Top - ffits jubileum-aanbieding GESLCTEM SCHRIJVERS STOFFENHUIS - GOES Belangrijk bericht Iz. BOOT Jr. zal zijn Tweede blad van Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 1 juli 1961 no. 3046 uit onze raffia-linnen toy -toy in denim coton ajour coton imprime coton „super roneva" Voor INMtlKBRMDEWIJI naar 1 i. BOOT Jr. !h Algemene ledenvergadering KORFBALSPORT Velen uwer zal bekend zijn, dat één van de veel beoefende spor ten in Nederland, de korfbalsport is. Op Noord-Beveland waren en kele jaren geleden een drietal korfbalverenigingen aanwezig. Door omstandigheden verdween in de voorgaande jaren een twee tal van deze verenigingen. Te Wissenkerke bleef de enige korf balvereniging van Noord-Beve land bestaan. Enkele weken terug werd op Colijnsplaat de vereniging in rus te, weer nieuw leven ingeblazen. Ook voor de jeugd van Kam perland bestaat de mogelijkheid deze sport te beoefenen. Misschien is dit niet mogelijk in een plaatse lijke vereniging, doch zeer zeker wel in het naburige Wissenkerke, waar de korfbalvereniging V.Z.O. D. reeds verschillende leden van Kamperland heeft. Teneinde de bevolking van Kamperland en in het bijzonder de jeugd kennis te laten maken met deze sport, organiseren wij op zaterdag 8 juli a.s. in de a- vonduren een propaganda-wed- strijd. Deze wedstrijd zal worden gespeeld tussen V.Z.O.D. uit Wis senkerke en D.O.S. '55 uit Nieuw - dorp. Tiet terrein en het uur van aan vang zal nader worden bekendge maakt. Houdt dus deze avond, waaraan ook zal worden medegewerkt door het tamboers- en pïjperscorps „Ni- coleen", vrij. RECREATIE-ONDERZOEK Op zondag 23 juli a.s. of, wan neer tengevolge van minder gun stige weersomstandigheden uitstel noodzakelijk is, op zondag 6 of, als derde mogelijkheid, op zondag 13 augustus zal er op elke strand- toegang in de provincie Zeeland, de provincie Noord-Holland en een gedeelte van de kust in Zuid- Holland, een recreatie-onderzoek onder de strandbezoekers worden gehouden. Het onderzoek zal bestaan uit een telling gedurende 12 uur (van 08.0020.00) en een enquete ge durende 6 uur, verdeeld over de gehele dag. De teller telt het totale aantal mensen dat naar het strand toe gaat, de enqueteur stelt een aantal dezer mensen enige vragen. De volgende vragen zullen wor den gesteld: 1. Mag ik (voor de statistiek) uw woonplaats weten? 2. Bent u één dagje uit of langer. Indien langer: Hoe lang blijft u hier en in welke plaats logeert (verblijft) u? 3. Hoe bent u naar het strand gekomen (vervoermid del)? 4. Met hoeveel personen? 5. Bent u vandaag hier reeds eer der op het strand geweest (te stel len na 10.00 uur)? De gegevens die bij dit onder zoek zullen worden verkregen, kunnen de gemeentebesturen hel pen tezamen met andere over heidsinstanties en de V.V.V.'s, de ontwikkeling van het vakantie- en dagbezoek aan de kust in goede banen te leiden: vraagstukken van parkeergelegenheid, van wegen en toegangen naar het strand en van uitbreiding en aanpassing van de accomodatie aan de toenemende behoeften moeten worden opge lost om de wassende stroom be zoekers zo goed mogelijk te kun nen ontvangen. Derhalve doen de organiseren de gemeentebesturen een beroep op de strandbezoekers aan dit on derzoek mede te werken, wanneer de enqueteurs op de strandtoegan- gen zullen vragen naar woon plaats, vakantie-oord en vervoer middel. De gemeentebesturen in Zeeland werken bij dit onderzoek samen met de Provinciale Plano logische Dienst voor Zeeland. Voorts werken aan het onder zoek mede de Rijksdienst voor het Nationale Plan en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter Bruynzeel. PREDIKBEURTEN voor zondag 2 juli 1961 Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes en 2.30 uur ds. Willekes, H. Doop. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. Postma. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Snoep van Middelburg en 2.30 uur ds. Koole. Ned. Herv. Kerk Kats 10 en 2 uur ds. Vrijlandt van Bors- sele. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur ds. Koole, bed. H. A- vondmaal en 2.30 uur de heer Kraak, dankzegging. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Dijkmeijer en 2.30 uur ds. Kluiver van 's-Gravenpolder. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Bouwknegt te Den Haag. Geref. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Geref. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. Radder. Geref. Gem. Kortgene Hedenavond 7.15 uur de heer Schipaanboord van Leiden. Zondag 10, 2.30 en 6 uur lees- dienst. Donderdagavond 7.15 uur ds. Ha- ge van Middelburg. Geref. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze ge liefde man, vader, behuwd- en grootvader Dirk Priester, betuigen' wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, M. J. Priester - Hoveijn. Kats, juni 1961. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onze innig geliefde zuster en tante Adriana Cornelia Boone (geboren Meulenberg), betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, A. Meulenberg. Colijnsplaat, juni 1961. Zuster Adriaanse laat allen hartelijk groeten bij haar vertrek uit Colijnsplaat. Hilversum, 26 juni 1961. „Bosrand". Soestdijkerstraatw. 109. Hierbij betuigen wij onze dank aan familie, vrienden en kennissen voor de vele blijken van belangstelling, die wij bij ons huwelijk heb ben ondervonden. Ook de he ren autobezitters hartelijk dank. C. de Boo. L. de Boo - Riemens. Kats, juni 1961. voor hoogzomerpakjestijdelijk 4.90 per meter leuke vlotte streepjes voor sport en spel, tijdelijk f 3.95 per meter zéér modieus, in pasteltintenf 5.90 per meter 90 cm breed, vanaff 1.50 per meter nu met belangrijke kortingen LANGE VORSTSTRAAT - TEGENOVER „BERCO" 0Het is beden de laatste dag dat u kunt profi teren van de 10 PROCENT KORTING die wij geven op al onze textiel. 0DINSDAG DE GEHELE DAG GESLOTEN. ^Vanaf woensdag is de verkoop achter onze winkel; ingang aan de Nieuwstraat. QWiit u van een en ander goede nota nemen? Bij voorbaat onze hartelijke dank voor uw me dewerking. Burgemeester en wethouders van WISSENKERKE ma ken bekend, dat de gemeente-secretarie met ingang van 1 juli 1961 op zaterdagen Alleen voor aangiften van geboorten, overlijden en hu welijken wende men zich tot die ambtenaar, wiens adres aan het gemeentehuis is aangeplakt. Wissenkerke, 1 juli 1961. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. van Halst, burgemeester. G. van Hekken, secretaris. '•''VSvul-V V-iy' S.T- Verenigingterbevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Noord-Beveland" te Wissenkerke te houden op donderdag 13 juli 1961, des namiddags 7.30 uur, in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. Punten van behandeling: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Rekening en verantwoording penningmeester. Vaststelling jaarverslag. Verkiezing bestuursleden. Rondvraag. Sluiting. Namens het bestuur, S. J. Dees, voorzitter. N. Houterman, secretaris.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 3