NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Schilders gevraagd I. Boot Zoon No. 3075 Zaterdag 20 januari 1962 64e jaargang Tweede blad Benzinestation zaterdag 13 januari officieel geopend De bank voor jonge mensen DE CENTRALE kosteloze inenting tegen pokken anjaard' Konden we de laatste jaren aan wezig zijn bij de opening en inge bruikname van de beide verbin- dingsdammen, vissershaven, veer haven en enige voor ons eiland zeer belangrijke verkeerswegen, j.l. zaterdag waren wij aanwezig bij de opening van het Gulf ben zinestation „De Banjaard" in de Onrustpolder te Kamperland. Op deze koude en winterse na middag was de grote zaal van „Kamperduin" geheel gevuld met genodigden en belangstellenden. Namens de Gulf-directie werden zij allen uitgenodigd om bij de officiële opening aanwezig te wil len zijn. Ter plaatse aangekomen werd het mooie en royale pomp station met enkele woorden door burgemeester Van Halst voor ge opend verklaard en met de tank vulling van des burgemeesters au to symbolisch in werking gesteld. Honderden gekleurde balonnetjes werden bij die gelegenheid losge laten, alles te samen een feestelijk aanzien gevend. Terug in „Kam perduin" sprak burgemeester Van Halst het volgende: Mijne heren directie van de Gulf, mevrouw en mijnheer De Moor, dames en heren, Het is mij een genoegen door u in de gelegenheid te worden gesteld dit benzinestation „De Eanjaard" in de Onrustpolder te mogen openen. Het zal u wel niet verwonde ren dat mijn gedachten onge merkt even teruggaan naar de tijd (en dat is heus niet zo lang gele den) dat hier op deze plaats vol komen rust heerste. April 1959 is hier begonnen met de bouw van bungalows en nu staan er plm. 120 en een hotel. Was er toen geen aanmerking gemaakt van hogerhand, dan was er op „De Banjaard" al een ben zinestation verrezen. Op zichzelf is dit misschien mogelijk, doch ik geloof, dat dit station op een be tere plaats staat en ik meen, dat, nu én de Banjaard én het reizend publiek er beide van kunnen pro fiteren. April 1959 en januari 1962. Er ligt ruim twee en een half jaar tussen. In deze tijd is hier heel wat veranderd en wat dit benzine station betreft, heel wat over en weer gebabbeld. Ik vermoed dat velen van hen, die hier aanwezig zijn, dit nog wel zullen herinne ren. Er was wel eens verschil van mening. Er waren optimisten en pessimisten, waarbij ik dan in de regel de opmerking kreeg wel wat al te optimistisch te zijn. Ik hoop dat deze optimistische toon ook op dit moment bij het openen van het benzinestation mag gehoord worden en ik wil zeggen dat mijn optimisme voor deze pomp thans nóg met meer overtuiging kan worden uitgesproken dan in 1959, want nu zien we wat er hier in deze omgeving gaat gebeuren. Velen hebben wel eens het hoofd geschud toen deze ontwik keling op gang kwam. Onder hen waren ook heren, die hier aanwe zig zijn. Het is hier niet de plaats om daar over te gaan spreken, doch ik wil even stout zijn en de heren van de Gulf vragen of zij er nog niet van overtuigd zijn dat dit station levensvatbaarheid zal hebben? Zo niet, doe het dan vlug over aan één van uw concur renten, want die zouden hier graag zitten. Wanneer we zien wat vorige zomer langs deze weg kwam, en toen was de dam nog niet ge opend, dan zullen deze zomer ook vele duizenden auto's hier langs komen en ik ben er van overtuigd dat dit slechts een begin is van wat we hier te wachten staan. Wanneer het zo ver is, dat de dam naar Schouwen-Duiveland in ge bruik zal zijn genomen, wat zou ik dan nog graag eens een praatje met u willen maken en even deze middag ophalen. Directie van de Gulf, mijnheer De Moor, ik feliciteer u namens het gemeentebestuur van harte met dit feit. Ik ben zeer dankbaar dat dit prachtige Gulf-benzinesta- tion in de Onrustpolder mag ge dreven worden door één van onze eigen mensen, de heer De Moor. Immers, alles in deze omgeving is ingesteld om mede onze eigen bevolking in eigen omgeving hun brood te laten verdienen. Het bungalowdorp „De Ban jaard" is te klein. Hotel „Kamper duin" is te klein. Dames en he ren, ik hoop dat spoedig ook dit Gulf-station te klein