NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD reestelijhe opening PI© ii vier heeft DE schoenen hotel „Kamperduin „Colijnsplaat" „Wisseakerke" Fruitbomen P, J. van der Moere Kortgene No. 2993 Zaterdag 25 juni 1960 Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post I 5.25 Advertenties 6 cent per mm Z.k.h. prins Bernhard 49 jaar Woensdag a.s. hoopt z.k.h. prins Bernhard zijn 49ste verjaardag in huiselijke kring te vieren. Gelukkig in goede gezondheid, want de plotselinge longontsteking die z.k.h. in Zwitserland overviel, behoort tot het verleden. Nog moet de prins zich wel enigszins in acht nemen, maar zijn herstel heeft toch weer vreugde in de harten gebracht. Ditmaal zullen zijn vier dochters papa wel eens extra verwennen Wij wensen zijne koninklijke hoogheid nog vele jaren in gezondheid toe temidden van allen die hem dierbaar zijn. ff Zo een veertigtal jaren geleden moest een inwoner van Kamper land voor zijn broer een bood schap doen bij een landbouwer in de Onrustpolder. Het was de tijd voor Kerstmis. De man werd op de hofstede vriendelijk ont vangen en in de voorkamer, on der net genot van een kopje thee, werd de boodschap afgehandeld. Men bleef nog wat napraten, een koffiemaaltijd werd genuttigd en zo omstreeks 's avonds 10 uur kon de man huiswaarts keren. Bij het heengaan dankte de boer hem voor het bezoek, immers, in die tijd zag men in die uithoek van de polder zelden of ooit iemand. De boodschapper wenste de boer een goede nacht, er bij zeggende, dat hij al spoedig had begrépen dat het zo laat zou worden, hij had de boer, kort na zijn binnen komst, tegen diens zoon horen zeggen: „voer jij straks de var kens maar, anders gaat R. mee, en gaat dan zo weer weg. Nu, 22 mei 1960, werd op on geveer dezelfde plaats in het bun galowdorp „De Banjaard" het moderne hotel „Kamperduin" of ficieel geopend door burgemees ter J. van Halst. Tal van geno digden, alsmede vele belangstel lenden vulden de grote zaal van dit werkelijk mooie en moderne hotel. Aan een hoge mast werd door de burgemeester de nationale driekleur gehesen, waarna hij de volgende woorden sprak: Familie de Regt. Het is mij een bijzonder genoe gen, bij de opening van uw nieu we bedrijf enkele woorden te mo gen spreken. Wie had enkele jaren geleden durven vermoeden dat het door de gemeente opgezette plan zo een vlucht zou nemen. In dit verband denk ik nog wel eens terug en dan behoeven we heus niet zover terug te gaan, want 5 jaar geleden (toen het 3- eilandenplan wat vaster vorm gingen aannemen) zijn wij begon nen met voorbereidingen te tref fen om in de Onrustpolder een gebied te bestemmen voor recrea tie. Gezien de ligging van onze ge meente en de aansluiting van de dammen in de toekomst, achtten wij het verantwoord, te trachten, hier een bungalowpark te stich ten. Dit is alles zo in een paar woorden gezegd, doch het moest zo om en de bij 5 jaar duren eer alle hinderpalen en vele instan ties overwonnen waren. Toen het zover was, dat onze plannen aanvaardbaar waren, kregen wij 24 april 1959 toestemming te be ginnen. Onze eerste opzet was een plan over 4 jaar verdeeld, met ong. 50 woningen, waaronder een ho tel-restaurant. Toen onze plannen bekend wer den is het echter in zo'n snel tem po gegaan, dat in dezelfde maand dat we toestemming verkregen om te beginnen, al onze beschik bare woningen waren uitgegeven. We hadden dus alle woningen verdeeld, doch we hadden tevens toen reeds een wachtlijst van en kele tientallen gegadigden. De vraag is ons van verschillende kanten gesteld, hoe is dit toch mo gelijk geweest. Het antwoord hierop kreeg ik enkele maanden geleden van iemand buiten ons eiland, die me zei (en ik geloof dat hij het goed gezien heeft) „omdat alle voorzieningen, die aan een bungalowpark gesteld kunnen worden, hier aanwezig zijn, n.l. waterleiding, riolering met zuivering, elektriciteit". Hoe het zij, ons plan bleek te klein en wij besloten tot uitbreiding. Ondertussen is dit gebeurd en is er een begin gemaakt met ons tweede plan met 89 woningen (bungalows) waar de komende dagen mee begonnen zal worden en wat in 1961 voltooid zal wor den, omdat dan alle bungalows van dat plan, zijn uitgegeven. Mijnheer De Regt, u nam uw besluit op ons eerste plan een ho tel te bouwen en wel een plan met 50 woningen, nu zal dit vol gend jaar p.l.m. 140 bungalows bevatten. Bij de opening van uw hotel wilde ik deze voorgeschiedenis van „De Banjaard" even naar vo ren halen, omdat wij van mening zijn dat uw initiatief „Kamper duin" daar te bouwen, goed is ge weest. Mijnheer De Regt, namens het college wensen wij u van harte geluk met dit mooie nieuwe hotel „Kamperduin" en wij vertrouwen dat dit „Kamperduin" in eenzelf de tempo mag groeien als „De Banjaard". Het zal blijken te zijn een hotel, wat in een behoefte voorziet. Zorgt u goed voor uw gasten en helpt de rust te bevorderen, wij als gemeente zullen dit proberen in „De