NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plouvier heeft DE schoenen KOEJEMANS ANNONCEERT De vlag te Kortgene Brixon overjas 118.-168.- Voor de twens 69.- 89.- Lange Delft 19, Middelburg Telefoon 34 81 De zaak met de klok No. 3060 Zaterdag 7 oktober 1961 65e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs i 2.50 per jaar Franco per post f 5.25 Advertenties 6 cent per mm BRIXON urnM— Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES Was Noord-Beveland slechts en kele jaren geleden nog „het ver geten eiland", thans is het met reuzenschreden bezig deze achter stand in te lopen. Schijnbaar aan de lopende band worden er brug gen en wegen geopend, nieuwe havens gebouwd zoals de Veer haven te Kats, de vissershaven te Colijnsplaat, de landbouwhavens te Kortgene, Kamperland en Geersdijk, een grote jachthaven te Kortgene. Hen recreatiegebied „De Banjaard" gecreëerd, dat duizenden vakantiegangers aan trekt, Groene Kruisgebouwen, o- penbare, christelijke en ulo-scho len alsmede kleuterscholen ver rijzen er op diverse dorpen en zo kan men nog even door gaan. Noord-Bevel and leeft en bouwt aan zijn toekomst. Maandagmiddag 2 oktober j.l. konden wij getuige zijn van het voor het hele eiland zo heugelij ke feit, dat te Kortgene de hoog ste top was bereikt van het in aan bouw zijnde pensiontehuis „Noord-Beveland". Fier stond de Nederlandse driekleur op de muur van het flatgebouw, dat het nieuwe gebouw, met zijn front breedte van honderd meter kleur en tekening zal geven. Het stich tingsbestuur en een aantal geno digden waren deze middag bij het massale gebouw verenigd en na men bet in ogenschouw, waarbij de heren Poley en De Schrijver een uiteenzetting gaven. Over planken en balken, langs kale mu ren, gapende deur- en kastopenin- gen kregen de bezoekers enigs zins een indruk hoe dit tehuis binnen een aantal maanden er uit zal komen te zien en haar gas ten zal kunnen herbergen. Na deze verkenning verenigde het gezelschap zich in de raads zaal, waar onder leiding van voorzitter P. J. Bom enige huis houdelijke zaken werden behan deld. De voorzitter deelde mede dat aannemer Slotema gegronde hoop had het gehele gebouw in de loop van volgende week on der haar dak te hebben en dat 1 juni 1962 de dag kan zijn waarop het in gebruik gesteld kan wor den. Binnen enige tijd zullen toe komstige bewoners in de gele genheid worden gesteld zich bij het bestuur op te geven, waarbij aan de eigen Noord-Bevelandse bevolking de voorrang wordt ge geven. Een commissie uit het bestuur zal bezoeken brengen aan enkele andere, soortgelijke tehuizen, ten einde daar gegevens te verkrij gen hoe het moet en ook hoe of het niet moet. Een nieuw stichtingslid werd met algemeen goedvinden aange nomen, waarna een algemene en vlotte bespreking van interne za ken deze vergadering besloot. wintermode voor meneer 1962: overjassen die de winter weren. Temperatuur daalt, behaaglijkheid stijgt. Voel maar, warme stoffen, licht in gewicht. Kijk maar, meesterstukjes van coupe en afwerking. Pas 'n jas en ontdek, dit is mode voor mannen. Mannenmode.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 1