NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plouvier heeft DE schoenen BLUE BAND VOORDEEL fa. E. Tilroe Zn. Jaap de Jonge Nic. Heijboer gemaakt Raadsvergadering Wissenkerke 3 PAKJES VOOR 99ct Een beter bed Raadsvergadering Kortgene Bloemenmagazijn VAN DAMME Wissenkerke A. C. van der Rest P. H. Coomans Moderne Franse- en Italiaanse monturen in de nieuwe lijn Lasl van zenuwen? P. DE KAM No. 3032 Zaterdag 25 maart 1961 64e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm In de j.l. maandagmiddag ge houden raadsvergadering was het lid Bustraan met kennisgeving af wezig. Na een openingswoord van de voorzitter en het voorlezen van het gebed werden de notulen van de vorige vergadering onveran derd vastgesteld. Enige ingekomen stukken wer den voor kennisgeving aangeno men, waarna de vergoedingen o- ver het jaar 1961 voor de kleu terscholen te Wissenkerke, Kam perland en Geersdijk werden vast gesteld. Eveneens werden vastge steld de verplichte voorschotten voor het jaar 1961 aan de diverse kleuter-, lagere- en Ulo-scholen in deze gemeente. Z.h.s. werd het prensentiegeld van de raadsleden verhoogd tot f 10.per lid en per vergadering en het presentiegeld van de leden van de commissie tot het nazien van de rekening verhoogd tot f 5.per lid en per vergadering. Het lid De Smit plaatste hierbij de ondeugende opmerking, dat deze verhogingen nodig zijn om sfeer te scheppen voor het vol gende agendapunt, n.l. een verho ging van de wethoudersbezoldi gingen. Nadat de voorzitter Van Halst er op had gewezen dat dit laatste een voorstel van Ged. Sta ten is, werd ook deze verhoging goedgekeurd en zullen de vergoe dingen voortaan f 1500.per jaar bedragen inplaats van de nu gel dende f 1170. Op voorstel van b. en w. werd besloten niet tot invoering van de werkclassificatie en prestatiebelo ning voor het gering aantal amb tenaren-werklieden over te gaan, daar dit maar tot moeilijkheden zou kunnen leiden. Van de familie A. de Putter en het Waterschap Noord-Beveland werden enige stukjes grond, resp. groot 190 en 455 ca aangekocht voor f 1.per perceel. Het gaat hier om een gedeelte van een ge dempte sloot. Bij de behandeling van de f 250.subsidie-aanvraag voor een op 21 juni a.s. te geven con cert door het Rotterdams Philhar- monisch Orkest onder leiding van haar dirigent Eduard Flipse, in formeerde het lid Marcusse of dit bedrag uit het destijds voor de feestelijke opening van de dam naar Walcheren gevoteerde be drag genomen kon worden. De voorzitter antwoordde hem, dat hieraan gedacht is en hield de vergadering voor, dat door de gro te plannen en grote werken in de ze gemeente er tegenwoordig een representatie aan de lopende band ontstaan is, waardoor het nood zakelijk zal blijken de daarvoor uitgetrokken post aanmerkelijk, te verhogen. Het lid Marcusse zeide, juist in verband met de financiële toestand der gemeente, zijn vraag gesteld te hebben, persoonlijk is hij voorstander van het optreden van dit beroemde orkest. De voor zitter zette hierop uiteen, dat het optreden van dit orkest geen ver band houdt met de Z.L.M.-ten toonstelling, maar dat het op be doelde datum juist een nuttig ge bruik kan maken van de dan aan wezige grote tent. De gevraagde subsidie is eigenlijk geen tege moetkoming in de grote kosten die dit orkest moet maken maar moet beschouwd worden als een welwillende geste. Het lid Stok man zeide het optreden van dat orkest toe te juichen wanneer er een populair concert gegeven zou worden. Zijn gedachten gingen uit naar het optreden van een of an dere beroemde militaire kapel, die niet aan een vaste tent is^gebon- den, waardoor veel meer te berei ken zou zijn. Het lid De Lange had horen verluiden dat er tijdens de tentoonstellingsdagen de band van de marinierskapel zou optre den. Hierop werd z.h.s. de f 250.