NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Ploovier heeft DE schoenen Raadsvergadering Wissenkerke AFW E Z I G Algemene ledenvergadering r aardewerk Sanderse J Algemene ledenvergadering Igrosco 1.29 Kalkoen-eieren te koop Scooters van klasse koopt u bij Jeremiasse Wl. J. Jeremiasse - §oes No. 2995 Zaterdag 9 juli 1960 63e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm In de op dinsdag j.l. gehouden raadsvergadering was wethouder Scheele met, en het lid Zuijdweg zonder kennisgeving afwezig. Na enige welkomstwoorden en voorlezing van het gebruikelijk gebed werden de notulen van de vorige vergadering onveranderd vastgesteld, waarna enige ingeko men stukken voor kennisgeving werden aangenomen. Aan het bestuur der chr. Kleu terschool te Geersdijk werd op haar verzoek de benodigde gel den beschikbaar gesteld voor de aanschaffing van een stofzuiger. Met ingang van 1 april 1960 werden de woningen van P. de Haze en J. Everwijn met 20 °/o in huur verhoogd. Voor het burgerlijk rijksperso neel zijn enige salaris-verbeterin gen in werking getreden. Op ver zoek van de minister van binnen landse zaken zijn deze nieuwe re gelingen ook van toepassing ver klaard op de salarissen van het daarvoor in aanmerking komen de gemeentepersoneel. Het be treft hier een uitkering in eens, een huurcompensatie en een ver hoogde kinderbijslag. Enige wijzigingen werden aan gebracht in de begroting van 1959, waarna de lonen van het brand weerpersoneel, in verband met de gestegen lonen in het vrije be drijf, werden herzien en verhoogd. Volgens de voorzitter functio neert de brandweer te Wissenker ke de laatste tijd niet zo erg best. De heer Hoek van Dijke heeft be dankt als commandant, de heer J. J. van den Berge, plaatsverv. com mandant animeert die comman dopost nog niet. Spreker roemt de brandweer te Kamperland en stelt dit korps op hoge prijs. Hij gaf als zijn mening te kennen, dat de algehele oplossing van het brandweervraagstuk te vinden zou zijn in één korps voor de ge hele gemeente of misschien wel voor het gehele eiland. Het lid De Smit vroeg naar een verhoging van de vergoeding van de B.B.-mensen, maar volgens de voorzitter valt dit buiten de zeg genschap van het gemeentebe stuur. Hierna kwam aan de orde het voorstel om in principe te be sluiten een gymnastieklokaal te Wissenkerke te bouwen. De burgemeester en wethouder Leendertse zijn naar het departe ment van onderwijs te Den Haag geweest om alsnog te trachten een gymnastieklokaal voor Kam perland te krijgen. Uit de daar verstrekte gegevens bleek dat er bij lagere scholen geen gymna stieklokalen meer mogen worden gebouwd. Voor Ulo scholen kan dit nog wel worden toegestaan. Ze hebben ons tevens medege deeld dat we vlug moesten op schieten, want dat de kans groot was dat we zelfs voor de Ulo school geen gymnastieklokaal zouden krijgen. Het lid Filius zeide dat deze mededeling een grote strop voor Kamperland betekent daar er nu voorlopig wel geen uitzicht meer zou komen om daar een gymnastieklokaal te kunnen bou wen. Tot op heden kon men aan hen die naar een dergelijk ge bouw vroegen antwoorden: er wordt aan gewerkt. Nu kan dat niet meer, de grond is voor onze voeten afgebroken. Hadden we nu maar een sportveld in de kom van Kamperland; was zijn ver zuchting. Hij zeide te weten dat dit de aandacht van b. en w. heeft maar wist ook dat deze zaak niet zo eenvoudig was. De kans op een eigen gymnastieklokaal is nu voor vele jaren