25e boekenweek Bekendmaking Berenmolièrcs en loafers Bekendmaking Boekhandel Markusse Deze week weer zeer voordelig bij de keurslager Keurslager BOUWENSE Bevrijdingsfeest Gun iedereen een plaatsje „Weg in de Willem polder langs de zeedijk", tijdelijk gesloten J. ALLEWIJN dames pump je M. J. Bustraaii Bekendmaking verboden is duiven te laten uitvliegen M. J. Bustraau verslag der schatting ter inzage Jeugdactie vluchtelingenhulp van 26 maart tot 2 april „2)e Meld artikelen Kapsalon Scherp 500 gram Zeeuwse worst f 1.78 Blanke carbonade f 2.10, f 2.20 Magere speklapjes f 1.38, f 1.48 Runder stooflap f 2.f 2.48 Runder braadvlees f 2.58, f 2.80 Fijne soepcomplets f 0.98 Maandag en dinsdag 4 Hamburgers in een wip klaar gemaakt f 1. Ons heerlijk keurgehakt op woensdag maakt uw maaltijd steeds tot een succes f 1.68 per 500 gram compleet met ons onovertroffen gehakt-mix f 2. Onze favorieten voor de boterham: 150 gram gelderse ham 69 ct. 150 gram gebraden gehakt 55 ct. 150 gram snijworst 70 ct. 150 gram gebraden rollade 85 ct. KORTGENE - Telefoon 208 Altijd gaaf huidje POEDER-ZALF-OLIE-ZEEP De regering heeft een beroep gedaan op de gemeentebesturen om dit jaar mee te werken aan een waardige viering van de bevrij dingsdag. De oproep is gedaan in een brief die de minister van bin nenlandse zaken aan alle gemeen tebesturen heeft verzonden. Hoezeer men het met de strek king van deze oproep ook eens kan zijn, eigenlijk moest men dit ministeriële schrijven betreuren. Een dergelijke oproep zou over bodig moeten zijn. Wie zou in 1945 vermoed hebben, dat vijftien jaar later de regering het Neder landse volk zou moeten opwekken het bevrijdingsfeest te vieren? De bevrijding van ons vader land is wellicht de belangrijkste gebeurtenis uit onze geschiedenis. Men mag er zich dan ook terecht over verbazen hoe het schijnt, dat men dit unieke gebeuren uit onze historie is gaan bagatelliseren. Des te meer verbaast men zich hierover, als men bedenkt, dat historische gebeurtenissen, die de mens van onze tijd toch veel min der sterk aanspreken, dikwijls met groots vertoon worden gevierd. In Groningen komt men aan de vie ring van een bevrijdingsfeest nau welijks toe, maar de 28ste augus tus, wanneer het Gronings ontzet (1672) wordt gevierd, staat de hele stad op zijn kop. Hetzelfde ziet men de 3de oktober in Leiden. Over het algemeen blijken festivi teiten, die slechts voor een lokale sfeer betekenis hebben, een langer leven beschoren te zijn dan festi viteiten, die een meer algemeen karakter dragen. De regels van het spel Het wordt een volle boel in ons (nog) bewoonbare wereldje. Over 25 jaar zal zo hebben voorspel lende geesten doen weten de wereldbevolking zijn gegroeid van 2,5 tot 4 miljard zielen. Wij we ten nu al, dat het er omstreeks de eeuwwisseling 6 a 7 miljard zul len zijn. En dat als wij zo door gaan wat nóch te verwachten nóch te hopen is over 600 jaar per hoofd nauwelijks één vierkan te meter plaatsruimte op deze we reld beschikbaar zal zijn. Neder land slaat in dit opzicht nu al geen slecht figuur. Met 341,9 bewoners op een kluitje binnen één vierkan te kilometer hebben wij nu al de (twijfelachtige) eer het dichtstbe volkte land van de wereld te zijn. Wie het niet gelooft kijke om zich heen. Wij staan te dringen om huizen en om baantjes. Wij drin gen bij de kruidenier, wij dringen bij het postzegelloket. En wij drin gen op de wegWant ook onze wegen zijn een getrouwe afspiege ling van het feit dat het steeds voller wordt in ons goede vader land. Stelt men de intensiteit van het verkeer voor 1938 op 100, dan zal naar verwacht wordt 1970 een index 600 te zien geven. Er zul len dan in ons land zo schat men 758.000 personenauto's (nu 447.000) en 1.900.000 bromfietsen (nu 940.000) zijn. Ruimtegebrek op onze wegen maakt het voor iedere weggebrui ker noodzakelijk zich te realiseren dat nét als bij de