- subsidie toegestaan. Het verzoek van de V.V.V. Noord-Beveland om een eenmali ge bijdrage van f 216.60, zijnde Va gedeelte van de kosten die door de V.V.V. in 1960 gemaakt zijn voor het plaatsen van diver se richtingsborden op het gehele eiliand, (de gemeente Kortgene is ook om een gelijke bijdrage ver zocht), terwijl de V.V.V. het res terende V3 gedeelte voor haar re kening zal nemen, bracht het lid De Lange naar voren, dat de raad in een van haar vorige vergade ringen de jaarlijkse subsidie van f 50.op f 250.heeft gebracht en nu nogmaals de rekening ge presenteerd krijgt. Spreker had liever in die vorige vergadering een begroting van V.V.V. gezien, men had dan geweten waar men aan toe was. De voorzitter ant woordde hierop o.m. dat bedoelde Lever Uw j waardebonnen in! j vereniging door haar steeds toe nemende activiteiten voor zeer ho ge uitgaven komt te staan en dat zij, wanneer de gemeenten niet zouden bijpassen, ten dode ge doemd is. Liet is een nog jonge vereniging, die door enkele enthousiaste leden en een betrek kelijk klein aantal contribuerende leden moet trachten het hoofd te bieden aan de snel groeiende stroom van recreatie-zoekenden. Wethouder Leendertse kon de gedachtengang van De Lange bil lijken en zette daarom de gang van zaken nader uiteen. De nood zaak tot het plaatsen van rich tingsborden werd zowel door V.V.V. als de beide burgemees ters ingezien. Uit deze noodzaak werd de suggestie geboren dat V.V.V. en de beide gemeenten ge zamenlijk de daaraan verbonden kosten zouden betalen, dit zou een uniforme bewegwijzering ten zeerste bevorderen en voor elk der partijen voordeliger zijn. Na deze uiteenzetting zeide De Lange, dat hem de gang van za ken in deze niet kon bevredigen, hij was voornemens geweest te gen deze bijdrage te stemmen, maar gezien het kleine bedrag, zal hij dit nu niet doen, temeer waar hij verder geen kritiek op die V.V.V. heeft. Het lid Zuijdweg kon zich e- nigzins met de gedachtengang van De Lange accoord verklaren. Als meerdere bron van inkomsten wees hij een toename van het ledental aan, voornamelijk van hen die aan de recreatie geld ver diénen. Zijns inziens was door de V.V.V. nog te weinig bordjes ge plaatst, hoewel hij de geplaatste borden ten zeerste kon waarde ren. Z.h.s. werd hierop de ge vraagde bijdrage verleend. Evenzo werd z.h.s. goedgevon den dat een stukje grond op „De Banjaard" in erfpacht werd gege ven aan de P.Z.E.M. en de Wa terleiding Mij., tegen een canon van f 10.per jaar voor ieder. Beide maatschappijen zullen hier op een gebouwtje in bungalow- vorm doen bouwen waarin zij, en de gemeente, hun gereedschap en materiaal kunnen opbergen. Op voorstel van b. en w. werd besloten om de wegen in „De Banjaard" vogelnamen te geven. Aan P. Filius te Wissenkerke werd een strookje grond van 66 m2 verkocht, gelegen tegen en naast zijn woning aan de Dorps- dijk, voor f 100.de hoop. Het lid Bakker wees op de prikkel draad afrastering die daar ter plaatse door Filius was aange bracht. De voorzitter zegde hem verbetering toe. De nog overblij vende grond zal gebruikt worden om de afrit te verbreden ten dienste van de brandweerauto. In de begroting van 1960 en 1961 werden enige wijzigingen aangebracht, waarna de autotoe lage voor de keuringsveearts Hoek werd verhoogd tot f 2000.- per jaar. Enige onbelangrijke wij zigingen in de gemeenschappe lijke regeling van de Zeeuwse Muziekschool werden goedgevon den. In antwoord op een vraag van het lid De Smit, zeide de voor zitter dat deze wijzigingen de ge meente geen geld zullen kosten. Hierop werd z.h.s. besloten tot het in erfpacht nemen van een stuk grond tussen de monding van de haven van Kamperland en de dam van de aanlegsteiger van de veerboot Kamperland-Veere. De ze grond kan voor 40 jaar in erf pacht worden verkregen voor de som van f 300.per jaar. 3 voorstellen van b. en w., n.l. om in principe te besluiten tot het aanleggen van een jachthaven in de haven van Kamperland, het maken van 3 overgangen in de duinen van Kamperland en het verbeteren van de weg onderlangs de zeedijk in de buurt van „De Banjaard" en dempen van de sloot onder langs die dijk, werden hierop door de voorzitter in be spreking gegeven. De op deze werken betrekking hebbende stuk ken en tekeningen zijn reeds in Den Haag, terwijl Ged. Staten