372 studieboeken Boekhandel Markusse r D. Rietveld van Eysden 't Jantje van Alles Bruidsparen! Foto P. van de Linde J. L. J. Bruynzeel is afwezig een tractor chauffeur Bekendmaking maandag 7 aug. '61 spreekuur te houden te Kamperland een ouderwetse ijzeren schommel- wieg prima huisorgel Spera-Nielka F. JANSEN Sanderse kosteloze inenting tegen pokken H.M.W. Typhoon brommer net meisje een kinderwagen tevens wandelwagentje Een werkvrouw gevraagd voor één of twee dagen per week Rolfilms voor zwart-wit en kleur Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter 't Hart. PREDIKBEURTEN voor zondag 6 augustus 1981 Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Koole, H. Doop en 2.30 uur ds. Postma. Ned. Herv. Kerk Kats 2 en 6 uur ds. Metselaar. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Louwerse en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. Postma en 2.30 uur ds. Koole. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Kluiver van 's-Gravenpolder. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 en 2.30 uur ds. Van Dam. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Streefkerk. Geref. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. M. C. Kersten van Rotterdam. Geref. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Geref. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Enige en algemene kennisgeving BURGERLIJKE STAND Kortgene Geboren: 1 juli. Marinus, z.v. Abraham M. van der Weele en Levina A. Kallewaard. 12 juli. A- driana Paulina, d.v. Jan F. Min- nik en Leintje J. Kloet. 20 juli. Jan, z.v. Jan Kesteloo en Dina P. Verhulst. 24 juli. Bert Jan, z.v. Leendert G. Geelhoed en Jacoba C. Zandee. 31 juli. Johanna Adri- ana Janette, d.v. Matthijs J. Noordhoek en Janna Filius. 28 juli. Anita, d.v. Marinus Karman en Maria C. de Kam. Ondertrouwd: 14 juli. Iman J. Hendrikse, 24 jr. te Wissenkerke en Leuntje L. Markusse, 19 jr. 21 juli. Jan de Bruine, 30 jr. te Wis senkerke en Adriana de Waal, 22 jr. 21 juli. Pieter C. Bijl, 23 jr. te Tholen en Joppa Geertruida Geel hoed, 23 jr. Getrouwd: 19 juli. Adriaan Jas- pert Schuit, 26 jr. en Sieuwke IJ. Willekes, 22 jr. Overleden: 2 juli. Tannetje Hoo- gerheide, 67 jr., echtgenote van Iman Hoogerheide. 6 juli. Pieter- nella Heijstek, 75 jr., ongehuwd. 12 juli. Pieter Kleppe, 77 jr., echt genoot van Cornelia E. Versluis. 31 juli. Hendrika Kramer, 72 jr., weduwe van Jacob J. Verhulst. EXAMENS - Op het examen, afgenomen door de Stichting Vakopleiding Bouw bedrijf slaagden te Goes de heren L. M. Dees en Van Liere te Wis senkerke en M. P. de Kam te Kamperland. Van de Chr. Ulo te Wissenker ke slaagden te Goes de volgende leerlingen: Gerard Karstanje te Wissenkerke, Kees de Smit te Wissenkerke en Johan Dingeman- se te Colijnsplaat voor diploma B. Izak de Looff te Wissenkerke en Anneke de Regt te Colijnsplaat voor diploma A met wiskunde. Van de Ulo-school te Kortgene slaagden voor het Mulo-diploma A Mark Markusse en Henny Boot te Kortgene, Niek de Vos te Kats. Geslaagd voor Mulo-diploma A met middenstandsdiploma Ineke Leendertse, Bertus Platschorre, A- drie de Lange te Kortgene, Adrie Clement, Kees Davidse te Colijns plaat, Kees de Wild en Elly de Wild te Kats. TENTOONSTELLING GRAFISCH WERK COR DE WOLFF. Enige tijd geleden heeft het Provinciaal Bestuur van Zeeland enkele droge naaldgravures (uit de serie, getiteld Rampgebied 1953) en een collectie tekeningen, geti teld Walcheren 1945, aangekocht van de in Middelburg geboren 72-jarige kunstschilder en graficus Cor de Wolff, thans woonachtig in Amsterdam. Cor de Wolff heeft tot zijn 18de jaar op Walcheren gewoond, eerst in Middelburg en daarna in Vlissingen. Op zijn 18de jaar vertrok hij naar Haarlem al waar hij de Kunstnijverheidsschool bezocht. Zijn grafisch werk geniet internationale bekendheid. Naar aanleiding van een ver zoek van bevriende zijde besloten Gedeputeerde Staten hun mede werking te verlenen aan de tot standkoming van een tentoonstel ling van een kleine selectie uit zijn veelomvattend grafisch werk. Zij stelden daartoe de benedenhal van de Provinciale Griffie, Abdij 6 te Middelburg ter beschikking. De daar in te richten tentoonstelling zal op dinsdag 29 augustus a.s. worden geopend door de Commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. De tentoonstelling zal voor het publiek toegankelijk zijn vanaf woensdag 30 augustus a.s. tot en met vrijdag 8 september d.a.v. op werkdagen, behalve zaterdag, van 1012.30 uur en