VERSTELLE liet woonhuis publiek verkopen: met schuurtje en tuin Algemene ledenvergadering Bekendmaking in beide richtingen GESLOTEN zuilen zijn opgeheven Zitting innen dijkgeschot kosteloze inenting tegen pokken Algemene ledenvergadering rood viastrektouw Vergadering Een prachtboek voor het toerisme Buijze's Drogisterij - Kamperland dat allen overtuigd zijn van de noodzaak van zo een gebouw, maar dat bij een vermindering van het gebouw niet getornd mag worden aan grootte, bewoonbaar heid en oppervlakte. Het lid Welleman drukte zijn spijt uit over het zeer hoge be drag en was ook voorstander van het alsnog proberen het bedrag omlaag te krijgen. Het lid Klaas- sen kan ook met het bedrag van f 100.000.lager niet accoord gaan. Hij vroeg zich af hoe de ge meente uiteindelijk dit alles zal moeten financieren, ook de lasten veroorzaakt door de uitvoering van de Deltawerken. De voorzitter zeide te hopen, dat het aantal inwoners omhoog zal gaan. We moeten zien dat er behoefte aan een dergelijk gebouw is en aan de andere kant de finan ciële konsekwentie daarvan aan vaarden. Ook moeten wij de hulp van Maatschappelijk Hulpbetoon niet uit het oog verliezen, want, gaan de bejaarden naar een tehuis in een andere gemeente, dan moet onze M.H. gemeente ook bij betalen. Ons nieuw tehuis mag geen opbergsysteem worden, maar moet onze mensen een rustige le vensavond geven. Ook de Kerk heeft in deze zaak een financiële taak meende hij. Het lid Verburg stelde voor de gevraagde garantie van f 650.000.- te verlagen tot f 350.000.en mevr. Janssen wilde in deze ver gadering nog geen uitspraak, zij wilde eerst een gedegen deskundig advies zien. Hierna werd het voorstel van b. en w. in stemming gebracht en met de stem van de leden Klaas- sen, Verburg en mevr. Janssen te gen, aangenomen, waarbij de voor zitter de uitdrukkelijke verzeke ring gaf dat hierin de gemeente niet alleen het laatste woord heeft, maar dat ook de Stichting van alles op de hoogte zal worden gehouden. Z.h.s. werd besloten de 10.000 m2 grond aan de Stichting te ver koken voor de prijs van f 9.65 per m2. Het lid Verburg wilde geacht worden hier tegen te hebben ge stemd, hij vond de totaalprijs te hoog. Een wijziging in de begroting 1959 van de gemeentelijke instel ling voor Maatschappelijk Hulp betoon werd hierop z.h.s. goedge keurd, eveneens een subsidieverle ning van f 100.in de kosten van een schoolsportdag voor Noord- Beveland. Aan het waterschap Noord-Be veland werd ongeveer 800 m2 grond a f 9.65 per m2 verkocht ten behoeve van de bouw van een polderhuis. Het voorstel van b. en w. om afwijzend te beschikken op een verzoek om subsidie ten behoeve van het godsdienstonderwijs aan de lagere scholen te Kortgene, Co- lijnsplaat en Kats ontlokte enige discussie. B. en w. motiveerden hun voorstel aldus: het verzoek is gedaan door de gezamenlijke kerkvoogdijen van de Nederlandse Hervormde Kerk in genoemde dorpen. Het godsdienstonderwijs wordt aan deze scholen alleen ge geven door de Nederlands Her vormde Kerk, terwijl toch ook kin deren uit gezinnen van andere godsdienstige richtingen de scho len bezoeken. Uit een door het college van b. en w. ingesteld on derzoek is gebleken, dat slechts in weinig gemeenten subsidie wordt verleend. Alhoewel het college het geven van godsdienstonderwijs noodzakelijk acht, kan het op eer dergenoemde gronden toch geen vrijheid vinden de raad momen teel voor te stellen tot subsidiëring over te gaan. Het lid Marcusse kan zich niet met het voorstel van b. en w. ver enigen. De voorzitter heeft aan 26 gemeenten gevraagd of zij het godsdienstonderwijs op de scholen subsidiëren, maar om een voor beeld te noemen, bij een beslissing over de ophaaldienst voor huis vuil trekken we ons toch ook niets aan van wat andere gemeenten hierover beslissen. Het gemeente bestuur kan zeggen dat zij geen godsdienstonderwijs op haar scho len verlangt, de kerken zijn ook niet verplicht dat te geven. Bo