Waterschap Noord-Beveland Vraag niet hoe bet kan, maar profiteer er van 1 washand voor EEN kwartje Iz. BOOT Jr. Winkelweek- succesweek WISSE, Kortgene Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. 3 oktober 1959 no. 2956 Vriendschap blijft als u schrijft Tijdens de winkelweek naar SLABBEK00RN draion ondergoed Favorita schorten M. SLABBEK00RN E, Verburg - Reinhoudt Niet op de bon, die de gever voordeel oplevert, wel krijgt u een bon, waar u wat aan kunt hebben K. H. Schippers Co, Noordster - koffiemelk 75 cent Zuivelhandel P- DE BUCK bakfiets en i.g.st.z. kinderwagen Lonneker manchester broeken W. J. KOSTER, De j.l. maandag gehouden open bare vergadering van bovenge noemd waterschap werd door de voorzitter, de heer M. W. van A- renthals, met enige welkomstwoor den geopend. Burgemeester Van Halst was met kennisgeving afwe zig. De notulen van de vorige ver gadering werden onveranderd vastgesteld, terwijl een aantal in gekomen stukken voor kennisge ving werden aangenomen. Hierna deelde de voorzitter mee dat de pompen voor de gemalen van de Willempolder, de Adriaan- polder en de Jacobapolder aanbe steed waren voor respectievelijk f 141.600.—, f 79.000.— en f 39.000.Het eerste object was reeds gegund n.l. aan de N.V. Stork Co. te Hengelo. De in stallatie voor de Onrustpolder zal dinsdag 29 september worden aan besteed, terwijl de veerhaven aan de polder Alteklein te Kats op 8 oktober a.s. zal worden aanbe steed. Een plan voor een nieuwe ha ven te Geersdijk werd in kaart ter tafel gebracht. Dit plan zal als aanpassingswerk in het drie-eilan den-plan uitgevoerd worden; de kosten hiervan zijn begroot op f 140.000.Deze haven wordt de mooiste haven van Noord-Beve land, omdat zij onmiddellijk aan diep water ligt. Zij is van zeer veel belang voor een groot aantal om wonende landbouwers, wat wel het meest tot uitdrukking komt in de 16.000.000kg produkten die er verleden jaar verladen werden. Het waterschap en het landbouw schap staan ten volle achter dit plan, het E.T.I. (Economisch Technologisch Instituut) is voor alsnog de mening toegedaan dat de havens van Kamperland en Kortgene voor de zuidzijde van het eiland voldoende zijn. Mondeling heeft de voorzitter toezegging gekregen dat de nieu we vissershaven te Colijnsplaat definitief doorgang zal vinden. De waterleidingen in de Heer- Jansz- en de Nieuw Noord-Beve- landpolder zullen grondig worden nagezien, terwijl de haven aan de Oesterput zal worden uitgebag gerd. Als typiste in vaste dienst is aangesteld mej. T. A. Mullié. Op voorstel van het dagelijks bestuur werd aan de gemeente Wissenkerke voor het dienstjaar 1960 een bijdrage van f 200 verleend in de kosten van onder houd van de z.g. Kaaiweg in de Willempolder. Z.h.s. werd besloten om een bij drage te verlenen van 2 cent per belastbare hectare, totaal f 138.64, als bijdrage in de kosten voor het cadeau voor de nieuwe Provinci ale Griffie. Hierna kwam in bespreking het door het bestuurslid C. P. Zuijd- weg te Kats ontworpen wapen voor het waterschap: op het fraaie ontwerpje zijn 3 sterren aange bracht, symboliserende de stand plaats Kortgene, een viervoudig getande balk, uitbeeldende de 4 districten, een gesp als symbool voor Wissenkerke en een gans als symbool voor Colijnsplaat. Enige golvende lijnen geven, evenals in het Zeeuwse wapen, het door de zee omspoelde land aan. Een 2de ontwerp, door weglating van de symbolen Wissenkerke en Colijns plaat werd mede getoond. Het da gelijks bestuur was unaniem van oordeel, dat het eenvoudigste ont werp het meest bruikbare zou zijn, ook als