Voor autorij! essen 1J. Korteknie, Kats Tweede blad van Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 19 maart 1960 no. 2979 Raadsvergadering Wissenkerke voor luxe auto, naar Met een kort welkomstwoord en voorlezing van het gebed open de burgemeester Van Halst j.l. vrijdag 11 maart de openbare raadsvergadering, waarin, met kennisgeving, afwezig was het lid J. Zuijdweg. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld, waarna enige ingeko men stukken voor kennisgeving werden aangenomen. Bij deze stukken was o.m. een schrijven van Ged. Staten betreffende de goedkeuring van het raadsbesluit tot aankoop van grond voor de uitbreiding van het recreatiege bied „De Banjaard". Aan de accordeon- en mando linevereniging W.I.K. te Wissen kerke werd op haar verzoek een subsidie verleend van f 50.per jaar. Het lid Bustraan was tegen deze subsidiëring. Het voorstel van b. en w. tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling van de technische dienst voor gemeentewerken enz. in de gemeenten Wissenkerke en Kortgene werd z.h.s. aangenomen, terwijl afwijzend werd beschikt op een subsidieverzoek van de koninklijk erkende vereniging tot bevordering van de pluimveehou derij in Zeeland. Voor het toekennen van een uitkering ineens over het eerste kwartaal 1960 aan het daarvoor in aanmerking komend gemeen- tepersoneel werd een verordening vastgesteld. Naar aanleiding van het verzoek van het gemeentebestuur van 's- Heer Arendskerke om in principe mede te werken aan een gemeen schappelijke regeling voor de op haaldienst van huisvuil, werden enige vragen gesteld en opmerkin gen gedaan. Op een vraag van het lid Mar- cusse antwoordde de voorzitter, dat volgens zijn persoonlijke me ning struiken e.d. niet met die rol- trommelauto meegegeven zullen kunnen worden, waarop het lid De Smit zeide: als dit zo is, dan ben ik er tegen. De Smit vond het twee maal per week ophalen overbodig. Het lid Bustraan zei, bang te zijn voor een gemeen schappelijke regeling. De tegen woordige ophaaldienst werkt, vol gens hem, erg soepel. De voorzit ter noemde de voorgestelde nieu we dienst een pracht verbetering en wees tevens op de hygiënische zijde daarvan. Wethouder Scheele wees er op dat het nu nog maar een principieel besluit geldt, ter wijl wethouder Leendertse op merkte, dat op dit besluit toch voortgewerkt kan worden. Wan neer bij de leden het niet-meene- men van struiken e.d. het groot ste bezwaar is, zal daar wel een oplossing voor te vinden zijn. Het lid Filius verklaarde zich accoord met het voorstel van b. en w., hij zag in die nieuwe dienst meer voor- dan nadelen. Ook hij wees op de hygiënische zijde en noem de de bediening van de oude dienst, evenals wethouder Leen dertse, een hondenbaan voor de werklui. Wat de grote stukken vuilnis betreft, die zijn volgens Filius best kleiner te maken en kunnen dan ook in de emmers. Volgens het lid Stokman, die verscheidene jaren in Amsterdam woonachtig geweest is, worden daar pakjes huisvuil, op de em mers gelegd, toch door de reini gingsdienst mede genomen. Secre taris Van Hekken wees er op, dat in verscheidene plaatsen in Zuid- Beveland voor dergelijk vuil er 1 maal per maand een extra ophaal dienst is. Het lid De Lange informeerde of, gezien de grote afstanden tus sen de samenwerkende gemeen ten, een 2 maal ophalen per week mogelijk is en of de bestaande' stortplaats te gebruiken blijft. De voorzitter antwoordde hierop be vestigend. Op de vraag van het lid Filius, hoe of het dan moet met de tegenwoordige dienstauto, antwoordde de voorzitter, dat daarover nog geen besluit geno men is. Hierna werd besloten om in principe mede te werken. Aan het bestuur der Ger. School te Kamperland werd op haar ver zoek de nodige gelden, raming f 4738.beschikbaar gesteld voor de verbouwing van hun derde les lokaal. Ten behoeve van de verschil lende kleuterscholen in deze ge meente werden over het jaar '59 de vergoeding per lokaal en per kleuter vastgesteld, alsmede het voorschot op die vergoeding voor het jaar 1960. Over de jaren 