WOLLEN DEKENS UW ADRES FA. J. VAN HALST ZN. Koejemans Kledingmagazijn BRIXON mode voor deze winter Douwe Egberts Lange Delft 19, Middelburg- De zaak met de klok KOEJEMANS Ceylon Melange (Geel etiket) 108 ct. Engelse Melange (Groen etiket) 90 ct. Douwe Egberts Pickwick thee! Een verfijnde thee voor ieder, die een kernachtige Engelse smaak prefereert. Let ook op de afschenk, zo goudkleurig en rijk! irsSpf vastgesteld, waarop aan de vereni ging voor Veilig Verkeer „De Be- velanden" een subsidie van f 1. per jaar en per geslaagde leerling werd toegekend. Het verzoek van het Instuifco- mité te Kamperland om een sub sidie van f 200.per jaar werd z.h.s. ingewilligd. Het lid Bustraan kon zich, op reeds eerder genoem de motieven, er niet mee vereni gen, terwijl lid Marcusse het een goed standpunt van b. en w. vond. Het bestuur van het Groene Kruis verzocht om verhoging van haar subsidie van f 1000.tot f 2500.daar door het beheer van twee wijkgebouwen het krij gen van een sluitende begroting voor haar onmogelijk is. Het ver zoek werd z.h.s. ingewilligd. Met ingang van 1 januari j.l. werd de heer A. C. Noordenbos te Heinkenszand tot plaatsvervan gend keuringsveearts benoemd. Tussen de monding van de ha ven te Kamperland en de dam van de aanlegsteiger te Kamperland werd door de raad voor 30 jaar in erfpacht genomen het stuk grond voor een kampeerterrein in de ruimste zin. Naar aanleiding van een bezwaar van Ged. Staten werd nu een nieuw besluit geno men, nu met een erfpachtsduur van 90 jaar. Op het verzoek van de midden standsverenigingen om voor haar winkelactie het sluitingsuur te ver lengen werd gunstig besloten. Hun winkels mogen in het tijdvak van 20 november tot 5 december op werkdagen tot des avonds 9 uur geopend blijven. Een begrotingswijziging voor het dienstjaar 1960 van het bur gerlijk armbestuur werd z.h.s. goedgevonden. Eveneens werd z.h.s. de rekening 1960 van die dienst goedgekeurd met in ont vang en uitgaaf het bedrag van f 36.516.10, terwijl de goedkeu ring van de begroting 1962 voor die dienst eenzelfde lot onderging. De inkomsten en uitgaven zijn ge raamd op f 41.592.85, terwijl de subsidie van de gemeente werd geraamd op f 31.637.77. 24 agendapunten waren in even drie kwartier afgewerkt. Het laat ste punt: vaststelling van de ge meentebegroting dienstjaar 1962 kwam nu aan de orde. Een kop koffie, met een koekje werd ge serveerd, bundels getypte vellen, de begroting, kwamen ter tafel en werden met ernstige gezichten opengeslagen, een verse sigaar werd opgestoken: de discussies konden beginnen. De voorzitter sloeg bladzijde na bladzijde om en was al tot volgnummer 62 van de posten uitgaven gevorderd, toen de eerste opmerking kwam en wel van het lid De Smit. Deze vond het presentiegeld van f 4. per persoon voor de leden van een stembureau veel te laag, voor al voor die leden die in loondienst zijn. Hij wenste een verhoging tot f 10.tiet lid De Lange bleek eenzelfde gedachte te zijn toege daan, terwijl het lid Kole het be drag ook te laag vond. De voor zitter zette uiteen dat door b. en w. reeds eerder bij G.S. verhoging was voorgesteld, echter zonder re sultaat. De vergoeding is door G. S. vastgesteld op f 20.per per soon, de gemeente heeft, dit be drag gesplitst in f 4.plus f 16. voor twee maal eten etc. Gaat een aangegeven lid niet met deze re geling accoord, dan kan hij voor zijn benoeming bedanken, aanne ming is geen verplichting. Men kan ook het volle bedrag van f 20.krijgen, de leden moeten dan zelf hun brood en koffie mee brengen. Deze regeling was toch niet de bedoeling van De Smit. Wethouder Leendertse stelde voor dit geval eens in een vergadering van burgemeesters en secretaris sen ter tafel te brengen. Bij post 164, rattenbestrijding, attendeerde het lid Zuijdweg op de vele ratten op en om de Zand- kreek, bij de Geersdijkse haven. Nu het daar stilstaand water ge worden is, wordt er in de zomer vaak gezwommen, er staat - daar wel een bordje „gevaarlijk zwem men", maar geen verbodsbordje. De voorzitter beloofde de aan dacht van b. en w. Bij ppst 216, kosten van de ge meentereiniging, zeide het lid Marcusse dat de mensen de ene extra ophaaldienst zeer op prijs hadden gesteld. Hij vroeg naar een extra-dienst voor elke maand en dan liefst op een andere dag dan maandag. De voorzitter antwoord de hierop, dat het in de bedoe ling ligt bij de z.g. voorjaars- en najaarsschoonmaak twee extra diensten in te leggen. Op welke dagen dit zou plaats hebben kon hij tevoren niet opgeven, dat hangt af van de wagenvoerder. Post 310, kosten van gemeente lijke sporttereinen, verkreeg de aandacht van het lid Filius. Deze meende dat de sportaccomodatie te Kamperland niet zo bar was. De voorzitter zeide, bedoeld ter rein is voor 10 jaar door de ge meente gehuurd. Nimmer is door ons een verzoek van de bond ont vangen. Keurde deze het Terrein maar af, dan was het voor ons veel gemakkelijker. Het lid Mar cusse meende dat de heer Schip pers het niet erg zou vinden wan neer de gemeente haar huur op zou zeggen, waarop de voorzitter zeide, dit