vendien, er worden zoveel subsi dies verleend, maar omdat het hier een Kerk betreft, zou er geen subsidie verleend kunnen worden De voorzitter weersprak dit en wijst er op dat de konsekwentie in deze zaak te groot kan zijn. Mevr. Janssen schaarde zich ach ter het voorstel van b. en w., waar op mevr. Janssen en het lid Mar cusse van mening verschillen o- ver godsdienstonderwijs en bijbel kennis. Het lid Contant kon zich met het voorstel van b. en w. vereni gen, hij vindt het minderwaardig dat kerken voor een dergelijke zaak om gemeentelijke subsidie vragen. Volgens hem heeft de o- verheid geen taak bij het gods dienstonderwijs op scholen. Het lid Welleman zeide het met mevr. Janssen eens te zijn, bijbel kennis behoort bij culturele ken nis, wat het lid Klaassen deed op merken, waarom dan b.v. gymnas tieklessen wel subsidiëren. Het lid Verburg schaarde zich achter de zienswijze van het lid Marcusse. Met de stemmen van de leden Klaassen, Verburg en Marcusse te gen werd hierop het voorstel van b. en w. aangenomen. Voor de aanschaf van gymnas- tiek-toestellen ten behoeve van het gymnastieklokaal te Kats werd f 500.gevoteerd; een wij ziging van de gewone dienst en de kapitaaldienst 1959 werd vast gesteld, terwijl aan de o.l.s. te Co- lijnsplaat een extra crediet van f 100.werd beschikbaar gesteld voor de aanschaf van een vloei- stofduplicator. Bij de rondvraag attendeerde het lid Welleman er op dat geen enkele brandspuit in de hele ge meente meer aan haar doel be antwoordt. De voorzitter zei hier op: de spuiten te Kortgene en Co- lijnsplaat willen niet meer, die te Kats nog wel. Voor die van Kort gene was reeds opdracht tot her stelling gegeven, zij is vandaag weggevoerd. Toen hem de toe stand der spuiten bekend werd, is hij danig geschrokken, vooral nu men midden in de zomer zit. Na mens beide wethouders zeide hij dat aan deze wantoestand een einde moet komen, en wel zo vlug mogelijk. Hij dacht aan de aan schaf van een grote unit voor de hele gemeente, plus een kleine om overal te kunnen inzetten. Dit plan is nog niet in b. en w. besproken maar het lijkt hem uitvoerbaar, temeer daar straks door de nieuwe wegen de afstan den veel kleiner geworden zullen zijn. Welleman drong met klem aan op een spoedige oplossing.. Het lid Contant vroeg naar het plaatsen van richtingborden. Na verkregen inlichtingen van de V.V.V.-secretaris bleek dat de borden van de timmerman naar de schilder verhuisd zijn en dat men ze dus op korte termijn kon verwachten. De voorzitter deelde nog mede, dat de V.V.V. deze borden heeft laten maken en het in de bedoeling ligt de helft van de kosten voor rekening van V.V.V. te nemen, de andere helft voor rekening van de beide ge meenten. Het lid Korteknie wees weder om op de slechte toestand van de Katse haven. Deze ligt nog in pre cies dezelfde toestand als waarin zij in het najaar verlaten is. De voorzitter beloofde aandacht aan deze haven te zullen beste den, maar noemde haar een ern stig zorgenkind. Om haar enigs zins in orde te krijgen, zijn geen honderden maar duizenden gul dens nodig, maar hoe zal de si tuatie zich daar ontwikkelen, als straks de dam voor het verkeer is opengesteld? Als voorbeeld van de hoge kosten noemde hij de nieuwe haven te Kortgene. Wan neer de rijksbijdrage-regeling blijft zoals ze tot op heden is, 60/40 procent, gaat die haven voor Kort gene f 270.000.— kosten. Dit komt neer op een jaarlijks onkos- tenbedrag van ongeveer f 27.000.- per jaar, waar maar een opbrengst van ongeveer f 10.000.tegen over staat. B. en w. zullen deze zaak nader bekijken en trachten om tegen de laagst mogelijke kos ten de hoogst nodige voorzienin gen te treffen. Tenslotte wees het lid Marcus se op de onhoudbare toestand van de Hoofdstraat, waar de riole- ringskolken een eind boven de bestrating uitkomen. Wethouder Breure is bang dat dit met lap middelen niet fraai verholpen kan worden. In verband met de hoge uitgaven is in b. en w. reeds een 4- a 5-jarenplan ontworpen. Be doeld euvel zal nader bekeken worden, beloofde hij. Hierna sloot de voorzitter deze langdurige vergadering en kon uw verslaggever, door flink gas te geven, nog juist voor het begin van dc nieuwe dag thuis zijn. PREDIKBEURTEN voor zondag 3 juli I960 Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Koole en 2.30 uur ds. Koole, voorbcr. H. Avondmaal. Ncd. Herv. Kerk Kats 10 en 2 uur de heer Malipaard. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes, voorber. H. Av. en 2.30 uur ds. Willekes, doop. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur ds. Van Dam en 2.30 uur ds. Veldman, voorber. H. Av. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. Veldman en 2.30 uur ds. Metselaar. Ger. Kerk Wissenkerke 10.30 en 2.30 uur ds. J. D. Boer- hoek te Ede. Ger. Kerk Kamperland 9,30 en 2.30 uur ds. A. J. Radder. Ger. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Ger. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Ger. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Woensdagavond 6 juli, 7.15 uur student C. Harinck van Goes. Notaris J. J. W. Klop te Kortge ne, zal op zaterdag 9 juli 1960, des namiddags 2 uur in café „Ha venzicht" te Kamperland, voor de erven van de heer H. Bierens aan de Veerweg 109 te Kamper land, groot 4.OS are. Ontruimd te aanvaarden bij de betaling 9 augustus a.s. Bezichtiging woensdag 6 juli van 7-S uur. Heden overleed plot seling, in de stille hope des eeuwigen levens, mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moe der, behuwd-, groot- en overgrootmoeder Adriana van Goudswaard (geboren Anthonisse), op de hoge leeftijd van bijna 86 jaar. C. van Goudswaard. Kinderen, behuwd-, klein- en achterklein kinderen. Kamperland, 24 juni 1960. De begrafenis heeft plaats gehad op maan dag 27 juni j.h, des na middags te 2 uur. Heden overleed on verwacht, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder Janna Maria Huissoon (wed. van Comelis Huige), H op de leeftijd van 73 jaar en 9 maanden. G. J. Huige. M. E. Huige - Versluis. J. J. Anthonisse - Huige. J. Anthonisse. Anja. Colijnsplaat, 25 juni 1960. De begrafenis heeft plaats gehad op woens dag 29 juni j.h, des na middags te 2 uur. Heden overleed on ze beste werkkracht Cornelis de Vos, op de leeftijd van 30 jaar. Bijna 15 jaren heeft hij zijn beste krachten aan ons bedrijf gege ven. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere blijven. Fam. P. van Dijke. Colijnsplaat, 29 juni 1960. Met diep leedwezen geven wij kennis, dat na een geduldig gedra gen lijden, in het zie kenhuis St. Joanna te Goes, is overleden, on ze beste vriend en me de-arbeider Cornelis de Vos, op de bloeiende leeftijd van 30 jaar en 10 maan den. Namens het personeel van P. van Dijke. Colijnsplaat, 29 juni 1960. Voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond na het overlijden van ons geliefd zoontje en broertje Keesje, zeggen wij onze dank. Th. de Fouw. J. de Fouw - Kole. Elly. Colijnsplaat, juni 1960. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter janssen en dokter 't Hart. Mr. en mrs. P. Heyboer ge ven u kennis van het voorge nomen huwelijk van hun dochter Wilhelmina met Bernard Sterenberg. De voltrekking zal plaats vinden D.V. 15 juli a.s., om 4 uur, in de Christian Befor- med Church te Lethbridge, door Rev. A. Kuyvenhoven. Toekomstig adres: Garmagay, Alberta, Canada. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden na het overlijden van onze va der en moeder, behuwd-, groot- en overgrootvader en -moeder Jacobus Korteknie en Neeltje Bouwense, betuigen wij onze hartelijke dank. Fam. Korteknie. Kats, juli 1960. Vereniging ter bevordering van de verkrijging van onroerend goed door landarbeiders „Noord-Beveland" te Wissenkerke te houden op woensdag 13 juli 1960, des namiddags 7.30 uur, in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. Punten van behandeling: Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Rekening en verantwoor ding penningmeester. Vaststellen jaarverslag. Verkiezing bestuursleden. Rondvraag. Sluiting. Namens het bestuur, S. J. Dees, voorzitter. N. Houterman, secr.