Weduwen, verheugt u! Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 17 oktober 1959 no. 2958 Onderzoek voeding bevolking Noord-Beveland Verscheidene huisvrouwen op Noord-Beveland kunnen in de ko mende weken bezoek verwachten van een huishoudlerares of diëtis te, die haar inlichtingen komt vra gen van haar gezin. Op Noord-Beveland zal n.l. een onderzoek beginnen naar de voe ding van de bevolking. Een derge lijk onderzoek is reeds eerder in de Noord-Oost polder geschied. Het doel van deze onderzoekingen is, meer te weten te komen van de voedingsgewoonten in de verschil lende delen van Nederland. Bij die voedingsgewoonten moet het huishoudonderwijs en de voe dingsvoorlichting zo goed moge lijk aansluiten. Alleen zo kan dit onderwijs bijdragen tot een verbe tering van de voedingstoestand en de gezondheid van de platte landsbevolking. Vandaar dat een nauwkeurige kennis van de voe dingsgewoonten van zo groot be lang is. Het onderzoek gaat uit van de Stichting Landbouwhuishoudkun- dig Onderzoek te Wageningen, een instelling die nauw samen werkt met de landbouwhoge school. Het wordt geleid door dr. ir. J. Weits. Het is niet mogelijk alle huis vrouwen te bezoeken. Daarom Een invalide weduwe liet ons hedenmorgen twee specificaties zien. De eerste betrof haar inko men in september en luidde: invaliditeitsrente, wezenrente en weduwenrente plus toeslagen f 127.44, uitkering van de werkge ver van haar overleden man f 113.14, aan dividend (omgere kend per maand) f 15.totaal inkomen f 255.5S. De tweede afrekening behelsde de uitkering over oktober: A.W.W. f 217.88, uitkering werk gever van haar overleden man f 26.09, dividend nihil, totaal ont vangen na invoering A.W.W. zijn de te bezoeken gezinnen zo gekozen dat een zo goed mogelijk beeld van de voeding van alle groepen van de bevolking wordt verkregen. De huisvrouwen kunnen door hun antwoord op de eenvoudige vragen die de bezoekster haar zal stellen helpen de nodige gegevens over de voedingsgewoonten te verzamelen. Slechts als zij mee werken kan het onderzoek een succes worden en een volledig beeld van de voedingsgewoonten op Noord-Beveland opleveren, en daarom is het begonnen. Daarom willen wij op de huisvrouwen van Noord-Beveland gaarne een be roep doen hieraan hun medewer king te geven evenals dit door de vrouwen in de Noord-Oost polder is geschied. Prof. C. W. Visser. Directeur Stichting Landbouwhuishoudkundig Onderzoek. Prof. dr. C. den Hartog. Hoofd afdeling voeding en voedselbereiding. J. van Halst. Burgemeester van Wissenkerke. A. A. Schuit. Burgemeester van Kortgene. f 243.97. Zij gaat dus achteruit aan inko men met een bedrag van f 11.61 per maand, want het rijk kort al le toeslagen en de werkgever van haar man kort de toeslagen even eens. Maar dit niet alleen, ook het jaarlijkse dividend wordt haar nu onthouden. Toch heeft deze weduwe twee kinderen (10 en 12 jaar) te onderhouden zónder mo gelijkheid van bijverdienen, want zij is invalide Men kan zich voorstellen, hoe verheugd deze weduwe is met de Algemene Weduwen- en Wezen wet. En zij is niet de enige! H. RECTIFICATIE In het kortgeense raadsverslag van verleden week heeft de pen van uw verslaggever een slipper tje gemaakt, wat misschien bij verscheidene mensen een verkeer de indruk van het gesprokene zou kunnen opwekken. Bij de behandeling van de be groting 1959-1960 van de stich ting Zeeuwse Muziekschool laten we mevrouw Janssen opmerken, „dat het onderwijs zodanig gege ven wordt dat daarvoor geen am bitie meer onder de kinderen leeft." Deze opmerking is foutief weergegeven. Mevrouw Janssen merkte op „Dat de voorgeschreven vorm waarin dit voorbereidend muziek onderwijs moet worden gegeven, de kinderen blijkbaar niet kan boeien." Mevrouw Janssen ons excuus voor deze, ongewilde, verkeerde voorstelling van zaken. EXAMEN Geslaagd voor het examen tand artsassistente van de stichting L.O.I.-examens: mej. J. N. v.d. Linde te Kortgene. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter Bruynzeel BAZAR VOOR HET INSTRUMENTENFONDS S.D.G. COLIJNSPLAAT Naar wij vernemen hoopt het chr. muziekgezelschap S.D.G. te Colijnsplaat op 23 en 24 oktober a.s. een bazar te houden in garage firma De Koster. Deze bazar heeft ten doel de kas van het instrumentenfonds te versterken, of wat beter is, een nieuwe bezetting instrumenten aan te schaffen. Daar de nu in gebruik zijnde instrumenten totaal versleten zijn, is door het bestuur reeds al een actie op touw gezet en door het verzamelen van oud papier, Per- sil-emmertjes en dergelijke een kleine kas gevonnd, doch helaas, de onkosten aan reparatie zijn gro ter dan de baten van deze actie. Naar wij verder vernemen, zal vóór de opening van de bazar een muzikale rondgang worden ge maakt en zal