NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Dames I 1 I I f f tweed-mantels PI ouvier heeft DE schoenen x x x X X X X Spoedeisende raadsvergadering te Kortgene handen INVITATIE MODE - SHOW MEISJES voor de huishouding I No. 2978 Zaterdag 12 maart 1960 63e jaargang Druk en uitgave: Drukkerij Markusse te Wissenkerke, Tel. no. 308, Giro 32622 Abonnementsprijs I 2.50 per jaar Franco per post f 5.25 Advertenties 6 cent per mm Maandag 7 maart j.l. des avonds even na zeven uur, opende bur gemeester Schuit deze voltallige vergadering. In zijn kort welkomstwoord feliciteerde hij het jarige raadslid Welleman. Hierna vertelde hij de aandach tig luisterende leden het doel van deze vergadering en zette de voor geschiedenis duidelijk uiteen. Hij memoreerde daarvan het volgen de: Reeds 3 jaar lang is het gemeen tebestuur gaande plannen te ver wezenlijken, die over het zijn of het niet zijn van de gemeente Kortgene beslissend kunnen zijn. Het eerste en veelbelovende plan was de aanleg van een jacht haven door de Royal Yacht Club de Belgique te Antwerpen. Deze haven zou dan door die club ge ëxploiteerd worden ten behoeve van haar eigen schepen. Men is later van dit plan afgestapt, ook al omdat die jachthaven een Bel gische enclave zou vormen. Daarna hebben b. en w. po- ste tijd zo groot, dat men door het creëren van een daarvoor geei- gend terrein, daardoor niemand concurrentie mee zal aandoen. Als voorbeeld noemde spreker het recreatiegebied „De Banjaard" te Wissenkerke, waar men op het eerste bungalowterrein reeds een 50-tal woningen neerzet en het tweede terrein voor een kleine honderd woningen, reeds meer dan overvol is. Door een gelukkige omstandig heid kwam dit laatste plan ter sprake met de West-Nederland N.V. te Leiden (de combinatie van aannemers die de grote wer ken uitvoert aan de Katse veer haven). Deze combinatie stelt thans voor om een jachthaven te graven van 125 x 400 meter. De kosten van deze werken zouden voor de gemeente nihil bedragen omdat die N.V. de uitkomende klei en zand wil verkopen of ge bruiken voor eigen werken. Aan de hand van fraaie kaarten werd dit aanlokkelijk plan de raadsle den duidelijk gemaakt. Naast de HAMPA-f ruw of schraal HAMEA-GELEItÜSü] gingen in het werk gesteld om die jachthaven te laten uitvoeren in D.A.C.W. verband. Ook dit is het college niet gelukt. Een poging om op het voor de jachthaven zeer geschikte terrein voor de bekende „Boussac" Donderdag 24 maart 2.30 en 7.30 uur n.m. hotel „De Korenbeurs" Grote Markt, Goes Er wordt een collectie van 104 japonnen getoond door mannequins van bekende Franse modehuizen. Een unieke show die u vooral niet mag missen. Voorziet u tijdig van een plaatsbewijs a f 1.75, verkrijgbaar in onze zaak. Ganzepoortstraat Goes de grote sluis-caissons voor het Veerse Gat te laten maken, en na afloop daarvan de werkhaven als jachthaven te kunnen gebruiken leed, om technische redenen, schipbreuk. De plannenvoorraad van b. en w. was hiermede nog niet uitge put. Hun gedachten gingen uit naar een jachthaven alsmede bun galow terrein. De vraag naar bun galows en zomerhuisjes is de laat- geprojecteerde jachthaven was een groot terrein te zien dat ook door die N.V. zal worden afge graven en daarna kan dienen tot bungalowterrein; waarop 84 bun galows en zomerhuisjes een plaats kunnen vinden. Een gedeelte van de uitkomende grond zal gebruikt worden om de zuidzijde van de dijk van de Adriaanpolder 20 me ter te verbreden om daarop wo ningen te laten bouwen. Ook de oostzijde van de Veerdam zal on derhanden genomen worden, ten einde daar een ruime parkeer plaats te maken. Vóór dit alles uit zal een breed strand gespoten worden. Op de verbrede dijk is een hotel of motel ontworpen, terwijl tussen de steigers en het veerhuis een groot botenhuis is gepland van 20 x 40 meter. Al deze grondwerken, ongeveer 150.000 a 200.000 m3 grond en zand wil de combinatie uitvoeren om niet. Zij verbindt zich deze werken uit te voeren in ten hoog ste 5 jaren, te rekenen vanaf 1 maart 1960. Eind mei 1960 zal een haven gereed zijn, groot 1200 m2 en er zal naar gestreefd worden om in 1962 de westelijke helft van de gehele jachthaven gereed te hebben en in gebruik