r letetma? Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 18 februari 1961 no. 3027 BUFFET PLASTIC Bekendmaking de Langeweg gesloten zai zijn Waar blijft de Zorg dat u gezien wordt Voor de vele blijken van belangstelling en medeleven, betoond bij het overlijden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, zeggen wij langs dezen allen hartelijk dank. Fam. P. J. Geelhoed- Provoost. Kamperland, febr. 1961. Te koop, een in goede staat zijnd Te bevragen bij de agent van dit blad te Colijnsplaat. geschikt voor broeiramen 120 cm br., f 2.10 per meter. P. VAN GILST Kerkstraat 14, Kats KLEURENFILMS voor afdruk en voor dia's 8, 12, 20 en 36 opnamen BOEKHANDEL MARKUSSE Wissenkerke Het dagelijks bestuur van het waterschap Noord-Beve land te Kortgene maakt be kend, dat in verband met de uitvoering van werken in de Heer-Janszpolder, voor komende onder nummer 33 van de wegenlegger der ge meente Wissenkerke, met in gang van 21 februari a.s. tot en met 25 februari a.s., of zoveel langer of korter als voor de uitvoering der werken zal blijken nodig te zijn, voor het doorgaand ver keer in beide richtingen Kortgene 18 februari 1961. Het dagelijks bestuur voornoemd, De Dijkgraaf, M. W. van Arenthals. De ontv.-griffier, J. J. de Looff. Overheidspensioenen en korting a.o*w. Medio augustus 1960 kregen de gepensioneerden een extraatje in de vorm van een voorschot huur verhogingscompensatie (april 1960 tot en met december 1960). Wij zijn er zeker van, dat de meeste gepensioneerden verwonderd zul len zijn geweest toen zij in janu ari 1961 bemerkten, dat hun pen sioen geen cent hoger was dan voorheen. Velen die hun pensioen over de maand februari 1961 dan wel over het eerste kwartaal 1961 reeds hebben ontvangen, zijn e- veneens tot de conclusie gekomen, dat zij tot de vergeten groepen behoren. Dat gesol met de pensioenen begint werkelijk uitermate verve lend te worden, ook als daarbij gedacht wordt aan het feit dat het reeds lang bekend is, dat de korting voor hen die ook het al gemeen ouderdomspensioen ont vangen, naast het overheidspen sioen, nog geen enkele verbete ring in „contanten" te zien gaf in deze twee maanden. Waar blijft voorschot? Ook de jongere gepensioneer den hebben nog geen cent ont vangen van hun toeslag, maxi maal bedragende f 15.per maand voor gehuwden en maxi maal f 9.voor ongehuwden. Voor de Kamer met vakantie ging, was het wetsontwerp al binnen maar niettemin moest het blijven liggen. De minister heeft wel gezegd, er geen bezwaar tegen te hebben, dat er een voorschot gegeven werd op het tegoed, als de Kamer hem hiervan naderhand geen ver wijten naar het hoofd slingerde. De Kamer zal dat beslist niet doen, maar de uitbetaling van het vooschot bleef achterwege Wij herinneren ons nog zeer goed, dat de salarissen van de ka merleden (en de ministers) her zien moesten worden en zie wat er gebeurde: het was in een wip gedaan, om zo te zeggen „bij zit ten en opstaan." Wie het dichtst bij het vuur zit, verwarmt zich het best, dat blijkt toch maar duidelijk en boven dien, we zullen het niet ontken nen, die heren hebben het ook wel heel erg nodig, in tegenstel? ling tot de gepensioneerden die zich immers zo ruim kunnen be wegen Minder korting. Dan willen wij ook nog eens aandacht vragen voor de verla ging van het kortingspercentage a.o.w. Het is bekend, dat deze korting terug gebracht zal wor den van 2% tot 1,4%, dat wil zeggen, dat de maximale korting 56% in plaats van 80% zal gaan bedragen. Deze kortingsgeschiedenis is een doorn in het oog