NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Verenigde Coöperatieve Suikerfabrieken G.A. FLINKE ARBEIDERS I 1 i i J 0 SIAS S E Plouvier heeft DE schoenen Jaap de Jonge slaapkamermenbeltjes Saftyhnis een ploegwedstrijd Raadsvergadering Wissenkerke uw bedden- en dekenspecïalist D. Rietveld van Ëysden TREKKINGSLIJST loterij Patrijzenjacht 1961 gevestigd te DINTEL00RD i i Een goed begin is het, als de a.s. moeder eens een kijkje neemt in de speciaalzaak V/oor goede kwaliteit en ruime sortering Uw adres Wijn- en gedistilleerdhandel Wed. C. Dominions Korte Kerkstraat 8 Goes, telefoon 6119 Terrein: A. Priester No. 3055 Zaterdag 2 september 1961 65e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm In de spoedeisende vergadering van j.l. woensdagavond waren de leden Klaassen en Bom afwezig. Voorzitter Schuit opende met enige welkomstwoorden deze ver gadering en stelde voor, aan H. K.H. Prinses Wilhelmina, op de vooravond van haar verjaardag, een telegram van dankbaarheid en gelukwens te zenden. Dit voor stel genoot aller instemming. Woorden van blijdschap sprak de voorzitter tot het lid Contant naar aanleiding van een geslaagde zwa re operatie van diens vrouw. Voor en aleer het agendapunt „notulen" ter tafel kon komen zeide het lid Welleman, dat deze spoedeisende vergadering hem zwaar op de maag lag. 's Morgens had hij de oproep ontvangen voor de vergadering 's avonds, volgens hem diende zulk een oproep min stens 24 uur tevoren te geschie den. Gaarne zou hij zien dat deze avond enkel die punten werden behandeld waarvoor in feite deze vergadering is belegd. De voorzitter zette uiteen, dat Welleman het dringende van deze vergadering beter zou begrijpen bij de behandeling van punt 14 van de agenda: het onderhands gunnen aan de N.V. West-Neder land van een jachthavenbassin en het opspuiten van een zandcunet De voorzitter deelde mede dat de door de raad in haar vergade ring van 29 juni verleende mach-' tiging om aan Ged. Staten goed keuring te vragen voor het bou wen van een jachthaven annex bungalowterrein ten bedrage van f 1.080.000.door Ged. Staten nog niet is goedgekeurd. Na vele en uitvoerige besprekingen is men bij G.S. tot de slotsom gekomen dat het aanwezig zijn van het ma teriaal van N.V. West-Nederland een spoedige oplossing noodzake lijk maakt. Uit Middelburg is dan ook bericht ontvangen deze ver gadering door te laten gaan ten einde te besluiten de water- en grondwerken, eerste fase, onder hands aan te besteden aan de N.V. West-Nederland voor de som van f 416.625.met aftrek van f 16.000.voor de inmiddels reeds geroofde klei. Het grootse werk is nu in drie fases ingedeeld, té weten fase 1 het hierboven genoemde werk, fa se 2 het bouwrijp maken van het terrein met rioleringen, straten enz. tot een bedrag van f 216.500.- en fase 3 de technische werken tot een bedrag van f 98.000.en de inrichting van de haven tot een bedrag van f 350.000. De beslissing over de aanbeste ding van de eerste fase kan in de- is onbetwist Voor u» bungalow leuke St. Adriaanstraat Telefoon 5729 Goes op het bungalowterrein. Mevrouw Janssen, sprekende namens de V.V.D.-fractie sloot zich bij het voorstel van het lid Welleman aan Na enige bespreking werd hierop namens P.v.d.A. en V.V.D. het voorstel gelanceerd in deze verga dering alleen te behandelen punt 5 van de agenda: geen bezwaar te maken tegen de normen, die door Ged. Staten zullen worden gehan teerd bij het vaststellen van -een vaste autovergoeding voor de bur gemeester, punt 6: per 1 septem ber 1961 te benoemen tot hoofd van de openbare school voor ulo de heer W. P. van den Boogaardt te Kortgene, punt 7per 1 sep tember 1961 te benoemen tot hoofd van de o.l.s. te Kortgene de heer N. W. Dingemanse te Kort gene en het hierboven reeds ver noemde punt 14. Met de stem van de leden Contant en Breure tegen werd dit voorstel aangeno men. Z.h.s. werden hierna de punten 5 en 6 aanvaard. Bij punt 7 opper de het lid Marcusse dat men voor een voldongen feit werd geplaatst, waarop de voorzitter zeide, dat men blij mag zijn zo vlug een hoofd te kunnen benoemen. De heer Dingemanse is enige weken geleden geslaagd voor de akten l.o. en m.o. Engels, waardoor zich voor hem nieuwe perspectieven openen als overgang naar een ulo school of naar een H.B.S. De heer Dingemanse heeft zich bereid ver klaard om, bij benoeming, een re delijk aantal jaren (3) te Kortgene te blijven. Z.h.s. volgde hierop de benoe ming. Punt 14, de jachthaven betref fende, kwam hierop aan de orde. ze vergadering genomen worden.