zullen b. en w. onderzoeken of voor de ze nieuwbouw wel de Rijksgoed keuring kan worden verkregen omdat die bouw zal plaats vinden in en op een 2e waterkering, 2000 m2 grond a 2.per m2 zal van de heer P. J. van der Moere te Kortgene aangekocht worden aan de Moolweg in de Wissenkerkepolder ten behoeve van een nieuwe Pasveersloot. Het lid De Lange vroeg b. en w. spe- Het voorstel van b. en w. tot verkoop van grond aan de bestu ren van de Chr. Ulo school en van de Chr. Lagere school te Wissenkerke werd z.h.s. aanvaard. Het betreft hier 2245 m2 aan de Chr. school en 125 m2 aan de Chr. Ulo school. Het verzoek aan het instuifco- mité te Wissenkerke om een sub sidie ontlokte enige bespreking. B. en w. stelde voor een jaarlijk se subsidie van 200.Het lid Bustraan kon zijn fiat niet geven aan dat voorstel. Het lid De Lan ge pleitte voor een subsidie voor 1 jaar. Hij wilde telkenjare een fi nancieel verslag en een begroting in de raad zien. We begeven ons met deze subsidieregeling op glad ijs, meende hij en het gevolg er van kan zijn dat ook de zondag scholen gesubsidieerd willen worden. Hij vond dat deze in- stuifavonden door de kerk in de eerste plaats gesteund dienden te worden en door het gemeentebe stuur in de 2e plaats en niet an dersom. Het lid De Smit zeide dat deze avonden uitgaan van de werkende jeugd uit de C.M.V. en dat dit voor hem een voldoende waarborg was. Plet lid Filius vond het juist dat de gemeente dit werk steunt, overigens kon hij zich ook met het voorstel van De Lange verenigen. De voorzitter gaf in zijn antwoord te kennen dat Kam perland een subsidie heeft gekre gen tot wederopzegging. Hij vond het daarom niet juist dat dit voor Wissenkerke anders geregeld zou worden. Volgens wethouder Leen- dertse worden dergelijke avonden gesteund door de Kerk, maar gaan er officieel niet van uit. Hij vindt het ook juist dat de gemeen te dergelijk werk steunt. Hij stel de dan ook voor de subsidie van 200.tot wederopzegging te verlenen en daardoor vertrouwen in b. en w. te stellen. Hierna werd b. en w. machti ging verleend tot het aangaan van een kasgeldlening, ter grote van 100.000.benodigd voor de fi nanciering van de bouw van een gymnastieklokaal te Wissenkerke. Als laatste en toegevoegd agen dapunt kwam het voorstel van b. en w. in behandeling om van de heer Schippers te Kamperland een perceeltje terreingrond te kopen, groot 16 x 45 meter voor de prijs van 7.50 per m2. Dit terrein zou ingericht worden als speelterrein de spaarbank met volledige bankservice achter de Geref. school te Kam perland. Het lid Zuydweg drong er op aan deze kans niet te laten ontglippen en er zo spoedig mo gelijk werk van te maken. De voorzitter vond het prettig dit te horen, de leden zeker ook, want zonder verdere discussie werd het voorstel goedgekeurd. Bij de rondvraag informeerde het lid De Lange naar de werking van de Pasveersloot te Kamper land, hij had gehoord dat er nog al enige mankementen aan kleef den. De voorzitter gaf ten ant woord dat eerstdaags technici van de fabriek zouden komen (op kos ten van die fabriek) om die zaak geheel in orde te brengen. Ook vroeg De Lange wederom naar de reeds lang geleden bestelde leu ning aan de nieuwe trap op het eind van de Schoolstraat. De voorzitter verzekerde nogmaals dat deze leuning beslist reeds lang is besteld. Op de vraag van De Lange naar wachtlokalen als bus halten antwoordde de voorzitter dat dit geen eenvoudige zaak zal zijn in verband met plaatsruimte maar dat dit nader bekeken zal worden. De Lange deed de sug gestie om een trottoir aan te leg gen tot bij