van alle wel denkende mensen, niettemin is niet gebleken, dat de regering er toe wil besluiten er op staan de voet een streep door te halen. Weten ze dan niet, dat vele ge pensioneerden niet zo heel veel tijd meer hebben? Hun rest im mers, door elkaar, maar zeven jaar dat zij van pensioen en a.o.w. kunnen profiteren. Neep, wij be doelen niet de heren machtheb bers, zij zijn nog lang niet aan pensioen en a.o.w. toe, ze kunnen dus nog best enige jaren wachten. Maar wat hebben de nu gepen sioneerden er aan, dat de algehe le afschaffing eerst over enige ja ren ingaat? Velen van hen heb ben er dan geen baat meer bij. Daar komt nog wat bij. De re gering geeft niets, zonder er wat voor terug te willen hebben. Zo ook hier. In de algemene ouder domswet van 1956 is bepaald, dat verhogingen in de toekomst geen verandering zullen brengen in het bedrag waarover de korting be rekend moet worden. Dat wil zeggen, dat de korting berekend moest blijven over een uitkering van f 117.voor gehuwden en f 70.50 voor ongehuwden. l^een, zegt nu de regering, dat doen we niet meer, we gaan nu berekenen over een uitkering van f 134.50 voor gehuwden en f 85.50 voor ongehuwden. De ma ximale kortingen worden dus 56%, niet van f 117.maar van f 134.50 voor gehuwden, dat be tekent dus dat er bij een kortings percentage van 56% f 75.32 ge kort mag worden in plaats van f 65.52 indien het bedrag gehand haafd was gebleven op f 117. per maand. Voor ongehuwden betekent dit 56% niet van f 70.50 is f 39.48, doch van 56% over f 85.50 is f 47.88. Dat scheelt, zoals u ziet, al weer een tientje per maand! De staat lachende derde. Op grond waarvan nu die ho gere bedragen zijn aangenomen, zal velen wel duister zijn en ook wij kunnen er geen antwoord op geven, behalve dan dat het een echt Nederlandse gewoonte is, nooit een voordeeltje toe te ken nen zonder op de een of andere manier van de kleine vooruit gang te plukken. Bovendien komt er nog bij, dat vele bejaarden, die nu nog in de ziekenfondsverzekering voor be jaarden kunnen worden onderge bracht, juist door dat éne tientje voordeel uit deze bejaardenver zekering kunnen worden verwij derd, waardoor zij aan zieken fondspremie een bedrag zullen moeten gaan betalen dat veel ho ger is, dan het verkregen voor deel. Velen zullen bemerken, dat hun belastingaanslag daarbij bedui dend zal stijgen, dus het is al weer de regering die als lachen de derde uit het strijdperk te voorschijn komt. Wij hopen nu van harte dat het laatste woord over deze geschie denis nog niet is gesproken en dat vooral die partijen, die zich tij dens de verkiezing met hand en tand gekeerd hebben tegen deze onrechtmatige korting, van zich af zullen weten te bijten. Het be spaart bovendien de administra ties van de pensioenfondsen een hoop rekenwerk, want dat er o- veruren in zullen gaan zitten is wel duidelijk, als we bedenken dat stuk voor stuk alle pensioe nen opnieuw zullen moéten wor den berekend. Dat kost geld en niet weinig. (Nadruk verboden). VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Bij mist en nevel gaat het er in de 'eerste plaats om gezien te worden. Uw mede-weggebruikers moeten weten waar en wat u bent. Zorg daarom voor goede verlichting (ook voor goede, helderro de achterlichten!) en gebruik deze verlichting goed. Voer overdag GROOT licht bij mist, controleer vóór het' wegrijden of uw remlichten werken en verblind uw tegenligger nooit en te nimmer, ad viseert u, het Verbond voor Veilig Verkeer.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 3