^ De tweede fase moet nog door G. S. worden goedgekeurd. Mocht deze goedkeuring spoedig afko men, dan zou met de uitvoering van de water- en grondwerken reeds direct na volgende week dinsdag begonnen kunnen wor den. B. en w. namen gaarne de verplichting op zich fase 2 ook te gunnen aan de N.V. West-Neder land. Fase 3 behoeft natuurlijk ook de goedkeuring van G.S. maar heeft in verband met de reeds toegezegde Rijkssubsidie de mede werking van het Rijk en de D.A. C.W. nodig. Het lid Marcusse vond het vreemd dat G.S. toestemming ver leenden voor de eerste fase en niet ook voor de tweede fase. De voorzitter zeide dat er voor de tweede fase nog bepaalde zeker heden gesteld moesten worden om het voor G.S. aanvaardbaar te ma ken. Op de vraag van mevrouw Janssen naar fase 3 antwoordde de voorzitter dat fase 1 en 3 on afscheidbaar aan elkaar verbon den zijn. Men kan geen bassin graven zonder direct de taluds te verdedigen. Volgens wethouder Breure zijn G.S. overtuigd van de noodzaak dat die jachthaven er moet ko men. De aanbesteding van de eer ste fase hebben zij goedgekeurd, a.s. dinsdag kunnen zij in haar vergadering voor fase twee moei lijk anders beslissen. Op de vraag van het lid Ver burg of er al ernstige gegadig den zijn voor het bouwen van bungalows op het nieuwe terrein, antwoordde de voorzitter beves tigend, wij worden er onder be graven zeide hij. Z.h.s. werd hierna het voorstel van b. en w. overgenomen. Het wachten is thans op de goedkeu ring van Ged. Staten. Uit de bespreking is duidelijk naar voren gekomen, dat bij rea lisatie van dit plan, Kortgene in het bezit zal komen van een van de modernste jachthavens van Ne derland, ook wat de grootte be treft. Deze haven zal een opper vlakte beslaan van ongeveer 5 ha, ligplaats kunnen bieden aan een zeer groot aantal grote en Jdeine schepen (men spreekt van een duizendtal) en een omringende steiger hebben van 5000 meter. Vele problemen zitten nog aan dit object vast, zoals b.v. de winter- berging, havenmeester enz. Te ongeveer kwart voor negen sloot de voorzitter deze vlotte ver gadering. Haarlak vanaf 2.95 in spuitbus Kapper Lange Kerkstraat 40, Goes Telefoon 6666 2370 1432 1433 2017 1192 1807 2019 1014 1787 1019 2362 2096 1189 1571 2081 1084 1720 1825 1210 1496 1027 1026 1569 1680 2427 2069 2105 2395 1131 1589 1211 1877 2389 1570 <~2M i Op onze fabrieken te STAMPERSGAT, ROOSENDAAL en ZEVENBERGEN kunnen voor de a.s. campagne nog worden geplaatst: in 3-ploegendienst. Op onderstaande zittingsavonden kunt u zich opgeven, terwijl u dan ook geheel vrijblijvend alle gewenste inlichtingen kunt verkrijgen: Maandag 4 september 1961 te KORTGENE in hotel „De Korenbeurs" van de heer P. de Regt, Kaaistraat 12. Dinsdag 5 september 1961 in WISSENKERKE in café „Wielersrust" van de heer J. Beije, Voorstraat 1. Alle zittingen vinden plaats op de genoemde dagen van 7 tot 9 -uur 's avonds. Het loon dat betaald wordt is natuurlijk afhankelijk van beroep en prestatie; voor alle leeftijden geldt als minimum 121.50 en als maximum 158.bruto per week van 7 dagen. Na het einde van de campagne ontvangt u nog 4 °/o va kantietoeslag en verrekening van verlofdagen. X X I X I 'ÏÏiarjn Alle gewenste inlichtingen geven wij gaarne en u ziet vele leuke dingen. En wat belangrijk isu kunt in elke prijs klasse slagen. Kinderwagens brengen wij ook in een grote sortering van Koelstra en Van Delft. U kunt voor uw uitzet of kinderwagen gratis meeraden naar de juiste geboortedatum. Als de datum goed is dan krijgt u de kin derwagen gratis of de uitzet voor halve prijs. Gaarne lichten wij u nader in. WINKELGALERIJ LANGE DELFT TELEFOON 24 93, MIDDELBURG T Hedenmiddag zal te 13.00 worden gehouden naast het sportveld te Kortgene Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 1