Goncert een bakkersbediende Concert van E.M.M. met drumband te Geersdijk Koopt via lloiil hij l aii Westen, dan krijgt u altijd veelgeldzegels fek zelfbedieningswinkel te HEROPENEN Iz. BOOT Jr. Raadsvergadering Kortgene Tomarin-lokaas AADURAL- plasticverf P.J. V.D.M0ERE V.Z.O.D. D.O.S. '55 't Jantje van Alles R0LFILMS Transpiratiestiften D. Rietveld van Eysden een meisje voor de winkel en huishouding BEKENDMAKING tijdelijk voor het doorgaand verkeer in beide richtingen zijn afgesloten, In de openbare raadsvergade ring; van donderdag 29 juni j.l. te Kortgene was het lid M. K. Ver burg met kennisgeving afwezig. De voorzitter opende deze ver gadering met een hartelijk wel kom en een felicitatie aan het a- dres van de jarige, Prins Bernhard Met een ieders goedvinden werd een telegrafische gelukwens aan Z.K.H. gezonden. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld, waarna een aantal in gekomen stukken voor kennisge ving werden aangenomen. Plierna deelde de voorzitter mede dat er te Kats, met mede werking van b. en w., een kleu terschoolvereniging was gesticht. Hij sprak daarbij de hoop uit dat t.z.t. de wettelijke regeling hier op van toepassing zal kunnen zijn. Wat de reorganisatie van de brandweer betreft: binnen zeer korte tijd zal de nieuwe haspel wagen worden afgeleverd. Als o- verkoepelende spuit zal worden aangeschaft een hogedruk-nevel- spuit. Een vervelende geschiedenis noemde spreker de reorganisatie van de torenuurwerken te Kort gene, Colijnsplaat en Kats, toch hoopte hij binnen afzienbare tijd tot goede resultaten te kunnen ko men. Z.h.s. werd hierop besloten tot het ingebruikgeven, des zaterdags middags, van het gymnastieklo kaal te Kortgene aan de volleybal vereniging „D.V.V." te Kortgene. Over het jaar 1960 werd t.b.v. de bijzondere lagere school te Co lijnsplaat de haar toekomende be dragen vastgesteld. De circulaire van de minister van Binnenlandse Zaken i.z. toekenning van een uit kering ineens aan het gemeente- personeel werd van overeenkom stige toepassing verklaard op het gemeentepersoneel van Kortgene. De heren L. van Liere en lm. Lamse te Colijnsplaat werden tot gemeentewerklieden benoemd. De rekening over 1959 van Maatschappelijk Hulpbetoon werd z.h.s. vastgesteld. De gemeente rekening over 1959 werd voorlo pig vastgesteld met een goed slot van f 3901.70, terwijl de uitgaven van het openbaar lager en het o- penbaar kleuteronderwijs over 1959 eveneens werden vastgesteld. Van de gemeentebegroting van 1960 werden de slotwijzigingen vastgesteld met een reserve van f 16.500.waarmede nog be paalde werken kunnen worden uit gevoerd. Aan de heer C. M. Schot werd op diens verzoek per 1 september a.s. op de meest eervolle wijze ontslag verleend als hoofd van de openbare U.L.O.-school te Kort gene, zulks wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Op een zaterdag in septem ber stellen b. en w. voor op ge paste wijze afscheid te nemen van de heer Schot, die vele jaren het onderwijs in de gemeente heeft gediend. Aan de heer P. J. de Jong, hoofd van de o.l.s. te Kort gene, werd op diens verzoek ook eervol ontslag verleend, zulks in verband met zijn benoeming naar Goes. Het verzoek van de heer A. J. Westerweel te Colijnsplaat om vergunning voor het aanleggen van een terras voor zijn hotel, ont lokte enige bespreking. Het lid Welleman zeide, dat hij zich met de gang van zaken in deze niet kon verenigen, onze goedkeuring wordt gevraagd en het terras is reeds gemaakt. Het