THOMSEli VAST HAVENARBEIDER het woonhuis een meisje Boekhandel Marknsse, Wissenkerke leuke schortjes ©e waarschuwing met scbuur en tuin prachtige dekens ROTTERDAM 't Jantje van Alles Illllllllllllllllllllllll De avonturen van Kick Wilstra De avonturen van Kapitein Rob Gemeente Kortgene 17 februari 1960 TE KOOPt 2V2 m St, Hubert ZAAIMACH1NE Familiefles shampo D. Rietveld van Eysden Gemeente Kortgene AANGIFTE NIEUWE LEERLINCEN Ouderavond chr. school, Geersdijk elektromotor 1/3 pk, voetbalschoenen warrelnet (nylon) Col. Boys-Sprang PREDIKBEURTEN voor zondag 14 februari Ned. Herv. Kerk Kamperland 10 uur ds. Postma, bediening H. Avondmaal en 2.30 uur ds Postma dankzegging H. Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Morreau en 2.30 uur ds. Koole. Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur ds. Koole en 2.30 uur ds. Morreau bediening H. Doop. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 uur de heer Kraak en 2.30 uur ds. Veldman. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Willekes en 2.30 uur ds. Willekes, H. Doop. Ned. Herv. Kerk Ceersdijk 10 uur ds. Veldman en 2.30 uur de heer Kraak. Ger. Kerk Wissenkerke 10 en 2 uur ds. Jansen te Goes. Ger. Kerk Kamperland 10 en 2.30 uur ds. A. J. Radder. Ger. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Ger. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur Leesdienst. Ger. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur Leesdienst. Heden overleed, zacht en kalm, ten hui ze „Vredestein" te Wissenkerke, onze ge liefde moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Maatje Dieleman (wed. van Dingeman Jan de Kam), in de ouderdom van 89 jaar en 5 maanden. Oldeboorn: J. de Kam. E. L. de Kam - Geluk. Kortgene: A. de Kam. M. A. de Kam - Verhulst. Klein- en achterklein kinderen. Condoleantie-adres „Vredestein", Wissenkerke. Wissenkerke, 9 februari 1960. De begrafenis zal plaats hebben heden middag om 2 uur vanaf „Vredestein". Heden overleed on ze zorgzame vrouw en moeder Neeltje de Looff (geboren Van Halst), op de leeftijd van ruim 75 jaar. A. J. de Looff. A. L. de Looff. Wissenkerke, 11 februari 1960. Zuidstraat 5. De begrafenis zal plaats hebben D.V. op maandag 15 februari a.s., des namiddags om 2 uur. Voor de vele blijken van belangstelling, tijdens de ziekte en na het overlijden van onze man en vader on dervonden, inzonderheid dr. Janssen en zuster Versteeg, betuigen wij onze hartelijke dank. Wed. Gillisse - Wolse en kinderen. Kortgene, februari 1960. Heeft u de etalage met die al gezien Komt, kijkt, kiest en koopt in de speciaalzaak bij IZ. BOOT JR. Kortgene Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter Bruynzeel NEDERLAND zal de commu nistische partij meer leven moeten inblazen en meer invloed dienen te geven, daar hangt van af of wij te zijner tijd nog eens iets van de Verenigde Staten gedaan kunnen krijgenZo ongeveer formu leerde minister Luns het voor de goede verstaander, toen Washing ton definitief onze aanvrage voor landingsrechten in het verre wes ten verwierp met de boodschap er bij, dat we ook niet meer behoef den aan te kloppen. Het is een bittere ontgooche ling voor onze regeerders, die sinds 1940 aan de leidraad van Amerika hebben gelopen en zich als een trouwe hond geduldig naar alle nukken en grillen van de gro te baas hebben gedragen. De trouw wordt wel beloond Het is ook een waarschuwing, dat wij hard op weg waren, een satellietland te worden van de V.S. zonder enige zeggenschap in eigen huis. Want niet alleen krij gen we geen landingsrechten, maar ook was het Amerika, dat Soekarno te paard hielp, hem de wapens leverde om de deelstaten te dwingen, onze defensiepolitiek dicteerde, onze economie in han den nam, onze industriële ontwik keling (met name onze vliegtuig industrie) beperkt en in ons land militaire bases vestigde. M'n land je, wat wil je nog meer Er is maar één oplossing om van Amerika iets gedaan te krijgen: het lidmaatschap van de N.A.V.O. schriftelijk op te zeggen en weer een onafhankelijke politiek te gaan voeren. P. Hiermede betuigen wij on ze oprechte dank voor de ve le bewijzen van deelneming, bij het overlijden van onze geliefde vrouw, moeder, be huwd-, groot en