achteruitgesteld en dit noemde het lid Filius be schamend. Aan het voorstel van b. en w. wil hij toch gaarne zijn stem geven, het gaat niet op om nu maar te zeggen dat zo een lo kaal te Wissenkerke niet nodig is. De voorzitter gaf in zijn ant woord te kennen dat over het sportveld te Kamperland nog wel het een en ander te zeggen valt. Verscheidene plannen en voorstel len zijn er te dien aanzien geweest maar het blijft bij besprekingen. Het tegenwoordige sportveld wordt voor de spelers onbegaan baar gemaakt door de daarop wei dende schapen. De eigenaar heeft steeds beloofd hierin verandering te zullen brengen, maar de scha pen blijven toch nog op dat ter rein. De voetbalvereniging schijnt zich van dat alles niet veel aan te trekken. Wanneer dat terrein door de bond zou worden afge keurd, maakte dit het voor de ge meente veel gemakkelijker. Wan neer de klachten van de vereni ging ons ontbreken kunnen wij niet verder werken. Tot op heden hebben b. en w. nog nimmer een bestuurslid van de bond gezien. Wanneer bedoeld sportveld af gekeurd zou worden, mag er in 2 jaar niet op gespeeld worden en zou de v.v. haar wedstrijden op het sportveld te Wissenkerke moe ten spelen en dat wil de kamper- landse v.v. weer niet. Volgens wethouder Leendertse is het terrein te Kamperland niet ongeschikt als sportterrein, wel de behandeling daarvan is onge schikt, bovendien, het terrein ligt te ver buiten de kom. Hij sprak de hoop uit dat voor dit geval spoedig een oplossing gevonden kan worden. Z.h.s. werd hierna in principe besloten het voorstel van b. en w. te aanvaarden. In verband met de reorganisa tie van de vleeskeuringsdienst werd de salaris- en loonverorde- ning 1955 gewijzigd, waarna be sloten werd, evenals voorgaande jaren, ontheffing te vragen van het besluit tot opheffing van de betrekking van de onderwijzeres mej. S. L. van Sphmter aan de o.l.s. te Wissenkerke. Bij de rondvraag informeerde het lid Filius naar de haven te Kamperland. In zijn antwoord gaf de voorzitter te kennen dat hij daarover niets meer hoort. Een 3 a 4 maanden terug was daarover met heren van Waterstaat een bespreking geweest, wij houden ons aan onze gegevens, verstrekt door onze havenmeester, zij had den geheel andere gegevens tot hun beschikking. Thans hebben wij een loswal van 168 meter, die zij terug willen brengen tot 90 meter, terwijl wij 130 meter zeker nodig achten. Wij hebben te Kam perland altijd een goede haven ge had, wij willen die blijven hou den. De befaamde 60 - 40 procent vergoeding speelt nog steeds een belangrijke rol bij al deze vernieu wingen, vernieuwingen, waarom wij niet hebben gevraagd, maar die ons opgedrongen worden door de uitvoering van het drie-eilan den- en Delta-plan. Mocht er toch nog een nieuwe haven komen, dan zal dit niet eerder zijn dan na de a.s. bietencampagne. Het lid De Smit vroeg namens e- nige ouders, de aandacht van b. en w. voor de op instorten staan de muren van een leegstaande woning aan de Dorpsdijk. Deze noodtoestand heeft de volle aan dacht van b. en w. maar gebrek aan arbeidskrachten houden die afbraak tegen. De Smit vroeg of de toegangs weg tot de brandput in de Kerk straat gebruikt mag worden door motorrijders en bromfietsen. Ook dit heeft, wegens het opleverende gevaar, de aandacht van b. en w. De Smit wees verder nog op de ondragelijke stank, die de om wonenden noodzaakt hun ramen en deuren te sluiten wanneer door het destructorbedrijf het afval bij de slagers wordt