van 13.3017.30 Heden overleed plot seling, onze geliefde en zorgzame moeder, behuwd- en grootmoe der Hendrika Kramer (weduwe van Jacob Jan Verhulst), in de ouderdom van ruim 72 jaar. Namens de familie Verhulst. Colijnsplaat, 30 juli 1961. De begrafenis heeft plaats gehad op woens dag j.l., des nam. om 2 uur te Colijnsplaat. Heden overleed, na een kortstondig lijden, onze geliefde vader, behuwd- en grootvader Pieter van de Plasse (weduwnaar van Neeltje Meulbroek), in de ouderdom van 84 jaar. Kortgene: J. M. van de Plasse. M. C. van de Plasse - Abrahamse. Middelburg: A. M. van Schaik - van de Plasse. A. M. van Schaik. Kats: M. A. Goudzwaard- van de Plasse. G. J. Goudzwaard en kleinkinderen. Kats, 1 augustus 1961. Dijkstraat 29. De begrafenis heeft plaats gehad op vrijdag 4 aug. j.l., des nam. om 2 uur te Kortgene. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde va der, behuwd-, groot- en overgrootvader en zwa ger Nicolaas Verburg (weduwnaar van C. J. de Ridder), op de leeftijd van 85 jaar. C. Marcusse - Verburg. J. G. Marcusse. M. J. Verburg. J. M. Verburg. J. M. de Ridder. M. J. de Ridder. Klein- en achterklein kinderen. Kamperland, 2 augustus 1961. Veerweg 105. De begrafenis zal plaats hebben heden, 5 aug., om 2 uur, op de begraafplaats te Kam perland. ARONAL vitamine tandpasta voedt en sterkt het tandvlees Kapper Lange Kerkstraat 40, Goes Telefoon 6666 Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij ken nis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Johanna Adriana. Janette. M. J. Noordhoek. J. Noordhoek - Filius. Leny. Elsje. Kortgene, 31 juli 1961. Julianastraat 3. Bij vindt u de hartewens van uw dochter: de nieuwste Teenager Wildebraspoppen! Zag u reeds onze sortering Wildebraspop pen met stem en slaap- ogen? Met kambaar haar reeds vanaf 2.95!! Korte Noordstraat 1115, Middelburg, telefoon 3733 Zie onze nieuwe speciale BRUIDSOPNAMEN in de etalage op de hoek Papegaaistraat - Lange Vorststraat, Goes v/h De Soomer Telefoon 6783 van 4 augustus tot en met 20 augustus a.s. Dokter V. 't Hart neemt waar en houdt spreekuur te Wis senkerke van 1 tot 1.30 uur op 5, 8, 10, 12, 15, 17 en 19 augustus. Tegen september gevraagd: bij A. VAN DE ZANDE, Zuiddijk 4, Colijnsplaat. De burgemeester van Wis senkerke maakt bekend, dat hij voornemens is op tussen 2 en 3 uur des namid dags in het verenigingsgebouw „Renata". Wissenkerke, 5 aug. 1961. De burgemeester voornoemd, J. van Halst. Te koop gevraagd: Brieven onder letters AB aan bureau van dit blad. Te koop: 17 registers, merk „American Organ". Te bevragen: M. VAN DER WEELE, Havelaarstraat 70, Colijnsplaat, tel. (01199) 345 De betere kwaliteits-horloges Ruime garantie en service v/h C. Joosse JUWELIER - HORLOGER - GRAVEUR St. Adriaanstraat 11, telefoon (01100) 69 24, Goes Sens iets anders als prettig cadeautj Wat denkt u van een mooie Zaalberg aardewerk kop en schotel, feestelijk aangekleed met een tuiltje bloemen Bloemenmagazijn Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 26 09 De burgemeester van Kort gene maakt bekend, dat ge legenheid tot zal worden gegeven te Colijnsplaat op woensdag 9 augustus a.s. van 14.30 tot 15.30 uur in het Groene Kruisgebouw en te Kats eveneens op ge noemde datum, van 16 tot 16.30 uur op de voor malige gemeentekamer. Kortgene, 3 augustus 1961. De burgemeester voornoemd, A. A. Schuit. Te koop: een in goede staat zijnde Kaaidijk 21, Kortgene. Gevraagd, voor huishouding en winkel: voor 5 dagen per week. D. KOOMAN, Hoofdstraat 36. Kortgene. Te koop: bij W. VAN DER GELD, Spuidijk 9, Kamperland. Hotel „De Stadswijnkelder", Kortgene Boekhandel Markusse Telefonisch aangesloten onder nummer A. KOSTER, wijkzuster, Wissenkerke. Het oude telefoonnummer van zuster Weststrate, num mer 278, komt hiermede voor het Groene Kruis te verval len. Wanneer u van plan bent na de vakantie met uw studie verder te gaan, of dat u mogelijk een andere school gaat bezoeken, dan is het nu de tijd om uw voor dit schooljaar te bestellen. Wij kunnen dan een tijdige aflevering garanderen. Uw verdere schoolbenodigdheden, zoals passers, driehoeken, gradenbogen, potloden, vulpennen, gum, cahiers, agenda's, woordenboeken enz. hebben wij steeds in onze zaak in voorraad zal u graag van advies dienen Wij doen steeds ons best „bij de tijd" te blijven en er gaat haast geen week voorbij of er worden één of meerdere artikelen aan onze sortering toegevoegd

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 2