de trekking het woohnis met stenen schuurtje en tuin Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 10 december 1960 no. 3018 Gemeente Kortgene Plan van uitbreiding prima oude genever ,,'t Veerhuis" Kortgene Bekendmaking Neveda sportwol Iz. Boot Jr. Nederlandse Middenstands Spaarbank Nu het gemeentebestuur van Kortgene zo welwillend is ge weest om op (discrete?) wijze de Noordbevelandse bevolking op de hoogte te stellen van de maat regelen, die ze genomen heeft te gen het grove misbruik van de septic-tank te Kats (dit zeer te la ken gedrag van enkelen, wordt door alle ingezetenen van Kats scherp veroordeeld), willen wij op onze beurt gebruik maken van dit blad om enkele dingen ter o- penbare kennis te brengen. Ten eerste wensen wij de op ziener tijdens de vastgestelde u- ren sterkte, daar de pomp, om door te spoelen, altijd weigert. Ten tweede willen wij het ge meentebestuur langs deze weg er op wijzen, dat ook wij wel eens teleurstellingen moeten ondervin den, o.a. ten aanzien van de o.l. school, waarvoor tot onze vreugde in juli van dit jaar door de raad f- 12.000.is gevoteerd, om de reeds jaren beloofde verbeterin gen ten uitvoer te leggen; onder tussen is daarvan nog niets geko men. Bij geruchte is wel eens ver nomen, dat hiervoor geen vergun ning is, doch daar meer dan eens blijkt, dat het dagelijks bestuur der gemeente capabel genoeg is om iets, dat ze per-sé gedaan wil hebben, ze dat ook wel voor el kaar krijgt, twijfelt menigeen aan dit argument. Wij zijn erg nieuws gierig hoeveel winters er nog voorbij zullen gaan, zonder dat een en ander is verwezenlijkt. Na bestudering van de bedragen en cijfers, die in het laatste raadsver- slag genoemd worden, denken onze eenvoudige geesten al vlug, dat het met de gewone voorzieningen ook wel in orde komt. Maar, zoals met het lang beloofde badhuis gebleken is zijn, wanneer Kats aan de beurt is, juist de centen op, hoewel ons dorp toch ook zijn (bescheiden) deel levert om de exploitatietekor ten van de badinrichtingen te Kortgene en Colijnsplaat op te heffen. Dit en nog heel wat an dere zaken, die we liever nog even in de pen willen houden, willen wij het gemeentebestuur op deze (discrete?) wijze mededelen en. dat een en ander zo het mid delpunt van de gesprekken op straat, op het werk en tijdens ver gaderingen.. van verschillende ver enigingen op- ons dórp is. Wij hopen dat bovenstaande geen gevoelens van rancune zal opwekken, maar dat onze belan gen de aandacht krijgen die ze toekomen. Een ingezetene van Kats namens vele ingezetenen. Bij inschrijving te koop: aan de Colijnsplaatseweg 10 te Colijnsplaat, groot 5.82 a- re, eigendom van mevr. E. H. Hage - Westerweel. Aanvaarding bij de beta ling binnen één maand na de gunning. Bezichtiging 10 en 17 dec. van 23 uur. Briefjes in te leveren vóór of op 23 dec. a.s. ten kantore van NOTARIS KLOP te Kortgene, alwaar nadere in lichtingen worden verstrekt. Het hoofd van het ge meentebestuur van Kortgene maakt bekend, dat het door de gemeenteraad vastgestel de plan van uitbreiding, in uitvoerige kaarten bijge werkt, met bebouwingsvoor schriften, ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage ligt van 10 tot en met 23 december 1960. Belanghebbenden, die zich met bezwaren tot de raad hebben gewend, kunnen vóór 4 februari 1961 hun be zwaren tegen het plan indie nen bij Gedeputeerde Sta ten. Kortgene, 10 dec. 1960. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, A. A. Schuit. Wij bieden u aan: WENNEKES f 8.15 per liter BOKMA f 9.25 per liter SCHILLEN VAN POLLEN f 7.65 per liter Mist, regen en wind kunnen u een griepje bezorgen. Wij bezorgen u gaarne een uitstekend voorbehoed middel daarvoor, n.l. COGNAC DUJARDIN f 8.— per liter Telefoon (01108) 321 Burgemeester en wethou ders van Kortgene maken be kend, dat in verband met de uitvoering van werken heden het gedeelte van de weg o- ver de Oude dijk, gelegen tussen de Oost- of Errebouts- weg en de hoek Oude dijk - Prinsendijk, vanaf woensdag 14 december tot en met za terdag 17 december 1960 of zoveel langer of korter als no dig blijkt te zijn tijdelijk in beide richtingen voor alle verkeer gesloten zal zijn. De omleiding van het ver keer zal door borden worden aangegeven. Kortgene, 9 dec. I960. Burgemeester en wet houders voornoemd, De burgemeester, A. A. Schuit. De secretaris, W. Goossen. Weer vele kleuren voorradig, o.a. mosgroen, blauw, geel, tomaat enz. De speciaalzaak Kortgene Gevestigd te Amsterdam AGENTSCHAPPEN KORTGENE: COLIJNSPLAAT: G. Blankenstijn Mej. S. A. Contant Hoofdstraat 29 Havelaarstraat 5 Wilhelminastraat 43 ('s avonds) Telefoon (01108) 290 - 413 Stort hier uw spaargelden Hoogste rentevergoeding: 3V2 Stipte geheimhouding Gelden direct opvraagbaar Veilig, als een van 's lands grootste spaarbanken Spaarders worden beleefd verzocht hun rente te laten bijschrijven van de winkelweekbonnen te Wissenkerke zal plaats hebben hedenavond 8 uur in hotel „De Kroon"

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 3