opgehaald. Als het enigszins kon zou spreker daarin graag verandering zien. De voorzitter beloofde hem zich nader te laten informeren. Tenslotte vroeg het lid De Smit naar een hem genoemd één-rich- tingsverkeer door de Voorstraat en de Ooststraat te Wissenkerke. De voorzitter antwoordde hem dat hieromtrent nog niets is be sproken. Het steeds drukker wor dende verkeer door ons dorp zal deze vraag op de duur wel naar voren brengen, temeer wanneer binnen afzienbare tijd de dam bij Kats voor het verkeer zal worden opengesteld. Nu reeds wordt het verkeer al intensiever, het komt voor dat des zondags voor de boot van half zeven, 36 auto's moeten blijven wachten. Deze wagens ko men grootdeels door de kom Wis senkerke en is het daarom ver wonderlijk, dat wij ons afvragen hoe dit alles te verwerken. Er zul len voorzieningen getroffen moe ten worden, ook al omdat na de sluiting van het Veerse Gat dat verkeer nog veel intensiever zal worden. De berekening van des kundigen wijst nu al naar die ver keerstoename, het verkeer van een groot gedeelte van Walcheren richting Bergen op Zoom zal in de naaste toekomst over Noord- Beveland komen als zijnde de bes te en kortste route. Door het Landbouwschap is altijd aange drongen op een vasthouden van een verkeersweg langs Kamper land, dus over de Molenweg. In een laatst gehouden vergadering bleek dit Landbouwschap plotse ling gezwenkt. Volgens hen was het beter het verkeer te leiden dwars door de Campensnieuw- landpolder. Het lid De Smit zei de hierop, dat de voorzitter van dat Landbouwschap in een pas gehouden vergadering had gezegd niet te kunnen begrijpen waarom de burgemeester steeds zo ijvert voor een weg over de Molenweg. Voorzitter Van Halst noemde de ze uitlating van die voorzitter heel brutaal. Gesteund door het Land bouwschap en de andere land- bouwverenigingen heeft hij altijd aangedrongen op de nieuwe ver keersweg daar, niet in het minst ook ter besparing van kostbaar landbouwgrond, f 50.000.was bereids door b. en w. uitgetrokken om dit doel te bereiken. Op de man af, wat heeft de gemeente te maken met het doorsnijden van een mooi stuk grond. Wij von den het jammer en daarom heb ben we alles in het werk gesteld dit te voorkomen. Wethouder Leendertse zette hierop de vroegere wegenplannen nader uiteen. Van een mogelijke verbindingsdam naar Schouwen bij Flip Leendertse, wist het Landbouwschap toen nog niets, ook wij niet. De voorzieningen die op wegengebied op ons ei land nu getroffen worden zijn al le van slechts tijdelijke aard, die het a.s. verkeer via Kamperland en Wissenkerke nooit kunnen ver werken. Wij hebben niets over die nieuwe wegen te zeggen, wij kunnen alleen maar suggesties ge ven. Dat er na al dit voorberei dend werk nu zo over ons gespro ken wordt is ook voor hem onbe grijpelijk. Al dat werk is voor hun gebeurd en niet voor de gemeente en als men de nieuwe plannen nu ziet, houdt men het hoofd wel eens vast, en wat nu gebeurd is nog maar tijdelijk werk, het defi nitieve plan houdt in dat er rijks wegen, is 2 maal 2 banen, gelegd zullen worden. De voorzitter noemde het ge makkelijk voor een buitenstaander om te zeggen: regeren is vooruit zien. Van hen is het nog te be grijpen als zij zeggen, dat had be ter zo of zo geweest. Niet te be grijpen is dat van een voorzitter van het Landbouwschap, wiens uitlatingen hij dan ook alles be halve netjes noemde. Het lid Fi lius noemde het een geruststel lende gedachte dat bij dit