Raadsvergadering Kortgene Ook weduwen- en wezenverzekering goed natellen! 3<Cwailen in de <*Yloordzee^> De Lawn-tennisclub „Noord-Beveland" A.S. MAANDAG DE TRAINING NIET KAN DOORGAAN Woensdagavond half acht o- pende burgemeester Schuit de o- penbare vergadering. Het lid Klaassen kon bij het begin van deze vergadering niet aanwezig zijn, maar kwam een uurtje later zijn plaats innemen. Nadat de notulen van de vorige vergadering onveranderd waren vastgesteld, werden een 7-tal in gekomen stukken voor kennisge ving aangenomen. Medegedeeld werd dat de heer J. L. Versprille in G.S.W.-verband ter gemeente-secretarie te werk is gesteld. Op een in de vorige ver gadering door mevrouw Janssen gestelde vraag kon de voorzitter thans mededelen, dat van politie zijde streng toezicht is ingesteld op het branden van slootkanten en dijken. De verordening op de heffing en invordering van begrafenis rechten werd gewijzigd. De wij ziging komt er op neer, dat in ar tikel 1 en artikel 2 de bedragen zijn verdubbeld. In artikel 3 wa ren de rechten resp. f 15. f 22.50 en f 30.De gewone tijd van begraving is nu van 8 tot 15 uur in plaats van 814 uur. Voor begraven buiten deze uren is het recht verdubbeld. De rechten voor koop van grafruim ten zijn verdubbeld. In verband met het inwerking treden van de nieuwe jachtwet werd een wijziging aangebracht in de legesverordening 1958. De verordening op de heffing van een straatbelasting werd op nieuw, onveranderd, vastgesteld, evenals de verordening op de ver makelijkheidsbelasting. Aan de vereniging „Pro Juven- tute" te Middelburg werd met in gang van 1959 een jaarlijkse sub sidie van f 5.toegekend. Niettegenstaande een gloedvol pleidooi van de voorzitter werd het meerderheidsvoorstel van b. en w. om de voorwaarden waar onder subsidie aan de Nederl. A- mateur Toneel Unie wordt ver leend in dier voege te wijzigen, dat die jaarlijkse subsidie van f 25.ook wordt verleend indien in enig jaar niet wordt deelgeno men aan „Het Zeeuws Landju weel" met 7 tegen 3 stemmen ver worpen. Voor stemden mevrouw Janssen en de leden Bom en Ver burg. Ingaande 1959 werd ten be hoeve van de reclassering aan het Leger des Heils een jaarlijkse sub sidie van f 10.toegekend. Een administratieve wijziging werd in de verordening voor de vleeskeuring in de gemeenten Wissenkerke en Kortgene aange bracht. Hierna kwam aan de orde het voorstel van b. en w. een bijdrage van f 0.05 per inwoner te verle nen als aandeel in de kosten van een geschenk van de gemeente ten behoeve van het in aanbouw zijn de provinciaal griffiegebouw te Middelburg; een bedrag van f 1000.beschikbaar te stellen voor het aanbrengen van een wa penschild van de gemeente in het hoofdtrappenhuis van genoemde griffie. Het bedrag ad f 0.05 per inwo ner wordt van alle Zeeuwse ge meenten gevraagd, zulks in over leg met de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Het zal dienen om een fonds te vormen ter dekking van de kosten van aanbrenging van een paar passende muurschil deringen. Het tweede bedrag wordt gevraagd van 16 Zeeuwse gemeenten. Deze gemeenten zijn zodanig gekozen, dat zowel aan de geschiedenis als aan de geogra fische verscheidenheid van de pro vincie recht wordt gedaan. Het lid Welleman zei hierop, dat hem dit voorstel voorlopig nog niet zint en vond de bijdrage van f 1000.een grote hap uit de toch al niet ruime geldmiddelen van de gemeente. Zestien gemeen ten worden om zo een bijdrage verzocht, ook de grote gemeenten, die toch een veel groter inwoner tal hebben. Mevr. Janssen vond dat de gemeente toch reeds haar bijdrage leverde door de 5 cent per inwoner. Het lid Verburg wees op de financiële toestand van de gemeente en noemde de prijs van f 1000.voor een wapen schild „machtig duur". De voor zitter verdedigde het voorstel, er op wijzende dat Kortgene reeds