GESLOTEN De algemene kinderbijslagwet Stichting Zeeuwse Muziekschool Babj'huis Landbouw Huishoudschool te Kortgene De naaicursus AASERV0 AATRICH0N AADIP0N AAHERBA-aminezout AASPRUTEX BESTRIJDINGSMIDDELEN P. J. van der Moere Terinzagelegging lijsten van kandidaten voor de verkiezing van een hoofdingeland voor de ongebouwde eigendommen in district I van het waterschap Noord-Beveland LAAT NU UW VAKANTIEFILMS ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN fotohandel markusse Ploeg wedstrijd uitgesteld tot 10 september a.s. Verkouden?] DAM PO ico eblui Uw adres voort Wegens vakantie van 4 tot en met 11 september a.s. G. J. DE KOSTER Voorstraat 39, Colijnsplaat Butagas verkrijgbaar bij D. van der Weeie, Colijnsplaatseweg 14 Cïtlarjo Uw kinderwagen gratis of de uitzet voor halve prijs. 0 JOSIASSE Pracht handen Hamea-Gelei Bakker Meyaard NIET MET VAKANTIE Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Maas en dokter Bruynzeel. PREDIKBEURTEN voor zondag 4 september 1960 Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur ds. Veldman en 2 uur ds. Metselaar. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Koole. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes, bed. H. Doop en 2.30 uur ds. Warffenius. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 2.30 en 6.30 uur ds. Veldman. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. Postma. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur ds. Koole en 2.30 uur de heer Kraak. Ger. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur dienst. Ger. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. A. J. Radder. Ger. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Ger. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Ger. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Maandagavond 5 sept. om 7 uur ds. Gebraad van St. Philipsland. Op zondag 28 aug. behaagde het de He- re tot zich te nemen, onze lieve zuster en tante, mej. Tanneke Cornelia Contant, op de leeftijd van 84 jaar. „Zij is verlost, God heeft haar welgedaan" M. J. Contant. Nichten en neven. Colijnsplaat, augustus 1960. De teraardebestel ling heeft plaats gehad op woensdag 31 aug. Voor de vele blijken van deelneming, ons betoond bij het overlijden van onze lieve moeder, behuwd-, sroot- en overgrootmoeaer, mevr. Wetl. P. H. Tazelaar-Koster, onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dokter Maas en zuster Adriaanse voor hun bijzondere zorg. Uit aller naam, M. Tazelaar. Colijnsplaat, sept. 1960. Verbond voor Veilig Verkeer. In UW handen het leven van and'ren. Het is een zinvol beeld dat de gedachte „In uw handen het le ven van and'ren" bij ons oproept. Maar het stelt de zaken ook bij zonder scherp. Het stelt ons na melijk direct verantwoordelijk voor het leven van onze mede mensen. Daarbij gaat het niet om in drukwekkende vertoningen: om rally's of snelheidsraces, waar dik wijls het uiterste wordt gevergd van een autobestuurder en waar het gevaar dat er brokken ge maakt worden vanzelfsprekend groter is dan in het geval van. de man, die op z'n fiets van huis naar kantoor en vice versa rijdt. Neen, het gaat om het le- ven-van-alledag. Om de man op zijn fiets, om de kinderen die van en naar school gaan, om de verte genwoordiger die zijn vaste klan ten bezoekt, om de huisvrouw die boodschappen doet. In hun han den dragen zij hun eigen leven mee; onverschilligheid, roekeloos heid, onvoorzichtigheid kunnen voor henzelf vreselijke, onherroe pelijke gevolgen hebben. Politiemannen, doktoren, ver slaggevers staan elke dag ergens in ons land op een plaats waar een winkelende huisvrouw on voorzichtig overstak, waar een za kenman op een onbeveiligde o- verweg éven niet oplette, waar een schoolkind ineens met zijn fiets tever naar links uitweek. De roerloze gestalte, op het wegdek of naast de spoorrails uitgestrekt onder een wit laken of een grau we deken is de stille getuige van het afschuwelijke moment, waar op de dood volkomen onverwacht toesloeg. Maar het is niet alleen ons ei gen leven, ons eigen bestaan dat in het geding is. Wij hebben mét het stuur van onze auto, scooter of fiets ook de existentie van an deren in onze hand. Het gaat er maar om hoe we dat stuur draai en, in hoeverre we ons er van be wust zijn dat we bij elke wen ding, ondoordacht of onverschil lig verricht, iemand onherstelbaar kunnen treffen. Het beeld dat we hierboven op riepen is tragisch: de stille gestal te op wegdek of spoorwegover gang, terwijl politie en medische dienst druk bezig zijn met het verantwoordelijke werk, dat elk ernstig ongeval met zich brengt. Het kan nóg anders, nóg erger zijn: U staat er ook bij; de roer loze gestalte is uw slachtoffer, het ongeval is te wijten aan uw gebrek aan verantwoordelijk heidsbesef. rug, een vader ziet zijn gezin niet meer, een huisvrouw zal niet meer voor haar man en kinderen kun nen zorgen. En het was uw schuld: u hield het leven van an deren in uw handen, maar u hebt u dat niet of te laat gereali seerd. Moge het u nooit overkomen, dit moment dat u uw leven lang als een schrikbeeld zal blijven achtervolgen. U hebt het in uw handen: het leven van and'ren! Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Telefoon 269 Eindelijk is het dan zo ver, dat er wat meer gezegd kan worden van de a.s. algemene kinderbij slagwet (officieel reeds afgekort lot A.K.W.). Als dit wetsontwerp van kracht wordt, zal iedereen tussen 15 en 65 jaar premie moe ten afdragen aan de belasting dienst, die nu ook al de premies int voor de a.o.w. (algemene ou derdomswet) en de a.w.w. (alge mene weduwen- en wezenwet). Het ligt in de bedoeling de premie te stellen op 2 °/o. Onge- huwden, gehuwden zonder kin deren, weduwen zonder kinderen moeten hun offertje brengen. Zelfstandigen ontvangen de bij slag van het derde kind af, ter wijl de loontrekkers reeds van het eerste kind af bijslag zullen ont vangen. Zoals bekend, bedraagt de pre mie voor de a.w.w. en de a.o.w. momenteel 6.75 °/o, dus zal iedere Nederlander in de leeftijd van 15 tot 65 jaar in totaal S.75 ü/o moe ten opbrengen van zijn inkomsten. Kleine zelfstandigen slachtoffer. Loontrekkers ontvangen een compensatie gelijk aan de premie van de a.k.w., dus 2%. Zelfstan digen krijgen dit natuurlijk niet. Integendeel, als ze werkgevers zijn, moeten ze extra betalen aan hun werknemers! En de zelfstan digen, die de compensatie moe ten opbrengen, mogen deze uit gaven niet doorberekenen in de prijzen der goederen. Ten dele worden zij schadeloos gesteld door het wegvallen van de thans betaalde premie ingevolge de kinderbijslagwet voor loontrek- k enden. De premie wordt geheven over maximaal f 7450.en zal dus ten hoogste f 145.per jaar bedra gen. De premie a.o.w. en a.w.w., thans zoals gezegd 6.75%, zal met ingang van 1962 omhoog gaan met 1 °/o. Op stapel staat een invalidi- teitsvoorziening, waarvoor ver moedelijk een premie geheven zal worden van 2 Studerende en invalide kinde ren krijgen een dubbele uitkering ingevolge de a.k.w. Nieuwe huurverhoging. De nieuwe kinderbijslagwet wordt niet gekoppeld aan de loon- indexcijfers, d.w.z. dat de uitke ring niet automatisch mede om hoog gaat, daar tegenover is de regering wel van mening dat de kinderbijslagwet op een verant woord niveau zal moeten liggen. Te verwachten is dat de huren verder omhoog gebracht moeten worden, omdat er thans nog niet gesproken kan worden van een natuurlijk evenwicht. Ook bij de ze huurverhogingen zullen de werknemers weer compensatie ontvangen en de werkgevers loonsverhoging moeten geven. Herziening kinderaftrek. Tegelijk met een algemene kin derbijslagverzekering is een her ziening van de kinderaftrek voor de inkomsten-, de loon- en de ver mogensbelasting voorgesteld. De kinderaftrek- en kinderbijslagre geling gaat uit van het principe de aftrek en de bijslag slechts toe te kennen voor kinderen die ten laste van hun ouders komen. In het wetsontwerp wordt o.m. voor gesteld voor studerende en invali de kinderen van 16 tot 27 jaar die niet grotendeels doch slechts „in belangrijke mate" ten laste van hun ouders komen, enkel voudige aftrek te verlenen. Ver der bevat het ontwerp de voor stellen de aftrek van het z.g. ex tra-kind (aftrek voor één 16 tot 21 jarig kind, mits reeds recht op af trek voor 3 kinderen bestaat) te doen vervallen en de voor de al gemene kinderbijslagverzekering betaalde premies, evenals de ou- derdomspremies als persoonlijke verplichting aftrekbaar te stellen. Het nog bestaande verschil - drie voudige kinderaftrek naast dub bele kinderbijslag - blijft bestaan. Een vermindering van de aftrek mogelijkheid voor extra dure kin deren enkel om praktische rede nen acht de minister niet gerecht vaardigd. begint 5 september om 6.30 uur. Er is nog aanmelding mogelijk voor enkele leerlingen. De kosten bedragen f 12.60 per jaar. De directrice, M. W. den Engelse. Het aardappel-kiernremmingsmiddel. Koopt geen onbekend produkt. Voor het gerin ge bedrag, dat een behandeling met Aaservo kost, koopt u meteen de zekerheid, dat u het beste koopt wat er te krijgen is. Speciaal ter bestrijding van kweek en