Banjaard", zorgt u op uw wijze hiervoor in uw hotel. Wij willen trachten de rust te handhaven, voor u hopen en ver trouwen wij dat het druk wordt, doch drukte behoeft niet onrustig te zijn. Laat „De Banjaard" dan een rustig oord worden, met een ho tel „Kamperduin" dat de toets der kriktiek kan doorstaan en waar het goed toeven is, voor rustzoe- kende mensen. Het ga u goed „Kamperduin"! Familie De Regt, hartelijk gefe liciteerd met dit prachtige hotel „Kamperduin". Hiermede verklaar ik „Kamper duin" voor geopend. Hierna sprak de voorzitter van „V.V.V. Noord-Beveland", de heer G. P. Leendertse de volgende woorden: Geachte familie De Regt. Namens de Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer op Noord- Beveland, wensen wij u van harte geluk met het openen van deze zaak hier op „De .Banjaard". Wij zijn er als vereniging over ver heugd, dat dit werk door een Noord-B evelandse familie werd aangepakt. Wij hopen dat dit voorbeeld anderen in deze bran che zal aansporen, ook hun za ken op de dorpen aan te passen aan de veranderende omstandig heden. Als V.V.V. de vakantie gangers naar ons mooie Noord- Beveland tracht te trekken, door propaganda en voorlichting, dan zullen de restaurants, hotels en pensions deze ook moeten kunnen opvangen. U hebt door het stich ten van deze zaak het goede voor beeld gegeven. Namens onze vereniging hopen wij, dat u vele vreemdelingen zult mogen bedienen en dat daar door deze zaak voor u een succes zal worden. De heer Oskamp, directeur van de Prov. Zeeuwse V.V.V. kon de ze middag niet aanwezig zijn. In diens plaats sprak nu de tweede man van die V.V.V., de heer J. P. de Regt enige felicitatiewoorden en noemde het hier bij de duinen gewrochte, een kroon voor Noord- Beveland, waarvan de bungalows de parels en hotel „Kamperduin" de allergrootste parel is. De heer J. S. Versprille van Kats, sprekende namens de Noord-Bevelandse caféhouders, feliciteerde de familie met hun genomen initiatief en wenste hen veel succes. De heer De Regt dankte alle sprekers en aanwezigen en sprak woorden van waardering tot alle werkers, die van hoog tot laag al les in het werk gesteld hadden om dit hotel tijdig klaar te heb ben en te maken tot wat het nu is; een mooi, modern en goed „Kamperduin". De meeste aanwezigen hebben daarop een rondgang door het ho tel, de keuken en de kelder ge maakt en aan de enthousiaste uit latingen was duidelijk aller be wondering te bemerken. Voor allen was het hierna een goed en verzorgd toeven in het door de zon overgoten feestge bouw. BLOEMENHUIS root ST. ADRIAANSTRAAT 23 Telefoon 2609 GOES is uw adres voor alle voorkomende bloemwerken bloemstukken bruidsboeketten tafelversieringen grafbloemstukken enz. Tevens verzorgen wij uw bloemengroet in het |binnen- land, maar ook over de gehele wereld Coöperatieve Boerenleenbanken met afzonderlijke Stichting Spaarbank te Colijnsplaat Telefoon 01199-228 Postrek. 316389 te Kamperland Telefoon 01107-325 Postrek. 365567 Wie raedtsaem overlegdt, en teeren set beneen Sijn inkomst ofte winst, leeft rijck en wel te vreen. (Roemer Visscher) oord - Bevelands annenkoor" Secr. Veerweg 79, Kamperland. Zingt u graag? Kom dan eens luisteren op de repeti ties om half vijf 's zaterdags in „De Stadswijnkelder" te Kortgene, of nog beter: word lid en zing mee. De minimum leeftijd is 16 jaar. U zingt reeds in een koor? Blijf dan dat koor trouw en zie eens of er desondanks een mogelijkheid is het mannenkoor te versterken. U wilt niet op zaterdag zingen? Reeds ong. 35 jongere en oudere, geschool de en ongeschoolde zangers hebben hun bezwaren opzij gezet en de trouwe opkomst (gemidd. 32) be wijst dat ze gelijk hadden. Sinds de oprichting in mei 1959 is het ledental ver dubbeld; dat kan thans nogmaals in enkele weken. Kom NU: de studie voor het winterseizoen vraagt tijd. Begin 1961 geeft het koor weer een uitvoering. Is het u te duur? Helaas, goedkoper dan voor 25 ct. per week kan het niet. Heeft u geen partner? U treft zeker bekenden aan, want behalve (tot nu toe) Geersdijk zijn alle dorpen, vertegenwoordigd. Kom als het kan vandaag nog, want zaterdag 2 juli is er wegens omstandigheden geen repetitie. Het bestuur. en dubbele v&kantie heeft u als u in uw vakantie kleurendia's of kleurenfoto's maakt Wij hebben alles voor het maken van kleurenfoto's of dia's Vraagt ons inlichtingen Fotohandel ^piet Korte Delft 2 Middelburg Telefoon 2731 Peeriess, Hazet en Goodwill bedden - Sole Mio Mooie autoplaids, stevige, warme kampeerdekens, leuke picknickdekens co_ 03 03 ro 3 uw speciaalzaak ^jj-ciup de oncje Wijngaardstraat 18, St. Adriaanstraat 4 Telefoon 01100-3774 3 S3 CO CD CD C/9 O en Van Wijk dekens - Cinderella huishoudgoed Pootaardappelen cn alle land' en tuinbouwzaden Aanbevelend, Telefoon 01108-200 Agent: Wed. P. de Jongh, zaadhandel en boomkwekerijen Ganzepoortstraat 21, Tel. 2048 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 1