NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Plouvier heeft DE schoenen Lukt het. mannen? Raadsvergadering Kortgene uw/ bedden- en dekenspecialist Bevorder uw lichamelijk welzijn A. 0. van der Rest No. 3025 Zaterdag 4 februari 1961 64e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs 1 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm Ganzepoortstraat 21, Tel. 653S - GOES h-tit—nu iimiiiiniq— De voltallige raad kwam j.l. maandag, onder leiding van haar voorzitter A. A. Schuit, in open bare vergadering bijeen. In deze eerste vergadering in 1961 riep de voorzitter aan allen een hartelijk welkom toe en hoop te dat zij in 1961 in goede gezond heid hun beste krachten zouden kunnen geven in het belang van deze gemeente. Hij sprak er zijn blijdschap over uit dat de ge meente in 1960 voor rampen en onheilen bewaard is gebleven en hoopte dat dit ook in 1961 het geval zou mogen zijn. Terugblik kend op 1960 memoreerde hij de openstelling van de weg over de dam bij Kats, ons eiland is nu geen eiland meer, wat voor de beide gemeentebesturen beslist haar moeilijkheden zal meebren gen. Het teruglopend aantal in woners van deze gemeente werkt de veroudering van de bevolking ten zeerste in de hand, maar nu Noord-Beveland door de uitvoe ring van grote werken zoals de Veerhaven te Kats, de vissersha ven te Colijnsplaat, een nieuwe haven te Kortgene, verschillende sluizen, duikers en gemalen, zo genaamd op de spade wordt ge nomen en ook door het dit jaar nog sluiten van de dam bij Kam perland, mogen wij hopen -dat de leefbaarheid en de bewoonbaar heid van onze gemeente zal toe nemen door het mogelijk ontstaan van meer werk voor onze jonge ren. De komst van de Arnemui- dense vissers naar Colijnsplaat, het verbeteren van het thans ver van ideale wegennet, dat alles zal voor onze gemeente zekere financiële konsekwenties met zich meebren gen, daarom betreurde spreker het ten zeerste dat de rijksbijdra gen voor al deze werken nog niet was geregeld. Verder deelde spre ker mede, dat de bouw van het pensiontehuis een aanvang had genomen en sprak hij de hoop uit, dat in 1961 de bouw zover gevor derd zal zijn, dat spoedige bewo ning in uitzicht gesteld kan wor den. Wat de brug over de Ooster- schelde betreft, de mogelijkheid tot de bouw daarvan wordt nader bekeken in verband met de rijks investeringen. Ook memoreerde spreker de inwerking getreden gemeenschap pelijke regeling voor het ophalen van het huisvuil, hij was daarover zeer tevreden. Voor 1961 staan op het pro gramma de reorganisatie van de brandweer en het verbeteren van de openbare school te Kats. Aan het slot van zijn nieuwjaarsrede sprak hij de hoop uit dat Gods zegen op dit alles zal mogen rus ten tot welzijn van de gehele ge meente. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld, waarna een 12-tal in gekomen stukken voor kennisge ving werden aangenomen. Bij de ze stukken was ook een schrijven van het Ministerie van Econ. za ken, houdende mededeling van toestemming van een subsidie van f 350.000.in de kosten van uit voering van het jachthavenplan te Kortgene. Hierna deelde de voorzitter o.m. mede, dat de nieuwe haven te Kortgene 17 januari j.l. werd aan besteed en dat de laagste inschrij ver daarvoor was West-Nederland N.V. te Papendrecht, voor een be drag van f 596.000.De gunning is aangehouden, besprekingen zijn gaande. De heer J. de Waal heeft ont slag aangevraagd als commandant van de brandweer te Kortgene. De 2 nieuwe woningen te Co lijnsplaat werden door de woon ruimtecommissie toegewezen aan W. A. de Pree en S. van der Wee- Ie te Colijnsplaat. Wethouder Breure zal in 1961 eerste wethouder zijn. Voor het storten van huisvuil zal te Wissenkerke een stortplaats in orde worden gemaakt. De kos ten voor de gemeente worden ge raamd op f 660. Een vijftiental woningen zijn aangevraagd voor vissers. Ged. Staten hebben het verzoek onder steund. Gehoopt wordt dat bin nenkort een gunstige beslissing zal worden ontvangen. In verband met een binnenkort te verwachten nieuw subsidie verzoek van de Federatie Nazorg B.L.O., werd de per 1 januari 1960 verleende subsidie van 8 cent per inwoner ingetrokken. Waar het niet van belang werd geacht dat de gemeente toetreedt tot een regeling werd z.h.s. be sloten geen gebruik te maken van de diensten van de gemeentelijke volkscredietbank te Goes. Aan mej. G. E. Fieman te Kats werd op haar verzoek eervol ont slag verleend als hoofd van de openbare kleuterschool te Kats. Hierna kwam aan de orde een te nemen besluit tot opheffing van de openbare kleuterschool te Kats. Bij de inwerking treding van de "kleuteronderwijswet werd destijds goedgevonden dat het aantal kleu ters nimmer minder zou zijn dan 20. Over de jaren 1957, '58, '59 en '60 werd die school bezocht door resp. 21, 15, 13, en 11 kleu ters, dit betekent dat de kleuter school moet worden opgeheven, hoezeer dit ook te betreuren is. Vóór 1 februari 1961 moet dit besluit genomen zijn, de