in de oudheid, het jaar 1000, werd vernoemd. In een keurig opgestel de rede wees hij de voltallige raad het lid Klaassen was in middels ter vergadering gekomen op de noodzaak deze gevraag de som toe te staan. Het lid Wel leman zeide geroerd te zijn door deze woorden en vroeg naar de mogelijkheid deze f 1000.over te brengen naar de kapitaaldienst. Het bedrag zou dan over een aantal jaren uitgesmeerd kunnen worden. Hierop vroeg de voorzit ter of de raad in beginsel kon be sluiten het gevraagde bedrag te voteren wanneer het over 10, 15 of 20 jaar verdeeld kon worden. Het lid Contant kon, gezien de financiële toestand van de ge meente, deze uitgaaf niet toejui chen, waarop de voorzitter zeide, de toestand niet al te somber te moeten inzien, 1958 stond er ook niet zo gunstig voor en toch is dat jaar, financieel bezien, nog mee gevallen. Het lid Welleman kon moeilijk optimistisch zijn, temeer waar er momenteel nog geen rijksgelden zijn om de zeedijken te verzwaren. Na nog enige discussie werd z.h.s. besloten de gevraagde subsidie van 5 cent per inwoner toe te staan en goed te vinden dat b. en w. zullen trachten die f 1000 over een aantal jaren uit te sprei den. Hierna werd besloten het voor malige magazijn van Het Groene Kruis te Kortgene aan de Burge meester Snellenstraat 1 aan te ko pen voor een bedrag van f 2500.-. Het gebouwtje kan dienen voor bergplaats van materialen van de gemeente en van de B.B. De huur van het thans in gebruik zijnde magazijntje kan worden opgezegd, hetgeen een besparing oplevert van f 75.per jaar. Een van de garages in de Bernhardstraat is thans in gebruik als magazijn van de B.B. De huur, die hiermede wordt gederfd is f 180.per jaar. Tegenover het jaarlijkse bedrag aan afschrijving en rente staat dus een inkomst van f 255. Het lid Welleman vond het aan koopbedrag, zakelijk bekeken, ze ker f 500.te hoog. Het lid Wol- se was dezelfde mening toegedaan Na enige bespreking werd z.h.s. tot de aankoop besloten, temeer omdat de voorzitter zeide de ga rage in de Bernhardstraat direct te kunnen verhuren. Een tweede wijziging van de gewone dienst en een eerste wij ziging van de kapitaaldienst 1959 werd hierop vastgesteld. In de ge wone dienst is er nu een tekort van f 19.285.91. Z.h.s. en zonder enige discus sie werd besloten tot het in erf pacht nemen van de N.V. Maat schappij tot exploitatie van onroe rende goederen, Rhoon, Pendrecht en Cortgene te Rotterdam van een perceel schorren en slikken, groot 4.14.94 ha, tegen een jaarlijkse ca non van f 250.per hectare en eeuwigdurend, alsmede de daar- omliggende slikken tegen f 1. per jaar per ha. Bedoeld perceel, ongeveer 2.6 ha schor en ongeveer 1.8 ha slik ken is gelegen ten westen van de Veerdam tot aan de havengeul. Een gedeelte ervan is reeds als haventerrein van de nieuwe ha ven bestemd. Als laatste punten van de agen da kwamen thans in bespreking het voorstel van b. en w. om het aan de gemeente toegewezen be drag ad f 250.000.voor de bouw van een bejaardentehuis over te dragen aan de Stichting Pension tehuis Noord-Beveland en het aanwijzen van een drietal leden uit de raad om zitting te nemen in de genoemde stichting. De voorzitter zette uiteen een zeer geanimeerde en begripvolle bespreking te hebben gevoerd met het reeds in 1949 opgerichte stich tingsbestuur. Vrijwel alle daar aanwezigen toonden zich enthou siast over de nu te volgen en al door het gemeentebestuur van Kortgene ingeslagen weg. Als per soonlijke visie stelde hij voor de f 250.000.als gift ontvangen, nu als gift aan de stichting over te dragen. Het lid Contant uitte zijn dankbaarheid over deze gang van zaken, terwijl het lid Wolse er zijn bevrediging over uitsprak dat in het stichtingsbestuur per sonen uit alle lagen van de be volking zitting zullen krijgen. De voorzitter zeide nog, dat de bouw plannen