er reeds hun goedkeuring aan hecht ten. Na een minimale bespreking werden b. en w. gemachtigd zo spoedig mogelijk met deze wer ken te beginnen. De voorzitter sprak de hoop uit, bij spoedige goedkeuring uit Den Haag, deze werken met Pinksteren klaar te hebben. Hierop deelde de voorzitter me de dat er door de verschillende graafwerken die thans worden uit gevoerd te Kamperland 5 en te Geersdijk 2 a 3 huisaansluitingen aan de riolering nodig zullen zijn. De uitvoering hiervan werd in handen van b. en w. gesteld. Ver der deelde hij nog mede dat deze gemeente 2 woningwetwoningen waren toegewezen en dat er bin nenkort een nieuw uitbreidings plan voor de gehele gemeente, plus de buitendijkse gronden, ter tafel zal komen. In de rondvraag kwamen de ge bruikelijke kleine vragen naar vo ren die door de voorzitter, allen, naar ieders genoegen, beantwoord konden worden. In antwoord op een vraag van het lid Marcusse zeide de voorzitter toe dat dit sei zoen nog, aan de verschillende stranden meerdere reddingsgor dels en waarschuwingsborden ge plaatst zullen worden, terwijl het gebruik van luchtbedden in zee verboden zal worden. Met het gebed werd daarop de ze vergadering besloten en werd door alle raadsleden een bezoek aan de Pasveersloot te Kamper land gebracht. Ook werd het bun galowdorp in „De Banjaard" be zichtigd. De koude wind dreef al len spoedig het hotel „Kamper duin" in. (Werd de consumptie soms betaald uit de verhoogde wethouders- en raadsleden ver goedingen? Wij waren er niet aanwezig en weten dus geen uit slag). Tijdens het bezoek aan „De Banjaard" kon de voorzitter de voor de Noordbevelanders en vele vreemdelingen verheugende me dedeling doen, dat waarschijnlijk nog vóór de Paasdagen de Provin ciale weg langs Geersdijk weder om voor het verkeer geopend zal zijn. is onbetwist uw bedden- en dekenspecialist voor groot en klein St. Adriaanstraat Telefoon 5729 Goes De vergaderingen te Kortgene en Wissenkerke werden beide ge houden op dezelfde dag en het zelfde uur. Daardoor was het ons onmogelijk bij beide aanwezig te zijn. Door zeer gewaardeerde me dewerking ontvingen wij een uit voerig verslag van de raadsverga dering, maar jammer genoeg te laat om nog in het nummer van deze week op te nemen. Daar het o.i. een belangrijke vergadering betreft, zijn wij, hoe wel ongaarne, gedwongen het raadsverslag van Kortgene tot het volgend nummer te laten liggen. De uitgever. Lange Vorststraat 46-48 - Goes - Tel. 7067 is uw voordeligst adres voor alle voorkomende Bloemwerken Bruidsboeketten Graf boeketten Vaste planten enz. Tevens geven wij bij ieder bruidsboeket een aardige verrassing. berekend op vervoer van 2 personen - zweefarm-vering voor en achter - rotsvaste weg- ligging - prijzen vanaf f 609.- Vraag een RAP-proefrif bij EVEN 'N BERICHTJE en wij komen u gaarne aan huis 'n HANAU HOOGTEZON demonstreren en afleveren of 'n HOORAPPARAAT, waardoor u weer alles kunt verstaan, of 'n PAAR ELASTIEKEN KOUSEN, 'n BREUKBAND, 'n HERNIABAND of 'n BUIKBAND aanmeten. Juist wat U nodig hebt! Lange Kerkstraat 42, Goes, tel. (01100) 57 14 Geneesmiddelen (ook homoëpathi- sche), Verplegingsactikelen, Ver- bandstoffen, Medische instrumen ten, Hoogtezonnen, Hoorappara- ten. Bandages, Elastieken spat aderkousen, Buikbanden, Korsetten, Breukbanden, Steunzolen, Zieken- meubelen, Schoonheidsmiddelen, Toiletartikelen, Parfumerieën. Citroen jenever per literfles f 6.95 Brandewijn per literfles f 7.65 Jonge Jenever per literfles f 7.60 O.V. Jenever per literfles f 7.80 Diamant, per literfles f 8.25 Colijnsplaat, Telefoon 01199-226 en wat belangrijk is, prijzen die u beslist mee zullen vallen. LANGE DELFT 8a—8b MIDDELBURG Leverancier alle ziekenfondsen Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U eroverheen HORLOGES VANAF F 25.— Gratis twee jaar verzekerd tegen verlies, diefstal, brand, vermissing enz. Volle garantie. Lange Noordstraat 6 tegenover stadhuis MIDDELBURG Telefoon 2443 b.g.g. 3065 Ganzepoortstraat 21, Tel. 6S35 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 1