het op klein formaat ge clicheerd zou zijn ten dienste van briefpapier e.d. Na een uitvoerige uiteenzetting werd de keuze van een ontwerp in stemming ge bracht, waarbij bleek dat 5 leden voorstanders waren van het be stuursvoorstel, terwijl 13 leden hun voorkeur uitspraken voor het eerste en volledige ontwerp. De Hoge Raad van Adel heeft nu de beslissing. De bij het nieuwe wa pen behorende wapenspreuk luidt in het latijns: Vi Unita Fortior, in degelijk Hollands betekent dit: sterk door vereende kracht. De voorzitter dankte de heer Zuijdweg voor het vele werk en feliciteerde hem met het behaal de succes, er tevens zijn blijdschap over uitsprekende dat dit fraaie wapen aan eigen boezem is ont sproten. De rekening over het dienstjaar 1958 van de waterkering cal Jonk vrouw Annapolder werd voorlo pig vastgesteld met een tekort van f 9.127.49, terwijl de raming van kosten voor de in het dienstjaar 1960 uit te voeren onderhoudswer ken werd vastgesteld op een be drag van f 17.736.50, de vernieu- wingswerken aan de zeewering werden voor dat dienstjaar vastge steld op f 6.115.50. Voor de cal. Leendert Abraham polder werden die ramingen vast gesteld op respectievelijk f 21.300.- en f 14.700.Voor de cal. pol ders Onrust, Jacoba en Anna Fri- so werden de kosten van onder houd vastgesteld op de raming van f 41.279.terwijl de kosten voor onderhoud van de cal. Vlie- tepolder werden vastgesteld op f 17.522.—. Zonder enig besluit dienaan gaande te nemen werd nog een proeve van rietverdelging bespro ken, waarvan de kosten ongeveer f 10per 100 meter bedragen. Direct geldelijk voordeel zou deze wijze van verdelging niet opleve ren, indirect voordeel wel door de vlottere waterafvloeiing. Bij de rondvraag informeerde men nog naar een verbetering van een gedeelte provinciale weg te Kamperland. Ook vroeg men naar de door konijnen aangerichte schade aan de dijk van de Thoorn- polder. Meerdere heren, alsmede het bestuur, waren overtuigd van de ernstige schade aan de zeewe ringen die de, door bijna het ge hele eiland verspreide, konijntjes aanrichten. Het afschieten en ver gassen bleek geen afdoende op lossing gegeven te hebben. COLLECTEN De te Kortgene gehouden col lecte voor de Nationale Reclas sering heeft het prachtige bedrag van f 74.19 opgebracht, waarvoor allen die hiertoe hebben medege werkt, hartelijk dank wordt ge zegd. EERSTE SAMENKOMST BEJAARDENSOCIETEIT IN RENATA TE KAMPERLAND Woensdag j.l. is een begin ge maakt met de bijeenkomsten van ouden van dagen alhier. De voorzitter, ds. Postma, had wegens drukke ambtsbezigheden de tweede voorzitter, de heer K. A. van Langeraad, verzocht de lei ding van deze middag op zich te willen nemen. Na een welkomst woord tot de aanwezigen, w.o. 2 hoogbejaarde zusters in echte Noordbevelandse klederdracht, alsmede de burgemeester en een bestuurslid van de bond van ou den van dagen in Zeeland, schet ste hij het doel van zulke bijeen komsten. Op een leeftijd van 65 jaar en ouder legt men doorgaans de gewone werkzaamheden neer, waardoor men zich enigszins ont trekt aan de samenleving, zich te rug trekt in een soort isolement. Dergelijke bijeenkomsten nu zijn nuttig om onderling de samenle ving nog wat op te frissen. Hij deelde voorts mede dat de bedoe ling van het comité is, iedere laatste woensdag van de maand bijeen te komen. De burgemeester sprak er zijn blijdschap over uit, dat ook te Kamperland een begin gemaakt is met een sociëteit voor bejaarden. Gezien de resultaen daarvan op andere plaatsen, hoopte hij dat de ze samenkomsten voor de toe komst ten volle mogen