NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD PIoiivier heeft DE schoenen Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland „De Klokkeiiwiiikel" C. Hai'inck De veerdienst gesloten; 't Veerhuis blijft open A. J. de Looff o4.e van der P. H. Coomans Noordbevelanders, „Let op uw saeck" „Tussen afsluitdammen en Deltadijken" I over Noord-Beveland A A A No. 3008 Zaterdag 1 oktober 1960 64e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wfssenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs f 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm In verband met het belangrijke feit van de openstelling van de verkeersweg over de Zandkreek bij Kats, wordt de Noordbevelandse bevolking beleefd verzocht de nationale driekleur uit te steken Dit geeft een fraai gezicht en is tevens een bewijs van vreugde over de verlossing uit het Noordbevelandse isolement Met ingang van 2 oktober 1960, wordt op de Provinciale veren de winterdienstregeling ingevoerd. Exemplaren van deze dienstregeling zijn tegen betaling van 0.05 per stuk verkrijgbaar op het Directiekantoor, Prins Hendrikweg 10, te Vlissingen en bij de agenten op de plaat sen van afvaart. 2 JAAR VERZEKERD TEGEN VERLIES EN DIEFSTAL Lange Vorststraat 35, Goes Telefoon 2118 Met ingang van heden kunnen alle soorten dranken, wijnen, limonades enz., franco huis bezorgd worden Beleefd aanbevelend Tel. (01108) 321 Geneesmiddelen (ook Homoëpathische) Verpleging sactikelen Verbandstoffen Hoogtezonnen Infcaphillampen Hoorappavaten Bandages Elastieken spataderkousen Supp-hose kousen Buikbanden Hernia-korsetten Breukbanden Steunzolen Ziekenmeubelen Schoonheidsmiddelen Toilet artikelen Parfumerieën Chemische produkten Wij feliciteren u met de vaste verbinding die nu met Goes tot stand is gekomen en heten u bij vernieuwing hartelijk welkom in onze zaak! Goes, Lange Kerkstraat 42 Telefoon (01100) 5714 Sinds 1922 het vakkundige vertrouwensadres MOTOR- EN AUTOCLUB Secretariaat: Dorus Eijkersstraat 27, Middelburg Opgericht 27 juni 1950 Aangesloten bij de K.N.M.V. Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit d.d. 3 aug. 1960, nr. 28 Aan de bewoners van Noord-Beveland. Wij feliciteren u van harte met de ingebruikneming van de Zandkreekdam op heden 1 oktober. De officiële opening door de Commissaris der Koningin in Zeeland wordt voor een ieder en voor u Noordbevelan- ders in het bijzonder een historisch moment. Samen met de verdere feestelijkheden belooft het een on vergetelijke dag te worden. Een dag, die u beslist niet missen mag. Het bestuur van M.A.C. „De Zeeuwen" heeft derhalve gemeend op 1 oktober a.s. geen sportevenement te moeten organiseren, opdat u in de gelegenheid zult zijn, deze dag met gepaste vreugde en in eigen kring te vieren. Onze wens daarbij is, dat het voor u allen een onvergetelijke dag moge worden. Gaarne wijzen wij er op, dat het eerste evenement van onze vereniging op Noord-Beveland zal plaats vinden op zaterdag 22 oktober a.s. Daarbij hopen wij alle automobilis ten, motor-, scooter- en bromfietsrijders te mogen begroeten Nadere bijzonderheden leest u binnenkort in de dag- en weekbladen en op de raambiljetten. Wij durven nu reeds zeggen: „Tot ziens op 22 oktober a.s" Het bestuur M.A.C. „De Zeeuwen". ATTENTIE! ATTENTIE! M.A.C. „De Zeeuwen" is de grootste motor- en autoclub in Zeeland. Het lidmaatschap kost slechts 7.50 per jaar, zonder verdere kosten en daarvoor ontvangt u elke maand gratis het clubblad „Contact". M.A.C. „De Zeeuwen" orga niseert geen evenementen op zondag. Citroen jenever per literfles f 6.95 Brandewijn per literfles f 7.65 Jonge Jenever per literfles f 7.60 O.V. Jenever per literfles f 7.80 Diamant, per literfles f 8.25 Colijnsplaat, Telefoon 01199-226 Voorjaar 1961 verschijnt het boek Van het eerste eiland, opgenomen in het Deltaplan, wordt de ondergang, het ontstaan en de ontwikkeling beschreven vol gens historisch-waterstaatkundi ge gegevens door M. P. de Bruin van het Rijksarchief te Middelburg en M. H. Wilderom van de Rijkswaterstaat te Vlissingen. Een interessante beschrijving over inpolderingen, dijkbreu ken en inundaties, vallen en stormvloeden, over de veerdien sten, de Noord-Bevelandse brug en het Drie-eilandenplan, in 300 pagina's, geïllustreerd met vele tekeningen, foto's, enige unieke onderwateropnamen, enkele microfoto's en luchtopna men, alsmede een afdruk van het nieuwe wapen van het wa terschap Noord-Beveland in kleurendruk, compleet gebonden in geheel linnen band. Voor de Noordbevelanders, elk wat wils, technisch en weten schappelijk verantwoord, op bevattelijke wijze weergegeven zowel voor een ieder die de historie, het heden en de toekomst van zijn land naar waarde weet te schatten, als voor technici, landbouwers en waterschapsmensen. Ook voor verenigingen, commissies en diverse instanties, een waardevolle documen tatie als naslagwerk voor de toekomst. Tot 15 november 1960 verkrijgbaar bij vóórinschrijving door inzending van onderstaand ingevuld formulier, voor de prijs van 16.85 plus portokosten. Na sluiting van de vóórinschrij ving zijn wij genoodzaakt de prijs met 4.te verhogen. Hierlangs uitknippen Verzenden in enveloppe als drukwerk aan: M. H. Wilderom Vlissingsestraat 94 Koudekerke (Walch.) Ondergetekende straat woonplaats verzoekt, bij verschijning, toezending van ex. „Tussen afsluitdammen en Deltadijken" - Xoord-Bcveland tegen de vóórintekenprijs van 16.85 plus porto, per stuk en betaalt door storting op girorekening 641871 van M. H. Wil derom te Koudekerke of wenst toezending onder rembours Datum 1960. Handtekening, Doorhalen wat niet van toepassing is. Let op! U bespaart 4.bij vóórintekening. Voor 'n zuiver wollen deken - JAAP DE JONGE - QOES Ganzepoortstraat 21, Tel. 6535 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 1