kruidenier of voor het postzegelloket ook de ander een plaatsje toekomt. De weggebruiker kan deze spelregel in praktijk brengen door goed rechts te houden. Onlangs is in Zwitserland door de zuster-organi- satie van het Verbond voor Veilig Verkeer een grootscheepse actie gevoerd onder de titel „houdt goed rechts, de weg wordt breder" Nu weten wij niet, hóé breed die wegen wel geworden zijn, maar wij vinden dit mits niet al te letterlijk opgevat een nut tig advies. Zij die uit bermvrees, overdreven „voorzichtigheid" of nonchalance onvoldoende rechts houden, belemmeren maar al te dikwijls de vlotte en veilige ver keersafwikkeling en maken in breuk op de „produktiviteit" van ons wegennet. Bovendien wordt door onvoldoende rechts houden het wegbeeld voor anderen rom melig en onoverzichtelijk en is het dikwijls aanleiding van ernstige verkeersongelukken. In Zwitser land zelfs van 40 °/o van de onge vallen. Een onderzoek in Duitsland heeft uitgewezen, dat vooral bromfietsers door onvoldoende rechts houden ongevallen veroor zaken, n.l. in 55,2 van de ge vallen waarin zij bij een ongeval betrokken waren. (Bij andere on- gevals-oorzaken zijn bromfietsers gemiddeld in 35 °/o van de onge vallen betrokken). Rechts houden, góéd rechts hou den d.w.z. met een kleine mar ge ten opzichte van de rechter wegkant en niet (andere uiterste!) over trottoir, berm of graskant is niet alleen een wettelijke maar ook een morele plicht. Want door goed rechts te houden (en de weg „breder" te maken) gunt men ook de ander een plaatsje. Ook dat is een beginsel van samenspel. In het héle leven, ook bij sport en spel of in het verkeer moeten wij letterlijk en figuurlijk onze plaats weten. „RECHTS" is daar bij voor de weggebruiker een enkele onvermijdelijke uitzonde ring daargelaten het eerste ge bod. Publikatie van het Verbond voor Veilig Verkeer. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter Bruynzeel PREDIKBEURTEN voor zondag 27 maart 1960 Ned. Herv. Kerk Kats 10 en 2 uur dienst. Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. Postma. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Louwerse en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Koole. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur de heer Allewijn uit Goes, jeugddienst en 2.30 uur ds. Wille- kes. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 2.30 uur ds. Veldman, H. Doop en 6.30 uur ds. Veldman, jeugd dienst. Ger. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. W. J. Smidt van Naaldwijk. Ger. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Ger. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. A. J. Radder van Kamperland. Ger. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Donderdag 31 maart 7.15 uur ds. Hage van Middelburg. Ger. Gem. Kamperland j 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. 17 maart 1960 over leed mijn vroegere ar beider Bastiaan Kramer,, in de ouderdom van bijna 85 jaar. Vele jaren heeft hij mij trouw gediend, zo dat zijn nagedachtenis in ere zal blijven. Joh. van der Maas. Wissenkerke. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, nog onverwacht, in het ziekenhuis Oostwal te Goes, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Thomas van der Maas, op de leeftijd van bijna 69 jaar. Wissenkerke: G. van der Maas - de Smit. P. G. van der Maas. Abbenbroek: F. van der Maas. G. van der Maas - van Beyer en. Tom. Marianne. Wissenkerke, 19 maart 1960. Dorpsweg 20. De begrafenis heeft plaast gehad op dins dag 2 maart j.l., des namiddags om 2 uur. Beleefd verzoek ik aan ieder, die nog een rekening aan mij heeft te betalen, de ze zo spoedig mogelijk te storten op de Boerenleen bank te Colijnsplaat. D. B. Korsuize. v.h. Havelaarstraat 45 te Colijnsplaat. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden tij dens de ziekte en na het o- verlijden van onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader Cornelis Versluis, betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid aan dok ter 't Hart. Familie Versluis - Goudswaard. Kamperland, maart 1960. Westhavendijk 14. Het dagelijks bestuur van het waterschap Noord-Beve land te Kortgene maakt be kend, dat in verband met de bouw van een bernalingsge- bouw in de Willempolder de weg, genaamd: voorkomende onder no. 1 van de wegenlegger der gemeen te Wissenkerke, met ingang van heden voor het door gaand verkeer in beide rich tingen, zal zijn. Kortgene, 23 maart 1960. Het dagelijks bestuur voornoemd, de dijkgraaf, M. W. van Arenthals. De ontvanger-griffier, J. J. de Looff. Iedereen die geld heeft, kan nog meer geld ver dienen door deel te ne men aan de grote wer ken in eigen provincie. Eenvoudige noordbeveland- se jongen, met ruime erva ring in water-, spoor- en we genbouw, die graag zijn in opkomst zijnde transport overslag en aannemingsbe drijf wenst uit te breiden i.v.m. uit te voeren werken in Deltagebied en drie-eilan denplan, zoekt contact met vooruitstrevende Noord-Be velanders die graag een woord mee willen spreken. Een telefoontje met 08300- 33011 of een klein briefje onder no. 522 bureau van dit blad en het eerste contact is er. Adverteren is niet duur, maar het kost geld, en tijd is geld. Als u er onmiddellijk werk van maakt is dat de eerste winst. Schoenhandel MIDDELBURG Langeviele 2 Telefoon 2362 Dé speciaalzaak voor gemakschoeisel en voetverzorging Wij hebben een nieuw in de kleuren wit en nevel, voor de zeer lage prijs van f 17.75 Schoenhandel KAMPERLAND Telefoon 285 Burgemeester en wethou ders van WISSENKERKE maken bekend, dat het in het tijdvak van 1 april tot en met 15 mei 1960. Gedurende deze periode is men verplicht de duiven in afgesloten ruimten te houden of er althans zorg voor te dra gen, dat de duiven zich niet op gronden, aan anderen toe behorende, kunnen bevinden. Wissenkerke, 26 maart 1960. Burgemeester en wet houders voornoemd, J. van Halst, burgemeester. G. van Hekken, secretaris. in de kleuren zwart, bruin, whisky en olijfgroen Schoenhandel KAMPERLAND Telefoon 285 Het dagelijks bestuur van het waterschap Noord-Beve land brengt ingevolge artikel 80, lid 6, van het reglement voor de calamiteuze polders of waterschappen in Zeeland ter kennis van belangheb benden, dat het van de onzuivere opbrengst der gronden, liggende in de calamiteuze Vlietepolder, ge durende veertien werkdagen van 28 maart tot en met 12 april 1980, van belanghebbenden is ne- dergelegd ten kantore van de ontvanger-griffier te Kortge ne. Binnen dertig dagen na af loop van deze termijn van ter inzagelegging kunnen be langhebbenden bezwaren te gen de uitkomst der schat ting indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland. Kortgene, 26 maart 1960. Het dagelijks bestuur voornoemd, de dijkgraaf, M. W. van Arenthals. De ontvanger-griffier, J. J. de Looff. Ten bate van het Jeugdactie- comité zal het Noord-Bevelands Mannenkoor en de chr. zangver eniging „Soli Deo Gloria" een concert geven in de Geref. Kerk te Kamperland. Aanvang 7.30 uur. Programma's bij melkhandel Van der Moere te Kamperland. Ook wij zijn deelnemer aan de 25e Boekenweek Koopt daarom in deze week uw boeken bij Wissenkerke Onze drie etalages geven een indruk van hetgeen er de laatste tijd aan goede uitgaven is verschenen Hotel „De Stadswijnkelder" Kortgene Zaterdag 26 maart, aanvang 7.30 uur met medewerking van het dansorkest (o. I.v. J. van Beers) Zojuist ontvangen OLD SPICE aftershave f 3.75, f 6.25 OLD SPICE Préshave f 6.25 OLD SPICE showersoap f 5.65 OLD SPICE lather shavingcream f 2.70 OLD SPICE shaving Mug f 6.25, f 3.20 OLD SPICE haartonic Without Oil f 4.95 OLD SPICE haarcreme Groom tonic f 5.85 Al deze artikelen zijn verkrijgbaar in KORTGENE - TEL. 215

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 2