getracht worden in de omgeving van het bazar-ge- bouw een feestverlichting aan te brengen. Wij wensen het corps veel suc ces. HULPACTIE VOOR DE VERDROOGDE GEBIEDEN Ook inscharing van vee uit Drenthe is mogelijk De bestuurscommissie van de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouwschap heeft woensdag vergaderd, teneinde zich nader te kunnen beraden o- ver de verdere gang van "zaken met betrekking tot de hulpactie voor de verdroogde gebieden. De commissie heeft daarbij ken nis genomen van de inmiddels binnengekomen reacties uit het bedrijfsleven, en zelfs daarbuiten, waaruit bleek, dat deze actie in de gehele provincie enthousiast is ontvangen. Alhoewel de actie nog slechts enkele dagen op gang is, komen de schenkingen in natura en geld reeds in grote getale binnen. Zo zijn al toezeggingen ontvangen voor levering van 400 ton bieten koppen met blad, 80 ton hooi en stro en 10 ton voederaardappelen, terwijl de bijdragen in geld reeds een bedrag van f 20.000.heb ben overschreden. In aanmerking nemende dat het in deze gaat om de eerste opgave, en de afwikkeling door de distric ten nog moet volgen, mag zeer ze ker van een succesvol verloop worden gesproken. De bestuurscommissie besloot het bietenblad te schenken aan oost-Brabant en Limburg en de bedrijven in het zandgebied van Zeeuwsch-Vlaanderen en die rond de Braakmanpolder voorzover de ze als crepeergevallen kunnen worden aangemerkt. Vrijdag j.l. is 50 ton bietenblad» de eerste zending vanuit St. Phi- lipsland, naar Limburg getrans porteerd met militaire vrachtwa gens. Deze zending is bestemd voor de veehouderijbedrijven in het plaatsje America in de Peel. De meer houdbare voedermid delen zullen voor Drenthe en O- verijssel worden gereserveerd, ter wijl voor de binnenkomende gel den voeder voor Drenthe zal wor den aangekocht. Tevens werd besloten, om, ge zien de aandrang uit de praktijk, de mogelijkheid tot het inscharen van vee uit Drenthe, open te stel len, zulks nadat door de directeur van de Gezondheidsdienst voor Dieren een uiteenzetting was ge geven over de daarvoor te treffen maatregelen. De organisatie van een en an der zal plaats hebben in nauwe samenwerking met de Gezond heidsdienst voor Dieren en de Pro vinciale Voedselcommissaris. Het zal in deze gaan om het aantrekken van t.b.c. en abortus- vrij jongvee, dat uitsluitend kan worden ondergebracht op bedrij ven welke eveneens als „vrije be drijven" staan ingeschreven. Opgaven voor één of meerdere dieren bij de plaatselijke bureau houders of de P.V.C. COLLECTEN De opbrengst van de Zeeuwse Collecte 1959 bedroeg te Wisse- kerke f 473.70, te Kamperland f 367.30 en te Geersdijk f 89. Tesamen f 930. PREDIKBEURTEN voor zondag 18 oktober 1959 Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 9.30 uur ds. Veldman, viering H. Avondmaal en 2.30 ur ds. Veld man, dankzegging H. Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. Postma, voorberei ding H. Avondmaal en 2 uur ds. Postma, bed. H. Avondmaal. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 en 2.30 uur vicaris Van Melle uit Rotterdam. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Koole. Ned. Herv. Kerk Kats 10 en 2 uur dienst. 10 uur bed. H. Avondmaal en 2 uur dankzegging. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur cand. A. C. Lange- dijk van Den Haag. Geref. Kerk Kamperland 9.30 en 5 uur ds. Radder. Geref. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Colijnsplaat Woensdag 21 okt. te 7 uur ds. P. Honkoop van Ierseke. Oud Geref. Kerk Colijnsplaat 10 en 6.30 uur ds. Hennephof. VRAAG Ons wordt de vraag gesteld, waarom de eigenaar van een stuk land met een gat te Wormer en treeprijzen en vertoningsrechten voor film en televisie vraagt. Het antwoord kan kort zijn. Het is o.i. duidelijk, dat deze boer nu eindelijk wel eens op zijn gat wil gaan zitten. P. Hiermede vervullen wij de treurige plicht, kennis te geven dat op 11 oktober te Kloetinge is overleden, onze ge liefde schoondochter en schoonzuster Fieternella Maria Karreman (wed. van J. D. Janse), op de leeftijd van 62 jaar. Uit aller naam, Wed. A. Janse - de Lange. Colijnsplaat. Getroffen door de vele blij ken van belangstelling, zowel van hier als van elers ontvan gen op mijn 65ste verjaardag, betuig ik, mede namens mijn man, kinderen en kleinkinde ren, mijn hartelijke dank. N. Noordhoek - Zuidijk. J. Noordhoek. Kortgene, oktober 1959. Getroffen door de zeer ve le blijken van deelneming en het meeleven bij het zo plot seling overlijden van ons in nig geliefd dochtertje, zusje en schoonzusje Naantje, onze hartelijke dank. M. J. Bustraan. P. A. L. Bustraan - Bouwense en kinderen. Kamperland, oktober 1959.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1959 | | pagina 3