GESLOTEN voor autorijlessen groot naasbal de gehele dag GESLOTEN zijn Soclom en Gomorrha Boekhandel Marknsse om ku/art voor vijf UB VERGADERING „Colijnsplaat" algemene vergadering Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 16 april 1960 no. 2983 OP ZOEK NAAR wandelwagentje Een beloning PARKER-vulpen Zaterdag 16 april is onze zaak Slabbekoorn Kortgene Oranjevereniging Kamperland Coöperatieve Boerenleenbank naar A. J. Korteknie „De Melodians" een aeze lliae 1, anïaven gezellig oraiijebal Met Pasen op reis „DE KLEINE BAZAR" Een blijvend geschenk van waarde Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE Middenstandsvereniging Kortgene maandag 2e Paasdag Bedoeïnen en vliegers zagen resten op bodem van zuidelijke Dode Zee (Van onze correspondent) JERUZALEM (P P) Twee Amerikanen, de één een ambte naar van de Amerikaanse missie in Jordanië, de ander lector aan de Amerikaanse universiteit in Bei- roeth beiden geen professionele archeologen, maar amateurs zijn sinds enige weken op zoek naar sporen van de bijbelse ste den Sodom en Gomorrha, die in het zuidelijk deel van de Dode Zee omstreeks het jaar 1900 voor Christus verzonken zijn. Men weet het uit het eerste Boek van Mo- zes: de Heer liet zwavel en vuur uit de hemel op Sodom en Gomor rha regenen. En Lots vrouw zag om en werd veranderd in een zout pilaar. Sinds vele jaren vertellen Be- doeïnen, die aan de zuidelijke oe ver van de Dode Zee wonen, dat men in het heldere water resten van steden, muren en bomen op de bodem van de zee zou kunnen zien. Iets dergelijks werd onlangs ook gemeld door vliegers, wier route over het zuidelijke deel van de Dode Zee voerde. Op een plaats is het water daar slechts achttien meter diep, terwijl de diepte in het noordelijke deel ge middeld driehonderd meter is. Een Franse archeoloog, die in Jordanië werkzaam is, gelooft, dat men in het zuidelijke deel van de Dode Zee enorme antieke schat ten zou kunnen vinden. Nu heb ben reeds in 1924 archeologen in dit gebied gewerkt, echter zonder veel succes. Maar kort geleden ontdekte men hier toch de resten van de stad Zoar uit het tijdperk van het vroege christendom. In de oudheid moet de grond in de omgeving van die stad zeer vruchtbaar zijn geweest. Ook daarvan rept het eerste Boek van Mozes: want voordat de Heer So dom en Gomorrha verdierf was de bodem hier, tot aan Zoar, rijk aan water, „als een tuin des Heeren, gelijk het land Egypte". Meer steden gingen ten onder. Niet slechts in de Bijbel, maar ook in Griekse en Latijnse bron nen van veel latere tijden komen verhalen voor over aardbevingen, geologische veranderingen en na tuurcatastrofen, die tot de onder gang van steden hebben geleid. Israëlische archeologen menen, dat het gebied van de Dode Zee omstreeks het jaar 1900 voor Chr. door aardbevingen, explosies en o- verstromingen is geteisterd. Op gond van dit geloof ging reeds in de twintiger jaren de toenmalige leider van het „American Institute for Oriental Research", dr. Wil liam O. Albright, tegenwoordig hoogleraar aan de John Hopkins Universiteit, op zoek naar resten van Sodom en Gomorrha. Gebrek aan technische hulpmiddelen de den zijn pogingen mislukken. Op het ogenblik wordt nu, zoals al gezegd, een nieuw onderzoek ingesteld. Duikers, helicopters en ander modern materiaal zijn daar bij ingeschakeld. Nieuwe bijbelvondsten. In een hol in de nabijheid van de Dode Zee vond overigens een groep Israëlische archeologen on der leiding van dr. Hohanan Ata- roni van de Hebreeuwse Universi teit, onlangs twee verdere frag menten van bijbelrollen, die ver zen uit de uittocht uit Egypte in hielden en volgens de daarbij ont dekte munten en aardewerkscher- ven uit de tijd van Bar Kochbas stammen, dus ongeveer uit het jaar 135 na Christus. Het schrift ge lijkt op dat van de zogenaamde „Dead Sea Scrolls", die in 1947 op Jordaans gebied werden gevonden en zoals bekend tot de sensatio neelste archeologische vondsten van deze eeuw worden gerekend. Naar dr. Aharoni vaststelde, gaat het hier om een hol, dat als enige tussen vele andere niet door Bedoeïnen was geplunderd. Een dikke laag stof en de betrekkelijk droge atmosfeer hadden de papy rus-fragmenten voor de vernieling behoed. Ook werden hier nog eni ge fragmenten gevonden met ruw geschreven Hebreeuwse woorden, maar deze konden nog niet wor den ontcijferd. Een kam, dus vrouwen Onder de munten bevonden er zich een uit de tijd van Trajanus (Trajanus stierf in het jaar 117 na Christus) en een aantal uit een later tijdperk. Bovendien vond men resten van linnen, leer en houten vaten, als mede speerpunten en, wat bijzon der interessant is, een houten kam, waaruit de onderzoekers conclu deerden, dat ook vrouwen in deze holen moeten hebben geleefd. De aanwezigheid van munten uit een later tijdperk (de derde eeuw na Christus) bracht dr. A- haroni tot de slotsom, dat de aan hangers van Bar Kochbas en zijn opvolgers zich meer dan honderd jaar lang in deze holen wisten te handhaven en van daaruit stroop tochten door het land onderna- (Nadruk verboden). Kees van Damme en Janny van de Linde hebben de eer u, mede na mens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waar van de voltrekking is bepaald op woensdag 27 april a.s. te Kortgene, des namiddags om 2.30 uur. Kerkelijke bevestiging in de Ned. Herv. Kerk te Kort gene, door de weleerwaarde heer ds. G. van Schuppen uit Beverwijk, om 3 uur. Kortgene, 5 april 1960. Hoofdstraat 30. Oudendijk 9. Gelegenheid tot feliciteren van 5.00 - 6.30 uur in „De Stadswijnkelder", Kortgene. Toekomstig adres: Hoofd straat 34, Kortgene. Voor de vele blijken van belangstelling, die wij moch ten ontvangen op 7 dezer, be tuigen wij, mede namens on ze kinderen, onze hartelijke dank. D. Priester. M. J. Priester - Hoveyn. Kats, april 1960. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze ge liefde man, vader, behuwd- en grootvader Thomas van der Maas, betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam, Wed. G. van der Maas - de Smit. Wissenkerke, april 1960. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij ons huwelijk, zeggen wij, mede namens wederzijdse ouders, hartelijk dank. In het bijzonder heren au tobezitters voor het beschik baarstellen van hun auto. J. P. Hannewijk. T. Hannewijk - Geuze. Wolf aartsdijk, april 1960. ZIJDEN SCHRIJFMACHINELINTEN gaan langer mee BOEKHANDEL MARKUSSE TE KOOP een zo goed als nieuw I. W. VAN DER MOE- RE-DE REGT, Mariapol- der 5, Kamperland ZONDAGDIENST ARTSEN le en 2e paasdag doen dienst dokter Maas en dokter Bruynzeel. Hoge Italiaanse onderscheiding voor burgemeester Schuit Burgemeester A. A. Schuit van Kortgene ontving j.l. zaterdag uit handen van de Italiaanse ambas sadeur markies Raimondo Gius- stiniani een hoge Italiaanse onder scheiding, n.l. de Cavaliere de l'ordine al Mérito della Républica Italiana. Met deze onderscheiding wil de Italiaanse regering uitdrukking geven aan haar erkentelijkheid voor de wijze waarop Kortgene vorig jaar een Italiaanse delega tie o.w. de echtgenote van de pre sident van Italië, mevrouw Gron- chi en de Italiaanse minister van Volksgezondheid werd ontvangen, toen deze de wijkgebouwen be zichtigde welke met financiële steun van Italië na de ramp kon den worden gebouwd, en tevens voor de wijze waarop deze weder opbouw tot stand werd gebracht. PREDIKBEURTEN voor zondag 17 april 1960 Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. Postma. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes, medewerking kerkkoor en 2.30 uur ds. Willekes. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Koole. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Veldman. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur H. Avondmaal en 2 uur ds. Morreau. Ger. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur Ger. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. A. J. Radder. Ger. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Ger. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Don derdag 21 april 7.15 uur ds. A. F. Honkoop van Goes. Ger. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Dinsdagavond 7.15 uur ds. P. Honkoop van Ierseke. Ingebruik neming kerkgebouw. EXAMENS Geslaagd te Amsterdam voor Camp-corsetière mevr. M. Bou- wense - Corbijn te Kortgene. COLLECTEN De Simavi-collecte te Colijns plaat heeft opgebracht het mooie bedrag van f 377.35. Is uw zoon of dochter met een goed paasrapport thuisgekomen? Geef hem of haar dan als beloning en aanmoediging zo'n mooie en onverwoestbare Men zou kunnen zeggen, dat deze pen met Hollandse degelijkheid is gemaakt. Dat is de mooiste lof, die men deze pen kan geven. Komt u deze pen eens bewonderen in onze etalage, of béter nog: Komt hem in onze zaak eens proberen. hééft ze voor u in diverse kleuren en prijzen voorradig. De tijd is weer aangebroken, waarin wij een extra beroep gaan doen op onze vervoermiddelen. Om „veilig" aan het verkeer deel te nemen moeten wij over een „veilig", d.w.z. goed onderhouden vervoermiddel beschikken. Wie dat niet gelooft zal op een kwade dag aan den lijve (èn in de porte monnee!) ondervinden wat Veilig-Verkeersmannetje Wouter Wegwijs zegt: „Slecht onderhoud komt op uw eigen hoofd neer" op woensdag 20 april a.s. te 19.00 uur in „Renata" Het bestuur. roept haar leden op naar haar op vrijdag 22 april 1960 om 7.30 uur in café „Zeelandia" te Colijnsplaat Agenda der vergadering ligt voor belanghebbenden op het kantoor ter inzage. Het bestuur. Dorpsstraat 18, Kats, telefoon 01109-219 (Ingeschreven als Rijschoolhouder bij het Centaal Bureau voor Rijvaardigheid) HOTEL „DE STADSWIJNKELDER" KORTGENE Het dans- en showorkest (o.l.v. J. van Beers) presenteert u hedenavond om 7.30 uur en op maandag 18 en dinsdag 19 april 2e en 3e PAASDAG Aanvang half acht Zaterdag 30 april presenteren wij u een met een koffer, reistas, leuk mandje, aardige stadstas, marokkaanse tas, of iets dergelijks uit Wissenkerke, Tel. 279 Kortgene, Tel. 223 voor uw zoon of dochter in den vreemde is een abonnement op het Wij zullen graag voor een regelmatige toezending zorgdragen. maakt namens de leden bekend dat hun winkels op

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 3