lid Klaassen bracht naar voren, dat destijds de muziektent daar ter plaatse een obstakel was, het terras zal even eens een obstakel blijken te zijn, z.i. komt dit te ver het trottoir op en zullen de mensen er in het donker tegenop lopen. Nadat de voorzitter, naar ieders genoegen, deze zaak had uiteengezet en be loofde, dat als voorwaarde bij de vergunning zou worden bepaald, bij gebleken moeilijkheden de ver gunning zou worden ingetrokken, werd z.h.s. het verzoek ingewil ligd. De periodiek aftredende leden van de commissie van beheer van de schoolartsendienst op Walche ren, Noord- en Zuid-Beveland W. veerden alle bij acclamatie herbe noemd. Van de weegbrugvereniging te Colijnsplaat zal worden aange kocht het weegbrughuisje aan de haven te Colijnsplaat voor de som van f 1000.Dit huisje kan na aankoop verhuurd blijven aan het Rijk voor de som van f 250. per jaar. B. en w. werd een crediet van f 350.verleend voor de aanschaf van athletiekbenodigdheden voor de U.L.O. te Kortgene, te weten discussen, stalen speren en stoot- kogels. Z.h.s. werd hierop besloten de gemeentelijke vrachtauto voor f 550.te verkopen aan de heer J. Jongepier te Serooskerke, even eens werd z.h.s. besloten van de provincie Zeeland over te nemen het erfpachtrecht van een strook grond (rijwielpad), oostelijk gele gen van de Veerdam te Kortgene. In het raadsbesluit van 20 maart 1961 tot het verkopen van het erf pachtrecht van een gedeelte van het haventerrein te Kortgene aan de Coöp. Landbouwvereniging „Noord-Beveland" G.A. werden alsnog enige bepalingen opgeno men in verband met verkeersrech ten. Aan de bijzondere lagere school te Colijnsplaat werd een voorschot van f 4400.toegekend. Hierna schorste de voorzitter de vergadering. Na heropening werd z.h.s. besloten een crediet van f 1.0S0.000.beschikbaar te stellen voor het baggeren en pro fileren van een jachthavenbassin en het bouwrijp maken van een bungalowterrein, beiden gelegen ten oosten van de Veerdam te Kortgene en voor het inrichten van genoemde jachthaven. De voorbereidingen zijn nu zo ver gevorderd, dat tot verwezen lijking van de plannen kan wor den overgegaan. De kosten van het bouwrijp ma ken van het bungalowterrein wor den geraamd op f 650.000.de kosten, ten laste van de gemeente blijvend voor het baggeren en profileren van het jachthavenbas sin worden geraamd op f 80.000.-; de kosten van het inrichten van de jachthaven worden begroot op f 350.000.de kosten van het bungalowterrein kunnen volledig worden gedekt door de uitgifte prijs van de percelen in erfpacht te géven grond; de ten laste van de gemeente blijvende kosten we gens aanleg en inrichting van de jachthaven worden geraamd op f 175.000.De uitvoering van de plannen kan geen uitstel gedogen. Tijdens de schorsing en onder het genot van een kopje koffie was dit agendapunt besproken en aan de hand van kaarten uitvoerig toegelicht. De voorzitter dankte de leden en sprak de hoop uit, dat alles in het voorjaar van 1962 klaar en het terrein bouwrijp zal zijn. Bedoelde plannen zijn nog aan hogere goedkeuringen onderwor pen. Bij de rondvraag informeerde het lid Korteknie, gesteund door het lid Welleman, naar de wacht huisjes voor buspassagiers. De voorzitter antwoordde hierop dat het verplaatsbare wachthuisjes zullen worden, mede in verband met een mogelijke brug over de Oosterschelde. Hij hoopte dat ze nog deze zomer geplaatst zouden kunnen worden. Welleman vroeg wanneer men in aanmerking kan komen voor