NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 35-jarig bestaan Plouvier heeft DE schoenen jubileum-verkoop bijzonder voordelig Wij vieren feest want de nieuwe stoffenzaak in de Lange Vorst in Goes COUPONSvoor minder dan de halve waarde HERDENKT ZIJN (fickKZwv POLLEN P. ii. Coomans Neem autorijles bij „Succes" A. C. van der Rest t Raadsvergaderi ig Wissenkerke No. 3042 Zaterdag 3 juni 1961 64e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post 5.25 Advertenties 6 cent per mm De allernieuwste stofjes voor vlotte rokken, aparte japonnetjes en pakjes, verkopen wij nu nog tijdens onze Super Roneva, Menko, Schuttersveld enz. uitsluitend de nieuwste goederen van dit seizoen. Zorg dat u er tijdig bij bent, want de voorraden zijn beperkt en de fabrikanten zonden ons héél mooie goederen voor weinig geld. IM0RDSK.6 rei.2443 -MIDDELBURG 3[o£lerc/am. Zoete schillen per fles ƒ5.80 Zoete Voorburg per fles 5.45 F rambozenbrandewij n per fles ƒ5.10 Advocaat per fles ƒ4.60 Boerenjongens per literpot ƒ5.75 Boerenmeisjes per literpot ƒ6.75 Martini-Vermouth rood en wit per literfles 6.95 per V2 liter 3.55 Diamant likeur per V2 fles ƒ2.95 'Constantino port rood en wit per fles ƒ6.60 Colijnsplaat, Telef. 01199-226 6.50 per les - Theorieles gratis Instructeur met jarenlange ervaring Opgeven: Bloemenmagazijn Heijboer, Lange Vorst 46-48, tel. 01100-7067, Ook: Breitnerstr. 84, Goes. handen te kunnen houden is een uitbreidingsplan in voorbereiding voor Wissenkerke, Kamperland, Geersdijk en buitendijkse gron den. Het lid De Smit noemde de bo men aan de Dorpsdijk een voort durende bron van ergenis, de wortels groeien onder de funda menten van de daar staande wo ningen heen terwijl de zware kruinen al het licht in die wonin gen wegnemen. De voorzitter zal opdracht geven bedoelde bomen drastisch te laten snoeien. Het lid Koole merkte op dat het bordje „gevaarlijke hoek" bij de weg naar de hofstede van Van Langeraad niet meer aanwezig is. De voorzitter zal opdragen dat dit bordje zijn waarschuwende taak weer naar behoren kan ver richten. Op de vraag van Koole naar de mogelijkheid van het dit jaar opnieuw bestraten van de Veerweg te Kamperland ontspon zich een hele discussie waaruit bleek dat de kans op een nieuwe bestrating dit jaar wel heel mi niem is, ja zelfs wel tot de on mogelijkheid zal behoren. Be doeld werk is niet op de begro ting vernield en de voorzitter ziet daarom geen kans het werk uit de gewone middelen te financie ren. Enige reparaties kunnen wel uitgevoerd worden, maar dit alles blijft lapwerk, ook het door het lid Marcusse voorgestelde ver leggen van een zijde van die Veer weg. Door verscheidene leden werd gewezen op het euvel, van het verontreinigen van de kleding van voetgangers door opspattend water van door plassen rijdende auto's. Het lid Zuijdweg meende zeker te weten, dat de gemeen te aansprakelijk .g.e-steld kan wor den voor die bedorven kleding, terwijl wethouder Leendertse de mening was toegedaan dat, mocht zulks waar zijn, binnen het half jaar geen enkele Maatschap pij de gemeente in haar verzeke ring meer zou opnemen. Uit alles bleek overduidelijk dat verbete ring van die weg beslist nodig is. Reeds lang is hierover in b. en w. gesproken. Alle leden vonden het tenslotte goed dat deze zaak door b. en w. nader bestudeerd zal worden en dat zij daarna hande len naar eigen goeddunken. Voor elastieken spataderkousen steunkousen zonder elastiek buikbanden breukbanden herniakorsetten steunzolen enz. aan juiste maat, naar de bekende geneesmiddelen- en bandagezaak Lange Kerkstraat Goes Lid „Orthobanda"de Ned. Ver. van Vakkundigen Ook voor boorapparaten, hoogtezonnen en zonnebrillen Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES Met enige welkomstwoorden en het gebruikelijke gebed opende burgemeester Van Halst j.l. maan dagmiddag de openbare raadsver gadering, waarin, met kennisge ving afwezig waren de leden Bus- traan en Stokman. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld. Enige ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangeno men. Bij deze stukken was o.m. een schrijven van Ged. Staten be treffende niet-goedkeuring van een raadsbesluit tot het in erf pacht geven van een perceel op „De Banjaard" aan de kerkvoog dij der Ned. Herv. Gemeente te Kamperland. Op een desbetref fende vraag antwoordde de voor zitter dat deze kwestie nu in orde gemaakt is. Het wachten is nu enkel nog op de goedkeuring van Ged. Staten, waarna de kerkvoog dij haar goedkeuring kan geven. Van de minister van binnen- landsezaken en financiën was be richt ontvangen dat de algemene uitkering uit het gemeentefonds met ingang van 1 januari 1960 met f 4.01 per inwoner verhoogd is en zodoende f 24.19 per inwo ner bedraagt. Naar aanleiding van ingekomen