best aan te kunnen ne men, maar nog geen ander terrein op het oog heeft. B. en w. hebben al reeds eerder hiernaar uitgeke ken maar met mogelijke verande ringen in de nabije toekomst nog geen besluit hebben kunnen ne men. Op de vraag van het lid Filius, bij post 336, antwoordde de voor zitter dat deze gemeente maar één persoon heeft die in de werkplaats voor minder validen te Goes ge plaatst is. De posten van ontvangsten in de gewone dienst en de posten van ontvang en uitgaaf in de ka- pitaaldienst konden geen der. le den bewegen hierover enige be langrijke vragen te stellen. Hierna werd „z.h.s. de begro ting 1962 voor wat de gewone dienst betreft vastgesteld op een ontvang en uitgaaf van 946.251.61 met een post voor onvoorziene van f 8.183.46. De kapitaaldienst werd vastgesteld op een ontvang van f 2.380.525.69, een uitgaaf van f 2.775.092.34 en een nadelig slot van f 394.566.65. Het lid Bustraan zei hierbij, tegen alle verzeke- ringsposten te stemmen. In de ka pitaaldienst zijn o.m. opgenomen de aanleg van een 45 meter lang trottoir aan de Weststraat te Wis- senkerke, het verbreden van de bocht Veerweg - Westhavendijk en het vernieuwen van de Noord straat van de Prov. weg tot aan de hoek Veerweg te Kamperland, de aanleg van een riolering in de gedempte sloot aan de Westha vendijk en het verlengen van het overstort aan de Oosthavendijk te Kamperland, een riolering van de dienstleiding aan de Dorpsweg te Wissenkerke, het dempen van 170 meter sloot te Geersdijk, ter weers zijden van de weg, hef vernieu wen van de toren en het maken van een zuiveringsinstallatie te Wissenkerke, alsmede het bouwen en inrichten van een gymnastiek lokaal te Wissenkerke. De aankoop van een grasmaaimachine voor de sportvelden besluit de lange lijst van kapitaalswerken 1962. Een bedrag van ruim f 400.000.zal hiermede gemoeid zijn. Alvorens aan de rondvraag te beginnen, deelde de voorzitter mede, dat deze gemeente 4 woj ningwetwoningen is toegewezen. Deze zullen te Kamperland gezet worden. Of deze woningen bij bouwers uit deze gemeente (een vraag van het lid Bustraan) ge plaatst konden worden, is nog zeer de vraag, daar de aanne mingssom door het rijk veel te laag wordt gesteld. Plet lid Zuijdweg sprak over een hond die reeds een half jaar dood is en waarover de voorzitter hem naar genoegen kon inlichten. Het lid De Lange informeerde naar 4 woningen in de vrije sec tor. Volgens de voorzitter waren de vergunningen daarvoor juist te laat aangevraagd. Het is nu af wachten. De Lange bracht de busverbin dingen met Walcheren ter spra ke en vroeg naar een bespreking Streekvervoer Walcheren met b. en w. Hierop gaf de voorzitter ten antwoord, dat over dit object al reeds vele besprekingen zijn ge voerd en dat daaruit een goede busverbinding voor de schoolkin deren is tot stand gekomen. Wat de gewone busdiensten betreft, per A.M.Z. is men in 29 minuten in Goes, per S.W. heeft men drie kwartier nodig om in Middelburg te komen. Hij heeft de heren van S.W. gezegd, dat de kost nog al tijd voor de baat uitgaat, komen zij niet met een betere verbinding, dan zal het passagiersvervoer al door minder worden. Hij kon ook niet begrijpen dat de Middelburg se middenstand in deze zaak niet meer activiteit vertoonde, dit bus vervoer ligt toch meer op hun weg. De hoop is nu gevestigd op een nieuwe dienstregeling. Op de vraag van het lid De Smit wat b. en w. voornemens zijn met de oude openbare school, antwoordde de voorzitter dat daar meer dan eens aan gedacht is. De ze zaak is niet zo eenvoudig, waar moeten b. en w. met de vele ver enigingen naar toe die hierin ver gaderen of oefenen? Op de vraag van De Smit naar de plannen van b. en w. met de door de gemeente aangekochte schuur van Van den Berge, kon de voorzitter antwoorden, dat die schuur t.z.t. opgeruimd zal wor den, doch dat. dit verband houdt met toekomstige saneringsplannen Het lid Kole sprak zijn onge noegen uit over de bushaltes te Kamperland, sommige diensten eindigen hun traject bij de garage Lamain, andere op de haven. Gaarne zag hij hiertussen nog een bushalte. De voorzitter wil probe ren bij A.M.Z. dit verbeterd te krijgen. Op de vraag van Kole naar de nieuwe straatverlichting, ant woordde de voorzitter dat volein diging van dit plan voor de a.s. winter gepland was. De trage gang in deze is niet te wijten aan b. en w., maar komt ten laste van de trage aanvoer van materiaal. Met het dankgebed sloot hierop de voorzitter deze vlotte vergade ring. Uw eigen stijl meneer, vraagt om de allure van een Brixon overjas (118.--168.-). Want al wat de akfieve man kenmerkt, kenmerkt Brixon. Goede smaak: de keus van weelderige stoffen bewijst het. Vooruitstrevend: Brixon toont de nieuwe snit op z'n best. Degelijk: elk détail is verzorgd. Spreek gerust van Europese stijl, uw stijl. K.ïes daarom Brixon stijl. BRIXON Vele modellen van warme wind- en waterdichte stoffen waarin U zich toch vrij en gemakkelijk beweegt. Brixon overjassen 118.- 168.- Populaire serie 78.- 108.- c

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 2