vrijstelling of vermindering van betaling van huisvuilrechten, zo als destijds in een artikel is vast gelegd. Hierop antwoordde de voorzitter dat betrokkenen daar over zelf moeten komen praten. Tenslotte zeide Welleman de mening te zijn toegedaan, dat Co lijnsplaat 15 woningen was toege wezen voor de Arnemuidense en Veerse vissers. Volgens de voor zitter waren deze 15 woningen nog niet toegewezen, maar staan ze wel op de urgentielijst. Het lid Wolse zou gaarne ver betering zien van het paadje Kerkgang - Kaaidijk. Wethouder Breure beloofde er spoedig werk van te zullen maken. Mevrouw Janssen zou gaarne zien dat de venters in garen en band geweerd werden. Zij zijn een last voor de huisvrouwen en laten alles aan driedubbele prij zen betalen. De voorzitter zal hierin verbetering zien te krijgen. BURGERLIJKE STAND Wissenkerke Geboren: 8 juni. Gerrit Diede- rik, z.v. A. J. de Neef en A. J. Sandee. 10 juni. Tannetje Lena, d.v. P. I. Bouterse en L. T. Gouds waard. 16 juni. Arie, z.v. C. M. Clement en M. Bouterse. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: 8 juni. Johannes de Schipper, 23 jr. en Pieternella Le na de Looff, 24 jr. Overleden: geen. Kortgene Geboren: 23 juni. Leendert Pie- ter, z.v. Hendrik C. Filius en Ma ria W. Alebregtse. 29 juni. Fatina, d.v. Sahraoui Abdoun en Jansje van de Linde. Ondertrouwd: 2 juni. Cor de Boo, 24 jr. en Jeintje J. Riemens, 19 jr. 29 juni. Adriaan J. Schuit, 26 jr. en Sieuwke Y. Willekes, 22 jr. Getrouwd: 21 juni. Cor de Boo, 25 jr. en Leintje J. Riemens, 19 jr. Overleden: 7 juni. Dirk Pries ter, 83 jr., gehuwd met Maatje J. Hoveijn. Enige en algemene kennisgeving Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter 't Hart. PREDIKBEURTEN voor zondag 9 juli 1961 Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur voorb. H. Avondmaal en 2 uur dienst. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Dijkmeijer en 2.30 uur ds. Dijkmeijer, H. Doop. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. Postma en 2.30 uur ds. Postma, voorb. H. Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. J. de Vries van Apel doorn, voorb. H. Avondmaal en 2.30 uur ds. Willekes. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. H. Brons van Abbenes en 2.30 uur ds. Metselaar te Goes. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur cand. C. W. Plovy van Soest. Geref. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. Radder. Geref. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Geref. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 9.30 en 6 uur ds. P. Honkoop van Ierseke en 2.30 uur leesdienst. Geref. Gem. Colijnsplaat Donderdag 13 juli. 7 uur ds. W. Hage van Middelburg. Langs deze weg komen wij u, mede namens onze kin deren, hartelijk danken voor uw belangstelling, betoond bij onze 50-jarige echtvereni ging. A. A. Verburg - Korsuize. Colijnsplaat, juli 1961. Heden overleed mijn geliefde vrouw Tannetje Hoogerheide- Hoogerheide, in de ouderdom van ruim 67 jaar. Iman Hoogerheide. Colijnsplaat, 2 juli 1961. De begrafenis heeft plaats gehad op dins dag 4 juli j.l., des nam. 2 uur te Colijnsplaat. Enige en algemene kennisgeving Heden overleed, na een geduldig lijden, onze lieve zuster en tante Pieternella Heystek, in de ouderdom van ruim 75 jaar. Namens de familie Heystek. Colijnsplaat, 6 juli 1961. De begrafenis zal plaats hebben op he den zaterdag, des nam. om 2 uur, vanaf Have- laarstraat 6, Colijns plaat. Ondertrouwd: A. J. Schuit