reeds in Den Haag zijn goedgekeurd, maar dat de toewij zing van de bouwpremie nog uit Den Haag moet komen. Z.h.s. werd besloten de f 250.000.aan de stichting te schenken. De ex ploitatie van het pensiontehuis komt dus geheel in handen te lig gen van de stichting, die jaarlijks haar begroting en rekening aan het gemeentebestuur moet over leggen, terwijl de rente en aflos sing van de nog op te nemen gel den door de gemeente gegaran deerd worden. Bij de benoeming van drie le den zeide de voorzitter dat hij, wethouder Bom en het lid Ver burg reeds als privé zitting in dat bestuur hebben en dat hij graag zou zien dat de nieuw te benoe men leden in de verschillende richtingen gevonden zouden wor den. Bij de hierop volgende stem ming verkreeg het lid Welleman 9 stemmen, Contant 8, mevrouw Janssen en A. Marcusse ieder 7 stemmen, terwijl de leden Klaas sen en Wolse ieder 1 stem verkre gen. Door bijzondere omstandig heden zeide het lid Contant zijn benoeming niet te kunnen aan vaarden, waardoor bij eerste stem ming benoemd werden verklaard mevr. Janssen en de heren Welle man en Marcusse, die allen hun benoeming aanvaardden. Bij de rondvraag vroeg het lid Contant naar de toestand van de bomen in de Voorstraat te Co- lijnsplaat. De voorzitter antwoord de hem dat twee bomen op zijn last zijn verwijderd. Over de res terende bomen moet nog een rap port binnenkomen, volgens mon delinge inlichtingen zullen alle bo men gerooid moeten worden, daar deze bomen nog enkel op de schors leven. Wethouder Breure Vertelde dat hij de twee bomen op het eind van de Voorstraat heeft laten opruimen, niet omdat deze in de weg stonden voor een zweefmolen van de Colijnsplaatse kermis, maar omdat deze bomen een gevaar op gingen leveren. Zij hadden daar sinds 100 jaar als windvang voor de andere bomen dienst gedaan en waren volgens hem op sterven na dood. Door het verwijderen van die twee bomen waren volgens Contant de nu vol gende twee bomen windvangers geworden, als het zo doorgaat zei hij, zullen na verloop van tijd alle bomen uit de Voorstraat verdwe nen zijn, zonder enig door de raad genomen besluit. Wethouder Breure wees op de door de over heid te dragen verantwoordelijk heid en zei bovendien, hoe meer men over die bomen gaat praten, hoe vlugger ze weg zullen zijn. Het lid Verburg vroeg of de ge meente haar medewerking zou willen verlenen bij de toekomstige plannen van de Kortgeense zwem- club. De voorzitter kon die me dewerking nu reeds toezeggen, mits de vereniging blijk kan geven van levensvatbaarheid. Toch zal gewacht moeten worden tot de beide nieuwe dammen gesloten zullen zijn. Verburg vroeg om een oplossing van de verkeersonveilig heid bij het gemeentehuis, groten deels veroorzaakt door het daar geplaatste aanplakbord. Volgens de voorzitter wordt op die krui sing het aanbrengen van een stop verbod overwogen. Op een opmerking van het lid Geelhoed over een betere zand bergplaats voor ijsbestrijding ant woordde de voorzitter, dat deze voor het a.s. najaar in orde ge bracht zal worden. Wat de klach ten van Geelhoed betreffen over het uitwateringsriool bij de Val te Colijnsplaat, antwoordde de voor zitter dat volgens de heer Warren daar alles in orde is. Volgens Geel hoed, die pachter is van de naast liggende weide, lopen bij een flin ke regenbui de koeien tot aan hun knieën in het stinkende rioolwater. De heer Warren zal opgedragen worden dit nader met Geelhoed te onderzoeken. Op de vraag van het lid Welle man naar de mogelijkheid om, door zo nu en dan te spuien, de ondragelijke stank weg te nemen bij de uitmonding van de riolering te Kortgene, antwoordde de voor zitter dat dit moeilijk zal kunnen. Wanneer binnen afzienbare tijd de Zandkreek zal zijn afgesloten zal een zuiveringsinstallatie straks de oplossing kunnen geven. Op de vraag van Welleman of