overgroot moeder Maria Santina Rooze - Van der Weele. Namens de familie, Joh. Rooze. Colijnsplaat, februari 1960. Kruisstraat 11. Uit de hand te koop: aan de Kerkstraat 10 te Wis senkerke, groot 2.69 are. Ontruimd te aanvaarden. Bezichtiging maandag 29 februari a.s. van 13-15 uur. Biedingen in gesloten en velop worden ingewacht op 1 maart a.s. vóór 14 uur in de brievenbus van bovenge noemd woonhuis. Weer ontvangen de allernieuwste kleuren, 2-pers. f 23.95 De speciaalzaak IZ. BOOT JR. Kortgene Bij Thomsen's Havenbedrijf in Rotterdam is gelegenheid te worden geplaatst als Het werk bestaat uit het lossen en laden van zeeschepen waarbij goederen van al lerlei aard worden behandeld. In de aanvangsperiode wordt steeds gewerkt onder lei ding van een instructeur. Geboden wordt: 9 Een vast dienstverband met loonbetaling volgens CAO vanaf de eerste dag. Vrij vervoer naar en van Rotterdam op maandagen en zaterdagen voor ge huwden; voor ongehuwden om de 14 dagen. Uitstekende collectieve huisvesting in of in de omgeving van Rotterdam. 9 Degelijke opleiding voor een vak in de haven, hetgeen een goede toekomst waarborgt. 9 Tegemoetkoming in bedrijfskleding en -schoeisel. 9 Deelname in het bedrijfs-pensioenfonds. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt op de Gewestelijke Arbeidsbureaus in Goes en Middelburg en de nevenbureaus te Kruiningen en Vlissingen en op de vol gende voorlichtingsavonden: COLIJNSPLAAT (Noord-Beveland) op woensdag 17 februari van 19.30-21.00 uur in hotel „De Patrijs". KAMPERLAND (Noord-Beveland) op donderdag 18 februari van 19.30-21.00 uur in café „Havenzicht". Sollicitatie is eveneens mogelijk op het Hoofdkantoor van Thomsen's Havenbedrijf, Pieter de Hoochweg 108 te Rotterdam, afdeling Personeel. De ideale vervanging van duur glas voor uw broeiraam, kippenloop, volière enz. is ons glashelder, weerbesten- digd plastic, vanaf f 1.10 per meter. Zwaardere kwaliteit a f 2.25 en f 3.25 per m. Korte Noordstraat 11-15 Middelburg, tel. 3733 4 x Z N De opbrengst van de croquet- tenactie ten behoeve van 4xz...n bedroeg netto f 310.Allen har telijk dank. GEVRAAGD: met april bij J. H. FILIUS, Vlietepolder 7, Wissenkerke. Voor de jongens: (De wonder-midvoor) Spannende beeldverhalen in 18 delen Prijs 60 cent per deel Spannende beeldverhalen in 48 delen Prijs 75 cent per deel Kom ze bezichtigen bij Burgemeester en wethou ders van Kortgene maken de ouders van de kinderen, die op 13 februari j.l. te Colijns plaat en Kats tegen difte rie, kinkhoest en tetanus wer den ingeënt en wier rose of blauwe in- entingskaart werd inge nomen, er op attent dat op 17 febru ari a.s. weer gelegenheid zal worden gegeven deze kinde ren tegen genoemde ziekten te laten inenten. Voor de nog niet school gaande kinderen zal deze in enting plaats vinden te Co lijnsplaat te 2.00 uur in het wijkgebouw en te Kats te 3.15 uur in de zaal van de heer Versprille. Kortgene, 10 februari 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, A. A. Schuit. De secretaris, W. Goossen. Burgemeester en wethou ders van Wissenkerke maken bekend, dat zij voornemens zijn op in het verenigingslokaal te Geersdijk een vergadering te beleggen met de leden van de vereniging tot exploi tatie van het verenigingsge bouw. Aanvang 7 uur. AGENDA: Opening. Bespreking statuten. Bestuursverkiezing. Rondvraag. Sluiting. Smederij DE VOS, Wissenkerke alkalie vrij f 1.50 Kapper Lange Kerkstraat 40, Goes Telefoon 2904 Burgemeester en wethou ders van Kortgene maken be kend, dat de voor toelating van per 1 maart a.s. op de open bare kleuterschool te Kats kan geschieden op woensdag 17 februari a.s. des avonds tussen 7.00 en 8.00 uur ten huize van het hoofd der school. De leerlingen moeten op 1 maart a.s. de 3V2-jarige leeftijd hebben bereikt. Trouwboekje meebrengen s.v.p. Kortgene, 13 februari 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, A. A. Schuit. De secretaris, W. Goossen. Vrijdag 19 februari aanvang 7.30 uur. Ouders en belangstellenden welkom. Het bestuur. TE KOOP: z.g.a.n. maat 42 en 40 meter G. VERLINDE, Middenstr. 7, Wissenkerke. Hedenmiddag voetbalwedstrijd Aanvang 4 uur

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1960 | | pagina 2