slagen. Het bestuurslid van de bond van ouden van degen in Zeeland deelde mede, dat in de gemeente Wissenkerke, waaronder Kamper land resorteert, op 1 januari j.l. 13 °/o inwoners waren van 65 jaar en ouder, benevens waarvoor gel den dienen die jaarlijks worden ingezameld in de provincie door de bond, n.l. dat een zeker per centage wordt afgestaan aan de plaatselijke comié's en jaarlijks daarvoor in aanmerking komende chronische zieken een vakantietrip wordt aangeboden, zoals dit jaar drie uit de gemeente Wissenkerke daarvan hebben geprofiteerd. Door één van de bejaarde aan wezigen werd dank gebracht aan het comité voor het organiseren van deze middag en hij hoopte, gehoord het percentage ouden van dagen, dat de zaal de volgende keer tot de laatste plaats bezet zal zijn. Verder werd door de heer S. van Langeraad verschillende films vertoond, o.a. ook de autoreis naar Breda en omstreken, waarvoor hij een bijzonder dankwoord in ont vangst mocht nemen. Van de aanwezige spelen werd druk gebruik gemaakt, zoals sjoel bak, biljart enz. Na van 2.30 tot 5 uur gezellig samen te zijn geweest onder het genot van een kop thee met bijbe- horen, sprak de heer Van Lange raad nog een kort slotwoord, met dank aan allen die meegewerkt hebben tot het welslagen van de ze eerste bijeenkomst en hoopte de volgende keer op nog meerdere aanwezigen. PREDIKBEURTEN voor zondag 4 oktober 1959 Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 en 2.30 uur ds. Willekes. Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Koole en 2.30 uur ds. Koole, bed. H. Doop. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 10 en 2.30 uur ds. Veldman. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. Reijenga en 2 uur ds. Postma. Ned. Herv. Kerk Kats 10 uur dienst en 2 uur ds. Cor- nelder. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur de heer Kraak. Geref. Kerk Kamperland 9.30 en 5 uur ds. Radder. Geref. Kerk Wissenkerke 10 en 2.30 uur ds. Kersten. Geref. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Géref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. KLEURENROLFILMS Negatief en diapositief Boekhandel Markusse Wissenkerke WAARSCHUWING Naar aanleiding van het j.l. vrij dag plaats gehad hebbend tra gisch ongeval nabij de „Hooge Hoeve", verzoekt de groepscom mandant der rijkspolitie aan de ouders en onderwijzers der scho len de kinderen nogmaals te wil len wijzen op het gevaar van het zoeken van bieten op de open bare weg, het vasthouden aan au to's en het achter deze voertuigen rijden. Tevens worden de landbouwers en veehouders verzocht geen bie ten te kopen van kinderen. Dit is niet alleen strafbaar, maar voor de kinderen tevens een stimulans om zoveel mogelijk bieten te zoe ken. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter Bruynzeel Het behaagde de Heere plotseling van ons weg te nemen, door een noodlottig ongeval, ons innig geliefd doch tertje, zusje en schoon zusje Adriana Marina, op de jeugdige leeftijd van ruim 12 jaar. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijn daden, doe ons in Zijn ondoorgrondelijke wil berusten. De diepbedroefde ouders, broers, zusters en zwager, Kamperland: M. J. Bustraan. P. A. L. Bustraan - Bouwense. A. A. Bustraan. Kortgene: L. R. de Waal - Bustraan. P. de Waal. Kamperland: R. Bustraan. A. A. Bustraan. F. C. Bustraan. M. T. Bustraan. C. Bustraan. P. M. Bustraan. C. Bustraan. A. L. Bustraan. J. P. Bustraan. W. Bustraan. P. M. Bustraan. D. P. Bustraan. J. M. Bustraan. Kamperland, 25 september 1959. Veerweg 101. De begrafenis heeft plaats gehad op maan dag 28 sept. j.l. te 2 uur Heden overleed, vrij plotseling, in het zie kenhuis Oostwal te Goes, onze zorgzame vader en grootvader Johannis Eckhardt, in de ouderdom van 62 jaar. Wemeldinge: A. Eckhardt. E. G. Eckhardt - Dominicus en kinderen. Middelburg: J. A. den Boer - Eckhardt. A. den Boer en kinderen. Kats: W. Nieuwenhuize, huisgenoot. Kats, 29 september 1959. Condoleantie-adres „Veldzicht", Kats. De begrafenis heeft plaats gehad op vrijdag 2 oktober j.l., te 2 uur, te Kats. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lij den, in het ziekenhuis Oostwal te Goes, onze innig geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder, mevrouw Pieternella Lena de Regt (geboren De Kam), in de ouderdom van ruim 65 jaar. M. de Regt. S. de Regt. L. de Regt - van Maldegem. Mineke. Ellie. Anne-Marie. Wissenkerke, 30 september 1959. Dorpsweg 21. De begrafenis zal plaats hebben op he den zaterdag 3 oktober om 2 uur vanaf het sterfhuis. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lij den, in het ziekenhuis Oostwal te Goes, onze geliefde zuster, schoon zuster en tante, mevr. Pieternella Lena de Regt (geboren De Kam), in de ouderdom van 65 jaar. Wissenkerke: N. de Kam - Mol. Kortgene: L. P. Janse- de Kam. Nagele: J. C. de Kam. H. J. de Kam - van Oeveren. Nichten en neven. Wissenkerke, 30 september 1959. Internationale correspondentieweek 410 oktober Zie onze etalage van schrijfwaren en schrijfbehoeften Boekhandel Markusse, Wissenkerke Voor de vele blijken van belangstelling voor en bij ons huwelijk ontvangen, zeggen wij, mede namens wederzijd se ouders, hartelijk dank. G. Boot. C. Boot - Leendertse. Helmond, oktober 1959. Einthovenstraat 18. Aan allen die op 27 sep tember j.l. van hun belang stelling hebben doen blijk geven, betuig ik mijn harte lijke dank. Inzonderheid aan het muziekgezelschap „Wil- helmina". J. M. Snoep. Colijnsplaat, september 1959 voor mooie jumpers en vesten, herenvesten, Terlenka rokken in de nieuwste dessins, jongens- en meisjestruien, lange broeken van Delana, theedoeken, handdoeken, baddoeken. Dames, koopt eens 'n pracht stelletje van Jansen en Tilanus. Heerlijk warm en licht. Noorse sokkenwol, jumperwol. Flanellen lakens, 2-persoons, slechts 5.50. Grote molton dekens slechts f 5.25. Pracht sortering Alle soorten flanels enz. enz. Deelnemer winkelweek Voor het leveren van ALLERLEI SOORTEN KALENDERS VOOR HET JAAR 1960 houd ik mij hartelijk aanbevolen. Bestel reeds nu de kalender die u wenst! Veerweg 144 KAMPERLAND bij aankoop van ijzerwaren, gereedschappen, mes sen en scharen, scheerapparaten, werkhandschoe nen, insectendood, verf, terpentijn, carbolineum, kwasten, buiten- en binnenbeits, vernis, petrole umstellen en -kachels, trappen en verdere huis houdelijke artikelen, bij Kortgene. Tijdens de winkelweek De speciaalzaak Kortgene Koopt daarom op Kortgene! Wij bieden u een grote collectie TOMADO ARTIKELEN PLASTIC EMAILLE AARDEWERK SANITAIR GERO ZILMETA SPEELGOED Elektrische koffiemolens Elektrische scheerapparaten Elektrische snelkokers Elektrische wasmachines enz. enz. te veel om op te noemen. Maar loop even bij ons binnen! Profiteer van de prachtige prijzen en koopt bij Telefoon 01108 - 221 Hoofdstraat 49 Kortgene Tijdens de winkelweek: per halve literfles niet 79, maar Kortgene Te koop: slechts één jaar gebruikt. Zuivelhandel P. DE BUCK, Kortgene. Bekijk en. vergelijk de prijzen 19.95, 20.50 en de beste kwaliteit voor 21.50 KORTGENE Kaaistraat 16 Deelnemer winkelweek

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1959 | | pagina 3