1956 tot en met 1959 werd de gebouwenvergoe ding van de chr. kleuterschool te Wissenkerke vastgesteld, terwijl voor 1960 het voorschot daarvoor werd vastgesteld. Op de urgentielijst 1960 is door de minister van O., K. en W. de bouw van een chr. kleuterschool te Kamperland geplaatst, reden waarom aan het bestuur dier school de benodigde gelden wer den beschikbaar gesteld. Hierna werd de gemeentebegro ting 1958 aangeboden. De ontvangsten van de gewone dienst bedragen f 632.882.09, de uitgaven f 633.412.78, zodat het nadelig slot bedraagt f 530.69. De ontvangsten der kapitaaldienst be dragen f 1.259.825.97, de uitgaven f 1.268.696.06, zodat het nadelig slot bedraagt f 8.870.09. Bij een begrotingswijziging '59 vroeg het lid De Lange wanneer die begroting 1959 toch eindelijk goedgekeurd zal worden. De voor zitter zeide, dat hierover niets be kend is, waarop De Lange zeide: dan kunnen we eigenlijk hierop niet werken. Toch moeten we blijven doorwerken, meende de voorzitter, die deze gang van za ken ook niet kon onderstrepen. Op het verzoek van het comité tot aanbieding van een geschenk werkplaats minder validen om een bijdrage ineens werd z.h.s. beslo ten 2 cent per inwoner te vote ren, gezien het zegenrijk werk dat ten behoeve van onze minder va lide mensen ook door het bestaan van deze werkplaats kan worden gedaan. Afwijzend werd beschikt op een subsidieverzoek van de stichting Studie Centrum Wegenbouw. Hierna kwam aan de orde het verzoek van de federatie B.L.O. om een jaarlijkse subsidie van 8 cent per inwoner. Genoemde federatie vraagt om een subsidie t.b.v. de nazorg voor oud-leerlingen van het b.l.o. en van daarmee gelijk te stellen per sonen, die uit hoofde van de ge brekkige ontwikkeling van hun geestelijke vermogens niet of heel moeilijk in staat zijn zich zonder hulp in de maatschappij staande te houden en deswege behoefte hebben aan sociaal paedagogische zorg. B. en w. vinden dit werk nut tig en stellen voor dit verzoek in te willigen. Het lid Marcusse had geen be zwaar tegen dit voorstel, mits alle gemeenten hieraan bijdragen. Het lid Bustraan vond de bijdrage aan de hoge kant. Hij vond de feiten ernstig, maar was tegen de soci ale zorg. Alles moet door het rijk verzorgd worden, meende hij, ter wijl de praktische zijde daarvan voor hem een open vraag was. Het lid Filius noemde de sociale zijde een voorname zijde, na de school jaren wordt nog gezorgd voor een werkgelegenheid en daardoor een toetreden tot de werkelijke maat schappij. Het lid De Smit zeide dankbaar te zijn aan dit sociale werk te kunnen en te mogen meewerken. Op de vraag van het lid De Lange naar de samenstel ling van deze federatie, leest de secretaris deze voor, waarop De Lange meende, dat hier ook een taak voor de Kerken is, de Ker ken zouden ook lid van die fede ratie dienen te zijn. De voorzitter was het met deze zienswijze niet eens, de Kerken kunnen niet méér betalen, laat de- zé daarom buiten de federatie. Op het voorstel van het lid Bus traan om deze zaak tot een vol gende vergadering aan te houden, meende het lid Stokman, dat dit niet nodig was. Deze zaak is niet zo moeilijk en controle is er ge noeg. De voorzitter brak hierop een lans voor de b.l.o., er tevens op wijzénde, dat dit alles wordt gedaan voor leerlingen uit alle richtingen, gezindten en standen, waarop het lid Bustraan zeide, het daarom eens met De Lange te zijn, dit alles mag niet neerkomen op de burgerlijke gemeenten, de Ker ken horen er bij. Wethouder Scheele was de me ning toegedaan dat tot op heden alles is bereikt door steun van de gemeenten, het is daarom logisch dat de sociale zorg nu ook door de gemeenten ter hand wordt geno men. Wethouder Leendertse wees op de grote moeilijkheden dit werk samen te spelen met alle Kerken. Het lid De Lange zeide daarop, niet te zullen tegenstemmen, maar toch gaarne zou zien dat het voor stel werd aangehouden. Hij infor meerde hoe het straks moet wan neer er katholieke scholen zullen zijn opgericht. De voorzitter ant woordde, dat men in deze niet zo ver vooruit