en Sieuwke Y. Willekes Huwelijksvoltrekking 19 juli a.s. ten gemeentehuize, om 2.30 uur, te Kortgene. Huwelijksbevestiging om 3.15 uur door de WelEerw. Heer ds. F. C. Willekes in de Ned. Herv. Kerk te Kort gene. Rilland-B ath, Adriaan Butijnweg 52, Kortgene, Hoofdstraat 45, juni 1961. Gelegenheid tot gelukwen sen van 16.3018.00 uur in „De Korenbeurs" te Kort gene. Toekomstig adres: Rilland- Bath, Rietlandstraat 26. Daar het ons niet mogelijk was u allen vaarwel te zeg gen, doen wij het langs deze weg. Alle familie, vrienden en bekenden hartelijk ge groet en tot weerziens, ho pen we. Mr. en Mrs. Krijn Versluis. 1304 Paris Ave N.E. Grand Rapids 5. Mich., U.S.A. Volgende week donderdagmiddag hopen wij onze nieuwe Hierbij nodigen wij u allen uit om eens een kijkje te komen nemen in onze nieuwe zaak, want nu kunt u bij ons prettig en rustig winkelen, zowel voor kruidenierswaren, rookartikelen als textiel. Midden in de Hoofdstraat te Kortgene P.S. In verband met bovenstaande zijn wij volgende week GESLOTEN tot donderdagmiddag 2 uur. V. -.,> V Piet Meeusen en Nini de Jonge hebben de eer u hierbij ken nis te geven van hun voor genomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vin den op donderdag 20 juli 1961 op het stadhuis te Ter- neuzen, des namiddags te 15.30 uur. Oostburg, Finlandstraat 4, Wissenkerke, „Sorgwijck", juli 1961. Receptie van 17.0018.00 uur in Hotel „Des Pays-Bas", Terneuzen. Toekomstig adres: Jan Steen straat 1, Terneuzen. BINDERTWINE (wit en rood) BALEN PERSTOUW KLAVERRUITERS AFRASTERINGSPALEN BOOMPALEN DRAINEERBUIZEN DEKKLEDEN ZAKKEN ENZ. Doodt ratten en muizen met Gebruikt dit bij het opbergen van uw vlas. Schildert u zelf? Neemt dan Moderne kleuren. Vraagt kleurenkaart. Beleefd aanbevelend, Bestrijdingsmiddelenhandel Kortgene Telefoon (01108) 2 00 HEDENAVOND korfbalwedstrijd OP HET SPORTTERREIN TE KAMPERLAND tussen (Wissenkerke) en (Nieuwdorp) Aanvang 6.30 uur VOORAF RONDGANG DOOR „NICOLEEN" HUISMOEDERS!! Uw voordeel ligt bij Kop en schotels 0.49 Tafelborden 3 voor 1.25 Ontbijtbordjes 3 voor 1. Dekschalen f 1.49 Juskommen 0.98 Losse glazen schalen 0.75 Korte Noordstraat II15, Middelburg, telefoon 3733 Boekhandel Markusse Kapper Lange Kerkstraat 40, Goes Telefoon Terstond gevraagd: niet beneden de 16 jaar. I. BOLLE. Veerweg 22 te Kamperland. HEDENAVOND (BIJ GUNSTIG WEER) TE COLIJNSPLAAT DOOR HET FANFARE-GEZELSCHAP „EXCELSIOR" VAN KLOETINGE Bekerwinnaar concours 1961 GEVRAAGD: bij J. C. Th. DE KAM, KAMPERLAND HEDENAVOND BIJ GUNSTIG WEER Het dagelijks bestuur van het waterschap NOORD- BEVELAND te Kortgene maakt bekend, dat in verband met de uitvoering van werkzaamheden aan het wegdek, respec tievelijk de aanleg van een nieuwe provinciale weg, van 10 juli a.s. af na te noemen wegen te weten: le een gedeelte van de Baashuisdijk, voorkomende onder no. 35 ged. van de wegenlegger der ge meente Wissenkerke, vanaf de Langeweg in de Jacobapolder, no. 31 van genoemde wegenlegger tot de Middenweg in de Jacobapolder, no. 30 van die legger; 2e de Langeweg in de Rippolder, voorkomende on der no. 38 van genoemde wegenlegger; 3e de Rippolderscheweg, voorkomende onder no. 36 van die legger, vanaf de Langeweg in de Rip polder, no. 38 van die legger tot de Dwarsweg in de Rippolder, no. 37 van genoemde legger. Kortgene, 8 juli 1961. Het dagelijks bestuur voornoemd, M. W. van Arenthals, dijkgraaf. J. J. de Looff, ontvanger-griffier.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 2