NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD op ejj^ dubbelgroot pak 71 CT heeft DE schoenen AGFA CLICK II Jaap de Jonge Raadsvergadering Wissenkerke FOTO VERSCHOORE scr 3oct Voor een zuiver wollen deken „Colijnsplaat" „Wissenkerke" KIES TILROE VOOR UW BRILLEN Fa. E. TILROE Zn, No. 3086 Zaterdag 7 april 1962 65e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs 2.50 per jaar Franco per post f 5.25 Advertenties 6 cent per mm Raadsvergadering Wissenkerke 10 leden waren aanwezig op de openbare raadsvergadering van maandag 2 april j.l. Het lid Stok man was, wegens verblijf elders, afwezig. Burgemeester Wisse die voor het eerst als voorzitter van deze vergadering optrad, heette alle aanwezigen van harte welkom en sprak de hoop uit, dat de goe de verstandhouding en prettige sa menwerking, zoals die er steeds onder de leiding van zijn voor ganger heerste, bestendigd zou mogen blijven. Na het gebruikelijke ambtsge bed werden de notulen van enige voorgaande vergaderingen onver anderd vastgesteld. Zoals gewoon lijk werden een behoorlijk aantal ingekomen stukken voor kennisge ving aangenomen. Bij deze inge komen stukken was een schrijven van Ged. Staten betreffende goed keuring van de gemeentebegro ting voor 1962. De voorzitter noemde dit een prettig bericht, het gemeentebestuur weet thans al vroeg waar het aan toe is. De vergoeding voor de bijz. kleuterscholen over 1961 werden definitief vastgesteld op 1673.25 voor de Chr. Kleuterschool te Wissenkerke 2408.56 voor een zelfde school te Kamperland en 1081.60 voor zo een school te Geersdijk. De voorschotten voor het jaar 1962 werden voor die scholen resp. vastgesteld op 1667.20, 3138.56 en 1081.60. De voorschotten ten behoeve van de bijzondere scholen in deze gemeente werden vastgesteld op 5226.voor de Ned. Herv.- school te Kamperland, 5265. voor de Chr. school te Wissenker ke, 2203.50 voor de Geref. school te Geersdijk, 7156.50 voor de Geref. school te Kamperland en 9135.voor de Chr. U.L.O.- school te Wissenkerke. Het voor schot voor het onderwijs in hand werken aan de Chr. school te Wis senkerke werd bepaald op 800.- en het voorschot voor het onder wijs in handwerken en gymna stiek aan de Chr. U.L.O.-school op 2250.-. Tot ambtenaar van de burger lijke stand werd met algemene stemmen benoemd burgemeester P. Wisse, dit ter voorziening in de vacature J. van Plalst. Voor het toekennen van een te gemoetkoming in studiekosten aan ambtenaren in dienst der ge meente werd een nieuwe regeling vastgesteld die enigzins gunstiger voor de ambtenaren is dan de be staande regeling. Over het eerste kwartaal 1962 werd aan het gemeentepersoneel een uitkering ineens verleend van 4 procent als voorschot op een verhoging van de jaarwedde. De huur van de woning, voor heen bewoond door de familie Dobbelaar, werd z.h.s. vastgesteld op 6.- per week. Deze woning is toegewezen aan D. Broekhoven. Een verordening op het aanleg gen en bevaren van het havenka naal en de haven van Kamper land werd eveneens z.h.s. vastge steld. Aan de leden Marcusse en Bustraan werd op hun vragen de gewenste uitleg gegeven. Plet verzoek van de Chr. Lage re Landbouwschool te Oostkapel- le om toekenning van een sub sidie van 40.- per leerling ont lokte enige discussie. De gemeen te geeft aan een dergelijke school te 's Heer-Arendskerke en Middel burg (Z.L.M.) een subsidie van 15.- per leerling. B. en w. zijn van oordeel dat een subsidie van 15.- te laag en een subsidie van 40.- te hoog is, daarom kwamen zij met het voorstel voor dit jaar aan de school te Oostkapelle 25.- per leerling toe te staan en aan die 3 scholen een begroting voor het komende cursusjaar te vragen teneinde aan de hand daarvan de subsidie voor 1963 na der te bekijken. De leden Zuyd- weg en Bustraan konden zich met dit voorstel niet verenigen ter wijl het lid De Lange eerst inzage van de begrotingen wenste voor hij zich er mee accoord kon ver klaren dat aan die 3 scholen 15.- of 40.