school mag dan nog tot 31 augustus 1961 in stand worden gehouden. Het lid Marcusse vroeg naar de mo gelijkheid van verlaging leeftijds grens, maar deze is volgens de voorzitter wettelijk vastgesteld. Zou men een bejaardenschool te Kats willen oprichtèn, dan zou men zeker tot een 4-klassige school kunnen komen. In hoever re die kleuterschool nog in stand gehouden kan worden is nog niet met zekerheid te zeggen maar men zal alles in het werk stellen toch nog een leerkracht aan te trekken. Besloten werd om aan het rijk ongeveer 850 m2 grond, gelegen in het uitbreidingsplan aan de Ju- lianastraat te Kortgene te verko pen voor de prijs van f 9.65 per m2. Deze grond heeft de Rijksge bouwendienst nodig voor de bouw van een groeps- en post- burcau der Rijkspolitie met 2 wo ningen. Aan het initiatiefcomité „De Bevelanden" werd op haar ver zoek een subsidie verleend van 4 cent per inwoner. Enige wijzigin gen werden aangebracht in de gewone- en de kapitaalsdienst voor het dienstjaar 1960. B. en v/. kregen van de raad een crediet toegewezen van f 2600. voor de aanschaf van nieuwe schrijfmachines, terwijl voor het vervangen van het torenuurwerk in de toren van de kerktoren van de Ned. Herv. Kerk te Kortgene een crediet werd toegestaan van f 2750.—. Voor dit bedrag zal worden aangebracht: een nieuw modem mechanisch-elektrisch torenuur werk met vol-automatische op winding en een gangreserve van 24 uur, een elektrisch luidappa- raat ten behoeve van de aanwezi ge luidklok van 1000 kg, een scha kelcontact voor het één- of meer malen per dag automatisch op tijd doen in- en uitschakelen van het luidapparaat. Voor het aanbren gen van een torenuurwerkverlich ting te Kats werd een crediet van f 900.verleend. Wegens het opheffen van de betrekking werd aan de heer Kes- teloo te Kortgene, met ingang van een nader te bepalen datum, eervol ontslag verleend als klok kenist-klokkenluider te Kortgene. In verband met de reorganisa tie van de vuilnisdienst werd een aanvulling goedgekeurd in de algemene politieverordening der gemeente. Het lid Welleman wees er op dat sommige mensen reeds de avond tevoren hun em mers buiten plaatsen en vroeg hiertegen toezicht. Ook vroeg hij om ontheffing of vermindering van de reinigingsrechten voor hen waarvoor die betaling te zwaar zal blijken te zijn. De voorzitter zegde hiervoor een zekere rege ling toe. Bij de verdeling van de emmers is gebleken dat te Kort gene 10 personen hebben gewei gerd een emmer in ontvangst te nemen en te Colijnsplaat 24 per sonen. Nagegaan zal worden of deze mensen het huisvuil in eigen be drijf verwerken. Indien zij dit niet doen, zal moeten worden aange toond waar zij er mee blijven en zullen maatregelen moeten wor den genomen. Kunnen of worden hiertegen geen maatregelen ge nomen, Welleman vreest dat dan meerderen hun emmer zullen wei geren. Aan b. en w. werd machtiging verleend tot een maximum be drag van f 10.000.voor de kos ten van eerste inrichting van de vismijn te Colijnsplaat. In dit be drag is f 3000— begrepen voor diverse materialen die in goede staat van de gemeente Veere moe ten worden overgenomen. Z.h.s. werden hierna de volgen de instructies en verordeningen vastgesteld: een verordening op de gemeentelijke vismijn (straf verordening); een verordening op het beheer van het vismijnbedrijf; een verordening tot het heffen van mijnrechten; een instructie voor de mijnmeester; een idem JAAP DE JONGE is onbetwist Jaap de Jonge, Goes, St. Adriaaii9traat, tel. 5729 voor de administrateur en een ver ordening op de inwendige dienst van het vismijnbedrijf. In de raadsvergadering van 17 oktober 1960 werd besloten om van de provincie om niet over te nemen de provinciale veerdam te Kortgene alsmede bruggen, stei gers en verlichting, om juridische redenen werd thans besloten dat besluit in te trekken en bedoelde goederen van de provincie te ko pen voor f 1. De aanleg van een riolering etc. in het uitbreidingsplan aan de Julianastraat te Kortgene werd 20 januari j.l. aanbesteed. De laagste inschrijver was de heer A. Zie vervolg pag. 2. met de juiste genees- en verbandmiddelen^ bandages, buikbanden, breukbanden, hemiagordels, elastieken kousen, steunzolen, steunkousen (zonder elastiek), met 'n hoogtezon, met 'n hoorapparaat, met 'n massageapparaat en al wat verder u dienstig kan zijn, uit de bekende vakkundige zaak Lange Kerkstraat Goes Vraagt uw dokter In ieder geval komt moeder er even gezellig bij zitten. En wie kan zich gezelligheid voorstellen zonder een kop lekkere koffie? Lekkere koffieDat betekent in talloze nederlandse gezinnen: Douwe Egberts koffie, het fijnste van de plantages, op speciale manier voor u gebrand, - en door de grote omzet altijd vers bij uw winkelier verkrijgbaar. ROOD MERK De kwaliteitskoffie bij uitstek. Pak van 250 g 1.56 FIJNE DESSERT De koffie voor fijnproevers werkelijk iets bijzonders. Pak van 250 g 1.88

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1961 | | pagina 1