alles de gemeente vrij uit gaat. Het lid Bustraan vroeg tenslot te naar het sluitingsuur van de ca- fé's, in het bijzonder van de 2 ca- fé's in het recreatiegebied, dit naar aanleiding van het open zijn van die 2 zalen op Pinkster-zon dag tot des nachts 2 uur. Hij vond het droevig dat deze zaken zo lang geopend mogen zijn. De voorzitter gaf ten antwoord, dat hem van dit open zijn niets bekend is en dat hij daarvoor ook geen permissie had gegeven. De ze was ook niet aangevraagd. Normaal is de sluitingstijd 11 uur. Wij zullen zoveel mogelijk pro beren de fouten van anderen te misgaan en daarom hebben wij bij omliggende strandgemeenten op Walcheren en Schouwen ge ïnformeerd hoe of bij hun dit al les geregeld wordt. Wij hebben in deze gemeente de beschikking over 3 man van de rijkspolitie. Gaarne hadden we er voor Kam perland nog 1 bij, doch dit zal ons niet gelukken want er wordt reeds aan gewerkt de sterkte van 3 man terug te brengen tot 2 man. We kunnen alles wel vaststellen in verordeningen, maar wanneer wij geen politietoezicht kunnen uit oefenen, hoe moet het dan? De politie is volgens hem om orde nend op te treden en niet in de eerste plaats om bonnen uit te de len. Hij zeide een nader onder zoek toe en sprak er daarbij de spijt van de gemeente over uit dat de politiemannen geen voldoende toezicht kunnen houden. Het lid Markusse drong, afge zien het onderzoek, aan op een sluiting van die café's op een ge lijk tijdstip als in de kommen. Hierna sloot de voorzitter deze vergadering. J. L. J. Bruynzeel, arts, van 18 juli tot en met 3 augustus Opgave van spreekuren volgende week van de ver. voor Zieken- huisverpleging in Zuid' en Noord-Beveland afd. Kamperland op woensdag 13 juli 1960, des avonds om 7.30 uur, in „Renata" te Kamperland. Agenda 1 Bestuursverkiezing 2 Bespreking alg. verg. op 16 juli a.s. te Goes. Het bestuur. Een overweldigende collectie van Zaalberg en Ravelli voor cadeaux die in de smaak vallen Bloemenmagazijn Lange Delft 55 Middelburg Telefoon 2609 Vereniging ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Noord-Beveland" te Wissenkerke te houden op woensdag 13 juli 1960, des namiddags 7.30 uur, in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. Punten van behandeling: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Rekening en verantwoor ding penningmeester. Vaststellen jaarverslag. Verkiezing bestuursleden. Rondvraag. Sluiting. Namens het bestuur, S. J. Dees, voorzitter. N. Houterman, secr.-penn. 1 fles DUIKER LIMONADESIROOP nu met 20 DUIKERTJES meer dus NU 40 DUIKERTJES 1 blik TOMATENSOEP HERO en 10 DUIKERTJES 200 gram AGAR VRUCHTENKOEKJES en 10 DUIKERTJES 1 set 4 PLASTIC AUTOOTJES 250 gram TOFFEES samen 8 zware VICTORIA CHOCOLADEREPEN VOOR „TOP" VOEDING H. van der Maas, Ooststraat 32, Wissenkerke VESPA in 125 en 150 c.c. in fraaie kleuren, de populaire onverwoestbare scooter vanaf f 1 394.- BITRI in 150 c.c., de Nederlandse scooter met alluminium carosserie vanaf f 1 395.- I.S.O. in 150 c.c., 'n fraaie „Italiaan", met extra stadsversnelling, geruisloze motor vanaf f 1495.- JAWA in 175 c.c., 'n robuuste, stevige machine, prima wegligging, krachtige motor vanaf f 1 540.- N.S.U. in 150 en 175 c.c. met elektrische starter, kleur naar keuze, een „droom" vanaf f 1 560.- Bovenstaande machines vrijwel steeds uit voorraad leverbaar De scooterspecialist Bel op 2677 Ganzepoortstraat 21, Tel. 2048 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 1