- per leerling werd toege staan. Op voorstel van De Lange en wethouder Leendertse werd besloten dat verzoek terug te ne men voor nader onderzoek. Aan de orde kwam thans een be sluit tot herziening van het uit breidingsplan in onderdelen voor de kom Kamperland. Deze herzie ning is nodig in verbapd met de bouw van 4 woningwetwoningen, de aanleg van een nieuw sport veld en de aanleg van een speel plaats voor de Geref. school te Kamperland. Bovendien is een af zonderlijk plan voor herziening van genoemd uitbreidingsplan op gemaakt voor de aanleg van een kampeerterrein door de heer K. Schippers. Het lid Marcusse infor meerde naar een aanvraag van de familie Lous voor een kampeer- bestuur werd met algemene stem men herbenoemd het periodiek af tredend lid G. van Hekken. Op voostel van b. en w. werd afwijzend beschikt op het ver zoek van het gemeentebestuur van Aardenburg om adhesie te be tuigen aan haar raadsbesluit de Minister van Landbouw en Visse rij te verzoeken de wet op de ver vreemding van landbouwgronden te verlengen. B. en w. waren van mening dat het niet op de weg van de gemeente ligt aan bedoeld verzoek medewerking te verlenen terwijl uit de in de raad gevoer de besprekingen duidelijk bleek dat de ter zake kundige Z.L.M. en C.B.T.B. zich hierover nog moeten beraden. De leden De Lange en Zuydweg spraken als hun mening uit dat het Aarden- burgs verzoek tot niets gedoemd is. In het algemene ambtenaren reglement werden administratieve w ijzigingen goedgekeurd. Op het verzoek van de Stich- de gemakkelijke camera voor leuke foto's 25.- GOES KRUININGEN VLISSINGEN Verdien 24 Ondanks de enorme korting op elk pak is Ideaal-Pcrsil toch voorzien van de kostbare spaaremmertjes. Waardevol voor U persoonlijk! Vraag een spaarkaart bij Uw winkelier of vereniging! Ideaal-Persil groot pak verzorgt Uw was ideaal! terrein achter de woningen van de Kamperlandsedijk. Bij monde van wethouder Leendertse werd uiteengezet dat zo'n verzoek was ingediend nog onder het bestuur van burgemeester Van Halst. Het bijbehorende plan was geschetst op een vodje van een papieren- zak. Met de Nederlandse Kam- peerraad (die het eigenlijke heft hierover in handen heeft) is Van Halst bedoeld terrein gaan bekij ken. Het terrein werd ongeschikt geacht mede ook door haar di recte ligging achter bewoonde huizen. Hetzelfde verzoek en hetzelfde vodje is nu bij de nieu we burgemeester ingediend. Deze zeide hierop dat een behoorlijk plan misschien wel kans van sla gen zou hebben. Leendertse brak nog een lans voor het maken van campingterreinen. Er zijn er te weinig om in de toekomst alles op te vangen. Het lid Bustraan was uit principieel en financieel oogpunt tegen het sportveld ter wijl het lid Filius beide plannen toejuichte. Hierna werd het her zieningsplan aanvaard. Enige wijzigingen in de begro ting voor 1961 en 1962 werden goedgekeurd. Aan de heer A. C. van Hee te Kamperland werd, telkens voor een jaar, een terreintje op de ha ven te Kamperland, groot 240 m2, tegen 50.- per jaar verhuurd. Dit terreintje zal door Van Hee wor den gebruikt als opslagplaats voor materialen en is door hem in or de gemaakt wat hem een belang rijk bedrag heeft gekost. Tot lid van het burgerlijk arm- ting Centrale Plattelandsbiblio theek voor Zeeland om een subsi die van 20.- per collectie van 50 boeken werd, met de stem van het lid Bustraan tegen, gunstig be schikt. Aan het rusthuis Vrede- stein wordt voorlopig eenmaal per jaar zo een ruilcollectie ver strekt. Het lid Bustraan vond dat deze lectuurvoorziening niet op de weg van het gemeentebestuur lag. De voorzitter meende dat naar het algemeen inzicht de overheid in deze stimulerend moet mede werken. Wethouder Scheele ver dedigde het voorstel van b. en w. terwijl het lid De Smit er zijn in stemming over betuigde. Het lid Filius juichte het voorstel toe o.m. zeggende, dat lezen de geest verrijkt en dat heeft de mens no- dig. Op verzoek van de heer M. D. Kabboord te Geersdijk werd diens jaarwedde als klokopwinder op 150.- gebracht. De gemeenterekening over 1960 werd de leden aangeboden en de leden Marcusse en Bakker werden aangewezen deze rekening na te zien. Hiermede was de agenda van 20 punten afgewerkt. Voor men tot de rondvraag overging deelde de voorzitter mede dat blijkens een hedenmorgen ontvangen brief van Ged. Staten deze gemeente de Rijksgoedkeuring heeft verkre gen tot de bouw van een gymna- stiekgebouw. Het ligt in de be doeling van b. en w. de bouw hiervan op 18 april a.s. aan te besteden. De 4 aannemers uil de ze gemeente zullen daartoe wor den uitgenodigd. Evenals op andere jaren zal 75 cent per leerling worden gevo teerd voor een kindertractatie op het jubileumfeest van 30 april a.s. Bovendien zal iedere leerling een gedenkschriftje van het Landelijk Comité worden uitgereikt. De kosten hiervan zijn 10 cent per leerling. Verder deelde de voorzitter nog mede dat op 13 april a.s. het nieu we scholencomplex te Wissenker ke officieel geopend zal worden door de heer Schout, lid van Ged. Staten. Het lag in de bedoeling dat deze opening verricht zou worden door de commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot doch deze is, na een ziekenhuisverblijf, met vakantie tot na Pasen. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede dat door een architec tenbureau een uitbreidingsplan voor het nieuwe terrein aan het Veerse Meer is ontworpen. Bij de rondvraag informeerde het lid Koole, namens het Herv. schoolbestuur, naar het aanbren gen van een zebrapad Nieuw- straat-Veerweg, de voorzitter ant woordde hierop dat binnenkort de straten bekeken zullen wor den door deskundigen van de A.N.W.B. en dat aan de hand daarvan pas zebrapaden gemaakt zullen worden. Het lid Filius drong tot spoed aan, wijzende op het grote gevaar van thans. Het lid De Smit zeide gelezen te hebben dat de kosten van de Veerse Meer-plannen gezamenlijk betaald dienen te worden en wel door de Provincie voor 25 pro cent, Wissenkerke 20 procent en andere gemeenten voor 5 7 pro cent. Vinden deze hoge bedragen haar oorzaak in de grote opper vlakte, zo vroeg hij. De voorzitter zeide hem dat er nog maar een ontwerp was voor een gemeen schappelijke regeling. Het lid Bustraan vroeg naar de nieuwe verlichting op de ha ven te Kamperland, waarop wet houder Leendertse hem antwoor- de dat na de verlegging van de straat op de haven deze verlich ting aan de beurt komt. Op de klacht van Bustraan over het vele slijk op de haven kreeg hij ten antwoord dat dit de volle aan dacht van b. en w. heeft. De de solate toestand van de oprit Mo- lenweg-Kamperlandsedijk werd e- veneens door Bustraan naar vo ren gebracht. Hierop kon de voor zitter zeggen, dat bedoelde weg een eigen weg is; dat het massa le zandvervoer hierover de oor zaak van de misère is en dat met de aannemers is afgesproken dat elke vrijdag het wegdek zoveel mogelijk in orde gebracht zal wor den Hij zal opdracht geven aan de gemeenteopzichter een en ander nogmaals onder de aandacht van de aannemers te brengen. Bu straan suggereerde die weg door de gemeente te doen overnemen en dan van een teerlaag te voor zien. Wetli ouder Leendertse zei de hierop, dat deze weg vanouds eigendom is van de eigenaar van de molen, een particuliere weg dus buiten de bebouwde kom. Hij voorziet vele moeilijkheden om deze weg over te nemen, temeer waar het waterschap er ook niet erg happig op is. Het object heeft intussen de volle aandacht van b. en w. Het lid Marcusse bracht nog maals de wenselijkheidnaar vo ren van een stopplaats voor de A. M.Z.-bus tussen Lamain en de ha ven. Wethouder Leendertse ant woordde hem dat dit reeds eer der met A.M.Z. besproken was en deze 3 stopplaatsen voldoende vinden. Volgens spreker is de Veerweg maar 800 meter lang en zou door het maken van een 4e stopplaats de A.M.Z.-bus een stop bus worden. De voorzitter advi seerde voorlopig deze zaak nog maar te laten rusten. Op de vraag van het lid Zuyd weg of er van de middenstands verenigingen reeds een verzoek was binnengekomen antwoordde de voorzitter bevestigend. Over leg tussen Wissenkerke en Kam perland was hierover gaande. Het lid De Lange vestigde de aandacht op de slechte staat waar in de afrastering van het sportter rein verkeerd. De voorzitter zal de gemeenteopzichter hierover op dracht geven. Ook informeerde De Lange naar de nieuwe leuning ter ver vanging van de te lage leuning aan het trapje bij de winkel van Van Halst. Volgens hem was door burgemeester Van Halst destijds op een vraag van het lid Bakker gezegd, dat die nieuwe leuning reeds in bestelling was. De voorzitter zal deze zaak nader bekijken. Met het gebruikelijke dankge bed sloot hij daarop deze zijn eerste en vlotte vergadering. ls onbetwist uw bedden- en dekenspecialist St. Adriaan8traat - Telefoon 5729 Goes Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank te Colijnsplaat Telefoon 01199-228 Postrek. 316389 te Kamperland Telefoon 01107-325 Postrek. 365567 Vele kleintjes maken één grote ook op Uw/ spaarbankboekje Ons programma is: een MODERNE BRIL voor élke leeftijd GOED EN NIET DUUR Dus met uw brilvoorschrift naar no. I van de lijst van opticiens. LANGE DELFT 8a-8b, MIDDELBURG Ganzcpoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1962 | | pagina 1