de inboedel J. van Halst Zo. Wed. Joh. Verburg monteur of leerling monteur GRATIS NEVEDA WOL F. Flipse, Wissenkerke pH mmJÈÊ TT? ;ro] ft SCHOENEN publiek verkopen Districtvergadering rokeró „De kleine Bazar" 't Jantje van Alles Gebr. de Smit haardkachel pen gaven hun fraaiste marsen ten gehore, terwijl het gemotori seerde verkeer een ruim en luid ruchtig gebruik maakte van haar claxons en knalpotten. Grote hilariteit en een spontaan gejuich verwierf de heer Meeuw- sen (magazijn Poley) uit Goes, die statig het eerste schaap over de dam leidde, een schaap dat als prijs moet dienen voor een actie van de gecombineerde Goesse Middenstand. Op de grens van de gemeente Kattendijke, op het einde van de dam, bood de burgemeester dier gemeente het hoge gezelschap zijn gelukwensen aan. Na deze openingsplechtigheid aanvaardden allen de terugtocht, velen in auto's en velen in bus sen. Inmiddels was de donker gevallen, de koplampen moesten aan en dit gaf aan de lange, zeer lange stoet een fantastisch ge zicht. Het verkeer had in beide richtingen volkomen bezit van de wegen van en naar Kortgene ge nomen, er was haast geen door komen aan. Zo was het ook in Kortgene. Het toch reeds verla te programma kreeg hierdoor nog meer achterstand en veroorzaak te daardoor een chaos in het uit gestippelde programma. De commissaris en zijn gezel schap, alsmede een aantal geno digden begaven zich daarop aan boord van „De Noord-Beveland" tot het maken van de laatste tocht Kortgene-Wolphaartsdijk - Kort gene. Aan de steiger te Wol- phaartsdijk werd even gemeerd, de beweegbare brug werd in een hoge stand gebracht en met si- renegeloei werden de trossen los gegooid, de laatste tocht nam een aanvang. De opvarenden voelden zichtbaar het tragische van deze vaart, de gesprekken verstomden. Het einddoel, de Kortgeense stei ger werd bereikt. P. C. Schippers meerde voor de laatste maal de boot af. Nadat de commissaris der koningin met enige toepas selijke woorden de provincievlag had gestreken, speelde „E.M.M." de treurmars van Chopin. De lang gesmade, en door velen nu betreurde overvolle veerdienst bestond niet meer. Van de officiële ontvangst door het provinciaal bestuur in „De Stadswijnkelder" werd door ve len gebruik gemaakt. Bij het de- filé dat inmiddels op de Voor straat plaats moest hebben ont braken, jammer genoeg, de rui ters van de Noordbevelandse rij- vereniging, een gevolg van het hopeloos in de knel gelopen pro gramma. Van de door gemeenten, water schap en brugcomité aangebo den koffietafel, die in enige schoollokalen was aangericht, werd een dankbaar gebruik ge maakt. Het muzikale gedeelte van het avondprogramma werd op de mu ziektent in de Voorstraat door de muziekverenigingen verzorgd, waarbij een duizendkoppige me nigte een dankbaar gehoor vorm de. „Nicoleen" van Kamperland vertoonde hier haar show-mars „1 Va volts parade", dat ieders aandacht trok en een dankbaar applaus oogstte. Een de donkere lucht inspet- terend en knallend vuurwerk be sloot het programma. Een ieder had woorden van lof voor dit fraaie vuurwerk met als knallend slotstuk „het eiland Noord-Beve land, door een dam aan de kust van Zuid-Beveland verbonden. Nu wij dit feestverslag schrij ven, enkele dagen na het feest, mogen wij gerust zeggen, een met al, het was een geslaagd feest. PREDIKBEURTEN voor zondag 9 oktober 1960 Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. Postma, voorb. H. Avondmaal en 2.30 uur ds. Wille- kes. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur de heer Kraak. Des nam. voorb. H. Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur ds. Veldman, bed. H. A- vondmaal en 2 uur ds. Van Cruy- ningen, dankzegging. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes en 2.30 uur ds. Postma. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Koole, bed. H. Avond maal en 2.30 uur ds. Koole, bed. en dankzegging H. Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 2.30 en 6.30 uur ds. Veldman. Ger. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. C. Joosse te Barendrecht. Ger. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. A. J. Radder. Ger. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Ger. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Ger. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Woensdag 12 okt. 7.15 uur ds. P. Honkoop van Ierseke. De heer en mevr. MIJN- ARENDS-BRUYNZEEL ge ven met blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Jessica Annemarleen. 5 oktober 1960. 