het niet tegengegaan kan worden dat beursbezoekers te Kortgene met hun auto's het Kerkpad af sluiten voor voetgangers en fiet sers, antwoordde de voorzitter dat b. en w. te dien aanzien met voor stellen zullen komen. Is er nog kans dat de nieuwe havens te Kortgene en Colijns plaat gereed zullen zijn als de Zandkreek wordt afgesloten? was de derde vraag van Welleman. De voorzitter antwoordde bevesti gend, dit is persé beloofd, zo zei hij. De vierde en laatste vraag van Welleman luidde: wie is verant woordelijk voor het onderhoud van enkele niet-gebruikte volks tuintjes in de Julianastraat. De voorzitter antwoordde: de ge meente, waarop Welleman zeide dat het nu wel onontgonnen ge bied leek. Wethouder Breure werd hierna met deze zaak be last. Het lid Klaassen wilde voor rangskruisingen op sommige we gen. Dit zal met het waterschap besproken worden. Naar aanleiding van het ont slag van de heer Karelse uit de Keuringsdienst merkte het lid Verburg op, da.t die bezuiniging wel geen bezuiniging kan blijken te zijn, wanneer Karelse op wacht geld geplaatst moet worden. Hij opperde het denkbeeld om, bij af sluiting van de dammen, één keu ringsdienst Goes te stichten, met verschillende gemeenten als ray ons. Volgens de voorzitter is het nog niet zover en moet deze sug gestie van Goes uitgaan. De snel teruglopende wachtgeldregeling maakt het voor Karelse dringend nodig dat hij spoedig een andere werkkring krijgt. Op de opmerking van het lid Markusse dat op de bouwkosten van de kleuterschool, van ruim f 72.000.de architectenkosten ruim f 10.000.bedragen, ant woordde de voorzitter dat deze kosten vastgestelde tarieven zijn. Hierna sloot hij deze vlotte ver gadering. Vergeten korting geelt extra zorgen Bij de invoering van de Alge mene Ouderdomswet moest op het eigen pensioen een zeker be drag gekort worden, indien be trokkene gelijktijdig deze twee pensioenen ontving. Gebleken is, dat in sommige gevallen ver zuimd werd, korting op het eigen pensioen toe te passen en dat dus dit pensioen onverkort aan be langhebbende werd uitbetaald. Dit hu, heeft aanleiding gege ven tot grote moeilijkheden. De gepensioneerde kwam dik in de schuld te zitten, want niet alleen het pensioenfonds is hier in ge breke gebleven, de gepensioneer de eveneens. Hij had in zijn eigen belang het pensioenfonds kunnen waarschuwen. Nu staat dan de Algemene We duwen- en Wezenwet voor de deur. Er wordt voor geijverd deze op 1 oktober te doen ingaan. Zo als de zaak er nu voorstaat, moet ook hier weer op de uitkering ge kort worden als de weduwe gelijk tijdig weduwenpensioen ontvangt, op grond van het feit dat haar man in overheidsdienst was. Machinale betalingen. Pensioenfondsen werken door gaans „geautomatiseerd", dat komt hierop neer, dat de pensi- oenchèques machinaal worden in gevuld. Het is dus niet uitgeslo ten, dat het pensioen enige maan den onverkort wordt genoteerd. U ontvangt dan teveel en het ver zoek om terugstorting zal onge twijfeld volgen, hetzij na korte tijd, dan wel na maanden. Van wegleggen van het teveel ontvangene komt in de regel niet veel terecht; ook de gepensioneer de heeft immers altijd geld nodig, vooral de kleine man kan hier zwaar in de verdrukking komen. Het is voorgekomen, dat bij de uitbetaling na de in werking tre ding van de A.O.W.-verzekering een gepensioneerde gedurende 18 maanden zijn pensioen onverkort uitbetaald kreeg. Deze gepensioneerde zei niets en kwam dus voor grote moeilijk heden te staan. Hij kan zich nu eenmaal niet beroepen op onwe tendheid, want een maatregel van zo ingrijpende aard als de invoe ring van de A.O.W. is te belang rijk om voorbij te gaan. Alle dagbladen, alle pensioen bladen hebben er over geschreven dus van onwetendheid kan geen sprake zijn. Schrijf een kaartje! Ook nu weer zal bij de invoe ring van de A.W.W. „aanpassing" plaats hebben, hoe gek dit ook moge klinken, nu er een minister aan binnenlandse zaken zit, voort gekomen uit een partij, die bij de behandeling van de A.O.W. sterk gekant was tegen iedere korting op verkregen rechten. Wij willen de gepensioneerde weduwen, overheidspensioen ge nietende, dan ook met klem waar schuwen, het pensioenfonds te waarschuwen als t.z.t. geen reke ning wordt gehouden met de A.W.W.