ander grasachtige onkruiden. Tegen het taaie en hardnekkige hoefblad. Het middel tegen spruitvorming en gewichts verlies bij voederbieten. Voor al uw chemische beleefd aanbevelend, TELEFOON (01108) 200 KORTGENE De dijkgraaf van het Waterschap Noord-Beveland maakt bekend, dat de lijsten van kandidaten voor de verkiezing van een hoofdingeland voor de ongebouw de eigendommen in district I, waarvoor de stemming zonodig zal plaats vinden op 6 oktober a.s., ingevol ge artikel 48, par. 2, van het reglement voor het Wa terschap Noord-Beveland van 6 september a.s. af, gedurende een week ter griffie van het Waterschap voor de stembevoegde ingelanden ter inzage liggen. Kortgene, 3 september 1960. De dijkgraaf voornoemd, M. W. van Arenthals. Een grote verbetering is de be perkte onderhoudseis, die zal gel den voor de aftrek voor kinderen die in inrichtingen verblijven. Met de nieuwe regeling wordt voorko men dat de aftrek wordt verleend indien van een vermindering van draagkracht van de belasting plichtige geen sprake is en wordt verder bereikt dat er rekening mee wordt gehouden dat de kos ten van onderhoud voor kinderen die in een inrichting verblijven, noodgedwongen het normale te boven gaan. Met betrekking tot de „ver dienende" studerende kinderen verklaart de staatssecretaris, dat hij in de thans voorgestelde wijzi gingen in de kinderaftrek geen aanleiding ziet tot intrekking van de regeling dat de drievoudige kinderaftrek niet behoort te wor den geweigerd op grond van de enkele omstandigheid, dat het kind geringe inkomsten uit arbeid geniet. Hij meent dat er onder de huidige omstandigheden aanlei ding bestaat de hier geldende grens van f 400.per jaar te ver hogen tot f 500.Daarvan zal dezer dagen mededeling worden gedaan aan de belastingdienst. Het voorstel van sommige le den om de kosten gemaakt ten behoeve van studerende en inva lide kinderen als buitengewone lasten te beschouwen, voor zover zij de kosten van het normale le vensonderhoud van thuis wonen de kinderen te boven gaan, kan de staatssecretaris niet overnemen, omdat aan dit systeem zowel voor de belastingplichtigen als voor de belastingadministratie veel extra werk verbonden zou zijn. Naar aanleiding van opmerkin gen van vele leden, dat de af schaffing van de aftrek voor één extra-kind een door niets gecom penseerde schade voor de belang hebbenden betekent, wijst de staatssecretaris er op, dat sinds de invoering van deze extra aftrek mogelijkheid voor gezinnen met kinderen vele verbeteringen tot stand zijn gekomen. De bewinds man noemt o.m. de invoering van dubbele en drievoudige kinder aftrek, afschaffing en verlaging van schoolgelden, herhaalde ver hoging van de kinderbijslag, ster kere progressie naar kindertal in de kinderbijslag, en de huidige voorstellen tot dubbele kinderbij slag en tot enkelvoudige aftrek voor kinderen van 16 tot 27 jaar. (Nadruk verboden). Waar koopt u een naaimachine Natuurlijk bij de vakman en dan 'n standaardmerk met jaren garantie. ANKER - GAZELLE FRIDOR - ENZ. Wij demonsteren bij u thuis. P. A. DE KRAMER Lange Vorststraat 6, Goes, Nu tel. 2861 - Straks 7330 WISSENKERKE Aanmelding van leerlingen voor het nieuwe cursusjaar uitsluitend in de maand september. Algemeen voorbereidend muziekonderwijs, alle gebrui kelijke instrumenten, solozang, muziektheorie, Dalcroze ritmiek en ballet. Speciale opleiding tegen lage tarieven van leden van harmonie- en fanfarekorpsen en zangkoren (stemvor- mingscursus). Inlichtingen bij de plaatselijke afdelingen en bij de admini stratie: Singelstraat 13 te Middelburg, tel. (01180) 2108 li-ió Lange Delft 32 Speciaalzaak voor Trix Telefoon 01180-4034 en Marklin elektrische treinen Middelburg Dinky Toys - Meccano Wildebraspoppen - Jumbo-spelen Ja, dit is voor u ook mogelijk. Indien u ons de juiste geboortedatum kunt opgeven ontvangt u de wagen geheel gratis met bedje en garantie. Hebt u de datum voor de uitzet juist, dan mag u de helft van dit bedrag opnieuw besteden. Wij hebben alles voor uw baby en hebben een aparte sortering. Koelstra kinderwagens, mooi van lijn en voor delig f 118.—, f 148.—, f 153.—, f 168.—, f 191.—. Dit zijn de gelukkigen van de laatste weken: Mevrouw Zwemer, Oostkapelle; Mevrouw Dekker, Seisweg, Middelburg; Mevrouw Dingemanse, Noordweg, St. Laurens; Mevrouw Geense, Punt, Middelburg. WINKELGALERIJ LANGE DELFT TELEFOON 2493, MIDDELBURG Tube 95ct Het is de Hamamelis die 't 'm doet Om de een ieder bekende reden kan van Kamperland tot zijn spijt

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 2