91A Perthstreet, Toowoomba, Queensland. Australia. Eleden overleed, na een zwaar doch gedul dig gedragen lijden tot onze diepe droefheid, onze innig geliefde vrouw, moeder, be huwd- en grootmoeder Johanna de Moor (geboren Tazelaar), in de ouderdom van 76 jaar. Kortgene: J. de Moor. L. L. Smallegange- de Moor. H. Smallegange. Goes: L. J. Meerman- de Moor. P. Meerman. Vlissingen: G. W. den Boer de Moor. L. den Boer en kleinkinderen. Kortgene, 30 sept. 1960. De begrafenis heeft plaats gehad op maan dag 3 okt. j.l. Heden nam de Here tot Zich, onze geliefde en zorgzame vader, be huwd- en grootvader Marinus Jannis Contant (sinds 1953 weduwn. van Tanneke Elisabeth Leenhouts), op de leeftijd van ruim 82 jaar. Jezus Uw verzoenend sterven blijft het rust punt van ons hart. Hazerswoude: M. J. Tazelaar- Contant. C. Tazelaar. Rotterdam: Ja. Ma. Contant. Colijnsplaat: J. M. Contant. M. E. Contant van Gilst. Rotterdam: T. S. Contant. Colijnsplaat: S. A. Contant. Red Deer, Canada: M. J. Contant. J. Contant- Louwerse. Colijnsplaat: A. E. Contant. Leiden: E. B. v.d. Broek- Contant. P. v.d. Broek en kleinkinderen. Colijnsplaat, 4 okt. 1960. De begrafenis heeft plaats heden 8 okt. om 2 uur. Heden nam de Here tot Zich, onze oud voorzitter M. J. Contant, op de leeftijd van ruim 82 jaar. Vele jaren heeft hij onze A.R.-zaak in Gods kracht mogen dienen, anderen steunend en stimulerend. Namens het be stuur der A.R.- kies vereniging te Colijnsplaat. Colijnsplaat, 4 okt. 1960. God nam heden tot Zich, ons erelid en oud bestuurslid, de heer Marinus Jannis Contant, op de leeftijd van ruim 82 jaar. Gedurende 40 jaar gaf hij zijn volle kracht en liefde aan het werk en het leven van onze chr. nationale school. Zijn nagedachtenis, zij ons tot voorbeeld. Het bestuur der Chr. Nat. School te Colijnsplaat. Colijnsplaat, 4 okt. 1960. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een langdurig ge duldig gedragen lijden, zacht en kalm, mijn lie ve vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Levina Blazina Verhulst-Israël, op de leeftijd van 75 jaar. Oostkapelle: P. Verhulst. St.-Laurens: A. P. Verhulst. M. J. Verhulst- de Regt. Nw.- en St.-Joosland: H. C. de Regt- Verhulst. J. H. de Regt. Kamperland: W. P. Verhulst. L. K. Verhulst- Verburg. C. H. Heijboer- Verhulst. A. P. Heijboer en kleinkinderen. Oostkapelle, 4 okt. 1960. Ter Mantelinge. De begrafenis zal te Oostkapelle plaats heb ben heden 8 okt. Ver trek om 2 uur vanaf Ter Mantelinge. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze ge liefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Janna Post (wed. van Ary Koets), betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dokter Janssen en zuster Versteeg voor hun liefderijke verple ging- Familie Koets. Kortgene, oktober 1960. Nu de dam er is, vergeet u toch niet om bij uw dorpsgenoten te kopen! Wat u niet in de etalage ziet, vraagt dat eens in de winkel. Hartelijk aanbevolen, Veerweg 144 Kamperland Gevraagd: GARAGE L. J. DE LOOFF Hoofdstraat 48 Kortgene Telefoon 205 kluwenhouder bij 500 gram Het nieuwe Neveda - breiboek p|| met meer dan 100 patronen utp* prijs f 1.95, is verkrijgbaar bij $$0 is het dragen van want daarmee bespaart U PER PERSOON j en PE ii JAAR zekery 65.- aan zool reparatieI Alleenverkoop voor de Bevelanden Lange Vorststraat 85 Goes Notaris J. J. W. KLOP te Kortgene zal op zaterdag 15 oktober 1960 om 2 uur aan het pand Voorstraat 30 te Wissenkerke, ten verzoeke van de erven van de heer N. D. v.d. Heijde, als eikenh. ameublement, be staande uit 4 stoelen, 2 armstoelen, dressoir en theetafeltje, verder stoe len, tafels, 2 schrijfbu reaus, eikenh. kast, haard, elektr. radiator, 4 vloer kleden, 2 tafelkleden, gor dijnen, vitrage, TL-lamp, pendule met coupes, schil derijen, lits-jumeaux met nachtkastjes, 2 2-pers. le dikanten, linnenkast, elek trische kookkachel met o- ven (Homann), stofzuiger (Ruton), trapnaaimachine, brandkast, eetservies, glas- en aardewerk, keukenge- rief, heren- en damesrij wiel en wat verder zal worden aangeboden. Zonilagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter 't Hart. van het district Noord-Beve land der Z.C.K. op woens dag 12 oktober 1960 om 7 uur in „De Stadswijnkelder" te Kortgene. Behandeling van de jaarstukken. K. A. van Langeraad, voorzitter. J. S. de Regt, secretaris. Nu een uitzonderlijk mooie sortering PIJPEN AANSTEKERS TAFELAANSTEKERS SIGARETTEN EN SIGARENPIJPJES TABAKZAKKEN ASBAKKEN ENZ. Zie de etalage! Wissenkerke Bescherm nog heden uw kippenloop, volière enz. met ons glashelder weerbestendig plastic reeds vanaf f 1.10 per meter, zwaardere kwali teit f 2.25 per meter. Korte Noordstraat II15, Middelburg, telefoon 3733 Appels voor de vitaminen Cox Orange Pippin, Conférence voor de weck of uit de hand. En in plaats van groente stoofperen of goudreinetten Beleefd aanbevelend, Colijnsplaat, Tel. 01199-242. Te koop, een in prima staat zijnde (klein model) J. LANSEN, Prov. weg 21, Geersdijk. ACTIE SCHAAP Wij danken de Noordbevelanders voor de geweldige deelname aan deze actie. Niet minder dan 498 inzendingen kwamen binnen. Hieronder waren echter maar 2 goede oplossingen. Na loting tussen beide goede inzenders is het schaap ten deel gevallen, aan de heer Leen Versluis, A. van Heestraat 32, Kamperland. Donderdagavond j.l. heeft de gelukkige win naar het schaap thuisbezorgd gekregen. Onze hartelijke gelukwensen. DE GOESE MIDDENSTAND. fe.'1 .r3k' Steeds gaarne tot uw dienst U/issenkerke - Telefoon 262

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 2