zal zijn. Heren van de directie. Met de rust is het hier (zeer zeker in de zomer) gedaan, doch het spreek woord zegt: „Rust roest". Zakelijk gezien is het plaatsen van dit station volkomen verant woord te noemen en ik hoop dat u allen er veel plezier van zult beleven. Met de wens dat dit mooie benzinestation een goede toekomst tegemoet moge gaan, verklaar ik dit station voor ge opend. Hierna sprak de districts-mana ger van Gulf. Deze wees er op dat door de voltooiing van het drie-eilanden-plan Noord-Beve land veel dichter bij de bevol kingscentra is komen te liggen, waardoor een stroom van verkeer te verwachten is. Spreker memo reerde gaarne het enthousiasme van de burgemeester, voor de Gulf-maatschappij heeft dat altijd zeer belangrijk gewerkt. Dat het nieuwe station in handen van De Moor is, gaf hem een grote vol doening, hij weet uit ervaring, dat dit station in goede handen zal zijn en daarmede de Gulf- kleuren omhoog gehouden zullen worden. Dit station is voor De Moor een belangrijke stap, ook is het dit voor de Gulf-maatschappij Het is een nieuw Gulf-punt, waaraan de nieuwe raffinaderij aan het Botlek volgaarne haar steun zal verlenen. Tenslotte bracht spreker dank aan de Pro vinciale Waterstaat, het gemeen tebestuur, de aannemer en de in stallateurs. Een fraaie elektrische klok was het geschenk van Gulf aan De Moor. Namens het hoofdbestuur en het districtsbestuur van BOVAG sprak inspecteur Holthuis hierop enige felicitatiewoorden, er o.m. op wijzende, dat De Moor de be langrijkheid van dit station zeer vroegtijdig heeft ingezien. Vol gens hem zal het niet bij dit sta tion alleen blijven. Wat De Moor begint brengt hij tot een goed einde, waren zijn slotwoorden. Als laatste spreker nam de heer I. M. de Moor het woord, o.m. zeggende: Vandaag is het ongeveer drie jaar geleden, dat ik met u, bur gemeester, het eerste onderhoud had dat verband hield met de stichting van het tankstation, dat u zojuist op officiële wijze in ge bruik hebt gesteld. In die tijd is er geen dag aan mij voorbij gegaan dat mijn ge dachten niet waren bij dit ver kooppunt, wat heden is. Nooit heb ik er echter aan getwijfeld burgemeester, dat de exploitatie van dit punt aan mij zou voorbij gaan, omdat u zich interesseerde als burgervader, ook voor mijn belangen. Ik ben u dan ook zeer erkentelijk en dankbaar voor wat u en uw college en andere mede werkers gedaan hebben om dit alles in goede banen te leiden. Mijn dankbaarheid gaat ook uit naar de dienst van Provinciale Waterstaat, in het bijzonder ir. De Beijl. Zeker mag ik ook niet vergeten Gulf Oil Nederland, de maat schappij die het mij mogelijk maakte dit mooie en moderne sta tion te runnen. Heren van Gulf, zondar uitzon dering, hartelijk dank. Aannemers en onderaannemers, weest er van overtuigd dat ik volledig begrip heb voor de moeilijkheden welke u hebt moeten overwinnen. Ook voor u een woord van dank. Allen, zonder uitzondering, die op enige manier hebben meege werkt om dit tankstation te reali seren, mijn welgemeende dank. Tot slot wil ik u wel bekennen dat ik u allen dankbaar ben die hier tesamen bent gekomen om getuige te zijn van dit voor ons heugelijke feit. Een gezellig samenzijn besloot deze feestelijke opening en goed verzorgde receptie. Speciale vrijgezellenpolis. 1 Verzekering met verminderde premiebetaling in de eerste jaren. 1 Studieverzekering met vrije keuze van uitkeringsperioden. Voor alle verzekeringen Arbeiders-Verzekeringsbank Hoofdkantoor: Rijnstraat 28 - Den Haag Tet. (070) 85 25 05 bij: Aannemers van schilderwerken Hoofdstraat 29, Kortgene Telefoon (01108) 2 90 en 4 03 De burgemeester van KORTGENE maakt bekend, dat gelegenheid tot zal worden gegeven te Kort gene op donderdag 25 janu ari a.s. van 14.0015.00 uur in het wijkgebouw. Kortgene, 18 januari 1962. De burgemeester voornoemd, A. A. Schuit. Daarvoor kunt u op Noord-Be veland alléén maar terecht bij Boekhandel Markusse te Wissenkerke Deze bonnen zijn door geheel Nederland geldig en bovendien zijn zij een welkom geschenk. Gebruikte u ze ook al?

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1962 | | pagina 3