de nieuwe burgemees terswoning, de hinderlijke goot zou dan tegelijkertijd verdwijnen. Op een vraag naar de oversteek plaatsen voor voetgangers ant woordde de voorzitter dat het ad vies hieromtrent was ingewonnen bij de A.N.W.B. en deze had geen geschikte plaatsen voor deze pa den gevonden. Over het nut en gevaar van deze zebrapaden werd uitvoerig gediscussieerd, waarop de voorzitter zeide de geschilder de zebrapaden te zullen laten uit wissen en het eens een jaar zonder die paden te zullen aanzien. Tot slot wees De Lange op het ge deeltelijk repareren van de sport veldomheining. De jeugd kwam door de openingen nu nog op zijn bouwland. De voorzitter zeide een onderzoek toe. Het lid Zuijdweg had een drie tal vragen: de huurprijs van de re petitieruimte in het Drenthehuis, f 75.gelijk te stellen met zo een ruimte te Wissenkerke f 30. Deze eerste vraag zal nader beke ken worden, maar de hoofdoor zaak van dit verschil komt door de hoge exploitatiekosten van het Drenthehuis. De tweede vraag be trof de niet goed aangestorte grond bij de buizen in de gedemp te sloot te Geersdijk. Ook dit zal nader bekeken worden. De derde vraag betrof het niet behoorlijk onderhouden van de grasmat bij het verenigingsgebouw, waarop de voorzitter een nader onderzoek toezegde. Op het bevestigend antwoord van de voorzitter bemerkte het lid Filius dat de B.B. in deze gemeen te niet is ingedommeld. Het lid Bakker verzocht een bordje op het oosteinde van de Oostvoorstraat met het opschrift: richting Goes. Hem werd een bordje met „doorgaand verkeer" toegezegd. Het lid De Smit vertelde van ontvangen lofwoorden over de goede toestand van de bestrating en verlichting in de kom Wissen kerke. Ook vertelde hij over ont vangen klachten en wensen die bij de bewoners van Tuindorp le ven in verband met de straatver lichting daar en de stofferige of slijkerige toestand van de weg on der de dijk. De verlichting zal op de begroting van 1963 verbeterd worden, zegde de voorzitter toe, de weg verbeteren zal niet zo een voudig zijn, is het een polder- of particuliere weg? Het lid Zuijd weg stelde voor om eens met het bestuur van het Waterschap te praten, mogelijk is bedoelde weg in samenwerking te verhar den. De voorzitter zal het onder zoeken. De ruimte van de vroe gere woning van I. Stokman zal op voorstel van het lid De Smit schoongemaakt worden. Op zijn klacht over het ruïneus optreden van baldadige jeugd op het sport veld, gaf de voorzitter ten ant woord, dat deze klacht aan de po litie is doorgegeven. Als laatste kwam het lid Bus- traan met de klacht over de slecht onderhouden omgeving bij het huis van wijlen de heer Clement. Het woord ontsiering is volgens hem nog te zacht uitgedrukt. Het lid Filius merkte op dat het on derhoud nu niet zo veel minder is dan toen de eigenaar nog in leven was. De voorzitter zal, waar het hier particulier eigendom betreft, een verzoek indienen. Met dank voor de vlotte behan deling en voorlezing van het dankgebed sloot de voorzitter de ze vergadering. Een prachtige sortering LIGSTOELKUSSENS vindt u in te Wissenkerke. Zie de etalage. Alle nieuwtjes op foto- en filmgebied in een speciale catalogus. Bekijk thuis op uw gemak deze schitterende catalogus. 64 pagina's vol foto's, beschrijvingen en tips van alles op fotogebied. Op aanvraag zenden wij u deze catalogus toe. Prijs 1.25 en dit bedrag ontvangt u terug wanneer u een camera koopt. Schrijf of bel ons vandaag nog. GOES Tel. 61 59 VLISSINGEN Tel. 40 81 KRUININGEN Tel. 2 32 Ganze poortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1962 | | pagina 1