-korting. Schrijf even een briefkaartje, zo spoedig mogelijk, dan hebt u het uwe gedaan, en leg daarnaast het vermoedelijke bedrag hetwelk u onrechtmatig te veel hebt ontvangen, terzijde, men kan u dan naderhand niets verwij ten en- het fonds zal ongetwijfeld rekening houden met uw eerlijk heid en de terugbetaling tot een voor u dragelijk bedrag regelen. Het kan voor weduwen gaan om een bedrag van f 56.40 per maand, zijnde 80 van f 70.50 en dat loopt gauw op tot een grote som. (Nadruk verboden). Vakantiegenoegens worden bedreigd Wie aan het strand zijnde in aanraking wil komen met het zil te, verkwikkende zeewater, heeft een behoorlijke kans ook al is het maar zeer kort eveneens in aanraking te komen met één van de vele in de Noordzee voorko mende kwallen. Een kwalle„beet" is spoedig opgelopen en de gevolgen er van kunnen gemakkelijk een schaduw werpen over het vakantiegenoegen van logeergasten en dagjesmen sen, van zwemmers en pootjesba ders, want de rest van de dag kan men er nogal akelig aan toe zijn. Nu is het wel gebruikelijk om over kwallebeten te spreken, maar het vreemde is dat deze kleverige dieren helemaal niet bijten. Het geen er bij het in aanraking ko men met een kwal dan wél ge beurt, lijkt het meest op een steek en het zou beter zijn wanneer men zich voortaan van de term kwal- lesteek bediende. Opgerolde draad. De merkwaardige schepsels, die kwallen heten, beschikken over een bijzonder soort cellen, de zo genaamde NETELcellen. Daarin bevindt zich een opgerolde draad, die, wanneer de betreffende cel wordt aangeraakt, naar buiten springt. Via deze draad wordt door het dier vergif in of op het lichaam van de prooi of van de belager ge bracht. Door dit vergif is het, dat de badgast soms een paar heel vervelende uurtjes moet doorma ken. De verschijnselen van zulk een kwallesteek zijn lang niet altijd dezelfde. Hoe dat eigenlijk komt is nog steeds niet geheel duidelijk. Het is mogelijk, dat alleen de voor het kwallegif overgevoelige mensen heftig reageren. Ook heeft men wel verondersteld, dat som mige kwallen giftiger stoffen pro duceren dan andere. Men kan geluk hebben en er zonder narigheden van af komen. De meeste kans heeft men echter op een pijnlijke plaatselijke rode plek of op een jeukende huiduit slag. Slechts zelden ontstaat een ern stig ziektebeeld met misselijkheid, braken, kortademigheid en koorts. Het inroepen van medische hulp is dan natuurlijk noodzakelijk. Onplezierig dagje. Waar men in onze badplaatsen het meest mee te maken heeft, zijn de mensen die een paar uur lang niet weten waar ze het moe ten zoeken door de afschuwelijke jeuk, die hun het leven ondrage lijk maakt. Dat is op zichzelf geen ernstige ziekte en men kan tegen zulke pa tiënten natuurlijk wel zeggen, dat ze maar moeten wachten „tot het vanzelf overgaat", maar ondertus sen hebben ze dan toch maar een heel onplezierige dag. Wanneer we onverhoopt door een kwal zijn gestoken, staan we gelukkig niet geheel machteloos. Wanneer er een duidelijke steek- opening te zien is, kan men trach ten daar met de mond nog wat gif uit te zuigen. Vanzelfsprekend moet men dit uit de steekwond gezogen gif niet doorslikken; men dient het spoe dig weer uit de mond te verwij deren. Is er geen steekopening te zien, dan moet men de verdere ge beurtenissen rustig afwachten. De latere reacties van het li chaam kunnen geheel uitblijven. Treden zij wel op, maar