te kunnen stellen. De aanvullen de werken, zoals steigers, wegen, parkeerterrein, riolering, bestra ting en verlichting worden ruw weg geschat op een f 150.000. Deze komen ten laste van de ge meente maar worden uiteindelijk verrekend in het bungalowterrein. Teneinde de plannen voor de jachthaven volledig te kunnen uit voeren is de Stichting Benelux- Jachthaven in het leven geroepen. Hierin hebben behalve de Belgi sche jachtclub ook enige Holland se heren zitting en spreker, bur gemeester Schuit, fungeert daar bij als secretaris. Bovenstaande plannen zijn be sproken met de beheerraad van die belgische jachtclub, met leden Rijks- en Provinciale Waterstaat, met Ir. Bruining van het Ambacht en met enige leden van Ged. Sta ten. Zij allen staan volledig ach ter deze plannen. Van verscheide ne zijden is het college gefilici- teerd met dit uitzonderlijk mooie plan, een plan dat niet alleen van groot belang voor ons eiland zal zijn, maar voor geheel Zeeland. Een plan dat men 2Va jaar ge hoopt en gewenst heeft en dat nu werkelijkheid gaat worden. Het lid Welleman dankte hier op allereerst voor de ontvangen felicitatie en zeide daarop o.m. dat het uitblijven van de uitvoe ring van het eerste plan bij velen een teleurstelling had verwekt. Hij bracht hulde aan het college van b. en w. voor de nu ontvou wen plannen en noemde deze van groot belang voor deze gemeente. Hierop zeide de voorzitter, dat de Belgen nog even enthousiast zijn als bij het eerste plan. Zij zien in dit havencomplex een in ternationaal zeilcentrum. Het ligt in hun bedoeling een grote jol- lenwedstrijd te organiseren alsme de andere evenementen, om zo doende deze haven bij belangstel lenden een goede klank te laten krijgen. Het lid Verburg vond al deze plannen in principe prachtig, toch zeide hij nog bang te zijn voor een enclave, die door haar exclu sieve kring, een betonnen muur zou kunnen opwerpen voor de Hollandse watersportliefhebbers, ook zeide hij in deze nieuwe plan nen nog een zwembad te missen en vroeg of Waterstaat vriende lijk tegenover deze plannen staat. Hierop antwoordde de voorzit ter, dat de nieuwe jachthaven Ne derlands terrein zal blijven, waar in de Belgen een bergplaats kun nen huren, evenals b.v. mensen uit Noord-Beveland of uit Kort gene. Waar er na de sluiting van de Zandkreek, daar geen eb of vloed meer zal zijn was z.i. een zwembad overbodig, men kon vol staan met een door z.g.n. scha penstal bebakend terrein, waar voor de zwemclub het aangewe zen adres is. Op de laatste vraag van Verburg, wat betreft de hou ding van Waterstaat, hierop kon de voorzitter volmondig ja op zeggen, alles was volgens hem in kannen en kruiken. Het lid Marcusse betuigde ook zijn ingenomenheid met dit nieu we plan. Volgens hem was het bijna te mooi om waar te zijn en daarom zeide hij, dat men op mo gelijke tegenslagen toch nog moest rekenen. Op een vraag van Marcusse ant woordde de voorzitter dat hij nu reeds een 30 a 35 tal aanvragen voor bungalows had ontvangen, waaronder een paar van Belgische professoren, die hier graag willen laten bouwen. Na nog enige vragen tot ieders genoegen beantwoord te hebben werden z.h.s. de volgende voor stellen aangenomen: Voorstel van burgemeester en wethouders: met de West-Nederland N.V. te Leiden een overeenkomst aan te gaan inzake verzorging van het jachthavencomplex te Kortgene. Voorstel van burgemeester en wethouders aan de Stichting Benelux Jacht haven te Kortgene in erfpacht te geven een gedeelte van het terrein schorren ten oosten van de Veerdam ter grootte van on geveer 4.5 ha en een gedeelte van de daargelegen slikken ter grootte van ongeveer 0.75 ha. Alleen 't beste is goed genoeg voor uw nachtrust specialist oes Tel. 3774 - Korte Kerkstraat EDDEN- EN DEKENHUIS uw Jaap de Jonge - Goes Algemeen ziekenhuis „ZONNESTRAAL" Loosdrechtsebos 7. Hilversum vraagt: enige Sollicitaties te richten aan de Adjunct-directrice Praktisch en modern Berco biedt u smaakvolle modellen Falcon Martini MacNab f79.50, f89.50, f 98.75 tot f 139.50 Koopt prettig Koopt vroeg U heeft dan de eerste keus I <s> Lange Vorst Goes Ganzepoortstraat 21, Tel. 2048 - GOES

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 1