-penn. Het dagelijks bestuur van het waterschap NOORD-BE VELAND te Kortgene maakt bekend, dat in verband met de uitvoering van werken gedeelten van de op de we genlegger der gemeente Kortgene, onderscheidenlijk onder de nummers 55 en 40, voorkomende wegen, ge naamd „Katsche-Groene- Weg" en „Zuidlangeweg", welke gedeelten aaneenslui tende zijn gelegen tussen het zuidwestelijke einde van eerstgenoemde en het zuid oostelijke einde van laatstge noemde weg, met ingang van 4 juli 1960 voor het door gaand verkeer Gelijktijdig wordt de bij ons besluit van 9 mei 1960 gedane afsluiting van de Huisdijk, nummer 72 van genoemde wegenlegger, Kortgene, 2 juli 1960. Het dagelijks bestuur voornoemd, De dijkgraaf, M. W. van Arenthals. De ontvanger-griffier, J. J. de Looff. Kinderen, die 4 jaar zijn of in het schooljaar 1960 1961 4 jaar worden, kunnen worden opgegeven voor de kleuterschool te Kamperland op donderdag 7 juli a.s., van 3.30 tot 4.30 uur in de school. Daar slechts een beperkt aantal kinderen kan worden toegelaten, geschiedt de op name volgens leeftijd. REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! J. Kallewaard, Voorstraat 18, Co lijnsplaat. De ontvanger-griffier van het waterschap NOORD-BE VELAND zal voor het innen van het dijkgeschot ZITTING HOUDEN te Kamperland op maandag 4 juli a.s. van 6.30 tot 7.30 uur n.m. in café „Haven zicht" en te Wissenkerke op dinsdag 5 juli a.s. van 6.30 tot 7.30 uur n.m. in hotel „De Kroon". Kortgene, 2 juli 1960. De ontvanger-griffier, J. J. de Looff. De burgemeester van Kort gene maakt bekend, dat ge legenheid tot zal worden gegeven te Kortgene op donderdag 7 juli a.s., tussen 14 en 15 uur, in het Groene Kruis-gebouw. Kortgene, 29 juni 1960. De burgemeester voornoemd, A. A. Schuit. REPARATIES KUNSTGEBITTEN Sneller, beter en goedkoper! M. Polderman, Oostvoorstraat 20, Wissenkerke. van de VERENIGING VOOR ZIEKENHUIS- VERPLEGING IN ZUID- EN NOORD-BEVELAND AFD. WISSENKERKE op dinsdag 5 juli 1960, des namiddags te 8 uur, in hotel „De Kroon" te Wissenkerke. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Financieel jaarverslag. 4. Verslag kascommissie. 5. Bestuursverkiezing. Af tredend de heer J. van Halst (herkiesbaar). 6. Benoeming lid kascom missie. Aftredend de heer P. Balkenende (niet herkiesbaar). 7. Bespreking agenda al gemene ledenvergade ring op 16 juli a.s. te Goes. 8. Benoeming afgevaar digde naar deze verga dering. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Plet bestuur. H.H. LANDBOUWERS. Steeds in voorraad Aanbevelend: S. Wiskerke, Telefoon 202, Kats. van Ziekenhuisverpleging in Noord- en Zuid-Beveland Afd. Kortgene op dinsdag 5 juli a.s., des a- vonds om 8 uur in „De Stads- wijnkelder". Aller opkomst gewenst. Het bestuur. BIJ AANKOOP VAN EEN TUBE BRYLCREME a f 1.85, ontvangt u door bijbetaling van slechts 90 cent, het prachtige boek van de hand van de bekende t.v.-spreker dr. L van Egeraat. 500 tips voor 500 trips. Een boek inhoudende 17 toe- ristenkaarten van Nederland met de volledige tekst van alle belangrijke punten. De voorraad is beperkt. Tegen inlevering van deze advertentie kunt u het verkrijgen bij Of u nu een exclusief bankstel zoekt, een slaapkamer in moderne stijl, aparte gordijnstoffen of kunstnijver- heidsartikelen met Europese vermaardheidin onze collectie ziet u, waarvan u zegt: „Dat is het". Het is fascinerend een interieur in te richten uit onze collectie. Zo schept u zélf een interieur, waarop u trots kunt zijn, omdat het uw goede smaak weer spiegelt. Graag geeft onze vvoningadviseur u gratis advies. Franco levering door geheel Nederland met eigen besteldienst. Lange Delft 103-105 Middelburg - Telefoon 2905

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 2