kan spreken en ant woordde bevestigend op de vraag van het lid Marcusse of deze bij drage tot wederopzegging is. Met de stem van het lid Bustraan te gen, werd hierop het voorstel van b. en w. aangenomen. Besloten werd om de minister van maatschappelijk werk te be richten, dat er voor deze gemeente bezwaren bestaan de Woonruimte- wet buiten werking te stellen. Op de vraag van het lid Bustraan hoe grpot in deze gemeente de wachtlijst is, antwoordde de voor zitter, dat daarop nog 24 namen staan van mensen die trouwplan nen hebben, van hen die inwonen en van hen die willen veranderen, waarvan een gedeelte nog in krot woningen huizen. Op een vraag naar de mogelijkheid om te appel leren tegen de niet-toewijzing van nieuwe woningen, antwoordde de voorzitter dat dit geen zin heeft. De gemeente heeft zeker nog be hoefte aan tien nieuwe woningen. Voor Wissenkerke en Geersdijk heeft de Woonruimtewet momen teel geen zin meer, voor Kamper land nog wel. Ten behoeve van de bouw van de christelijke en openbare school te Wissenkerke werd besloten e- nige percelen grond aan te kopen aan de z.g. dominees pad. Deze grond, behorende aan familie De Ridder, L. C. van den Hove, wed. J, C. Boot, G. A. Markusse en wed. J. de Schipper, werd gekocht tegen de getaxeerde prijs. Met ver schillende andere eigenaren wor den nog onderhandelingen ge voerd. Bij de rondvraag informeerde het lid Filius hoe of het is met de bouw van nieuwe gymnastiek lokalen. Volgens de voorzitter worden daar nog steeds bespre kingen over gevoerd, maar zijn we op het ogenblik nog niets ver der. Op de vraag van Filius of de voorzitter iets naders weet om trent de geruchten over de loop van de nieuwe provinciale weg vanaf de duinen, antwoordde de voorzitter dat deze weg dit jaar door de Onrustpolder, de Jacoba- en de Rippolder gereed zal zijn tot aan de dijk bij C. J. Schip pers. Van het verdere traject is nog niets definitiefs te zeggen. Het lid De Lange vestigde de aandacht op de A. van Heestraat. Deze is pas bestraat, weer opge broken en opnieuw bestraat. Hij vroeg wie de schuld aan dit alles heeft. Wethouder Leendertse zette tot genoegen deze zaak nader uiteen, de voorzitter voegde daaraan toe, dat het een technische fout is ge weest. Tevens deelde hij mede, dat de pasveersloot te Kamperland binnen drie maanden gereed zal zijn. Op de uitnodiging om er als raad nu eens een kijkje te gaan ne men, lieten allen verstek gaan. Het lid De Lange vroeg of er al iets naders bekend is omtrent de nieuwe haven te Kamperland. De voorzitter antwoordde ontken nend. Op de vergoeding van 6040 procent blijft het een puzel hoe dit alles geregeld moet wor den daar deze, door de gemeen ten, ongevraagde afsluiting nim mer door hen opgebracht kunnen worden. Op de vraag van het lid De Smit naar de nieuwe straatverlich ting, antwoordde de voorzitter dat de palen enz. er al zijn en dat het werk voor de a.s. winter gereed zal zijn. De Smit vestigde de aandacht op de torenklok. Volgens de voor zitter zijn er enige onderdelen daarvan versleten en wordt er reeds aan gewerkt het uurwerk zo spoedig mogelijk in orde te krij gen. Het uurwerk, evenals de to ren, raakt versleten en vraagt dringend om een algeheel herstel. Tenslotte wees De Smit op de verzakte bestrating bij K. Imanse. De voorzitter kon hem antwoor den, dat de verbetering daarvan reeds op de begroting staat en dat er eerstdaags verbetering zal ko men. Het moest hem daarbij van het hart, dat de mensen in zijn gemeente blijkbaar geen putjes in een straat konden verdragen. Men moest daarvoor eens een kijkje kunnen nemen in vele andere ge meenten. Naar aanleiding van een vraag van het lid Bustraan of de moei lijkheden van de 6040 procent ook voor de andere gemeenten geldt en hiertegen niets te doen is, antwoordde de voorzitter: de volksvertegenwoordiging hierover tot andere gedachten brengen. Hierna sluiting. Schoenmagazijn FA. L. B. VAN HOUTE ZN. Nieuwe Burg 18 - Middelburg Dorpsstraat 18, Telefoon 01109-219

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 3