zijn ze slechts plaatselijk, dan geeft het soms belangrijke verlichting wan neer de huid met verdunde am monia wordt bevochtigd. Dragelijke toestand. Zijn de verschijnselen, die na verloop van tijd optreden, van meer algemene aard, dan helpen pijnstillende tabletten soms goed, ook tegen de kwellende jeuk! Gelukt het niet om zelf weer een dragelijke toestand te berei ken, dan beschikt de dokter nog wel over andere middelen waar mee hulp kan worden geboden. Bij ernstige ziektetoestanden wij stipten dit reeds aan moet natuurlijk altijd medische hulp worden ingeroepen. Het zelf gaan dokteren is in zulke gevallen be slist verkeerd. Bij ernstig onwelzijn mag men evenmin gebruik maken van mid delen die door plaatselijke kap pers, drogisten, speeltuinhouders, zonnebrillenverkopers en andere niet-artsen worden aanbevolen. Dr. Alfreda Briedé. (Nadruk verboden). PREDIKBEURTEN voor zondag 2 augustus 1959 Ned. Herv. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. A. P. Nauta van St. Jo- hannesga en 2.30 uur ds. Metse laar van Goes. Ned. Herv. Kerk Kats 10 en 2 uur de heer Van Dam. Ned. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. Veldman en 2.30 uur ds. Nijsse. Ned. Herv. Kerk Geersdijk 10 uur de heer Louwerse en 2.30 uur de heer Kraak. Ned. Herv. Kerk Kortgene 10 uur ds. Metselaar en 14.30 uur dienst. Ned. Herv. Kerk Colijnsplaat 2.30 en 6.30 uur ds. Veldman. Geref. Kerk Wissenkerke 10 uur ds. Schippers en 2.30 uur leesdienst. Geref. Kerk Kamperland 9.30 en 2.30 uur ds. Radder. Geref. Kerk Geersdijk 10 en 2.30 uur ds. Van Aller. Geref. Gem. Kamperland 9.30, 2.30 en 6 uur leesdienst. Geref. Gem. Kortgene 10, 2.30 en 6 uur leesdienst. Oud Geref. Kerk Kamperland Dinsdagavond 4 aug., 7 uur, de heer Van Prooien van Ede. Oud Geref. Kerk Colijnsplaat Dinsdagavond 7 uur ds. Hennep hof. Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de bijzonder grote belang stelling en de vele gelukwen sen bij onze 50 jarige brui loft ondervonden. Ook het muziekgezelschap „Ons Ge noegen" bedankt voor de ge brachte serenade. J. C. Kramer. A. S. Kramer- Heijboer. Kamperland, juli 1959. De ouden van dagen te Kortgene zeggen allen, die hebben medegewerkt tot het welslagen van een rijtoer naar Gorcum en omstreken, die schitterend is geslaagd, hartelijk dank. Kortgene, juli 1959. Heden overleed, na een smartelijk lijden, onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Catharina Thona Jeronimus, in de ouderdom van ruim 66 jaar. Namens de familie. Wissenkerke, 25 juli 1959. De begrafenis heeft plaats gehad op maan dag 27 juli j.l. des na middags 2 uur te Wis senkerke. Na een kortstondige ziekte in de Ursula-kli- niek te Wassenaar, nam God tot Zich, onze lieve vrouw en zorg zame moeder, behuwd- en grootmoeder Rachelina Hendrika Leendertse (geboren De Looft), op de leeftijd van 59 jaar. Psalm 23 onberijmd. Kamperland J. M. Leendertse. Geersdijk Wed. K. Leendertse- Kramer. Kamperland J. de Nooijer- Leendertse. A. de Nooijer. Noordwijkerhout W. P. Leendertse. H. Leendertse- de Bruine. Kortgene J. Dees- Leendertse. P. L. Dees. Australië M. A. Leendertse. Rosmalen G. M. Leendertse en kleinkinderen. Kamperland, 27 juli 1959. De begrafenis heeft plaats gehad op don derdag 30 juli j.l., des namiddags om 2 uur te Kamperland. Tot onze diepe droef heid overleed, na een ernstige operatie, in de Ursela-kliniek te Was senaar, onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Rachelina Hendrika Leendertse-de LoofF, H. R. van Goudswaard- de Looft. A. M. Noordhoek- de Looft. C. J. Noordhoek en kinderen. M. A. de Looft. W. A. de Looft- de Smit en kinderen. Kamperland, 27 juli 1959. Zondagdienst artsen Zondag a.s. doen dienst dokter Janssen en dokter Bruynzeel maakt bekend, dat wegens ziekte

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1959 | | pagina 2