NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD f Pion vier heeft DE schoenen Jaap cle Jonge atte eve ma e^e» LANGEVORST 80-82 GOES Alles van ^4upincj Firma A. Verm a ire Zoon Lange Vorststr. 31 - 33 Goes Tel. 55 64 A. C. van der Rest uw/ bedden- en dekenspecialist Voor een zuiver wollen deken No. 3059 Zaterdag 30 september 1961 65e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm De moderne vrouw ziet er graag'cliarmant uit van vroeg tot laat. Ze draagt dus bij voorkeur een welverzorgd, pittig mantelpakje. Ideaal, want het staat altijd: in de auto, op dé fiets of op de wandeling, Sportieve en geklede mantel costuums met en zonder vlotte bont' garnering, in heerlijk-warme tweeds en mohairs, bieden wij U te kust en te keur; Wie enige aandacht aan de jongste troonrede heeft geschon ken, zal hebben gezien, dat de verlaging van de loon- en inkom stenbelasting weer eens is uitge steld tot 1 juli 1962. Deze, zich christelijk-sociaal noemende, rege ring springt wel erg gemakkelijk met beloften, ten tijde van ver kiezingen gedaan, om. Men weet dat de regering Drees in decem ber 1958 is weggestuurd omdat de heer Hofstra, toenmalig minister van financiën, een aantal tijde lijke belastingmaatregelen met 1 jaar wilde verlengen. Dat namen de christelijke en de liberale par tijen niet. Ze brachten het kabi net ten val en er zou nu eens een andere wind gaan waaien. We herinneren nog goed de verkie zingsleuzen: Lagere belastingen, minder overheidsbemoeiingen, minder overheidsuitgaven, minder ambtenaren, meer zelfstandigheid voor de gemeenten (decentralisa tie) enz. enz. Loonregelingen zou den aan het bedrijfsleven worden overgelaten. Wat is er van die beloften waar gemaakt? Niets. De tijdelijke be lastingmaatregelen, die Hofstra met een jaar wilde verlengen, zijn maar eventjes blijvend gemaakt. De loon- en inkomstenbelastingen zijn, hoewel dit meermalen is be- loofd, niet omlaag gegaan. Op be lastinggebied is geen enkele be lofte waar gemaakt. Integendeel, de belastingen zijn gestegen. In plaats van belastingverlaging, be lastingverhoging. Is dat nu chris telijk-sociaal? Óp elk gebied zijn de over heidsbemoeiingen gestegen. Dat is natuurlijk niet te voorkomen in deze ingewikkelde maatschappij, maar de partijen, die het nu eens anders zouden doen, hebben het de kiezers toch wijsgemaakt. Die hebben het bovendien nog ge loofd ook. Wie sprak er van minder over heidsuitgaven? De christelijke par tijen en de V.V.D. Dat zou nu eens anders worden als bij de vo rige regering. Van prof. Zijlstra had men verwacht, dat hij een streep zou zetten onder het z.g. „potverteren van belastinggelden" Wat ziet men na bijna 3 jaar Zijl stra? De overheidsuitgaven zijn gestegen tot een peil, zo hoog als de hardst schreeuwende belasting- verlagers 3 jaar geleden zelfs in hun stoutste dromen niet van Hof stra hadden gevreesd. Ook ver mindering van overheidsuitgaven was een holle leuze. De stijging ten opzichte van 1960 is niet een half procent, zoals de minister van de kleine luyden ons vorig jaar heeft voorgerekend, maar 9 procent. Een enorme stijging dus. Het ambtenarencorps is gestegen in plaats van gedaald. Weer een belofte die niet is waargemaakt. Decentralisatie, een van de stokpaardjes van de regering De De zaak met de betere kwaliteit Voor Elastieken spataderkousen Steunkousen (zonder elastiek) Buikbanden Herniagordels Breukbanden Steunzolen enz. aan juiste maten naar de bekende Geneesmiddelen- Bandagezaak met de grote afdeling Parfumerie van Lange Kerkstraat 42 - Goes is onbetwist St. Adriaanstraat - Telefoon 5729 - Goes kleurig en dichtg eweven voor een koude winter jassen en truien met ruimte, soepel vallend en warm een stijl, welke het oog bekoort met een silhouet, dat slank maakt pantalons in helanca en lastex of wol van de hoogste klasse met een aparte snit, waardoor er nu een pantalon voor ieder figuur is en om het van top tot teen warm, vlot en nieuw te maken een leuke wollen muts met noors motief en een paar noorse sokken om er, niet gedeerd door kou of nattigheid, de winter vrolijk en opgewekt mee door te komen de nieuwe collectie 1961-1962 is niet zómaar iets, dat is hoog te waarderen kwaliteit en hogeschool mode-werk in kleur en snit een collectie vol met nieuws, ook voor u lange delft Sd - middelburg 31 Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 1