rapporten van de schoolartsen- dienst informeerde het lid De Lange naar de te kleine speel plaats van de Ger. School te Kam perland. De voorzitter zeide hier op, dat deze zaak reeds bespro ken is en dat naar een oplossing wordt gezocht. In de verordening op de hef fing en invordering van een recht voor het ophalen van huisvuil werden enige administratieve wij zigingen aangebracht, waarbij het lid De Smit opmerkte, dat bij de vaststelling van deze ophaaldienst destijds is gezegd, dat maande lijks een vrachtauto zou zorgen voor het meenemen van z.g.n. groot huisvuil. Te Kortgene is dat wel gebeurd, te Wissenkerke niet. De voorzitter antwoordde hem, dat Kortgene toen nog beschikte over een eigen vrachtwagen. Hij betwijfelde het, dat destijds was gesproken over het maandelijks laten rijden van een vrachtwagen, volgens hem was gesproken over extra vervoer bij de voor- en na- jaarsschoonmaak. B. en w. zullen naar een oplossing zoeken, maar dit is geen gemakkelijke zaak, daar een vrachtwagen voor een dergelijke dienst niet zo gemak kelijk te verkrijgen is. Aan de 3 provinciale organisa ties voor sociaal-pedagogische zorg werd op hun verzoek een subsidie verleend van 10 cent per inwoner per jaar. Aan H. Dourleijn werd, op diens verzoek, per 1 juni a.s. op de meest eervolle wijze ontslag verleend als gemeentewerkman in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd. De grens van de eigendommen van de staat en de gemeente in en langs de haven en het havenka naal te Kamperland werd, na een toelichting aan de hand van een uitvoerige kaart, z.h.s. vastgesteld, waarna enige wijzigingen in de gemeentebegroting 1960 werden vastgesteld. De gemeenterekening 1959 werd voorlopig vastgesteld op een ontvang in de gewone dienst van f 665.944.75, een uitgaaf van f 645.694.62 en een batig saldo van f 20.250.13. De ontvangsten in de kapitaaldienst bedroegen f 1.334.010.34, de uitgaven f 1.488.831.63 en het nadelig slot f 154.821.29. Z.h.s. werd een wijziging goed gekeurd van de salaris- en loon- verordening 1955. In verband hiermede werd voor het daarvoor in aanmerking komend gemeen- tepersoneel een verordening vast gesteld tot toekenning van een uitkering ineens over het tijdvak 1 april 1960 t.e.m. 30 juni 1961. Op een verzoek van het bestuur van de Ger. School te Kamper land werd z.h.s. besloten mede werking te verlenen voor de aan schaf van klassemeubels tot een bedrag van f 855.20. Voor de verbreding van de hoe ken Noordstraat-Molenweg en Veerweg-Noordstraat werden en kele stukjes grond aangekocht voor de prijs van f 3.50 per m2. De exploitatievergoeding en de voor vergoeding in aanmerking komende uitgaven over 1959 van de bijzondere scholen te Wissen kerke, Kamperland en Geersdijk werden z.h.s. vastgesteld. Aan het bestuur der Oranje vereniging te Kamperland werd op haar verzoek een subsidie ver leend van 75 cent per leerling voor het bij gelegenheid van de jaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard te houden feest. Bij de rondvraag informeerde het lid Bakker naar wat gedaan zal worden aan de riolering in de Dorpsweg. Volgens het lid De Lange waren ter plaatse opme tingen verricht en verder niets. De voorzitter zeide hierop dat ver betering van dit object de volle aandacht van b. en w. zal krij gen. Het lid Filius vroeg naar de mogelijkheid van demping van een stukje sloot aan de Molen weg te Kamperland. De voorzit ter zal deze zaak nader bekijken maar de moeilijkheid is, dat deze sloot geen gemeente-eigendom is maar bij het Waterschap Noord- Beveland behoort. Het lid Filius zeide, de indruk te hebben gekre gen, dat de Waterschapsmensen hun medewerking aan bedoelde demping willen verlenen. Het lid Marcusse deed een be klag over te weinig druk op de waterleiding, er waren tijden dat er geen druppel water uit de kraan te verkrijgen was. Wethou der Leendertse weet dit euvel aan de te kleine voorraadkelders, de voorzitter zeide een bespreking met de waterleiding maatschappij toe. Het lid De Lange vestigde de aandacht op de kleedlokalen op het sportterrein te Wissenkerke, speciaal op de wasgelegenheden. Ook dit zal door de voorzitter na der bekeken worden. Het lid Zuijdweg zeide de laat ste tijd veel gelezen te hebben o- ver de inrichting van jachthavens in verscheidene aan de Zandkreek grenzende gemeenten en daarom informeerde hij naar een mogelij ke jachthaven in deze gemeente, en wel te Kamperland. De voor zitter kon over deze materie nog weinig in het openbaar zeggen, wel liet hij aan hand van uitge breide kaarten diverse mogelijk heden zien, daarbij zeggende, dat alle vergunningen bereids binnen zijn maar dat het wachten is op het verlenen van subsidies. Ten einde een en ander volledig in

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 1